سلامتی حق همه انسان‌ها است و همه افراد باید بتوانند از امکانات پزشکی و درمانی استفاده کنند. اما هزینه استفاده از خدمات درمانی نه تنها رایگان نیست که در برخی موارد این هزینه‌ها بسیار بالا و سرسام‌آور است و هر کسی از عهده پرداخت آن برنمی‌آید. کاهش خسارت به فرد بیمار و خانواده وی از یک سو و حق استفاده از خدمات پزشکی از سوی دیگر به عنوان یک حق انسانی باعث شد که بیمه‌های مختلفی در این راستا به وجود بیاید. بیمه‌های درمانی شناخته‌شده در ایران، بیمه درمان تامین اجتماعی است که با صدور دفترچه درمانی از سوی این سازمان برای افراد تحت پوشش و خانواده آن‌ها، ارایه می‌شود. بیمه خدمات درمانی نیز یکی دیگر از بیمه‌های درمانی در ایران است که افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. این نوع بیمه‌های درمانی را بیمه‌های درمان پایه یا اصلی می‌گویند که در کاهش هزینه بیماری‌ها نقش مهمی دارند و تا 30% از هزینه‌های ایجادشده را پرداخت می‌کنند. اما گاه روند درمان بعضی بیماری‌ها هزینه‌هایی بالاتر از سقف تعهدات بیمه‌های درمان پایه دارد. برای رفع این مشکل، بیمه درمان تکمیلی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. این بیمه در انواع مختلفی از جمله بیمه درمان انفرادی، بیمه درمان گروهی و درمان خانواده ارایه می‌شود. در ادامه مطلب آنچه لازم است درباره درمان تکمیلی و بیمه درمان گروهی بدانید را توضیح خواهیم داد.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلیخرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


مطلب مرتبط: چه چیزهایی باید درباره بیمه درمان تکمیلی بدانیم


فواید داشتن بیمه درمان تکمیلی

همان‌طور که گفتیم بیمه‌های درمان تکمیلی برای کمک بیشتر در پرداخت هزینه‌های پزشکی به بیمه‌گزار ارایه می‌شود. بیمه درمان تکمیلی متعهد است که هزینه‌های مازاد درمانی را بپردازد. یعنی بیمه‌گزار باید یکی از بیمه‌های درمان اصلی مانند بیمه تامین اجتماعی یا بیمه خدمات درمانی را داشته باشد و در زمانی که هزینه‌های درمانی بیشتر از میزان تعهدات پرداختی این بیمه‌ها باشد می‌تواند از بیمه درمان تکمیلی استفاده کند. در اینجا لازم است بگوییم اگر شما هم تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستید و دفترچه درمان تامین اجتماعی را دریافت کرده‌اید می‌توانید در بیمیتو مراحل صدور، تعویض و تمدید اعتبار را به صورت آنلاین انجام داده و دفترچه بیمه را در محل سکونت خود دریافت کنید.

 بیمه درمان تکمیلی هزینه‌های مازاد پزشکی را می‌پردازد که بالاتر از سقف پرداختی بیمه‌های درمان پایه است.


مطلب مرتبط: همین حالا از فواید بیمه تکمیلی استفاده کنید


بیمه درمان گروهی چیست؟

بیمه درمان گروهی چیست؟

بیمه درمان گروهی نوعی از بیمه درمان تکمیلی است و به گروه خاصی ارایه می‌شود بر خلاف بیمه درمان انفرادی که توسط یک بیمه‌گزار دریافت می‌شود. اما برای دریافت بیمه درمان گروهی شرایطی لازم است و بسیاری از کارفرمایانی که می‌خواهند برای کارکنان خود این بیمه‌نامه را تهیه کنند باید آن را در نظر بگیرند و مطابق آن اقدام به درخواست کنند. این شرایط عبارت‌اند از:

 • مجموعه‌ای با تعداد اعضا معین: بیمه درمان گروهی تنها به مجموعه‌ای که اعضای آن از حد معینی بالاتر باشد ارایه می‌شود که این تعداد در بسیاری از شرکت‌های بیمه بالاتر از 50 نفر ذکر شده است.
 • رد شدن حق بیمه از یک محیط کاری: حق بیمه تامین اجتماعی افرادی که می‌خواهند بیمه درمان گروهی تهیه کنند باید از یک محل رد شده باشد. یعنی از یک کارخانه، کارگاه، شرکت و… که این افراد در آن مشغول به کار هستند.
 • داشتن بیمه درمان پایه: افراد این مجموعه باید یکی از بیمه‌های درمان اصلی مانند بیمه درمان تامین اجتماعی یا خدمات درمانی را دارا باشند.

در این نوع بیمه این امکان نیز وجود دارد که علاوه بر بیمه‌شده، اعضا خانواده او نیز تحت پوشش قرار بگیرند و از مزایای بیمه تکمیلی استفاده کنند. البته در موارد گفته‌شده استثنائاتی هم وجود دارد مثلاً بعضی از شرکت‌های بیمه ممکن است داشتن بیمه درمان پایه را شرط اساسی دریافت بیمه درمان گروهی ندانند و بدون آن نیز برای گروه‌های متقاضی، بیمه‌نامه درمان تکمیلی صادر کنند.

افراد یک محیط کاری با بیشتر از 50 عضو که همگی بیمه‌شده و دفترچه درمان پایه نیز دریافت کرده باشند می‌توانند درخواست بیمه درمان گروهی نیز بگیرند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


تفاوت بیمه درمان گروهی با انواع دیگر بیمه درمان تکمیلی

تفاوت بیمه درمان گروهی با درمان انفرادی و درمان خانواده در ارایه پوشش‌های مختلفی است که ارایه می‌شود. در نوع گروهی پوشش‌هایی که ارایه می‌شود معمولاً محدود به تعداد مشخصی است و بیمه‌گزار زیاد حق انتخاب ندارد. بیشترین پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی در نوع بیمه انفرادی آن ارایه می‌شود که البته حق بیمه پرداختی آن نیز نسبت به بیمه درمان گروهی متفاوت است.


مطب مرتبط: بیمه گروهی یا بیمه تکمیلی انفرادی دانا ، مسئله این است.


گروه‌هایی که می‌توانند از بیمه درمان گروهی استفاده کنند

گروه‌هایی که می‌توانند از بیمه درمان گروهی استفاده کنند

همه گروه‌های کاری می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند. همه کارکنان محیط‌های کاری چه پیمانی باشند و چه به صورت رسمی استخدام شده باشند، اعضای خانواده و افرادی که تحت تکفل این افراد باشند نیز می‌توانند تحت پوشش قرار بگیرند. البته این موضوع مهم است که 50% از این مجموعه به طور هم‌زمان تحت پوشش قرار بگیرند. همچنین کارفرما می‌تواند کارکنان بازنشسته خود را نیز تحت پوشش بیمه درمان گروهی قرار دهد. گروه‌های کاری دیگری مانند اتحادیه‌ها، اصناف و انجمن‌ها تحت شرایط خاص می‌توانند از این بیمه استفاده کنند.


مطلب مرتبط: کم هزینه، با بیمه درمان تکمیلی انفرادی


پوشش هزینه‌های پزشکی و امراض خاص بیمه عمر

یکی دیگر از راه‌های کاهش هزینه‌های درمانی استفاده از پوشش‌های بیمه عمر است. علاوه بر بیمه درمان پایه و بیمه درمان تکمیلی در بیمه عمر نیز پوشش‌هایی وجود دارد که مربوط به درمان هستند از قبیل پوشش سرمایه امراض خاص و هزینه‌های پزشکی. در پوشش امراض خاص اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد عمل قلب باز یا پیوند یکی از اعضا اصلی بدن را انجام دهد، سکته قلبی یا مغزی کند و یا دچار سرطان شود می‌تواند از بیمه عمر خسارت مربوط را دریافت کند. در مورد هزینه‌های پزشکی نیز اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و بر اثر حوادث در بیمارستان بستری شده یا از امکانات و خدمات پزشکی استفاده کرده باشد، هزینه‌های پزشکی پرداخت‌شده توسط بیمه عمر پرداخت می‌شود. اگر به بیمیتو مراجعه کنید می‌تواند در لحظه استعلام آنلاین بیمه عمر بگیرید و میزان سود و سرمایه عمر خود را در سال‌های مختلف مشاهده کنید و در صورتی که قصد خرید داشته باشید بدون مراجعه به کارگزاری‌های بیمه می‌توانید از طریق بیمیتو خرید آنلاین بیمه عمر انجام دهید.

کسانی که بیمه درمان گروهی دریافت کرده باشند می‌توانند با خرید بیمه عمر و با انتخاب پوشش امراض خاص و هزینه‌های پزشکی از مزایای این پوشش‌ها نیز استفاده کنند.


مطلب مرتبط: پوشش امراض خاص شرکت‌های مختلف چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟


تعهدات بیمه درمان تکمیلی

تعهدات بیمه درمان تکمیلی

در همه بیمه‌های تکمیلی اعم از بیمه درمان گروهی ، خانواده و انفرادی، بیمه‌گر یا شرکت بیمه وظیفه دارد تا تعهدات خود در خصوص بیمه درمان تکمیلی را ارایه کند. موارد پرداخت خسارت در بیمه درمان تکمیلی گسترده است اما به طور کلی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پرداخت خسارت عیوب انکساری چشم
 • پرداخت خسارت برای هزینه‌های عینک و لنز
 • پرداخت هزینه‌های مازاد ویزیت و دارو
 • پرداخت هزینه‌ها مازاد بستری، آنژیوگرافی، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، جراحی و…
 • پرداخت هزینه‌های اعمال جراحی ناشی از سرطان، مغز و اعصاب، نخاع، پیوند اعضا اصلی مانند کبد، ریه، کلیه و پیوند مغز استخوان و…
 • پرداخت هزینه‌های استفاده از خدمات آزمایشگاهی
 • پرداخت هزینه‌های زایمان
 • پرداخت هزینه‌های درمانی نازایی و ناباروری
 • پرداخت هزینه اعمال تشخیصی مانند سونوگرافی، اسکن، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو و…
 • پرداخت هزینه اعمال و جراحی‌های سرپایی
 • و…

مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


بیمه درمان تکمیلی در بیمیتو

بیمه درمان تکمیلی در بیمیتو

با ورود به سایت بیمیتو https://bimito.com/ می‌توانید از امکانات زیادی که در اختیار شما قرار داده است استفاده کنید. در بیمیتو این امکان را دارید که در خصوص انواع بیمه‌نامه از جمله بیمه درمان تکمیلی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید. همچنین امکان خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی از بیمیتو فراهم شده است. بیمیتو این امکان را به شما می‌دهد که به راحتی و بدون مراجعه به نمایندگی‌ها و کارگزاری‌های بیمه، بیمه‌نامه خود را نیز خریداری کنید. همان‌طور که می‌دانید مقایسه یکی از بهترین راه‌های انتخاب است. این که بتوانید از بین شرکت‌های مختلف بیمه‌نامه خود را مطابق با نیازی که دارید و با ارزان‌ترین قیمت ممکن انتخاب و خریداری کنید، بی‌شک باعث می‌شود از خرید خود نیز خشنود باشید. به همین خاطر امکان مقایسه در بیمیتو در اختیار شما قرار داده شده است تنها کافی است بیمه‌ای که می‌خواهید را انتخاب کرده و اطلاعات لازم را وارد کنید تا قبل از خرید از شرایط و قیمت‌های مختلف بیمه‌نامه در بین شرکت‌های مختلف آگاه شوید و در نهایت بیمه را از هر شرکتی که می‌خواهید بخرید. هم اکنون در بیمیتو علاوه بر بیمه عمر می‌توانید خرید آنلاین بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی و بیمه آتش سوزی را انجام دهید. امکان خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان نیز برای این قشر فراهم است. بیمیتو همیشه در کنار شما است تا بتوانید با اطمینان خاطر امور بیمه‌ای خود را انجام دهید و تجربه‌ای خوشایند از خرید آنلاین بیمه داشته باشید.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


 

2 نظرات

 1. سلام سوال من اینه که فقط شرکت های بیمه ای مثل ایران و آسیا بیمه تکمیلی دارن یا شرکتی مثل sos یا همکارت هم بیمه تکمیلی دارن. قبلا من از بیمه sos بیمه تکمیلی گرفته بودم که خیلی خیلی سختگیر بودن و خیلی هم گرون بود و یک بار هم بیمه دندانپزشکی همکارت گرفتم که قیمت کم بود خدماتش هم زیاد نبود.
  لطفا به من میگید که کجا میتونم بیمه تکمیلی انفرادی باز کنم؟ از بیمه ایران پرسیدم که به من گفتن که ما طرح انفرادی نداریم ولی برای من مهم بیمه دندانپزشکی هست. همکارت هم یک بار گرفتم که اصلا نمیدونم بیمه دندانپزشکی هست یا نه.
  ممنون میشم به من بگید

  • سلام و وقت بخیر.
   دوست عزیز همکارت بیمه تکمیلی نیست، در واقع یک طرح تخفیفی برای خدمات دندونپزشکیه و قابل مقایسه با بیمه های تکمیلی نیست.
   بیمه تکمیلی انفرادی رو هم در حال حاضر فقط بیمه سامان و بیمه تعاون ارائه میدن که طرح ها و قیمت هاش رو میتونید توی سایت بیمیتو، بخش بیمه تکمیلی مشاهده کنید و بخرید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید