خیلی بهتر است که وقتی مریض می‌شوید تنها نگران بازیابی سلامتی خود باشید نه نگران هزینه‌های درمان. همه تجربه بیمار شدن را داریم و برای همه ما قابل درک است که یک بیماری سخت چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند. هزینه درمان برخی از بیماری‌ها به قدری زیاد است که بیمار نمی‌تواند آن را پرداخت کند. در برخی مواقع این ناتوانی مالی باعث می‌شود که بیمار از درمان خود صرف نظر کند که ممکن است باعث پیشرفت بیماری و یا حتی مرگ بیمار شود. بیمه تکمیلی و بیمه‌های درمان در این زمان یکی از مهم‌ترین راه‌کارهای پرداخت هزینه‌های درمانی هستند. بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان یکی از معدود بیمه‌های درمانی است که در ایران به صورت انفرادی ارایه می‌شود و بیمه‌گزار می‌تواند با استفاده از آن هزینه‌های مازاد درمانی خود را پرداخت کند.

قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی


مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی چیست؟


بیمه درمان تکمیلی کدام هزینه‌های درمانی را می‌پردازد؟

بیمه درمان تکمیلی کدام هزینه‌های درمانی را می‌پردازد؟

بیمه‌های درمان انواع مختلفی دارند چیزی که بیشتر مردم دیده‌اند معمولاً بیمه‌های درمان تامین اجتماعی یا خدمات درمانی و… است. این بیمه‌ها، بیمه‌های درمان پایه هستند که با صدور دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی یا خدمات درمانی و دیگر بیمه‌نامه‌های پایه، بیمه‌گزار و افراد خانواده او را تحت پوشش قرار می‌دهند. بیمه‌های درمان پایه هزینه‌های اولیه درمان را می‌پردازند. اما بیمه‌های درمان تکمیلی هزینه‌های ثانویه یا بهتر بگوییم هزینه‌های مازاد درمانی را می‌پردازند. این هزینه‌ها توسط بیمه‌های پایه پرداخت نمی‌شوند. بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان نیز به همین منظور ارایه می‌شود و دارای طرح‌های مختلفی است که هر یک را توضیح خواهیم داد.

بیمه درمان تکمیلی هزینه‌های مازاد درمانی را تا سقف تعهدات خود پرداخت می‌کند.


مطلب مرتبط: سقف تعهدات بیمه تکمیلی بیمه سامان چقدر است؟


بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان و خدمتی که ارایه می‌کند.

بیمه درمان تکمیلی همان‌طور که گفتیم هزینه‌های مازاد درمانی را پرداخت می‌کند. این هزینه‌ها توسط بیمه‌های درمان پایه قابل پرداخت نیستند حتی ممکن است تحت پوشش بیمه‌های درمانی نیز نباشند بنابراین مهم است که افراد در کنار بیمه درمان پایه خود بیمه درمان تکمیلی را نیز تهیه کنند. پوشش‌های بیمه تکمیلی سامان که بابت آن‌ها به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌کند شامل هزینه بستری، جراحی تخصصی، سونوگرافی و انواع اسکن، نوارمغز و تست ورزش، شکستگی و دررفتگی، هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی، هزینه آمبولانس، هزینه زایمان و درمان نازایی، هزینه‌های ویزیت و دارو، هزینه‌های دندان‌پزشکی، هزینه‌های درمان عیوب انکساری هر دو چشم و هزینه‌های اروتز و پروتز مانند سمعک و… هر کدام از این پوشش‌ها در طرح‌های مختلف متفاوت است.

بیمه درمان تکمیلی سامان همه هزینه پوشش‌های اصلی و فرعی بیمه درمان تکمیلی را پرداخت می‌کند.


مطلب مرتبط: از مطالعه نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین بیمه


بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان و دیگر بیمه‌های تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان و دیگر بیمه‌های تکمیلی

بیمه تکمیلی در انواع مختلفی ارایه می‌شود معمولاً شرکت‍های کمی هستند که این بیمه‌نامه را به صورت انفرادی ارایه کنند. در بیمه سامان، بیمه درمان تکمیلی در انواع زیر ارایه می‌شود:

بیمه درمان گروهی سامان: بیمه درمان گروهی برای مجموعه‌های کاری در نظر گرفته‌شده است. هر کارفرمایی که کارکنان آن از 50 نفر بیشتر باشد می‌تواند آن‌ها را تحت پوشش بیمه درمان گروهی قرار دهد. شرط خرید بیمه درمان گروهی این است که حق بیمه‌های تامین اجتماعی این افراد از یک محل رد شده باشد. کارکنان بیمه‌شده می‌توانند خانواده‌های خود را نیز تحت پوشش قرار دهند. افراد بیمه‌شده در بیمه درمان گروهی نسبت به بیمه درمان انفرادی حق بیمه کمتری می‌پردازند.

بیمه درمان خانواده سامان: بیمه‌گزار می‌تواند برای خود و افراد خانواده خود این بیمه را تهیه کند. بیمه درمان خانواده از پوشش‌های کمتری نسبت به بیمه درمان گروهی و انفرادی برخوردار است. حق بیمه‌های بیمه درمان خانواده نیز نسبت به بیمه درمان گروهی بیشتر است.

بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان : هر فردی می‌تواند این بیمه را برای خود و یا دیگر افراد تهیه کند و به همین دلیل به آن بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان می‌گویند. تعداد پوشش‌ها در این بیمه به طور کامل در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌گیرد و در عین حال حق بیمه‌های پرداختی نسبت به بیمه درمان گروهی بیشتر است.


مطلب مرتبط: راهنمایی در خصوص این که چطور بیمه تکمیلی شویم


انواع طرح‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان برای بیمه‌گزار

انواع طرح‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان برای بیمه‌گزار

بیمه درمان تکمیلی سامان در قالب طرح‌های مختلفی ارایه می‌شود تا بیمه‌گزار بتواند بیمه‌ای را انتخاب کند که از نظر اقتصادی و پوشش‌های بیمه‌ای برای وی مقرون به صرفه و مفید باشد. 6 طرح بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان به شرح زیر است:

طرح نسیم: ارزان‌ترین بیمه تکمیلی سامان است که پوشش‌های آن نیز تنها شامل هزینه بستری، هزینه‌های جراحی تخصصی و هزینه آمبولانس است.

طرح مهر: این طرح همه پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان را ارایه می‌کند اما سطح پوشش‌ها به میزان حداقلی بوده و ممکن است رضایت بیمه‌گزار از خرید این بیمه فراهم نشود.

طرح سروش: طرح سروش علاوه بر این که همه پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی را ارایه می‌کند، کیفیت پوشش‌های آن نسبت به طرح مهر بیشتر است.

طرح شمیم: طرح شمیم هم حق بیمه مناسبی دارد و هم سقف تعهدات مناسبی را به بیمه‌گزار ارایه می‌کند.

طرح وصال: از بهترین طرح‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی بیمه سامان است که همه پوشش‌های بیمه تکمیلی را تا سقف مطلوبی پوشش می‌دهد.

طرح عقیق: اگر می‌خواهید از بیشترین سقف تعهدات بیمه درمان استفاده کنید باید طرح عقیق را خریداری کنید. در این طرح اگرچه بالاترین حق بیمه تکمیلی سامان را می‌پردازید اما از بالاترین امکانات این بیمه نیز استفاده می‌کنید.

علاوه بر بیمه سامان، بیمه تعاون هم بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی ارایه می‌دهد، در این بخش می‌توانید این دو شرکت بیمه را از لحاظ پوشش‌ها و شرایط بیمه‌نامه با هم مقایسه کنید:

مقایسه بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تعاون


مطلب مرتبط: آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی انفرادی سامان چیزهایی که باید بدانید.


مدت انتظار در بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

مدت انتظار زمانی است که بیمه‌گزار بیمه را خریداری کرده اما نمی‌تواند از آن استفاده کند. برای برخی از پوشش‌های درمان تکمیلی مدت انتظار در نظر گرفته شده است و بیمه‌گزار باید این مدت را طی کند. در پوشش زایمان و درمان نازایی مدت انتظار 9 ماه و برای بیماری‌های مزمن مدت انتظار 3 ماه در نظر گرفته شده است.

بیمه‌گزار برای استفاده از پوشش زایمان و درمان نازایی و پوشش بیماری‌های مزمن باید دوره انتظار را طی کند.


مطلب مرتبط: همین حالا از فواید بیمه تکمیلی استفاده کنید.


فرانشیز بیمه درمان تکمیلی انفرادی در بیمه سامان

فرانشیز مبالغی است که بیمه‌گر آن را پرداخت نمی‌کند و پرداخت این قسمت از هزینه‌ها به عهده بیمه‌گزار است. در همه طرح‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان میزان فرانشیز 10درصد است. این مقدار فرانشیز به در صورتی که بیمه‌گزار دفترچه بیمه درمان پایه را نداشته باشد افزایش می‌یابد و مقدار فرانشیز در این حالت به 18% افزایش می‌یابد.


مطلب مرتبط: موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی چطور از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟


پوشش‌هایی مشابه بیمه درمان در دیگر بیمه‌ها

پوشش‌هایی مشابه بیمه درمان در دیگر بیمه‌ها

برخی بیمه‌های دیگر نیز مانند بیمه درمان تکمیلی به بیمه‌گزار در پرداخت هزینه‌های درمانی به طور محدود به بیمه‌گزار کمک می‌کند. مثلاً پوشش هزینه‌های پزشکی و یا پوشش امراض خاص در بیمه‌های عمر با پرداخت خسارت به بیمه‌گزار از وی حمایت می‌کنند. کافی است در زمان خرید بیمه عمر این پوشش‌ها را انتخاب کنید. برخی شرکت‌های بیمه نیز وجود دارند که در پوشش‌های بیمه عمر علاوه بر هزینه‌های پزشکی، دفترچه‌هایی برای درمان نیز به بیمه‌گزار ارایه می‌کنند. بیمه‌گزار می‌تواند از همه این بیمه‌نامه‌ها برای پرداخت هزینه‌های درمانی استفاده کند.


مطلب مرتبط: با بیمه تکمیلی درمان ناباروری بچه‌دار شوید.


امکانات بیمیتو برای خرید بیمه درمان تکمیلی سامان

بیمیتو https://bimito.com/ به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی سامان را انجام دهید و بیمه‌نامه را در محل سکونت خود دریافت کنید. استفاده از بیمیتو و خرید آنلاین بیمه به شما کمک می‌کند تا بتوانید طرح‌های مختلف بیمه درمان تکمیلی سامان را به طور هم‌زمان مشاهده کنید و با مقایسه سقف تعهدات و حق بیمه‌های پرداختی، طرحی را انتخاب کنید که هم نیاز شما را بر طرف کند و هم از نظر اقتصادی برای شما به صرفه باشد. خرید آنلاین بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی و یا بیمه مسئولیت پزشکان از امکانات دیگر بیمیتو است. در هنگام خرید هر نوع بیمه‌نامه امکان مقایسه در اختیار بیمه‌گزار قرار داده شده تا به وسیله آن بتواند قیمت بیمه و سقف تعهدات پوشش‌ها را بین شرکت‌های مختلف بیمه ببیند. مقایسه باعث می‌شود تا شما با اطمینان بیشتری خرید خود را انجام دهید و همچنین بیمه را با قیمت واقعی و متناسب آن خریداری کنید.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

1 نظر

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید