گاه با وقوع یک حادثه، فرد پس‌انداز یک عمر خود را از دست می‌دهد تازه این در حالی است که فرد سرمایه لازم برای جبران خسارت‌های ناشی از حادثه را داشته باشد. بیمه حوادث برای چنین روزهایی به‌وجود آمده است و ضرورت این بیمه‌ها در موقعیت‌هایی مشخص می‌شود که فرد حادثه‌دیده، از هیچ حمایت مالی برخوردار نباشد. بیمه‎های حوادث حق بیمه کمی دارند و با یک حساب سرانگشتی می‌فهمیم خرید این بیمه‌ها، به صرفه است. سرپرست خانواده بسته به آینده‌نگری خود می‌تواند آن را برای افراد خانواده خود تهیه کند و نگران حوادثی که ممکن است در طول شبانه‌روز برای عزیزانش بیفتد، نباشد. شرکت بیمه سامان جزء شرکت‌هایی است که بیمه حوادث را به صورت خانوادگی هم ارایه می‌دهد. برای این که بدانید خرید بیمه حوادث خانواده سامان چقدر برای شما ضروری است در این مطلب همراه ما باشد تا پاسخ سؤالتان را دریافت کنید.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث چیست؟


بیمه حوادث خانواده سامان چیست؟

بیمه حوادث خانواده سامان چیست؟

بیمه حوادث سامان انواع مختلفی دارد از جمله بیمه حوادث خانواده، بیمه حوادث سرنشین، بیمه حوادث سرنشین تعاونی‌های مسافربری و بیمه حوادث دانشجویی. شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که چرا باید بیمه حوادث خانواده را تهیه کرد؟ در یک خانواده، هر فرد با توجه به سبک زندگی و شرایط کاری خود در معرض خطرات متفاوتی قرار دارد مزیت بیمه حوادث خانواده در این است که سرپرست می‌تواند با پرداخت حق بیمه، کلیه افراد خانواده‌اش را شامل همسر، فرزندان، پدر و مادر خود و حتی پدر و مادر همسر خود را در مقابل حوادث مشخص، بیمه کند. با خرید بیمه حوادث خانواده سامان هریک از بیمه‌شدگان در مقابل حوادثی که منجر به فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی می‌شود تحت پوشش قرار می‌گیرند.

اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و در اثر حوادث تحت پوشش بیمه دچار خسارت شود، شرکت بیمه خسارت‌های وارده را جبران می‌کند. 


مطلب مرتبط: بیمه حوادث انفرادی سامان به‌موقع به سراغ‌تان می‌آید


خطرات تحت پوشش بیمه حوادث خانواده سامان کدامند؟

خطرات تحت پوشش بیمه حوادث خانواده سامان کدامند؟

بیمه حوادث افراد را در مقابل خطرات مشخصی بیمه می‌کند بنابراین افراد نمی‌توانند برای وقوع هر خطری از شرکت بیمه غرامت دریافت کنند. غرق شدن، مسمومیت غذایی و شیمیایی، تأثیر گاز، بخار و یا مواد خورنده مانند اسید، برق گرفتگی، گزیدگی، سوختگی، سقوط از ارتفاع، اقدام به نجات اشخاص و اموال از خطر و حادثه، ابتلا به هاری، کزاز و سیاه زخم مهمترین خطراتی هستند که تحت پوشش بیمه حوادث خانواده سامان قرار می‌گیرند.

موارد گفته‌شده خطراتی است که همه افراد را با هر شرایطی که دارند، تهدید می‌کند. اما بعضی خطرات بسته به نوع فعالیت‌هایی که افراد انجام می‌دهند، تنها آن‌ها را تهدید می‌کند. برای مثال افرادی که به فعالیت‌هایی مانند شکار، اسکی، فوتبال، قایقرانی، سوارکاری، غواصی، پرش با چتر نجات و مانند این‌ها مشغول هستند با پرداخت حق بیمه اضافی بیمه می‌شوند.

خسارات ناشی از این خطرات با غرامت‌های اصلی و اضافی بیمه حوادث جبران می‌شود.


مطلب مرتبط: ناگفته‌هایی درباره این که بیمه مقابله با حوادث چیست


غرامتهای اصلی که در بیمه حوادث سامان جبران می‌شوند

همان طور که گفتیم فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی پوشش‌های اصلی بیمه حوادث هستند. نقص عضو زمانی رخ می‌دهد که عضوی از اعضای بدن بیمه‌شده، قطع شود، یا تغییر شکل دهد و یا فرد توانایی انجام کار با آن عضو را از دست بدهد. در ادامه هر یک از پوشش‌های بیمه حوادث خانواده سامان را بررسی می‌کنیم:

فوت: در صورتی که وقوع حادثه تحت پوشش بیمه‌نامه باعث فوت بیمه‌شده شود بیمه سامان غرامت فوت را به ذی‌نفعان بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. بنابراین زمانی که بیمه‌گزار درخواست صدور بیمه‌نامه را می‌دهد، میزان سرمایه فوت را نیز تعیین می‌کند.

نقص عضو کلی و ازکارافتادگی دائم: اگر شدت آسیب‌های وارده به بیمه‌شده طوری باشد که فرد برای همیشه توانایی انجام فعالیت را از دست دهد، ازکارافتادگی دائم کلی است. در این حالت شرکت بیمه، صد درصد سرمایه بیمه را به شخص بیمه‌شده پرداخت می‌کند. نابینایی کامل و دائم دو چشم، ناشنوایی کامل و دائم هر دو گوش، ازکارافتادگی دائم و کامل یا قطع هر دو دست حداقل از مچ نمونه‌هایی از نقص عضو و ازکارافتادگی دائم کلی است.

نقص عضو جزئی و ازکارافتادگی موقت: اگر بیمه‌شده بعد از مدتی بهبود یابد و مجدداً بتواند به کسب درآمد و فعالیت بپردازد می‌گوییم نقض عضو و ازکارافتادگی جزئی است. تعهد شرکت بیمه در این حالت پرداخت درصدی از سرمایه بیمه است. درصد غرامت برای هر عضو از اعضای بدن متفاوت است. برای مثال اگر بیمه‌شده توانایی صحبت کردن را از دست بدهد و در واقع لال شود 80 درصد سرمایه بیمه را دریافت می‌کند. همین‌طور غرامت قطع دست از بازو معادل 70 درصد از سرمایه است.

فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی پوشش‌های اصلی بیمه حوادث هستند. 


مطلب مرتبط: بیمه حوادث را گران نخریم!/ بررسی عوامل مؤثر بر قیمت بیمه حوادث انفرادی


پوشش‌های اضافی در بیمه حوادث چیست؟

اگر قصد خرید بیمه حوادث خانواده سامان را دارید به شما توصیه می‌کنیم غرامت‌های فرعی بیمه حوادث را نیز به پوشش‌های بیمه‌نامه خود اضافه کنید. با درخواست این پوشش‌ها، در صورتی که در اثر وقوع حادثه، خسارتی از موارد زیر برای هر یک از اعضای خانواده پیش آید قابل جبران است.

هزینه پزشکی ناشی از حادثه: اگر فرد بعد از وقوع حادثه برای درمان خود به خدمات پزشکی نیاز داشته باشد این هزینه‌ها تحت پوشش بیمه حوادث خانواده سامان قرار می‌گیرد. حتی اگر شدت حادثه، زیاد نباشد اطمینان از سلامت جسمانی بیمه‌شده، الزامی است. غرامت این پوشش معمولاً 10 تا 20 درصد سرمایه فوت است.

غرامت روزانه عمومی ناشی از حادثه: مزیت این پوشش برای روزهایی است که فرد به علت ازکارافتادگی توانایی انجام کار ندارد. بیمه حوادث خانواده سامان برای رفع معضل درآمد، مبلغی را  به عنوان غرامت روزانه به بیمه‌شده پرداخت می‌کند.

غرامت‌های روزانه بستری شدن در بیمارستان: اگر تشخیص داده شود که بیمه‌شده باید بعد از وقوع حادثه در بیمارستان بستری شود غرامتی را به ازای هر روز بستری در بیمارستان دریافت می‌کند.

افرادی که می‌خواهند پوشش‌های اضافی بیمه حوادث را خریداری کنند باید حق بیمه اضافی پرداخت کنند. 


مطلب مرتبط: بیمه حوادث ناشی از کار و ضرورت آن برای مشاغل پر خطر


بیمه‌گزار در بیمه حوادث سامان چه شرایطی باید داشته باشد؟

بیمه‌گزار در بیمه حوادث سامان چه شرایطی باید داشته باشد؟

سرپرست خانواده و هر یک از اعضای خانواده وی که قصد دارند تحت پوشش بیمه حوادث خانواده سامان قرار بگیرند باید حداقل 12 و حداکثر 75 سال داشته باشند. بیمه حوادث خانواده سامان با سرمایه مشخص و برای مدت یکسال صادر می‌شود. این بیمه، در تمام مدت 24 ساعت شبانه‌روز و در تمام نقاط دنیا معتبر است. در ادامه شرایط بیمه‌گزار برای خرید این بیمه‌نامه را بررسی می‌کنیم.

  • لازم است بدانید هر فرد باید با توجه به سن خود، حق بیمه جداگانه را بپردازد.
  • افرادی که به بیماری‌هایی مانند آسم، ناراحتی قلبی، دیابت و… مبتلا هستند و یا دچار نقص عضو جزئی شدند طوری که کارایی عضو صدمه‌دیده آن‌ها بیش از 20 % کاهش یافته باشد با پرداخت حق بیمه اضافی بیمه می‌شوند.
  • نوع شغل سرپرست خانواده و هر یک از اعضای خانواده وی در میزان حق بیمه آن‌ها مؤثر است. در بیمه حوادث شغل افراد در 5 طبقه از کم‌خطرترین تا پر‌خطرترین شغل دسته‌بندی می‌شود.
  • افراد همچنین می‌توانند با خرید بیمه عمر و حوادث برای فوت، نقض عضو و امراض خاص تحت پوشش قرار بگیرند.

در بیمه حوادث سامان، شرط سنی بیمه‌شدگان حداقل 12 و حداکثر 75 سال است. 


مطلب مرتبط: فقط برای آنان که می‌خواهند بدانند بیمه عمر و حوادث گروهی چیست !


خرید آنلاین بیمه چگونه است؟

افراد می‌توانند از بیمیتو برای خرید آنلاین بیمه استفاده کنند. خرید به صرفه بیمه، نیازمند آگاهی از اطلاعات و شرایط بیمه است. افراد می‌توانند اطلاعات بیمه‌ای خود را از رشته‌های مختلف بیمه مانند بیمه شخص ثالث، بیمه عمر، بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسافرتی و بیمه آتش سوزی از بیمیتو دریافت کنند. مزیت دیگر خرید آنلاین بیمه، مقایسه پوشش و قیمت بیمه، بین شرکت‌های مختلف بیمه است طوری که افراد می‌توانند بهترین بیمه را متناسب با شرایط شخصی خود خریداری کنند. ثبت سفارش آنلاین بیمه، آسان است و تنها با وارد کردن اطلاعاتی ساده انجام می‌شود. با خرید بیمه از بیمیتو دیگر نیازی به مراجعه مستقیم به نمایندگی‌های بیمه پیدا نمی‌کنید حتی برای بیمه بدنه هم کارشناسان بیمه، خودرو شما را در منزل شما بررسی می‌کنند. به زودی افراد می‌توانند خرید بیمه حوادث را از طریق بیمیتو انجام دهند. ما به شما کمک می‌کنیم خرید آسان و متفاوتی را تجربه کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید