حوادثی که برای افراد رخ می‌دهد خسارت مالی و جانی به همراه دارد. درست است که وقوع حوادث از کنترل انسان‌ها خارج است اما با یک آینده‌نگری می‌توان تبعات مالی و جانی ناشی از حوادث را جبران کرد. امروزه افراد زیادی با پرداخت حق بیمه بسیار ناچیز برای خود و عزیزان‌شان بیمه حوادث می‌خرند. شاید این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که بیمه حوادث چگونه خسارت جانی و مالی ناشی از وقوع حوادث را جبران می‌کند؟ در ابتدا لازم است بدانید بیمه حوادث در دسته بیمه اشخاص قرار دارد بنابراین برای پوشش خسارت‌های جانی بیمه‌شدگان به وجود‌آمده است. بیمه حوادث انفرادی در برابر وقوع حوادث تحت پوشش بیمه‌نامه، از زندگی بیمه‌شده حمایت می‌کند. در این مطلب قصد داریم بیمه حوادث انفرادی کوثر را به شما معرفی کنیم تا شرایط خود را با شرایط صدور بیمه حوادث در این شرکت مقایسه کنید.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث چیست؟


بیمه حوادث انفرادی کوثر چه مزایایی دارد؟

بیمه حوادث انفرادی کوثر چه مزایایی دارد؟

وقوع بعضی از حوادث جبران‌ناپذیر است. ممکن است افراد با هدف مدیریت هزینه‌های زندگی خود از خرید بیمه صرفه‌نظر کنند اما باید بدانید حق بیمه حوادث در مقابل پوشش‌های دریافتی به‌صرفه است. در بيمه‌ حوادث انفرادي کوثر، خطر فوت، نقص عضو، از كارافتادگي دائم و كامل و نيز از كارافتادگي موقت روزانه پوشش داده می‌شود. همچنین بیمه کوثر متعهد می‌شود هزينه درمان ناشي از جراحات بدني را كه در اثر حادثه اتفاق افتاده باشد جبران کند. بنابراین اگر بیمه‌شده در اثر مصدومیت ناشی از حادثه فوت کند تمام سرمایه بیمه به ذی‌نفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. همچنين در صورتي كه در اثر وقوع خطرات تحت پوشش، حادثه‌اي پيش ‌آيد که منجر به نقص عضو شود، با توجه به كلي و جزيي بودن نقص عضو، غرامت تعیین شده به بیمه‌شده جبران می‌شود.

بیمه حوادث، افراد را در مقابل خطرات فوت، نقص عضو و از کارافتادگی دائم و موقت بیمه می‌کند.


مطلب مرتبط: ناگفته‌هایی درباره این که بیمه مقابله با حوادث چیست


پوشش‎های بیمه حوادث انفرادی

برای صدور بیمه‌نامه حوادث انفرادی کوثر ابتدا لازم است متقاضی نسبت به تهیه و تکمیل فرم پیشنهاد حوادث اقدام کند. بیمه‌گزار باید در این فرم، پوشش‌ها و میزان غرامت مورد درخواست خود را مشخص کند و سپس میزان این غرامت را برای پوشش فوت و نقص عضو از بین مبالغ 2.000.000 تا 15.000.000 تومان و یا پوشش بالاتر انتخاب کند. بنابراین حداقل میزان غرامت مورد درخواست برای پوشش فوت، نقص عضو وازکارافتادگی بر اثر حادثه نمی‌تواند کمتر از 2.000.000 تومان باشد. جبران هزینه پزشکی ناشی از حادثه، غرامت روزانه بستری در بیمارستان و غرامت روزانه عمومی جزو پوشش‎های فرعی بیمه حوادث انفرادی کوثر است که در ادامه هر یک را بررسی می‎کنیم.

هزینه پزشکی ناشی از حادثه: هزینه‌های پزشکی بیمه‌شده که در اثر وقوع حادثه ایجاد شده باشد حداکثر تا 10% سرمایه فوت جبران می‌شود.

غرامت روزانه بستری در بیمارستان: اگر افرادی که تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی کوثر هستند در اثر حادثه در بیمارستان بستری شود می‌توانند از روز چهارم بستری و به ازای هر روز غرامت دریافت کنند. 

غرامت روزانه عمومی: بیمه‌شده به ازای هر روزی که در اثر بروز حادثه، قادر به کار کردن و کسب درآمد نباشد می‌تواند از بیمه کوثر غرامت روزانه عمومی دریافت کند.

افراد می‌توانند حق بیمه بیشتری پرداخت کنند و جبران هزینه پزشکی، غرامت روزانه بستری و غرامت روزانه را به پوشش‌های بیمه‌نامه خود اضافه کنند. 


مطلب مرتبط: آیا می‌دانید بیمه حوادث انفرادی چیست و چه هزینه‌هایی را می‌پردازد؟


بیمه حوادث انفرادی کوثر چه خطراتی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

خفگی، غرق شدن، مسمومیت غذایی، برق‎گرفتگی، ابتلا به کزاز، هاری و سیاه زخم، تأثیر گاز و بخار و موارد خورنده مانند اسید و فوت به علت اقدام به نجات اشخاص و اموال مهمترین خطراتی است که تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی کوثر قرار می‌گیرد. اما بعضی از افراد با توجه به نوع فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند در معرض خطرات بیشتری قرار دارند بنابراین افرادی که به فعالیت‌هایی مانند فوتبال، شکار، اسکی، سوارکاری و پرش با چتر نجات (به جز سقوط آزاد) و مانند این مشغول هستند  باید حق بیمه بیشتری پرداخت کنند تا بیمه حوادث انفرادی کوثر را با خطرات اضافی خریداری کنند.


مطلب مرتبط: چرا باید خرید بیمه حوادث انفرادی را امروز انجام دهید!


شرایط استفاده از بیمه حوادث انفرادی کوثر برای بیمه‌گزار

شرایط استفاده از بیمه حوادث انفرادی کوثر برای بیمه‌گزار

برای تهیه این بیمه‌نامه الزام و اجباری برای افراد وجود ندارد و بیمه‌نامه بنا بر اختیار و درخواست شخص صادر می‌شود اما بیمه‌گزارانی که قصد دارند پوشش حوادث را از شرکت بیمه کوثر دریافت کنند باید در جریان شرایط زیر باشند:

  • بیمه حوادث انفرادی کوثر کلیه اشخاصی که حدود سنی آن‌ها بین 4 تا 75 سال است را در برابر حوادث 24 ساعته شغلی و غیرشغلی بیمه می‌کند. در ازای افراد بالای 70 سال حق بیمه اضافه می‌شود.
  • محل حادثه تحت پوشش، سراسر کشور است.
  • مدت بیمه‌‌نامه حوادث یک سال است اما افراد می‌توانند برای مدت زمان کمتر از یک سال هم تحت پوشش قرار بگیرند در این صورت حق بیمه به صورت کوتاه مدت و درصدی از حق بیمه سالانه محاسبه می‌شود.
  • ورزشکارانی که در معرض خطرات ورزشی قرار دارند می‌توانند با پرداخت حق بیمه اضافی بیمه شوند.
  • افراد ناشنوا و نابینا در صورت درخواست با پرداخت حق بیمه اضافی بیمه می‌شوند.

در بیمه حوادث افرادی که سن آن‌ها بالای 70 سال است، ورزشکاران و افراد ناشنوا و نابینا با پرداخت حق بیمه اضافی، بیمه می‌شوند.


 مطلب مرتبط: بیمه حوادث را گران نخریم!/ بررسی عوامل مؤثر بر قیمت بیمه حوادث انفرادی


عواملی که در میزان حق بیمه حوادث انفرادی تأثیرگزار است

عواملی که در میزان حق بیمه حوادث انفرادی تأثیرگزار است

حق بیمه حوادث انفرادی کوثر برای هر فرد با توجه به شغل و طبقه شغلی و مبلغ سرمایه بیمه تعیین می‌شود. اگر قصد دارید میزان حق بیمه خود را قبل از خرید بیمه بررسی کنید ابتدا باید بدانید شغل شما در بیمه حوادث چگونه ارزیابی می‌شود، اگر در یک فعالیت پرخطر مشغول به کار هستید باید حق بیمه بیشتری هم پرداخت کنید. در این بیمه‌ها شغل افراد به 5 طبقه تقسیم‌بندی می‌شود شغل‌هایی که در معرض خطرات یکسانی هستند هم در یک طبقه قرار می‌گیرند.

طبقه اول: اشخاصی که در این طبقه قرار دارند برای انجام فعالیت‌شان با کمترین خطر روبه‌رو هستند مانند معلمان.

طبقه دوم: افراد این طبقه در مقایسه با طبقه یک در معرض خطرات بیشتری هستند و علاوه بر نیروی فکر با دست‌شان نیز کار می‌کنند مانند عکاسان و پزشکان.

طبقه سوم: این طبقه شامل اشخاص متخصص و نیمه‌متخصصی است که با ماشین‌آلات صنعتی کار می‌کنند مانند کشاوزان و رانندگان وسایل نقلیه سبک.

طبقه چهارم: افرادی که با ماشین‌آلات صنعتی پرخطر کار می‌کنند مانند مأموران آتش‌نشانی و پرس‌کار فلزات در این طبقه قرار دارند.

طبقه پنجم: افرادی هستند که در فعالیت روزمره‌شان با بیشترین خطر مواجه هستند مانند کارگران معادن زیرزمینی.

حق بیمه حوادث با توجه به طبقه شغلی و سن فرد بیمه‌شده،سرمایه فوت و نقص عضو و خطرات اضافی درخواست‌ شده تعیین می‌شود.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث ناشی از کار و ضرورت آن برای مشاغل پر خطر


عوامل خارج از تعهدات بیمه حوادث

بیمه حوادث خسارت‌های جانی ناشی از حوادث ناگهانی و غیرعمد بیمه‌شده را جبران می‌کند بنابراین شرکت بیمه تعهدی برای جبران خسارت ناشی از خودکشی و اقدام به آن، فوت بیمه‌شده به علت حادثه عمدی از طرف ذی‌نفع و صدمات عمدی بدنی بیمه‌شده ندارد. همچنین در صورتی که به علت استفاده بیمه‌شده از موارد روان‌گردان و الکلی، ارتکاب او به اعمال مجرمانه، هر نوع دیسک یا فتق، بیماری و ابتلا به جنون بیمه‌شده و پارگی مینیسک و رباط پا خسارتی به‌وجود آید شرکت بیمه تعهدی در مقابل بیمه‌شده دارد.


مطلب مرتبط: خیلی‌ها نمی‌دانند بیمه حوادث سرنشین چیست / شما چطور؟


چگونه آنلاین بیمه شوید

خرید رضایت‌بخش بیمه مستلزم کسب اطلاعات و صرف زمان است زیرا برای این که افراد بیشترین پوشش‌ها را با پرداخت حق بیمه به‌صرفه دریافت کنند باید بتوانند شرایط بیمه‌نامه را به دقت در شرکت‌های مختلف بررسی کنند. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است و در حال حاضر امکان خرید آنلاین انواع رشته‌های بیمه را از بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسافرتی، بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه گرفته تا استعلام و خرید آنلاین بیمه عمر و بیمه آتش سوزی را  فراهم کرده است. با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توانید به آسانی شرایط و قیمت بیمه را در شرکت‌های مختلف بیمه‌ای مقایسه کنید و در نهایت بیمه‌ای را انتخاب کنید که از لحاظ پوشش و قیمت به شرایط شما نزدیک‌تر است.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید