شاید هدف مشترک اغلب افراد، داشتن زندگی خوب و زندگی کردن با شرایطی بهتر باشد. کار می‌کنیم تا درآمدی داشته باشیم و بتوانیم بهتر زندگی کنیم؛ درس می‌خوانیم تا علممان نسبت به مسائل مختلف بالا رود و بتوانیم زندگی بهتری در اجتماع داشته باشیم؛ اما حادثه و اتفاقات غیرمنتظره هم همواره وجود دارند و علاوه بر همه این موارد باید به حوادث و ریسک‌های زندگی هم توجه کنیم. بیمه برای مقابله با همین حوادث احتمالی ایجاد شده است و وظیفه قبول ریسک را برای افراد به عهده می‌گیرد. اما آیا بیمه‌ای برای زندگی وجود دارد؟ در اینجا قصد داریم درباره بیمه زندگی سامان اطلاعاتی کسب کنیم و ببینیم این بیمه چگونه می‌تواند به زندگی ما سامان ببخشد.


مطلب مرتبط: چقدر لازم است درباره بیمه عمر اطلاعات داشته باشیم؟


درباره بیمه زندگی سامان

برای اینکه متوجه شویم بیمه زندگی سامان چگونه ریسک زندگی ما را به عهده می‌گیرد و اصلاً در برابر چه حوادث و خطراتی حمایت می‌کند باید ببینیم این بیمه دقیقاً چیست و چه ویژگی‌هایی دارد.

بیمه زندگی در واقع همان بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نام‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد. بیمه آتیه، بیمه زندگی، بیمه تأمین آتیه و… دارای ماهیت یکسانی با بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است. بیمه زندگی سامان نیز بیمه‌ای جامع برای دوران مختلف زندگی است. این بیمه در طول مدت قرارداد پوشش‌های مختلفی را به بیمه‌گزار ارائه می‌دهد؛ همچنین امکان سرمایه‌گذاری و کسب سود را هم برای وی ایجاد کرده است.

بیمه زندگی سامان در قالب طرح‌های مختلفی ارائه می‌شود که هر یک از طرح‌ها تعهدات متفاوتی را دارد. در ادامه می‌خواهیم با تعهداتی که بیمه زندگی سامان در طرح‌های مختلف خود ارائه می‌کند و همچنین سایر جزئیات این طرح‌ها آشنا شویم.

بیمه زندگی در واقع همان بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است.


مطلب مرتبط: چه چیزی مهم‌تر از عمر و آتیه؟/ بررسی بیمه عمر آتیه


تعهدات بیمه زندگی سامان

بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری از جمله بیمه زندگی سامان خدمات زیادی را ارائه می‌کند. اما در اینجا قصد داریم بیشتر درباره خدماتی که در حوزه درمانی و پزشکی ارائه می‌شود صحبت کنیم. خدماتی که بیمه زندگی سامان در حوزه درمان و خدمات پزشکی در طرح‌های مختلف ارائه می‌دهد عبارت است از:

خدمات بیمارستانی

خدمات بیمارستانی بیمه زندگی سامان

خدمات این تعهد شامل جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ‌شکن‌ در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و Day Care می‌شود.

اعمال جراحی Day Care به جراحی‌هایی گفته می‌شود که مدت زمان موردنیاز برای مراقبت‌های بعد از عمل در مرکز درمانی، کمتر از یک روز باشد.

در این تعهد، هزینه افراد همراه برای بیمه‌گزار زیر 7 سال و بالاتر از 70 سال در بیمارستان‌ها نیز به عهده بیمه است.

هزینه آمبولانس مشروط به بستری شدن بیمه‌شده در مراکز درمانی و یا نقل‌وانتقال بیمار به سایر مراکز تشخیصی نیز از جمله خدمات این تعهد است.

همچنین در صورت بروز حادثه، تا سقف 50 هزار تومان برای انتقال بیمار تا بیمارستان در درون شهر و تا سقف 100 هزار تومان برای انتقال بیمار به بیرون از شهر برای بیمه‌گزار در نظر گرفته می‌شود.

در بیمه زندگی سامان خدمات بیمارستانی شامل بعضی جراحی‌های مختصر و سنگین می‌شود.


مطلب مرتبط: زندگی یک ملت با حمایت بیمه زندگی ملت


جراحی‌های خاص

جراحی های خاص در بیمه زندگی سامان

جبران هزینه‌های اعمال جراحی مهم مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، قلب، پیوند ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان در این پوشش به عهده بیمه زندگی سامان است.

بیمه عمر سامان در برابر بیماری سرطان نیز خدماتی ارائه می‌دهد.

زایمان

پرداخت هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین در این پوشش به عهده بیمه زندگی سامان است.

خدمات پاراکلینیکی نوع اول

جبران هزینه‌های سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، MRI، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری در این پوشش با بیمه زندگی سامان است.

خدمات پاراکلینیکی نوع دوم

جبران هزینه‌های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی (اسپیرومتری – PFT)، نوار عضله EMG، نوار عصبNCV ، نوار مغز EEG، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، هولتر مانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی چشم به عهده بیمه زندگی سامان می‌باشد.

خدمات پاراکلینیکی نوع سوم

جبران هزینه‌های اعمال مجاز سرپایی مانند شکستگی و دررفتگی، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی در صورت داشتن بیمه زندگی سامان امکان‌پذیر است.

خدمات آزمایشگاهی

خدمات آزمایشگاهی بیمه زندگی سامان

جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی در این پوشش به عهده بیمه زندگی سامان است.

هزینه‌های ویزیت و دارو

جبران هزینه‌های ویزیت و دارو (بر اساس فهرست داروهای مجاز کشور ، صرفاً هزینه‌هایی که بیمه‌گر اول مثل تأمین اجتماعی و… تقبل نمی‌کند.) و خدمات اورژانس (غیر از بستری) در صورت داشتن این پوشش به عهده بیمه زندگی سامان است.

خدمات دندانپزشکی

خدمات دندانپزشکی بیمه زندگی سامان

در صورت داشتن بیمه زندگی سامان می‌توان از خدمات دندانپزشکی نیز بهره‌مند شد. قطعاً این خدمات نیز علاوه بر خدمات بیمه‌گر پایه است و به‌جای آن قرار نمی‌گیرد.

خدمات آمبولانس و حمل بیمار

بیمه زندگی سامان می‌تواند جبران هزینه آمبولانس شهری و بین‌شهری را نیز به عهده بگیرد و از بابت هزینه انتقال بیمار نگرانی نداشته باشیم.

حال که با خدمات درمانی بیمه زندگی سامان آشنا شدیم باید ببینیم هرکدام از این خدمات را چه طرح‌هایی از بیمه زندگی سامان و تا چه اندازه ارائه می‌دهد.


مطلب مرتبط: تاریخچه بیمه عمر از آغاز تا امروز


طرح‌های بیمه زندگی سامان

طرح‌های مختلف بیمه زندگی سامان در تعداد تعهدات و سقف پوشش هر یک باهم تفاوت دارند. این طرح‌ها عبارت‌اند از:

. طرح پایه

. طرح اقتصادی

. طرح منتخب

. طرح ویژه

. طرح جامع

. طرح ممتاز

در جدول زیر تفاوت این طرح‌ها در پوشش‌ها و سقف تعهد آن‌ها نشان داده شده است:

طرح های بیمه زندگی سامان


مطلب مرتبط: کارمزد بیمه عمر سامان برای فروشندگان آن چقدر است؟


حق بیمه طرح‌های بیمه زندگی سامان

طرح‌های بیمه زندگی سامان دارای حق بیمه‌های متفاوتی هستند و هر چه تعهدات بیمه بیشتر شود حق بیمه پرداختی نیز بیشتر می‌شود. این حق بیمه علاوه بر تعهدات طرح به سن بیمه‌گزار نیز بستگی دارد. طبقه‌بندی سن بیمه‌گزار در بیمه عمر سامان عبارت است از:

. تا 15 سال

. 16 تا 50 سال

. 51 تا 60 سال

. 61 تا 70 سال

حق بیمه طرح پایه برای همه سنین سالانه 100 هزار تومان است. برای سایر طرح‌ها با توجه به سن بیمه‌گزار به شرح زیر است:

حق بیمه زندگی سامان


مطلب مرتبط: جدول سود بیمه عمر سامان را کامل بررسی کنیم!


خرید بیمه زندگی سامان

برای خرید بیمه عمر سامان می‌توان به یکی از نمایندگی‌های بیمه سامان مراجعه کرد و ضمن دریافت مشاوره از کارشناس بیمه، طرح موردنظر خود را انتخاب و خریداری کرد. بیمه سامان امکان مقایسه بین طرح‌های مختلف بیمه عمر را فراهم کرده است؛ اما آیا امکان مقایسه طرح‌های بیمه سامان با سایر طرح‌های بیمه‌های دیگر وجود دارد؟ برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشیم و بتوانیم مناسب‌ترین بیمه عمر را برای خود خریداری کنیم باید به چندین نمایندگی از بیمه‌های مختلف مراجعه کنیم. این کار هم از حوصله خیلی از افراد خارج است و هم با توجه به مشغله زیاد اکثر افراد امکان‌پذیر نیست. برای انتخاب بهترین گزینه راه دیگری به‌جز مراجعه به نمایندگی وجود دارد.

بیمیتو سامانه‌ای برای مقایسه، انتخاب و خرید آنلاین بیمه است. با استفاده از بیمیتو می‌توان بهترین بیمه شخص ثالث را خریداری کرد، خرید آنلاین بیمه بدنه انجام داد، استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی را دریافت کرد، بیمه مسافرتی خارج از کشور آنلاین خرید و انواع طرح‌های بیمه عمر را مقایسه و مناسب‌ترین آن را خریداری کرد.

در هر لحظه از شبانه‌روز و از هرکجا که دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد می‌توان در کمتر از 5 دقیقه اطلاعات لازم را در بیمیتو وارد کرد و بیمه موردنظر خود را انتخاب و به‌صورت آنلاین خریداری کرد. پس از خرید نیز بیمه شما به‌صورت رایگان در دسترس شما قرار می‌گیرد.

بیمیتو خرید آگاهانه بیمه را محقق کرده است!

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید