اگر بشنوید با پرداخت منظم مبلغی اندک می‌توانید از خدمات میلیونی یک شرکت استفاده کنید و حتی در پایان قرارداد نیز سرمایه شما به همراه سود آن به شما بازگردانده می‌شود ممکن است بخواهید که در آن شرکت سرمایه‌گذاری کنید. این همان کاری است که بیمه زندگی ملت انجام می‌دهد و کمک می‌کند تا بیمه‌گزار بتواند با مبالغی اندک، حق بیمه پرداختی خود را تعیین و بیمه زندگی خود را تهیه کند و درکنار سرمایه‌گذاری، پوشش‌های مختلفی را نیز در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد. همچنین طرح‌های مختلفی در قالب بیمه زندگی ارایه شده تا خدمات‌رسانی بهتر و وسیع‌تری انجام گیرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری ملت

بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری

بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری ملت علاوه بر خدمات بیمه‌ای، نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت محسوب شده که بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه‌های تعیین‌شده هم از خدمات بیمه استفاده خواهد کرد و هم بعد از پایان قرارداد، تمامی سرمایه و سود حاصل از آن که شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت است به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند.


مطلب مرتبط: زندگی بهتری را با بیمه‌های زندگی تجربه کنیم!


مزایای بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری ملت

مزایای بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری به طور کلی شامل دو بخش استفاده از خدمات بیمه‌ای و پوشش‌های آن و استفاده از سودهای متعلق به آن است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد؟


آنچه از بیمه زندگی ملت به دست می‌آورید

آنچه از بیمه عمر بدست می‌آورید

به حق بیمه پرداختی که توسط بیمه‌گزار پرداخت می‌شود دو نوع سود تعلق می‌گیرد. سود تضمینی که میزان آن در دو سال اول 16% در دو سال دوم 13% و از سال پنجم به بعد 10% خواهد بود و پرداخت آن از طرف بیمه ملت تضمینی و قطعی است. دوم سود حاصل از مشارکت که از سرمایه‌گذاری بیمه‌ها در امور مختلف به دست می‌آید و میزان آن هر سال می‌تواند متفاوت باشد. برای دریافت سود بیشتر، بیمه‌گزار می‌تواند سرمایه‌ای را نیز در ابتدای قرار داد در بیمه عمر خود قرار دهد.

بیمه ملت ضوابطی دارد که مطابق آن بیمه‌گزار قادر به برداشت مقداری از اندوخته خود است و برای سهولت در این امر، بیمه زندگی ملت کارت اعتباری صادر خواهد کرد تا بیمه‌گزار در خریدهای اقساطی خود بتواند به آن بخش قابل برداشت از اندوخته بیمه خود دسترسی داشته باشد.

معافیت از مالیات بر درآمد و ارث یکی دیگر از مزایای بیمه زندگی ملت است.

قابل ذکر است هرچه مدت‌زمان قرارداد شما بلندتر باشد سود حاصل در پایان قرارداد بیشتر خواهد بود.

در کنار سود شما همچنین می‌توانید از وام بیمه زندگی ملت نیز استفاده کنید. این وام از سال دوم بیمه و به میزان 90% از سرمایه بیمه‌گزار قابل پرداخت خواهد بود.

در ازای سرمایه‌گذاری در بیمه زندگی ملت می‌توانید از انواع سود، پوشش‌های و خدمات این بیمه استفاده کنید.


مطلب مرتبط: چقدر می‌توانیم از بیمه عمر، سود ببریم؟


پوشش‌های بیمه زندگی ملت

پوشش‌های بیمه عمر ملت

پوشش سرمایه فوت: که در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد، بیمه ملت از 5 تا 25 برابر آخرین حق بیمه سالانه پوشش سرمایه فوت به ذی‌نفع یا ذی‌نفعان پرداخت خواهد کرد.

پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه: اگر بیمه‌گزار طی حادثه و در طول مدت قرارداد فوت کند، بیمه ملت از 5 تا 125 برابر آخرین حق بیمه پرداختی سالانه، سرمایه فوت به ذی‌نفع یا ذی‌نفعان پرداخت خواهد کرد.

میزان پرداختی پوشش سرمایه فوت که در فوت عادی بین 5 تا 25 برابر و در فوت ناشی از حادثه بین 5 تا 125 برابر است به انتخاب بیمه‌گزار و در زمان عقد قرارداد تعیین می‌شود.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: که با درخواست آن چنانچه بیمه‌گزار طی مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی یا نقص عضو شود از پرداخت مابقی حق بیمه معاف شده و بیمه ملت متعاقباً به خدمات‌دهی می‌پردازد.

پوشش سرمایه هزینه‌های پزشکی: با انتخاب این پوشش، هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه، تا 20% از سرمایه فوت و نهایتاً تا سقف 10 میلیون تومان از سوی بیمه زندگی ملت پرداخت خواهد شد.

پوشش سرمایه ازکارافتادگی و نقص عضو بیمه‌گزار در اثر حادثه: بنابراین پوشش، بیمه ملت تا 200% از سرمایه فوت و تا سقف 100 میلیون تومان سرمایه ازکارافتادگی به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

پرداخت خسارت در صورت بستری شدن در بیمارستان و در اثر حادثه: این خسارت از روز چهارم بستری تا 90 روز و تا سقف 100 هزار تومان قابل پرداخت است.

پوشش سرمایه امراض خاص: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه دچار بیماری‌های خاصی مثل سرطان، سکته قلبی و مغزی شود و یا عمل قلب باز یا پیوند اعضا اصلی داشته باشد بیمه ملت تا 50% از سرمایه فوت و تا سقف 50 میلیون تومان سرمایه بیماری‌های خاص پرداخت خواهد کرد.

نکته مهم این است که تمامی خدمات بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری در دیگر طرح‌های بیمه ملت نیز وجود دارد.

پوشش‌ها و خدمات بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری ملت در طرح‌های مختلف آن نیز وجود دارد.


مطلب مرتبط: چگونه می‌توانیم استعلام بیمه عمر ملت را دریافت کنیم؟


انواع طرح‌های بیمه زندگی ملت

بیمه ملت برای بیمه زندگی طرح‌هایی نیز تدارک دیده تا خدمات بهتری را به متقاضیان عرضه کند. این طرح‌ها اهداف خاصی را دنبال می‌کنند و گاه اقشار ویژه‌ای را تحت پوشش قرار می‌دهند.


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر؛ قدم به قدم با بیمه عمر آشنا شویم!


طرح بیمه تحصیل فرزندان ملت

طرح تحصیل فرزندان کارآفرین

هدف از ارایه چنین طرحی توجه به آینده فرزندان و اقدامی جهت سرمایه‌گذاری برای تأمین آینده آنان است. تحصیل در مقاطع دانشگاهی هزینه‌هایی دارد که پرداخت آن برای همه افراد ممکن نیست. بیمه تحصیل فرزندان، با پرداخت این هزینه‌ها کمک می‌کند تا دانشجو بدون نگرانی و بدون نیاز به انجام کارهای پاره‌وقت تنها به تحصیل خود ادامه دهد.

بیمه تحصیل فرزندان همانند بیمه آتیه به آینده فرزندان می‌اندیشد و سعی در تأمین آینده آن‌ها دارد به طوری که وقتی فرزند بیمه‌گزار به سنین 20 یا 30 سالگی می‌رسد بتواند از سود و سرمایه بیمه عمر استفاده کند. البته به این شرط که از بدو تولد یا در سنین کودکی بیمه‌شده باشد.

طرح بیمه تحصیل فرزندان ملت جهت پرداخت هزینه تحصیل در مقاطع و سطوح مختلف دانشگاهی است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر فرهنگیان؛ متناسب برای فرهنگیان جامعه


طرح بیمه سپرده زندگی ملت

طرح بیمه سپرده کمک می‌کند تا در صورت نیاز امکان برداشت از اندوخته و سرمایه خود برای رفع مشکلات مالی و رفع هزینه‌های سنگین زندگی وجود داشته باشد. هزینه‌هایی مانند تحصیل فرزندان، ازدواج، مسکن و موارد مشابه آن.


مطلب مرتبط: زندگی به‌سامان با بیمه زندگی سامان


بیمه مستمری زنان خانه‌دار ملت

طرح بیمه زنان خانه‌دار کارآفرین

این طرح به طور اختصاصی برای بانوان در نظر گرفته شده تا تأمین کننده درآمد آن‌ها در دوران کهن‌سالی باشد. این طرح با کمترین میزان حق بیمه به مبلغ 100 هزار تومان در سال سعی دارد تا شرایط بیمه را برای این قشر راحت‌تر کرده و طیف وسیع‌تری از زنان خانه‌دار بتوانند از طرح بیمه زندگی ملت استفاده کنند. شرایط آن هم شامل این موارد است که: سن بیمه‌گزار باید بین 18 تا 60 سال باشد و دوره پرداخت حق بیمه با بالا رفتن سن کاهش می‌یابد مثلاً اگر بین 51 تا 55 سال سن داشته باشد تنها 15 سال حق بیمه باید پرداخت کند در صورتی که بیمه‌گزاری از 18 سالگی اقدام به خرید بیمه مستمری می‌کند می‌تواند مدت قرارداد بیمه خود را تا 30 سال تعیین کند.

این طرح بسیار انعطاف‌پذیر بوده و بیمه‌گزار می‌تواند در 5 سال آخر درخواست مستمری زودتر از موعد کند.

طرح مستمری زنان خانه‌دار سعی در حمایت مالی آن‌ها در دوران سختی و کهنسالی دارد.


مطلب مرتبط: انگیزه‌هایی برای داشتن بیمه عمر!/ بررسی انواع بیمه‌های عمر


بیمه بازخرید سنوات ملت

در توضیح بیمه بازخرید سنوات ملت باید ابتدا سنوات کاری و قوانین مربوط به آن را شرح دهیم. به طور خلاصه باید گفت طبق ماده 24 قانون کار، بعد از پایان قراردادهای بیشتر از یک سال، کارفرما باید مبلغی معادل آخرین حقوق دریافتی کارگر یا کارمند به ازای هر سال خدمت به وی پرداخت کند. طبق ماده 32 قانون کار نیز اگر خاتمه قرارداد به علت صدمات ناشی از کار باشد کارفرما باید مبلغی معادل دو ماه حقوق به ازای هر سال خدمت به کارگر یا کارمند خود پرداخت کند.

با توضیح قوانین کار مشخص است که این بیمه در خدمت کارفرمایان است و کمک می‌کند تا کارفرما در پرداخت سنوات بازخریدی کارکنان خود مشکلی نداشته باشد. بیمه بازخرید سنوات هم باعث دلگرمی کارکنان یک مجموعه و هم آسودگی خاطر کارفرما است چرا که هر دو از پرداخت به موقع و کامل سنوات در پایان قرارداد یا بازخرید اطمینان کامل دارند.

بیمه بازخرید سنوات ملت در جهت کمک به کارفرمایان در پرداخت سنوات بازخریدی کارکنان‌شان ارایه شده است.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر؛ چرا و چگونه؟!


خرید بیمه زندگی ملت

راه سریع‌تر و دقیق‌تر خرید بیمه استفاده از سامانه آنلاین خرید بیمه است. بیمیتو به عنوان یک سرویس مدیریت بیمه زمینه خرید آنلاین انواع بیمه را فراهم کرده و هم اکنون با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توانید اقدام به خرید بیمه عمر، بیمه مسافرتی، بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث کنید و همچنین استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی داشته باشید. اطلاعات مورد نیاز شما در خصوص بیمه نیز در سایت و وبلاگ بیمیتو قابل دریافت است. با امکان مقایسه خدمات و نرخ بیمه‌ها در شرکت‌های مختلف می‌توانید انتخاب بهتری برای بیمه مورد نیاز خود داشته باشید که این امکان مقایسه نیز در بیمیتو قابل دسترسی است. امکان تمدید اعتبار، تعویض و صدور دفترچه بیمه تامین اجتماعی برای دارندگان آن نیز از طریق بیمیتو فراهم است و متقاضیان پس از انجام هر یک از این گزینه‌ها می‌توانند دفترچه بیمه را در محل کار و یا زندگی خود و یا از نزدیک‌ترین کارگزاری به محل خود دریافت کنند.

2 نظرات

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید