سرمایه‌گذاری بلندمدت ، دریافت خسارت در مواقع بحران و حمایت مالی از اعضا خانواده را می‌توان گوشه‌ای از خدمات بیمه عمر دانست. خطرات فراوانی که در جوامع مدرن، جان افراد را تهدید می‌کند و همچنین دوراندیشی انسان و برنامه‌ریزی برای روزهای سخت، همگی از دلایل تشکیل بیمه‌ها و به خصوص بیمه عمر است. بیمه‌ها علاوه بر ضمانت خسارت مالی، جان افراد را نیز ضمانت می‌کنند و بیمه عمر نیز ضامن جان بیمه‌گزار است و چنانچه بیمه‌گزار فوت کند و یا توسط خطرهای تحت پوشش بیمه آسیب ببیند، این بیمه به جبران خسارت خواهد پرداخت. بیمه عمر دی یکی از شرکت‌های فعال در این رشته بیمه‌ای است. در اینجا برای کسانی که از بیمه عمر و سرمایه‌گذاری اطلاع دقیقی نداشته باشند، بیمه عمر را تعریف می‌کنیم و در ادامه شرایط بیمه عمر دی را شرح می‌دهیم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


تعریفی کوتاه از بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

در بیمه عمر دی علاوه بر پوشش فوت و پرداخت خسارت فوت، امکان سرمایه‌گذاری نیز وجود دارد. یعنی بیمه‌گزار در ازای پرداخت مبالغی تحت عنوان حق بیمه، از خدمات و مزایای بیمه عمر استفاده می‌کند که یکی از این مزایا استفاده از سود بیمه عمر است. شرکت بیمه، به حق بیمه‌های پرداختی دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت پرداخت می‌کند و در پایان قرارداد، اندوخته بیمه‌گزار که حاصل حق بیمه‌ها و سود بیمه عمر به وی پرداخت می‌شود. در بیمه عمر علاوه بر سرمایه فوت، پوشش‌های دیگری نیز وجود دارد که بیمه‌گزار بنا به میل و نیاز خود می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یعنی یک سرمایه‌گذاری بلند‌مدت در کنار استفاده از مزایای بیمه عمر است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد؟


تفاوت بیمه عمر در بین شرکت‌های مختلف

تفاوت بیمه عمر در بین شرکت‌های مختلف

تفاوت بیمه عمر در شرکت‌های دیگر و بیمه عمر دی چیست؟ با تعریف بیمه عمر و سرمایه گذاری شاید این سؤال به ذهن مخاطب برسد که تفاوت بیمه عمر در میان شرکت‌های بیمه چیست؟ یا چرا مردم شرکت‌های مختلفی را برای خرید بیمه‌نامه انتخاب می‌کنند؟ برای پاسخ دادن به این سؤال باید بگوییم بیمه عمر یک هدف اساسی دارد و آن هم تضمین زندگی بیمه‌گزار است اما تنوع و کیفیت پوشش‌های مختلف بیمه عمر و میزان سودی که حق بیمه‌های بیمه‌گزار پرداخت می‌کند دو دلیل مهم در ارایه این بیمه‌نامه بین شرکت‌های بیمه است. یعنی یک شرکت بیمه ممکن است سود بیشتری به بیمه‌گزار پرداخت کند و شرکتی دیگر خسارت بیشتری را به پوشش‌های خود اختصاص دهد. بنابراین بیمه‌گزار باید شرایط بیمه عمر در هر شرکت را بشناسد و بر اساس نیاز خود، شرکت بیمه و بیمه مورد نظرش را انتخاب کند.

تعداد و کیفیت پوشش‌های بیمه عمر و همچنین میزان سوددهی، عواملی هستند که در هر شرکت بیمه متفاوت‌اند.


مطلب مرتبط: با بیمه فوت، زندگی کنید


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دی

در بیمه عمر دی نیز بیمه‌گزار می‌پذیرد که مبالغی را به عنوان حق بیمه بپردازد و به ازای آن از خدمات بیمه عمر استفاده کند. در بیمه عمر دی، پوشش‌های مختلفی‌ وجود دارد که بیمه‌گزار بنا به خواست خود آن‌ها را انتخاب می‌کند. پوشش‌های بیمه عمر شامل پوشش اصلی و پوشش‌های تکمیلی می‌شود. نوع و کیفیت هر کدام از این پوشش‌ها را در این مطلب شرح خواهیم داد.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی


پوشش‌ اصلی بیمه عمر دی

پوشش سرمایه فوت، پوشش اصلی بیمه عمر است. در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد، سرمایه فوت به ذی‌نفعان بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. مبلغ سرمایه فوت در بیمه عمر دی تا 25 برابر سرمایه فوت و تا سقف 200 میلیون تومان است اما تفاوت مهمی که در بیمه عمر دی وجود دارد این است که این مبلغ برای افراد بالای 16 سال پرداخت خواهد شد و برای افراد بیمه‌شده زیر 16 سال، مبلغ سرمایه فوت متفاوت و تا 15 برابر حق بیمه‌های پرداختی است که آن هم بر اساس رده‌بندی‌های سنی پرداخت خواهد شد.

سرمایه فوت در بیمه عمر دی برای افراد بالای 16 سال، 25 برابر آخرین حق بیمه پرداختی و تا سقف 200 میلیون تومان است.


پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر دی

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر دی

پوشش‌های تکمیلی در ارایه بهتر خدمات بیمه عمر کمک شایانی می‌کند و ازآنجا که این پوشش‌ها از سوی مردم نیز مورد استقبال قرار گرفته است، در همه شرکت‌های بیمه به بیمه‌گزار عرضه می‌شود. پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر دی به شرح زیر هستند.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: برای مواقعی است که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و بر اثر حوادث پیش‌آمده فوت می‌کند. در این مواقع خسارت سرمایه فوت ناشی از حادثه به ذی‌نفعان بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. خسارت فوت در اثر حادثه در بیمه عمر دی توسط بیمه‌گزار و در زمان عقد قرارداد تعیین می‌شود که می‌‎تواند تا 3 برابر سرمایه فوت عادی باشد.

مقدار سرمایه فوت در اثر حادثه در بیمه عمر دی، تا 3 برابر سرمایه فوت عادی است.

پوشش نقص عضو در اثر حادثه: این پوشش برای مواقعی است که بیمه‌گزار در اثر حوادث دچار نقص عضو دائم و کلی می‌شود. مبلغ خسارت نقص عضو در بالاترین حد خود، معادل سرمایه فوت است. برای نقص عضو با درجات مختلف، ابتدا باید بررسی شود و مطابق میزان نقص عضو واردشده، درصدی از سرمایه فوت به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه: ممکن است بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار حوادثی شود که منجر به بستری در بیمارستان و یا استفاده از خدمات پزشکی گردد، هزینه‌های پزشکی توسط بیمه عمر دی پرداخت خواهد شد. سقف میزان پرداختی برای این پوشش تا 10% سرمایه فوت و به میزان 20 میلیون تومان است.

پوشش هزینه‌های پزشکی بیمه عمر دی

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت فوت: اگر به هر دلیلی بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، با استفاده از این پوشش از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و بیمه عمر دی بدون تغییر در شرایط آن، تا پایان مدت قرارداد معتبر خواهد بود.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت فوت، یکی از پوشش‌هایی است که در بیمه عمر دی به آن پرداخته شده است.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی: اگر بیمه‌گزار دچار ازکارافتادگی شود، بدون فسخ قرارداد و با همان شرایط قبلی از پرداخت مابقی حق بیمه‌ها‌ تا پایان قرارداد بیمه عمر معاف می‌شود.

پوشش دریافت مستمری در صورت ازکارافتادگی: بیمه‌گزاری که دچار ازکارافتادگی شود علاوه بر استفاده از پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه با این پوشش می‌تواند از بیمه عمر دی، مستمری نیز دریافت کند. مبلغ مستمری از 1 تا 3 برابر آخرین حق بیمه پرداختی است که مقدار دقیق آن را بیمه‌گزار در زمان صدور بیمه‌نامه مشخص می‌کند.

پوشش امراض خاص: امراض خاص اصطلاحی بیمه‌ای برای امراضی مانند سکته قلبی، سکته مغزی، امراض نیازمند به عمل قلب باز، سرطان و پیوند اعضا اصلی بدن است. اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار هر یک از این موارد شود، بیمه عمر دی معادل 30%  از سرمایه فوت و تا سقف 30 میلیون تومان به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: پوشش امراض خاص بیمه عمر شرکت‌های مختلف چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟


روش‌های پرداخت بیمه عمر دی در پایان قرارداد

روش‌های پرداخت بیمه عمر دی در پایان قرارداد

بیمه‌گزار می‌تواند به سه روش اندوخته بیمه عمر خود را از بیمه عمر دریافت کند.

دریافت یکجای اندوخته: در پایان قرارداد اندوخته بیمه عمر که شامل حق بیمه‌های پرداختی به همراه سودهای واریزی بیمه عمر است به بیمه‌گزار به صورت یکجا پرداخت می‌شود.

پرداخت به صورت مستمری مدت‌دار: بیمه‌گزار در صورت تمایل، اندوخته بیمه عمر خود را به صورت مستمری و تا مدت‌زمانی معین دریافت کند. اگر تا قبل از موعد مقرر بیمه‌گزار فوت کند، اندوخته باقی‌مانده به ذی‌نفعان او پرداخت خواهد شد.

پرداخت به صورت مستمری مادام‌العمر: در این صورت با توافق بیمه‌گزار اندوخته بیمه عمر به صورت مستمری و تا هر زمان که بیمه‌گزار زنده باشد به وی پرداخت خواهد شد. با فوت وی نیز پرداخت مستمری متوقف شده و تعهدات بیمه دی پایان می‌یابد.

بیمه‌گزار در پایان قرارداد می‌تواند اندوخته بیمه عمر خود را به صورت یکجا و یا مستمری دریافت کند.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


آشنایی با انواع بیمه عمر در بیمیتو

برای آشنایی با شرایط بیمه عمر دی و بیمه‌های عمر در دیگر شرکت‌ها به بیمیتو مراجعه کنید. همچنین در کنار بیمه عمر از شرایط دیگر بیمه‌نامه‌ها نیز می‌توانید اطلاعات مورد نیازتان را کسب کنید. با استعلام انواع بیمه مانند بیمه آتش‌سوزی می‌توانید از آخرین قیمت انواع بیمه آگاه شوید. همچنین امکان مقایسه در بیمیتو کمک می‌کندتا بتوانید شرایط یک بیمه را در بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید و بهترین و ارزان‌ترین بیمه‌ای را بخرید که در عین حال پوشش‌دهنده نیازهای شما نیز باشد. خرید آنلاین بیمه عمر، خرید بیمه بدنه خودرو، خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و خرید بیمه مسافرتی در کمترین زمان ممکن از امکانات خرید بیمه آنلاین در بیمیتو است. دارندگان بیمه تأمین اجتماعی نیز به کمک بیمیتو می‌توانند همه مراحل تمدید اعتبار تعویض و صدور دفترچه بیمه خود را بدون مراجعه به کارگزاری‌های بیمه و به صورت آنلاین انجام دهند و دفترچه بیمه خود را در منزل و یا محل کار خود دریافت کند. بیمیتو از ارایه اطلاعات تا خرید و دریافت بیمه‌نامه در کنار شما است و به شما در پیدا کردن و خرید بیمه مورد نیازتان کمک می‌کند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید