ازآنجاکه هیچ‌کدام از ما از آینده خودمان یا حتی از چند دقیقه بعد هم خبر نداریم پس بهتر است از همین لحظه به فکر آینده خودمان باشیم. می‌توانیم با کم کردن هزینه‌های غیرضروری، برای آینده خود و خانواده‌مان سرمایه‌گذاری کنیم. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یکی از بهترین انواع سرمایه‌گذاری است که با داشتن آن هم می‌توانیم از پوشش‌های درمانی آن استفاده کنیم و هم سرمایه‌ای در انتهای قرارداد خود داشته باشیم. اقتصادی‌ترین طرح بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر مشترک است که در آن با پرداخت یک حق بیمه می‌توانیم خود و یکی از اقوام درجه یک خود را بیمه کنیم. با خرید بیمه عمر مشترک برای خود و همسرتان می‌توانید آینده را به او هدیه دهید. اصل حمایت از افراد خانواده و عزیزان خود را فراموش نکنیم.


بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر یک قراردادی است که بین یک بیمه‌گزار و یک شرکت بیمه‌گر بسته می‌شود. بیمه عمر از دو قسمت تشکیل شده است: پوشش‌ها و سرمایه‌گذاری. بیمه عمر مانند یک ترازو است که یک کفه‌ی آن را پوشش‌ها و کفه دیگر آن را سرمایه نهایی تشکیل می‌دهد. هر چه پوشش‌هایی که در طول بیمه عمر خود انتخاب می‌کنید بیشتر باشد سرمایه و اندوخته نهایی کمتری خواهید داشت و هر چه پوشش‌ها کمتر باشد سرمایه نهایی شما بیشتر خواهد بود. این‌که چه پوشش‌هایی انتخاب شود و یا تعداد پوشش‌ها چقدر باشد اول از همه بستگی به سن بیمه‌گزار و بعد از آن بستگی به ترجیحات بیمه‌گزار دارد.


مطلب مرتبط: ۷ معیار انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری


بیمه عمر مشترک

پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

. پوشش‌ فوت بر اثر حادثه: اگر بیمه‌گزار بر اثر حادثه فوت کند، تا سقف 3 برابر سرمایه فوت عادی به ذینفعان وی خسارت پرداخت می‌شود.

. نقص عضو بر اثر حادثه: اگر بیمه‌گزار بر اثر حادثه دچار نقص عضو شود، تا سقف 3 برابر سرمایه فوت به وی خسارت پرداخت می‌شود.

. هزینه پزشکی بر اثر حادثه: اگر بیمه‌گزار بر اثر حادثه صدمه و آسیب جسمی ببیند، تا سقف 10 درصد سرمایه فوت به وی هزینه‌های پزشکی برای درمان آسیب‌های جسمی پرداخت می‌شود.

. غرامت امراض خاص: اگر بیمه‌گزار به یکی از بیماری‌های سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی (کرونر) و پیوند اعضای اصلی بدن دچار شود، تا سقف 30 درصد سرمایه فوت به وی غرامت پرداخت می‌شود.

. معافیت از پرداخت حق بیمه: اگر به هر علتی بیمه‌گزار دچار ناتوانی و از کارافتادگی موقتی یا دائم شود بیمه‌گزار تا بهبود کامل معاف از پرداخت حق بیمه می‌باشد.

. از کارافتادگی کامل و دائم : اگر به هر علتی بیمه‌گزار دچار ناتوانی و از کارافتادگی موقتی یا دائم شود، تا سقف 40 درصد سرمایه فوت به بیمه‌گزار غرامت از کارافتادگی پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: نرخ سود بیمه عمر و عوامل تاثیرگذار بر آن


بخش سرمایه‌گذاری بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه‌گزار حق بیمه خود را می‌تواند به صورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالیانه پرداخت کند. هر سال سود تعیین شده‌ای به سرمایه بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. این سود تعیین‌شده توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود. در پایان قرارداد بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه‌گزار می‌تواند سرمایه و سود خود را یا به صورت یکجا و یا به صورت مستمری دریافت کند.


شرایط بیمه عمر مشترک

به‌طورکلی بیمه عمر مشترک بیمه عمری است که در آن دو بیمه شده وجود داشته باشند. از این دو بیمه شده، یکی به عنوان حامی یا بیمه‌گزار اول و دیگری به عنوان بیمه‌گزار دوم معرفی می‌شود. با پرداخت یک حق بیمه این دو نفر می‌توانند در طول کل قرارداد بیمه عمر، از تمامی پوشش‌ها به یک اندازه استفاده کنند و تنها فرقی که با بیمه عمر معمولی دارد این است که در انتهای قرارداد، یک سرمایه به دو نفر پرداخت می‌شود. حامی و بیمه‌گزار دوم باید از اقوام درجه 1 یکدیگر مانند پدر، مادر، همسر، خواهر، برادر و فرزند باشند.

حامی و بیمه‌گزار دوم باید از اقوام درجه 1 یکدیگر مانند پدر، مادر، همسر، خواهر، برادر و فرزند باشند.


مطلب مرتبط: پاسخ به سوالات بیمه عمر شما


ویژگی‌های بیمه عمر مشترک

. در بیمه عمر مشترک امکان پرداخت یک حق بیمه برای دو نفر (اقوام درجه 1) وجود دارد.

. در صورت فوت هر کدام از بیمه‌شده‌ها چه حامی و چه بیمه‌گزار دوم و چه هر دو، تا سقف 25 برابر حق بیمه پرداختی به عنوان سرمایه فوت به‌صورت مجزا برای هر کدام از آن‌ها پرداخت می‌شود.

. هر کدام از بیمه‌شده‌ها می‌توانند از پوشش‌های فوت بر اثر حادثه، نقص عضو بر اثر حادثه، هزینه پزشکی بر اثر حادثه، غرامت امراض خاص، معافیت از پرداخت حق بیمه و ازکارافتادگی کامل استفاده کنند.

. امکان دریافت وام بعد از پایان سال دوم بیمه عمر مشترک وجود دارد.

. امکان تعیین ذینفع برای هر کدام از بیمه‌شده‌ها به صورت مجزا وجود دارد.


مزیت طلایی و امکان ویژه بیمه عمر مشترک

در صورتی که بیمه‌گزار اول دارای پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه باشد، در صورت فوت یا احراز ازکارافتادگی کامل و دائم او، بیمه شده دوم تا پایان قرارداد معاف از پرداخت حق بیمه است. این مزیت طلایی بیمه عمر مشترک است که از جذاب‌ترین ویژگی‌های این بیمه به شمار می‌آید. به این صورت که اگر بیمه‌گزار اول فوت شود هم سرمایه فوت به ذینفعان او تعلق می‌گیرد و هم بیمه‌گزار دوم معاف از پرداخت حق بیمه تا پایان قرارداد می‌شود. اگر هم بیمه‌گزار اول دچار از کارافتادگی کامل و دائم شود، بیمه‌گزار دوم تا پایان قرارداد معاف از پرداخت حق بیمه می‌شود.

در صورتی که بیمه‌گزار اول دارای پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه باشد، در صورت فوت یا احراز ازکارافتادگی کامل و دائم او، بیمه شده دوم تا پایان قرارداد معاف از پرداخت حق بیمه است.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر ، چرا و چگونه؟


مزایای بیمه عمر مشترک

مقایسه حق بیمه عمر مشترک شرکت کارآفرین و آسیا

شرکت کارآفرین فقط یک نوع بیمه عمر مشترک دارد. حق بیمه عمر مشترک کارآفرین، حق بیمه سالانه یک فرد به‌اضافه 10% است. برای مثال اگر در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری فردی حق بیمه سالانه بیمه‌گزار 1 میلیون تومان باشد همین فرد برای خود و یکی از اقوام درجه یک خود می‌تواند با حق بیمه 1 میلیون و 100 هزار تومان بیمه عمر مشترک بگیرد. در بیمه عمر مشترک کارآفرین کلیه مزیت‌های ذکر شده بیمه عمر مشترک وجود دارد.

اگر حق بیمه سالانه بیمه عمر مشترک بیمه‌گزار تا سقف 1 میلیون تومان باشد، در شرکت بیمه کارآفرین باید حق بیمه را به‌صورت سالانه پرداخت کنید. اگر حق بیمه بالاتر از 1 میلیون تومان باشد می‌توانید آن را در سه قسط پرداخت کنید.

شرکت آسیا دو نوع بیمه عمر مشترک دارد. بیمه عمر مشترک آسیا، مهر آسیا نام دارد. حق بیمه مهر آسیا مانند حق بیمه عمر و سرمایه‌گذاری فردی است یعنی مبلغی به آن اضافه نمی‌شود اما مزیت ویژه بیمه عمر مشترک که در قسمت بالا ذکر شد، در مهر آسیا وجود ندارد. طرح حامی بیمه آسیا، بیمه عمر مشترک دیگری از شرکت آسیا است. در این طرح مزیت طلایی ذکر شده بیمه عمر مشترک وجود دارد و یک مبلغی به مبلغ حق بیمه آن با توجه به سن بیمه‌گزار اول یا حامی اضافه می‌شود.

در شرکت بیمه آسیا شما می‌توانید حق بیمه عمر مشترک خود را هم به‌صورت اقساط و هم به‌صورت سالانه پرداخت کنید.


مطلب مرتبط: سرمایه گذاری در بیمه عمر / حالا می‌توانید با خیال راحت بمیرید


خرید بیمه عمر از سامانه اینترنتی بیمیتو

برای خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری از طریق بیمیتو می‌توانید با وارد کردن اطلاعات شخصی خود جداول بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت‌های مختلف بیمه‌گر را مشاهده و باهم مقایسه کنید. با پرداخت اولین حق بیمه خود از طریق بیمیتو صدور بیمه عمر و سرمایه‌گذاری شما آغاز می‌شود. کلیه روند صدور بیمه عمر و سرمایه‌گذاری شما به صورت اینترنتی بوده و نیازی به مراجعه حضوری شما به نمایندگی شرکت‌های بیمه‌گر نیست. از این ‌پس از طریق بیمیتو می‌توانید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خود را به سادگی هر چه تمام‌تر خریداری کنید.

در کنار خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، برای خرید و مقایسه بیمه شخص ثالث و بدنه خودرو، بیمه آتش‌سوزی منازل، بیمه مسافرتی، بیمه موتورسیکلت، بیمه مسئولیت پزشکان و بیمه عمر و سرمایه‌گذاری از سایت بیمیتو اقدام کنید. همچنین می‌توانید برای صدور، تعویض و تمدید دفترچه‌های تأمین اجتماعی خود از سایت بیمیتو استفاده کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید