سلامتی و حفظ آن یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های انسان است. برای همه ما هیچ چیزی بالاتر از سلامتی نیست به همین منظور انسان و هر حیوانی به طور غریزی تلاش می‌کند تا خود را سالم نگه دارد. با این وجود همیشه مراقبت‌های لازم کارساز نیست و انسان دچار بیماری می‌شود. بسته به نوع بیماری ممکن است هزینه‌های درمان کم باشد و روند درمان سریع انجام شود اما برخی بیماری‌ها هستند که به طور جدی انسان را دچار چالش می‌کنند. بیماری علاوه بر زیانی که به جسم و روح انسان وارد می‌کند هزینه‌های سنگینی را نیز به وی تحمیل می‌کند. هزینه‌هایی که باید صرف درمان و تهیه دارو و استفاده از امکانات پزشکی و دارویی شود. به همین منظور انواع بیمه‌های درمانی در کشورهای مختلف شکل گرفته است تا افراد جامعه بتوانند با کمترین هزینه از خدمات درمانی استفاده کنند. در ایران نیز بیمه‌نامه‌های مختلف درمانی ارایه می‌شود که یکی از آن‌ها بیمه درمان تکمیلی است و انواع مختلفی نیز دارد مانند بیمه درمان تکمیلی خانواده که موضوع این مطلب است. به منظور فهم بهتر بگذارید نگاهی به بیمه‌های درمان و  بیمه درمان تکمیلی و خدمات آن داشته باشیم.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


مطلب مرتبط: چقدر درباره بیمه درمان تکمیلی اطلاعات داریم؟


بیمه درمان چیست؟

بیمه درمان چیست؟

همان‌طور که گفتیم بیمه درمان به بیمه‌شده کمک می‌کند تا با پرداخت هزینه‌های کمتر از خدمات پزشکی استفاده کند. در ایران بیمه درمان به دو صورت وجود دارد:

 • بیمه درمان پایه: بیمه درمان پایه معمولاً از سوی سازمانی ارایه می‌شود که فرد بیمه‌شده تحت پوشش آن قرار دارد. به عنوان مثال کارگران و کارکنان محیط‌های اداری تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار می‌گیرند و متعاقباً می‌توانند درخواست دفترچه درمان تامین اجتماعی برای خود و افراد تحت سرپرستی خود کنند. بیمه خدمات درمانی و بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح نیز از بیمه‌های درمان پایه هستند. برای دریافت بیمه درمان پایه لازم نیست که حتماً در یک محیط کاری دولتی یا خصوصی مشغول به کار باشید. اگر دارای مشاغل آزاد هستید نیز می‌توانید خود را بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی کنید. امکان انجام مراحل صدور، تمدید و تعویض دفترچه درمان تامین اجتماعی به صورت آنلاین هم اکنون در دسترس است و می‌توانید از آن استفاده کنید.
 • بیمه درمان تکمیلی: بیمه درمان تکمیلی بیمه‌ای است که توسط شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود و همه افراد می‌توانند آن را تهیه کنند و علاوه بر بیمه درمان پایه، هزینه‌های مازاد درمانی را پرداخت می‌کند.

بیمه درمان پایه و بیمه درمان تکمیلی دو نوع از بیمه‌های درمان در ایران هستند که به افراد ارایه می‌شوند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


بیمه درمان تکمیلی چیست؟

تعهد بیمه درمان تکمیلی این است که اگر هزینه‌های درمانی بیمه‌شده بیشتر از سقف پرداختی بیمه‌های پایه شود، این هزینه‌های مازاد ایجادشده را تا سقف تعهدات خود، پرداخت کند. انواع بیمه‌های درمان تکمیلی شامل موارد زیر است:


مطلب مرتبط: آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی انفرادی ، چیزهایی که باید بدانید


بیمه درمان تکمیلی خانواده چیست؟

بیمه درمان تکمیلی خانواده چیست؟

بیمه درمان تکمیلی خانواده را یکی از انواع بیمه تکمیلی انفرادی می‌دانند. بیمه درمان تکمیلی معمولاً به صورت گروهی ارایه می‌شود اما از آنجا که بیمه درمان گروهی محدودیت‌هایی داشت و همه افراد نمی‌توانستند این بیمه را دریافت کنند، بیمه انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده نیز ارایه شد. در بیمه تکمیلی درمان خانواده دیگر نیازی نیست که حق بیمه تامین اجتماعی افراد از یک محل کاری رد شده باشد. همچنین تعداد افراد مجموعه کاری نیز اهمیتی ندارد و با هر تعداد متقاضی می‌توان این بیمه را دریافت کرد. البته این مسئله نیز قابل ذکر است که در بیمه تکمیلی درمان خانواده پوشش‌های کمتری نسبت به بیمه درمان گروهی ارایه می‌شود.

بیمه درمان تکمیلی خانواده نوعی از بیمه درمانی است که با پوشش‌های کم‌تر از بیمه درمان تکمیلی گروهی است و به صورت انفرادی صادر می‌شود.


مطلب مرتبط: هزینه‌های کمتر، خدمات بیشتر با بیمه درمان گروهی


مزایای بیمه درمان تکمیلی خانواده

مزایای بیمه درمان تکمیلی خانواده

بیمه‌گزاری که بیمه درمان تکمیلی خانواده را دریافت کرده باشند می‌توانند از مزایای این بیمه استفاده کنند. این بیمه در موارد زیر به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌کند.

 • پرداخت هزینه‌های مازاد هزینه‌های پزشکی تا سقف تعهدات بیمه‌نامه
 • پرداخت هزینه‌های بستری در بیمارستان و مراکز جراحی محدود، Day Care (جراحی‌های Day Care به عمل‌های جراحی گفته می‌شود که مدت مراقبت بعد از آن در بیمارستان و مراکز درمانی یک روز یا کمتر باشد.
 • عمل زایمان طبیعی و سزارین
 • هزینه‌های تست ورزش و تست تنفسی
 • پرداخت هزینه‌های خدمات درمانی پاراکلینیکی مانند انواع اسکن و سونوگرافی، ماموگرافی، کاردیوگرافی، اکو و MRI، نوار مغز، نوار عصب، نوار عضله، هزینه‌های شنوایی سنجی، بینایی سنجی، آنژیوگرافی چشم، نوار مثانه
 • پرداخت هزینه جراحی‌های سرپایی مانند ختنه، تخلیه کیست، بیوپسی، اکسیزیون، کرایوتراپی، گچ ‌گیری، شکستگی و دررفتگی و لیزر درمانی
 • پرداخت هزینه‌های جراحی‌های حیاتی مانند پیوند اعضا اصلی بدن شامل، قلب، کبد، ریه، کلیه و مغز استخوان، عمل‌های مخصوص سرطان، مغز، اعصاب و نخاع، گامانایف.
 • پرداخت هزینه فوریت‌های پزشکی منجر به بستری شدن بیمه‌گزار در بیمارستان و هزینه آمبولانس شهری و بین شهری
 • پرداخت هزینه‌های لیزر درمانی و رفع عیوب انکساری چشم
 • پرداخت هزینه‌های دارو ویزیت در قالب پوشش‌های اضافه بیمه درمان تکمیلی خانواده
 • پرداخت هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی به منظور تشخیص پزشکی مانند پاتولوژی، ژنتیک پزشکی، رادیوگرافی، فیزیوتراپی و نوار قلب
 • پرداخت هزینه‌های سمعک
 • پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی
 • پرداخت هزینه‌های فیزیوتراپی
 • پرداخت هزینه‌های عینک و لنز طبی

قابل ذکر است که پوشش‌های بیمه درمان ممکن است در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت باشد بنابراین قبل از خرید بیمه‌نامه مطمئن شوید که شرکت بیمه‌گر پوشش‌های مورد نیاز شما در بیمه درمان تکمیلی را داشته باشد.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


شرایط دریافت بیمه درمان تکمیلی خانواده

اگر می‌خواهید بیمه درمان تکمیلی را تهیه کنید بهتر است قبل از خرید از شرایط آن آگاه باشید.:

 • برای دریافت بیمه درمان تکمیلی باید یکی از بیمه‌های درمان پایه را داشته باشید اما با این وجود هستند شرکت‌های بیمه‌ای که بدون نیاز به بیمه درمان پایه، بیمه درمان تکمیلی را ارایه می‌کنند.
 • بیمه تکمیلی برای افراد بالای 70 سال صادر نمی‌شود. برای افراد با سنین بالا نیز حق بیمه‌های پرداختی متفاوت از حالت معمول هستند.
 • استفاده از بیمه درمان تکمیلی به شرط گذراندن دوره انتظار است. دوره انتظار مدت‌زمانی است که بیمه‌گزار، بیمه را خریداری می‌کند تا زمانی که بیمه‌نامه فعال شده و وی می‌تواند از آن استفاده کند.
 • انجام معاینات پزشکی و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر برای افراد بالای 35 سال.
 • درخواست کتبی متقاضی از شرکت بیمه

مطلب مرتبط: حقایقی درباره فرانشیز بیمه تکمیلی


بیمه عمر و بیمه درمان تکمیلی خانواده

بیمه عمر و بیمه درمان تکمیلی خانواده

بسیاری از کارشناسان بیمه توصیه می‌کنند که علاوه بر بیمه درمان تکمیلی خانواده و بیمه پایه درمانی، بیمه عمر نیز تهیه کنند. در بیمه عمر نیز این امکان وجود دارد که بیمه‌گزار دیگر افراد خانواده خود را نیز تحت پوشش بیمه عمر  قرار دهد. با انتخاب پوشش امراض خاص و پوشش هزینه‌های پزشکی، بیمه‌گزار و سایر افراد بیمه‌شده می‌توانند از مزایای این بیمه‌نامه نیز استفاده کنند و در صورتی که در اثر حوادث در بیمارستان بستری شده و نیاز به دریافت خدمات پزشکی و درمانی داشته باشند خسارت ایجادشده توسط بیمه عمر پرداخت می‌شود. از طریق بیمیتو https://bimito.com/ می‌توانید خرید آنلاین بیمه عمر را انجام دهید. برای این که از خرید خود مطمئن شوید می‌توانید استعلام آنلاین بیمه عمر را انجام دهید و شرایط بیمه عمر خود را در بین شرکت‌های مختلف بیمه و همچنین در طول مدت قرارداد بیمه عمر مشاهده کنید و از میزان سود دریافتی و پوشش‌های آن به تفکیک هر سال، آگاه شوید. علاوه بر بیمه عمر می‌توان استعلام آنلاین بیمه آتش سوزی و بیمه‌های دیگر را تهیه کرد.

پوشش‌های سرمایه هزینه‌های پزشکی و امراض خاص در بیمه عمر به بیمه‌گزار در زمان بیماری و یا بستری شدن بر اثر حوادث کمک می‌کنند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


خرید بیمه درمان تکمیلی

گفتیم بیمه‌های درمان تکمیلی توسط بسیاری از شرکت‌های بیمه عرضه می‌شود. امکان خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی در بیمیتو نیز فراهم شده است و شما می‌توانید همانند خرید آنلاین بیمه بدنه، خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و دیگر بیمه‌ها مانند بیمه مسافرتی، بیمه درمان تکمیلی مورد نظر خود را نیز به صورت آنلاین خریداری کنید. از امکانات دیگر بیمیتو برای متقاضیان خرید بیمه امکان مقایسه است. از طریق مقایسه بیمه‌گزار می‌تواند قبل از خرید بیمه از آخرین قیمت بیمه مطلع شود و با توجه به نیاز خود بهترین بیمه ممکن را خریداری کند.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید