چقدر به آینده زندگی خود و عزیزانتان اندیشیده‌اید؟ چه اقداماتی انجام داده‌اید؟ نگرانی برای آینده نامعلوم بسیار طبیعی است به‌خصوص اگر شما صاحب فرزند باشید. اینکه اندوخته‌ای برای زمانی که ناتوان یا محتاج هستید داشته باشید، خاطرتان آسوده باشد که مبلغی برای آینده خود یا خانواده‌تان اندوخته‌اید. همچنین اطمینان از اینکه در صورت بروز هرگونه بیماری دیگر لازم نیست نگران پرداخت هزینه‌های درمان باشید. بیمه عمر یکی از گزینه‌های قابل اعتماد برای تضمین آینده است. در کشورهای پیشرفته بیش از 80% مردم دارای بیمه عمر هستند، چنانکه برخی از آن‌ها صاحب 5 بیمه عمر هستند. متأسفانه در ایران کمتر از 10% افراد برای خود بیمه عمر دارند. شما چقدر با مفهوم بیمه عمر آشنایی دارید؟ در این مطلب به بررسی بیمه زندگی بیمه ایران می‌پردازیم که خود نوعی بیمه عمر است. با ما همراه باشید.

 


مطالب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه زندگی بیمه ایران


بیمه زندگی چیست؟

در زمینه بیمه عمر عناوین مختلفی وجود دارد، ازجمله: بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر آتیه، بیمه زنان خانه‌دار و … که همه دارای ماهیت یکسانی هستند. بیمه زندگی بیمه ایران یکی از انواع بیمه عمر و سرمایه گذاری است که شرکت‌های مختلفی آن را ارائه می‌دهند. باوجود اینکه شرکت‌های بیمه متفاوتی این بیمه را در محصولات خود دارند ولی با نام‌هایی متفاوت مانند طرح جامع زندگی یا بیمه زندگی ملت. ولی بیمه ایران در این زمینه پیشرو است به همین دلیل بیمه زندگی بیمه ایران شناخته‌شده است. اکنون به شرح تعاریفی می‌پردازیم که برای درک مفهوم بیمه زندگی بیمه ایران بهتر است از این تعاریف مطلع باشید:

. بیمه‌گر: شرکتی که بیمه را ارائه می‌دهد و ضامن پرداخت سود و اندوخته است.

. بیمه‌گزار: شخصی که با شرکت بیمه‌گر قرارداد می‌بندد و حق بیمه پرداخت می‌کند.

. بیمه‌شده: شخصی که موضوع قرارداد بیمه است و حق بیمه بر اساس سن و سلامتی او محاسبه می‌گردد.

. موضوع بیمه: حیات یا فوت بیمه‌شده تحت شرایط خصوصی بیمه‌نامه.


مطلب مرتبط: زندگی بهتری را با بیمه‌های زندگی تجربه کنیم!


بیمه زندگی بیمه ایران

همان‌طور که از نام این بیمه پیداست بیمه‌ای برای تمام دوران زندگی و تلفیقی از بیمه عمر و سرمایه گذاری است. بیمه زندگی بیمه ایران راهی مناسب برای سرمایه گذاری بلندمدت است و از هر جهت سودمند خواهد بود. در این بیمه شما مبلغ مشخصی را به‌صورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه حتی یکجا می‌پردازید. این مبلغ را می‌توانید از حداقل ماهی 50 هزار تومان شروع کنید و حداکثر مبلغ را خودتان انتخاب کنید. به مبالغ پرداختی شما سود تعلق می‌گیرد. شما می‌توانید در پایان قرارداد این مبلغ را به‌صورت نقدی یا مستمری مادام‌العمر دریافت کنید. علاوه بر این بیمه زندگی بیمه ایران شامل پوشش‌های دیگری است که در قسمت بعد به آن‌ها می‌پردازیم.

بیمه زندگی بیمه ایران


مطلب مرتبط: بیمه عمر و انواع آن را بیشتر بشناسیم!


پوشش‌های بیمه زندگی بیمه ایران

. پوشش سرمایه فوت: مبلغ سرمایه برای فوت هنگام صدور بیمه‌نامه مشخص می‌شود. سرمایه فوت به دو روش تعیین می‌گردد. درصورتی‌که سرمایه فوت بین 10 الی 35 میلیون تومان انتخاب شود نیاز به آزمایش پزشکی نیست ولی درصورتی‌که بخواهید این سرمایه را بیشتر از 35 میلیون تومان در نظر بگیرید باید آزمایش‌های مشخصی را برای احراز سلامتی انجام دهید. در صورت فوت به‌صورت طبیعی مبلغ سرمایه فوت به‌علاوه مبالغی که پرداخت‌شده به‌اضافه سود مبالغ پرداختی به وراث پرداخت می‌گردد.

. پوشش سرمایه فوت به دلیل حادثه: سرمایه فوت براثر حادثه می‌تواند دو یا سه برابر سرمایه فوت باشد. در صورت فوت براثر حادثه علاوه بر سرمایه فوت، سرمایه فوت به دلیل حادثه و اندوخته بازخرید بیمه‌شده به وراث وی پرداخت می‌گردد.

. پوشش امراض خاص: این پوشش در بیمه زندگی بیمه ایران شامل؛ سکته مغزی، سکته قلبی، جراحی قلب باز، پیوند اعضاء حیاتی بدن است. سقف مبلغ غرامت این پوشش 20 میلیون تومان است.

. پوشش سرطان: سقف این پوشش برای انواع سرطان 50 میلیون تومان است.

. پوشش معافیت حق بیمه: درصورتی‌که بیمه‌شده در طول مدت قرارداد دچار نقص عضو گردد به صورتی که قادر به پرداخت حق بیمه نباشد، بیمه ایران بیمه‌شده را از پرداخت حق بیمه معاف می‌کند و در پایان قرارداد سود حاصله را به بیمه‌گزار می‌پردازد.

. وام: شما می‌توانید بعد از 2 سال تا 90% حق بیمه پرداختی خود را به‌صورت وام بدون ضامن دریافت کنید.

. پوشش بیمه از بدو تولد: یکی دیگر از پوشش‌های بیمه زندگی بیمه ایران، پوشش از بدو تولد است که سقف آن 10 میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است.

. پوشش پرداخت بخشی از سرمایه در سال آخر زندگی: اگر بیمه‌گزار در سال آخر زندگی خود به سر ببرد و فاقد درمان باشد می‌تواند 20% کل سرمایه بیمه عمر خود را برای هزینه‌های احتمالی دریافت کند.

. پوشش معاف از مالیات: سرمایه بیمه زندگی بیمه ایران از مالیات معاف است.

بیمه‌گزار هر زمان که بخواهد می‌تواند میزان پس‌انداز خود را کاهش یا افزایش دهد


بیمه زندگی بیمه ایران


سود بیمه زندگی بیمه ایران

در ابتدا هر فردی با انعقاد قراردادی که حداقل زمان آن 5 سال است و پرداخت ماهانه، سالانه یا یکجای اقساط شروع به افزایش اندوخته خود می‌کند. در طول مدت قرارداد دو نوع سود به اندوخته شما تعلق می‌گیرد که در این قسمت به آن‌ها می‌پردازیم:

1-سود روزشمار (تضمینی): سودی است که شرکت بیمه ضمانت پرداخت آن را به بیمه‌گزار می‌کند. بدین‌صورت که در دو سال اول 16%، دو سال دوم 13% و سال پنجم به بعد 10% به‌عنوان سود تضمینی به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

2-سود مشارکت در منافع ناشی از سرمایه گذاری: این سود حاصل از درآمد سرمایه گذاری با مبالغ پرداختی بیمه‌گزاران است. در پایان سال و پس از رسیدگی به صورتحساب‌ها، درصدی از سود سرمایه گذاری به بیمه‌گزاران پرداخت می‌گردد.

محاسبه سود بیمه عمر هر ساله توسط مجمع شرکت بیمه تعیین می گردد.


مطلب مرتبط: بیمه تمام عمر؛ بیمه‌ای برای تمام عمر شما!


شرایط و مزایای بیمه زندگی بیمه ایران

. هر فردی می‌تواند از بدو تولد تا 55 سالگی صاحب بیمه عمر شود.

. افراد بالای 55 سال باید آزمایش‌های پزشکی را انجام دهند.

. مجموع مدت قرارداد و سن بیمه‌شده نباید از 70 سال تجاوز کند. (مثلاً: یک فرد 55 ساله می‌تواند قرارداد بیمه 15 ساله خریداری کند.)

. حداقل مدت قرارداد بیمه زندگی بیمه ایران 5 سال است.

. حداکثر مدت قرارداد بیمه زندگی بیمه ایران 55 سال است.

. سن و شغل بیمه‌شده از مهم‌ترین عواملی است که در هنگام صدور بیمه‌نامه موردتوجه قرار می‌گیرد.

. بیمه زندگی بیمه ایران بیمه‌ای مناسب برای سرمایه گذاری است. از این بیمه بااینکه پوشش فوت نیز دارد بیمه‌ای برای زندگی یاد می‌شود. لذا هرچه سرمایه فوت کمتر باشد اندوخته بیشتر می‌شود.

. با انتخاب بیمه زندگی بیمه ایران شما می‌توانید صاحب یک سرمایه گذاری به‌علاوه یک بیمه حادثه و حقوق بازنشستگی شوید.

. وراث از مالیات درآمد بر ارث معاف هستند.

. شما می‌توانید بیمه‌نامه را با سرمایه اولیه شروع کنید که بتوانید سرمایه گذاری کنید و اندوخته را افزایش دهید.

. خودکشی در دو سال اول قرارداد بیمه شامل پرداخت غرامت نمی‌شود.

. پرداخت 10 الی 400 میلیون تومان بیمه عمر و حادثه.

. جبران هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه تا سقف 5 میلیون تومان.

. ضمانت پرداخت نقص عضو جزئی و کلی تا سقف 100 میلیون تومان.

. پرداخت کمک‌هزینه درمانی بلاعوض جهت سرطان تا سقف 30 میلیون تومان.

بیمه زندگی بیمه ایران


چند دلیل برای خرید بیمه زندگی بیمه ایران

پس‌انداز: خرید بیمه عمر راهی مطمئن برای پس‌انداز است. شما می‌توانید با خریدبیمه عمر یک پس‌انداز خوب برای دوران کهن‌سالی و وراث خود داشته باشید.

تعلق سود 18 الی 25 درصدی: شما می‌توانید در قبال مبلغی که برای خرید بیمه‌نامه زندگی پرداخت می‌کنید سودی دریافت کنید.

دریافت تسهیلات با سود کم: شما می‌توانید پس از پرداخت 50% حق بیمه تا 90% از اندوخته خود را به‌صورت وام بدون نیاز به ضامن دریافت کنید.

امنیت دوران ازکارافتادگی: در دوران کهن‌سالی و از کارافتادگی می‌توانید با داشتن مستمری احساس آسودگی کنید.


مطلب مرتبط: چقدر می‌توانیم از بیمه عمر، سود ببریم؟


شما می‌توانید با مراجعه به سامانه بیمیتو استعلام و خرید انواع بیمه‌های عمر را در اختیار داشته باشید. همچنین به‌سادگی می‌توانید به‌صورت آنلاین و بدون مراجعه به دفاتر بیمه از خرید انواع بیمه‌های ثالث، بدنه، موتورسیکلت، آتش‌سوزی، زلزله، مسافرتی، مسئولیت پزشکان بهره‌مند شوید. علاوه بر این موارد امکان صدور، تمدید و تعویض دفترچه تأمین اجتماعی به‌سادگی در دسترس شما است. شما امکان استعلام و خرید تمامی بیمه‌ها در هر مکان و کمترین زمان ممکن را در اختیاردارید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید