خیلی‌ها می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند ولی از آن دوری می‌کنند چون فکر می‌کنند سرمایه‌گذاری نیاز به پول زیادی دارد. شما می‌توانید با پرداخت ماهانه 50.000 تومان هم سرمایه‌گذاری کنید اما باید راهش را بدانید. در حال حاضر بیمه‌های‌ عمر به عنوان یک راه مناسب برای سرمایه‌گذاری کم ریسک مطرح هستند که هر فردی با هر شرایط مالی می‌تواند از آن استفاده کند. بیمه‌های عمر با داشتن پوشش‌های کاملی مانند مستمری، وام، پوشش‌های درمانی و پوشش حادثه در واقع مزایای چندین بیمه‌ را با هم دارند. اگر قصد خرید بیمه عمر را دارید شرایط آن را دقیق بررسی کنید چون که شرایط بیمه عمر در بین شرکت‌های مختلف، یکسان نیست. انتخاب بیمه عمر تعاون با مزایای کاملی که دارد یکی از گزینه‌های پیش‌روی شما برای کسب سود مطمئن است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


پوشش‌های بیمه عمر را بشناسید

اولین و اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر خطر فوت افراد است که با انواع مختلف بیمه‌های عمر می‌تواند تحت پوشش قرار بگیرد. اما فوت تنها پوشش این بیمه‌نامه نیست. خطر فوت بر اثر حادثه، نقص عضو و ازکارافتادگی به علت حادثه، امراض خاص و جبران هزینه پزشکی بر اثر حادثه پوشش‌های دیگر بیمه عمر است. بیمه‌های عمر علاوه بر این پوشش‌ها از لحاظ پس‌انداز و سرمایه‌گذاری مزایای فوق‌العاده‌ای دارند.


مطلب مرتبط: اطلاعاتی در مورد بیمه عمر که احتمالاً نمی‌دانید


انواع بیمه عمر تعاون

انواع بیمه عمر تعاون

انواع طرح‌های بیمه‌ عمر تعاون به شرح زیر است:

بیمه عمر زمانی: در این نوع بیمه عمر اگر بیمه‌شده در مدت بیمه‌نامه فوت کند سرمایه بیمه به ذی‌نغعان بیمه‌شده پرداخت می‌شود ولی اگر وی در پایان قرارداد در قید حیات باشد شرکت بیمه تعهدی در برابر بیمه‌گزار ندارد. حق بیمه عمر زمانی بر اساس شرایط سنی و سلامت بیمه‌شده تعیین می‌شود.

بیمه تمام عمر: تعهدات شرکت بیمه در بیمه تمام عمر در هر صورت ایفا می‌شود یعنی فرقی نمی‌کند بیمه‌شده به چه علت و در چه زمانی فوت کند. با فوت بیمه‌شده، شرکت بیمه سرمایه بیمه‎نامه را به ذی‌نفعان پرداخت می‌کند.

بیمه عمر پس‌انداز: بیشترین جنبه سرمایه‌گذاری بیمه عمر تعاون در بیمه عمر پس‌انداز وجود دارد. در این بیمه‌ها اگر بیمه‌شده قبل از پایان قرارداد فوت کند سرمایه فوت به ذی‌نفعان پرداخت می‌شود و در صورتی که وی تا پایان مدت قرارداد زنده باشد سرمایه بیمه‌نامه را دریافت می‌کند.

بیمه عمر مانده بدهکار: افراد ممکن است به دلایل مختلف از بانک یا مؤسسات مالی وام بگیرند. اما یکی از معضلات وام‎دهنده همیشه این بوده که با فوت فرد وام‌گیرنده، اقساط باقی مانده را چه کسی پرداخت می‎کند. کاربرد بیمه عمر مانده بدهکار برای زمانی است که بیمه‎شده فوت می‌کند و شرکت بیمه، اقساط باقیمانده را یک‌جا به وام‌دهنده پرداخت کند. بعضی از مؤسسات تنها با داشتن این بیمه به افراد وام می‌دهند.

شرایط سنی و سلامت بیمه‌شده در تعیین مقدار حق بیمه‌های عمر تأثیرگزار است.


مطلب مرتبط: آموزش بیمه عمر برای همه


بررسی بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در بیمه عمر تعاون

همان طور که گفتیم سرمایه‌گذاری در بیمه عمر کم ریسک است و نیاز به سرمایه اولیه ندارد. کامل‌ترین محصول بیمه عمر تعاون، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است. اما برای این که بدانید چگونه حق بیمه‌های اندکی که شما پرداخت می‌کنید تشکیل یک سرمایه را می‌دهد باید انواع سود در  بیمه عمر را بشناسید.

در بیمه‌های عمر به حق بیمه‌هایی که افراد پرداخت می‌کنند 2 نوع سود تعلق می‌گیرد. سود مشارکت در منافع و سود تضمینی.

سود تضمینی: میزان این سود توسط بانک مرکزی تعیین می‌شود و همه شرکت‌ها موظف به پرداخت آن هستند. حداکثر نرخ این سود در سال‌های مختلف، متفاوت است. اگر  بیمه عمر تعاون را خریداری می‌کنید در دو سال اول 16 درصد، در دو سال دوم 13درصد و از سال پنجم به بعد 10 درصد سود مشارکت تضمینی دریافت می‌کنید.

سود مشارکت در منافع: میزان این سود در شرکت‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. بیمه عمر تعاون با حق بیمه‌های دریافتی، در فعالیت‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند و در نهایت حداقل 85 درصد از سود آن را به بیمه‌شده پرداخت می‌کند.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کاملترین محصول است چون بیشترین امکان سرمایه‌گذاری را ایجاد می‌کند.


مطلب مرتبط: راهنمای بیمه عمر را قبل از خرید بیمه، مطالعه کنید


تعهدات بیمه عمر تعاون در یک نگاه

اگر می‌خواهید مزایای چند بیمه را تنها با خرید یک بیمه‌نامه دریافت کنید توصیه ما به شما خرید پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر تعاون است. بعد از این که پوشش‌ها بیمه تکمیلی را انتخاب کردید باید در خصوص سقف تعهدات خود تصمیم‌گیری کنید. به طور کلی تعهدات بیمه عمر تعاون شامل موارد زیر است:

 • پوشش سرمایه نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حوادث تا 200 درصد سرمایه فوت
 • پرداخت هزینه‌های پزشکی که در اثر حوادث به وجود آمده باشد تا سقف 10 درصد سرمایه فوت
 • پرداخت مستمری تا 4 برابر حق بیمه پرداختی در صورت ازکارافتادگی
 • پرداخت 5 تا 40 برابر حق بیمه سالانه در صورت فوت بیمه‌شده به علاوه پرداخت اندوخته تا زمان فوت
 • جبران هزینه امراض خاص تا سقف 25.000.000 تومان
 • پرداخت 20 تا 160 برابر حق بیمه سالانه در صورت فوت بیمه‌شده به علت حادثه علاوه سرمایه فوت به هر علت

بیمه عمر علاوه بر جنبه سرمایه‎گذاری و کسب سود دارای پوشش‌های بیمه است.


مطلب مرتبط: پوشش امراض خاص بیمه عمر شرکت‌های مختلف چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟


مزایای بیمه عمر تعاون در چیست؟

مزایای بیمه عمر تعاون در چیست؟

بیمه عمر علاوه بر سرمایه‌گذاری و پوشش‌های تکمیلی مزایای دیگری هم دارد. یکی از مهم‌ترین آن شاید امکان دریافت چندباره وام باشد. افراد با هدف‌های مختلفی مانند تهیه جهیزیه، خرید مسکن و اتومبیل و… به دریافت وام نیاز پیدا می‌کنند اما همیشه نگران تشریفات بانکی هستند. کسانی که تحت پوشش بیمه عمر تعاون قرار می‌گیرند می‌توانند تا 90 درصد ارزش بازخریدی بیمه، بدون هیچ‌گونه نیاز به ضمانت و وثیقه وام بگیرند. سایر مزایای بیمه عمر تعاون شامل موارد زیر است:

 • بیمه‌گزارانی که فوت می‌کنند و دچار ازکارافتادگی می‌شوند از پرداخت حق بیمه معاف می‌شوند.
 • افراد می‌توانند از بدو تولد تحت پوشش بیمه عمر باشند.
 • امکان خرید بیمه‎نامه از 5 تا 75 سال وجود دارد.
 • افرادی که می‌خواهند سود بیشتری از بیمه عمر دریافت کنند باید در بیمه عمرخود اندوخته اولیه سپرده‌گذاری کنند.
 • بیمه‌گزار هر زمان که بخواهد می‌تواند اندوخته بیمه‌نامه خود را بازخرید کند. با انصراف بیمه‎گزار حق بیمه‎هایی که فرد پرداخت کرده از بین نمی‌رود بلکه وی سرمایه‌ای را معادل ارزش بازخریدی بیمه‌نامه دریافت می‌کند. با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توانید ارزش بازخریدی بیمه‌ عمر را قبل از خرید مشاهده کنید.
 • امکان برداشت از اندوخته برای بیمه‌گزاران وجود دارد.
 • افراد می‌توانند از محل بیمه عمر خود مستمری دریافت کنند. این مستمری می‌تواند مادام‌العمر و یا برای مدت مشخص درخواست شود.
 • افراد می‌توانند در طول مدت بیمه‌نامه درخواست کاهش و یا افزایش حق بیمه را بدهند که البته توصیه می‌شود برای جلوگیری از کاهش ارزش پول هر سال درصدی از حق بیمه پرداختی خود را افزایش دهند.

مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی چه معیارهایی دارد؟


خرید آنلاین بیمه عمر

برای خرید آنلاین بیمه می‌توانید از بیمیتو کمک بگیرید. کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کنید و بعد از انتخاب بیمه عمر به چند سوال ابتدایی در خصوص تاریخ تولدتان، مدت قرارداد و مبلغ حق بیمه ماهانه که توان پرداخت آن را دارید پاسخ دهید. مدت قرارداد بیمه عمر حداقل 5 و حداکثر 30 سال است و حداقل مقدار پرداخت حق بیمه باید بیشتر از 50.000 تومان ماهانه باشد. با خرید بیمه از بیمیتو می‌توانید پوشش‌های بیمه را انتخاب کنید و از جدول و اندوخته بیمه عمر خود استعلام بگیرید. بیمیتو، سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که این امکان را فراهم کرده تا افراد شرایط، پوشش‌ها و نرخ حق بیمه را  بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنند و در نهایت شرکتی را انتخاب کنند که مزیت مورد نظر آن‌ها را دارد. بیمیتو علاوه بر بیمه عمر امکان خرید آنلاین انواع دیگر بیمه‌ها مانند بیمه درمان تکمیلی، بیمه بدنه، شخص ثالث، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی و بیمه مسؤلیت پزشکان را فراهم کرده است. ما در بیمیتو تلاش می‌کنیم اطلاعات بیمه‌ای خود را از رشته‌های مختلف بیمه بدست آورید و خرید آسان را تجربه کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید