هیچ‌کس قادر به پیش‌بینی وضعیت سلامتی خود و یا نزدیکان خود در آینده نیست. از طرفی سبک‌های نادرست زندگی، افراد را بیش از گذشته در معرض بیماری قرار می‌دهد، بیماری‌هایی که عموماً هزینه‌های سنگینی دارند. بنابراین پیش‌گیری و برطرف نمودن مشکلات و ناخوشی‌های احتمالی برای حفظ آرامش در زندگی عاقلانه است. تهیه بیمه درمان راهکار مناسبی برای رفع این نگرانی است. در ایران شرکت‌های مختلفی بیمه درمان ارایه می‌دهند. یکی از این شرکت‌ها بیمه کوثر است که خدمات ویژه‌ای برای حمایت از کارکنان نیروهای مسلح نیز دارد. چنان‌چه از کارکنان نیروی مسلح هستید و یا می‌خواهید بیمه تکمیلی گروهی کوثر خریداری کنید برای آگاهی از شرایط و طرح‌های بیمه کوثر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


معرفی بیمه درمان کوثر

معرفی بیمه درمان کوثر

بیمه کوثر در سال 89 با مجوز رسمی بیمه مرکزی تاسیس شد. خدمات بیمه تکمیلی در این شرکت بیمه‌ای شامل پرداخت هزینه‌های بیمارستانی و جراحی‌های ناشی از حادثه و بیماری است. بیمه تکمیلی به صورت گروهی و انفرادی تهیه می‌شود اما اغلب شرکت‌های بیمه از جمله بیمه کوثر بیمه تکمیلی را به صورت گروهی ارایه می‌دهند. از جمله طرح‌های درمانی در بیمه کوثر شامل موارد زیر است:

 • بیمه درمان گروهی: کارفرمایان تمامی سازمان‌ها و موسسات می‌توانند بیمه درمان گروهی را برای کارکنان خود تهیه کنند. در بیمه گروهی تمامی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی به همراه اعضای خانواده آن‌ها تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 • طرح بیمه‌ای آرامش کوثر: این طرح صرفاً برای رفع نیاز و خدمت رسانی به بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری‌بگیران نیروهای مسلح همراه با خانواده ایشان آماده شده است تا هزینه‌های درمانی مازاد بر تعهدات بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح را جبران کند.

کارکنان نیروهای مسلح برای دریافت پوشش‌های درمانی می‌توانند از طرح بیمه‌ای آرامش کوثر استفاده کنند.


مطلب مرتبط: موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی چگونه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟


پوشش‌های درمانی بیمه کوثر

پوشش‌های درمانی بیمه کوثر

بعد از این که بیمه‌گزار تصمیم به خرید بیمه تکمیلی می‌گیرد باید در مورد پوشش‌های انتخابی و سقف تعهد در هر پوشش که متناسب با شرایط وی باشد تصمیم بگیرد. این پوشش‌ها باید به شکلی انتخاب شوند که در آینده جوابگوی هزینه‌های درمانی بیمه‌شده باشند. بیمه درمان کوثر با پوشش‌های زیر بیمه‌شده را تحت پوشش قرار می‌دهد و با دریافت حق بیمه در دوران سلامت، جبران هزینه‌های بیماری بیمه‌شده را در دوران بیماری متعهد می‌شود.

پوشش‌های بیمه درمان کوثر :

 • جبران هزينه‌هاي بستري، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ‌شکن در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود DAY CARE.
   DAY CARE: یعنی فرد پس از عمل جراحی نیاز به بستری شدن نداشته باشد و کمتر از یک روز مرخص شود.
 •  جبران اعمال جراحی تخصصی شامل جراحی مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی نخاع، گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان.
 • جبران هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین.
 • جبران هزينه‌هاي درمانی نازایی و ناباروری.
 • جبران هزینه‌های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم (نظیر عمل لیزیک، لازک و…)
 • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی(تشخیص درمانی) شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سی‌تی اسکن، انواع آندوسکوپی، ام‌آ‌ر‌آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفس (اسپیرومتری_PFT) ، نوار عضله (EMG) ، نوار عصب (NCV) ، نوار مغز (EEG) ، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرم) ، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم و اعمال مجاز سرپائی شامل شکستگی و در رفتگی، گچ‌گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی.
 • جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی.
 • جبران هزینه‌های ویزیت و دارو.
 • جبران هزینه‌های دندانپزشکی.
 • جبران هزینه خرید سمعک.
 • جبران هزینه عینک و لنز تماس طبی.
 • جبران هزینه تهیه اعضاء طبیعی بدن.
 • جبران هزینه اروتز که بلافاصله بعد از عمل جراحی مورد نیاز باشد.
 • جبران هزینه تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های جنین منوط به داشتن پوشش زایمان.
 • جبران هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالاتر از 70 سال در بیمارستان.
 • هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشکی.

مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


4 شرط از جمله شرایط بیمه درمان کوثر برای خرید بیمه‌نامه

4 شرط از جمله شرایط بیمه درمان کوثر برای خرید بیمه‌نامه

شرایط عمومی شرکت‌های بیمه برای ارایه خدمات درمان گروهی یکسان و زیر نظر بیمه مرکزی است. بنابراین شرایط خصوصی است که باعث ایجاد تفاوت در قراردادها می‌شود. نحوه ارایه خدمات درمانی در شرکت‌های مختلف از جمله این تفاوت‌هاست. برای مثال شرکت بیمه سامان اقدام به ارایه بیمه درمان به صورت انفرادی کرده است و بیمه‌شدگان را حتی بدون داشتن بیمه پایه با دریافت حق بیمه بیشتر بیمه می‌کند. شرایط بیمه درمان کوثر که باید قبل از خرید خود بدانید:

 • بیمه‌شدگان باید دفترچه بیمه درمانی ‌پایه داشته باشند.
 • این بیمه‌نامه به صورت بیمه درمان گروهی تهیه می‌شود.
 • کلیه کارکنان اعم از رسمی یا پیمانی یا قراردادی تمام وقت به همراه خانواده تحت تکفل آن‌ها (همسر، فرزندان و سایر افراد تحت تکفل) معرفی شوند.
 • باید حداقل 50 درصد کلیه کارکنان تحت پوشش قرار بگیرند.

شرکت بیمه کوثر بیمه‌شدگان را فقط به صورت گروهی تحت پوشش قرار می‌دهد.


مطلب مرتبط:مطالعه شرایط بیمه تکمیلی البرز ، سخت نیست.


بیمه‌گزار چگونه می‌تواند از خدمات درمانی بیمه کوثر استفاده کند؟

بیمه کوثر با حذف کارت مکمل درمان، ارایه خدمات درمانی را آسان‌تر کرده است زیرا بیمه‌شده برای استفاده از بیمه درمان کوثر دیگر درگیر چگونگی صدور کارت، صدور کارت المثنی و هزینه‌های اداری صدور کارت نمی‌شود. بیمه‌شده می‌تواند از طریق سایت به صورت اینترنتی درخواست صدور معرفی‌نامه بدهد. همچنین در مراکز دندانپزشکی، تصویربرداری و عینک طرف قرارداد معرفی‌نامه الکترونیکی صادر می‌شود. راه‌اندازی کیوسک خدمات بیمه‌ای جهت استعلام و صدور معرفی‌نامه بیمارستانی و صدور کارت الکترونیکی پرداخت خسارت برای سرپرستان خانواده از دیگر خدماتی است که بیمه کوثر برای بیمه درمانی به بیمه‌شدگان خود ارایه می‌دهد.

 در مراکز درمانی طرف قرار داد با بیمه کوثر معرفی‌نامه الکترونیکی برای بیمه‌شده صادر می‌شود.

مدارک لازم برای صدور معرفی‌نامه:

 • ارایه اصل و کپی کارت ملی بیمار.
 • گواهي پزشك معالج مبني بر نوع بيماري يا عمل جراحي.
 • تصوير دفترچه بيمه شده اصلي و بيمار.
 • در مورد زايمان يا سزارين ارائه اصل شناسنامه بيمه شده اصلي الزامي است.
 • براي فرزندان از 22 تا 26 سال ارائه گواهي اشتغال به تحصيل الزامي است.
 • براي فرزندان مونث 17 سال به بالا و یا مطلقه ارائه اصل شناسنامه الزامي است.

مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


چگونه هزینه‌های درمانی خود را از بیمه درمان کوثر دریافت کنیم؟

چگونه هزینه‌های درمانی خود را از بیمه درمان کوثر دریافت کنیم؟

با پوشش‌های بیمه تکمیلی می‌توانید هزینه‌های بیماری خود را از بیمه دریافت کنید. در صورتی‌که قبل از صدور معرفی‌نامه به مراکز درمانی مراجعه کردید لازم است ابتدا هزینه‌های درمانی را خودتان بپردازید سپس اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب یا نمایندگی بیمه تحویل دهید. اما با در دست داشتن معرفی‌نامه در مراکز درمانی بدون دریافت هزینه، به شما خدمات درمانی ارایه می‌شود. نکته‌ای که باید حتما به آن توجه داشته باشید این است که حداکثر 6 ماه پس از تاریخ پرداخت هزینه و 3 ماه پس از اتمام قرارداد فرصت دارید تا هزینه‌های درمان خود را از بیمه کوثر دریافت کنید.

 تعهد بیمه کوثر نسبت به پرداخت هزینه‌های درمانی شما، حداکثر تا 6 ماه پس از تاریخ پرداخت آن است.

مدارک لازم جهت دریافت هزینه‌های درمانی:

 • اصل صورتحساب درمانی با مهر مرکز درمانی به همراه گواهی پزشک، نتیجه آزمایشات، لیست داروها و لوازم. در موارد تشخیصی و سرپایی اصل فاکتور به همراه تصویر نتیجه جواب الزامی می باشد.
 • تصویر کارت ملی بیمار
 • تصویر صفحه اول دفترچه بیمه پایه

مطلب مرتبط: نکات کلیدی که احتمالاً از فرم بیمه تکمیلی نمی‌دانید


بیمه درمانی در بیمیتو

خرید بهترین بیمه درمان به عوامل زیادی بستگی دارد. این‌که با توجه به شرایطمان چه طرح و تعهداتی انتخاب کنیم؟ بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که به شما کمک می‌کند با مقایسه قیمت و پوشش‌های شرکت‌های مختلف، بهترین بیمه را که پاسخگوی نیازتان است خریداری کنید. برای خرید بیمه تکمیلی باید اطلاعات اولیه خود را که شامل سن و بیمه پایه است وارد کنید. مقایسه نرخ حق بیمه و پوشش‌های مختلف راحت‌تر شما را در انتخاب شرکت بیمه یاری می‌سازد. در بیمیتو ابزارهای لازم برای استعلام بیمه عمر و آتش سوزی وجود دارد. همچنین با خرید بیمه حوادث، بیمه درمان تکمیلی، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، بیمه مسئولیت پزشکان و بیمه بدنه بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید