حتماً بارها اسامی مثل بیمه عمر آتیه فرزندان، بیمه عمر آتیه‌ زنان خانه‌دار، بیمه آتیه، زندگی و… را در پیام‌های تبلیغاتی رادیو و تلویزیون، روزنامه‌ها و… شنیده‌اید و فوراً تصور تضمین مالی سال‌های آینده زندگی به ذهنتان رسیده است. البته ممکن است تصور غیرضروری بودن بیمه آتیه به ذهن شما برسد، یا تصور کنید نوعی بیمه بازنشستگی است که اگر حقوق‌بگیر باشید ممکن است قید آن را بزنید؛ یا بیمه‌ای که به‌نوعی مخارج آینده فرزندانتان را تأمین می‌کند.

تمامی این تصورات از بیمه آتیه درست است، اما طرح‌های بیمه آتیه متنوع هستند. در این مقاله ماهیت بیمه عمر آتیه و برخی از طرح‌های شرکت‌های بیمه را بهتر می‌شناسیم.


مطلب مرتبط: بررسی موشکافانه‌ای درباره بیمه عمر


بیمه عمر آتیه ، همان بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است!

بیمه عمر و پس انداز

بله درست است، لفظ بیمه عمر آتیه نامی است که برای طرح‌های مختلف بیمه عمر که از سوی شرکت‌های بیمه‌ای ارائه می‌شود. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری برای تضمین رفاه حال و آینده ایجاد شده است و خرید آن برای خود و اعضای خانواده‌تان موجب می‌شود که با پس‌انداز مبالغ اندک، ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای و کاهش تبعات سنگین حوادث و اتفاقات ناگوار زندگی، امکان سرمایه‌گذاری حق بیمه‌های پرداختی فراهم شود. بدین ترتیب سرمایه‌ای مطمئن و مناسب برای استفاده شما و یا دیگر اعضای خانواده تشکیل می‌گردد. شما می‌توانید با پرداخت مبلغی که معمولاً از 30 هزار تومان در ماه شروع می‌شود به‌صورت 3 ماهه، 6 ماهه و یا سالانه اقساط آن را پرداخت کنید و از اندوخته خود تا سقف 90% وام بگیرید یا در صورت نیاز برداشت کنید. همچنین در انتهای مدت بیمه‌نامه که از 5 تا 30 سال است اندوخته‌های خود را همراه با سود تضمینی و مشارکت منافع پس می‌گیرید.

طبق مصوبه بیمه مرکزی سود تضمینی بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری برای همه شرکت‌های بیمه برای دو سال اول مدت اعتبار بیمه‌نامه ۱۶ درصد، برای دو سال بعد ۱۳ درصد و برای دوره مازاد بر چهار سال اول آن ۱۰ درصد است.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری اسامی مختلفی دارد.


مطلب مرتبط: 7 معیار انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


شرکت‌های ارائه‌کننده بیمه عمر آتیه

شاید مهم‌ترین کارکرد بیمه آتیه برای اقشاری است که از خود درآمدی ندارند، مثل کودکان، زنان خانه‌دار و… آن‌ها با خرید طرح‌های مختلف بیمه عمر و سرمایه‌گذاری می‌توانند مستمری و پوشش‌های بیمه‌ای را مطابق با طرح شرکت بیمه دریافت کنند.

در ایران همه شرکت‌های بیمه، بیمه‌ عمر آتیه را عرضه می‌کنند اما بعضی با نام بیمه عمر آتیه و بعضی از آن‌ها با اسم بیمه عمر و سرمایه‌گذاری آن را ارائه می‌دهند. مشهورترین طرح‌های بیمه آتیه شرکت‌ها را باهم مرور می‌کنیم:

طرح بیمه عمر آتیه فرزندان بیمه پاسارگاد

شرایط بیمه آتیه فرزندان بیمه ایران

فرزندان مهم‌ترین دغدغه‌های زندگی پدر و مادرها هستند و شما به‌عنوان پدر و مادر از هر قشری که باشید صد درصد به فکر آینده مالی فرزندان خود و تأمین آتیه آن‌ها هستید. در بیمه پاسارگاد با مبلغ روزانه هزار تومان در ماه یا بیش‌تر در مدت 5 تا 30 سال، برای کودک و نوجوانان خود پس‌انداز کنید. البته بیمه پاسارگاد برای تحصیل فرزندان و نوزادان نیز طرح‌های جداگانه‌ای با اندک تفاوت دارد. هدف از اجرای اين طرح، تأمين آتيه کودکان و نوجوانان و ايجاد سرمایه‌ای مطمئن برای تهيه نيازهای زندگی آينده آنان از قبيل تهيه جهيزيه، تأمين هزينه تحصيلات عالی، ازدواج و… است. در بیمه پاسارگاد پوشش حادثه و امراض خاص از 12 سالگی برای فرزندان فعال می‌شود؛ و از 18 سالگی در صورت اشتغال، تحت پوشش ازکارافتادگی قرار می‌گیرد.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پاسارگاد؛ بدون ضامن، بدون وثیقه!


بیمه آتیه زنان خانه‌دار پاسارگاد

می‌دانید زنان مدیریت هزینه‌های خانه را به‌درستی انجام می‌دهند و مبالغ زیادی را از پس‌اندازهای اندک در قالب‌ صندوق‌های خانوادگی و… جمع‌آوری می‌کنند؛ اما بهترین نوع پس‌انداز برای خانم‌های خانه‌دار می‌تواند بیمه آتیه زنان خانه‌دار باشد؛ چرا که سرمایه‌گذاری در بیمه‌ها علاوه بر اینکه بخش عمده‌ای از نیازهای مالی آن‌ها را می‌پوشاند، با پوشش‌های مختلف بستری امن برای روزهای سخت زنان است. خانم‌ها با سرمایه‌گذاری در بیمه پاسارگاد از مبالغ 20 هزار تومان در ماه تا 334 هزار تومان در سال از پوشش‌های بیمه عمر آتیه می‌توانند بهره ببرند. از جمله مزایای بیمه آتیه زنان خانه‌دار پاسارگاد عبارت است از:

. پوشش امراض خاص

. نقص عضو و ازکارافتادگی

. هزینه‌های درمانی و پزشکی

. پرداخت غرامت فوت طبیعی

. پرداخت غرامت فوت در اثر حادثه

. پوشش بیمه آتش‌سوزی منزل مسکونی بیمه‌شده

بیمه پاسارگاد در حوزه عمر آتیه طرح‌های متنوعی دارد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر پاسارگاد چه خدماتی به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهد؟/ بررسی روش‌های پرداخت بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد


بیمه عمر آتیه زنان خانه‌دار ایران

بیمه تامین آتیه زنان خانه دار

در طرح بیمه ایران، زنان ‌خانه‌دار می‌توانند با پرداخت حداقل 50 هزار تومان به‌صورت ماهیانه و یا 300 هزار تومان در سال، از تمامی پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بهره‌مند شوند و البته این امکان برای آن‌ها فراهم است که میزان پوشش‌های تکمیلی خود را کم یا غیرفعال کنند تا مستمری بیشتری بگیرند؛ همچنین امکان بازنشستگی بعد از 10 سال از مدت بیمه‌نامه برای آن‌ها فراهم است.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان آن به چه صورت است؟


بیمه عمر آتیه فرزندان ایران

بیمه عمر آتیه فرزندان ایران، خیال بیمه‌گزارها را راحت کرده است. پدر و مادرها به‌عنوان بیمه‌گزار می‌توانند نوزاد خود را تحت پوشش بیمه عمر قرار دهند تا در مخارج هزینه‌های تحصیل، ازدواج و… دست‌تنها نباشند.


مطلب مرتبط: بررسی کامل جدول بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ایران


بیمه عمر آتیه طرح ویژه كودكان پارسیان

بیمه آتیه فرزندان

در طرح کودکان پارسیان که مخصوص صفر تا 15 ساله‌ها است کودکان از سن 5 تا 70 سالگی امکان دریافت حقوق و مستمری را دارند. هدف بیمه پارسیان از این طرح فراهم کردن سرمایه مناسب برای کودکان در دوران جوانی است. البته برای صفر تا 15 ساله‌ها فقط پوشش فوت فعال است؛ اما از سن 16 تا 18 سالگی تمامی پوشش‌های بیمه عمر فعال و از 18 سالگی به‌شرط شاغل بودن مشمول پوشش ازکارافتادگی می‌شوند. بیمه آتیه ویژه کودکان را می‌توانید به‌صورت یکجا و یا اقساط ماهانه از 30 هزار تومان در ماه شروع کنید. البته این طرح قابلیت انعطاف‌پذیری در پرداخت را نیز دارد.

حداقل مبلغ حق بیمه عمر و آتیه به‌صورت یکجا در بیمه پارسیان 3 میلیون تومان است.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پارسیان؛ با کارمزد 4% وام بگیرید!


بيمه عمر آتیه کارآفرین ويژه كودكان

بیمه کودکان کارآفرین امکان به‌مرور تبدیل شدن به یک بیمه عمر و سرمایه‌گذاری با پوشش‌های کامل را برای فرزندان شما فراهم می‌کند. شما با پرداخت معمولاً بالای 500 هزار تومان و واریز 10 برابر آن مبلغ به‌حساب اندوخته بیمه‌شده به‌صورت یکجا کودک یک ماهه تا 5 ساله خود را بیمه می‌کنید. در این طرح شروع پوشش‌ها از 15 سالگی است و پوشش حادثه از این سن به نوجوانان بازیگوش تعلق می‌گیرد. از 20 سالگی پوشش امراض خاص برای آن‌ها فعال می‌شود.

در طرح کودک بیمه کارآفرین فرزند شما در پایان قرارداد می‌تواند همه سرمایه‌اش را یکجا دریافت کند یا از این سرمایه را به‌صورت مستمری ماهانه دریافت کند.

علاوه بر طرح‌های نام‌برده ممکن است طرح‌های دیگری در زمینه عمر آتیه در شرکت‌های مختلف بیمه ارائه گردد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر خود را فسخ نکنید! وام بیمه عمر کارآفرین برای مواقع ضروری


بیمه آتیه سازان

بیمه آتیه خانواده

در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های بیمه، شرکتی به نام آتیه سازان ایجاد کردند که به‌طور تخصصی بر روی بیمه‌های عمر و اشخاص متمرکز است. البته این شرکت‌ها توسط نمایندگان بیمه که تمرکز بر روی بیمه عمر و آتیه دارند ایجاد شده‌اند، همانند آتیه سازان سامان و شرکت آتیه سازان سبز دانا. توجه داشته باشید شرکت‌ بیمه آتیه سازان حافظ بیمه مکمل درمان و وابسته به سازمان بیمه سلامت ایران است و خدمات بیمه عمر آتیه عرضه نمی‌کند.

بیمه‌های آتیه سازان بیمه‌هایی هستند که به‌طور تخصصی در شاخه عمر و اشخاص فعالیت می‌کنند.

تنوع بیمه‌های عمر آتیه در شرکت‌های مختلف بیمه آن‌قدر زیاد است که بیان همه آن‌ها برای شما در این مطلب نمی‌گنجد؛ اما شما می‌توانید مطالب بیشتری درباره‌ی آن در بیمیتو بخوانید و طرح‌ها را باهم مقایسه کنید.

بیمیتو به شما کمک می‌کند بدون هیچ هزینه‌ای و در سریع‌ترین زمان ممکن بیمه‌های خودرو، آتش‌سوزی، مسافرتی و عمر را باهم مقایسه و استعلام کنید و سپس از طریق اپلیکیشن بیمیتو و یا سایت آن را خریداری نمایید.

2 نظرات

  • به عوامل متعددی بستگی داره
   برای مثال سن بیمه گزار
   تعداد سال قرارداد و…
   پیشنهاد می کنم مطالب اول بیمه عمر را مطالعه کنید

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید