همه ما گاهی به دوران پیری و بازنشستگی فکر می‌کنیم اما آیا برای این دوران آماده شده‌ایم؟ دوران بازنشستگی دوران حساسی است از این نظر که فرد دیگر توان کار کردن مثل گذشته را ندارد در نتیجه امکان افزایش درآمد نیز برای وی وجود ندارد. حقوق دریافتی بازنشستگی ممکن است برای بسیاری از افراد کافی نباشد. همچنین کهن‌سالی نیازهای مخصوص به خود را دارد مانند درمان بیماری‌های ناشی از بالا رفتن سن که هزینه‌بر است. برای داشتن یک زندگی آسوده و بی‌دغدغه باید از عهده پرداخت مخارج دوران پیری نیز برآمد. مهم نیست که سرمایه قابل توجهی داشته باشید با بیمه عمر و بازنشستگی ملت می‌توانید برای این دوران اندوخته‌ای فراهم کنید و در کنار حقوق بازنشستگی، مستمری بیمه عمر و بازنشستگی ملت را نیز دریافت کنید.


مطلب مرتبط: خرید و مقایسه آنلاین بیمه عمر 


بیمه عمر و بازنشستگی ملت چیست؟

بیمه عمر و بازنشستگی ملت یک امکان سرمایه‌گذاری و در عین حال یک پوشش بیمه‌ای است. یعنی به بیمه‌گزار کمک می‌کند که سرمایه خود را به سود برساند و از طرفی اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار بیماری و یا خطرات دیگر تحت پوشش شود با پرداخت غرامت به او یا ذی‌نفع او جبران خسارت می‌کند. بیمه‌گزار برای دریافت بیمه عمر و بازنشستگی ملت باید حق بیمه پرداخت کند که تعیین مبالغ آن به عهده بیمه‌گزار است. برای این که به طور دقیق با بیمه عمر و بازنشستگی ملت آشنا شوید به تفکیک در مورد امکان سرمایه‌‌گذاری و سود بیمه عمر و پوشش‌های آن صحبت می‌کنیم.

با فرصت سرمایه‌گذاری در بیمه عمر می‌توانید از پوشش‌های آن استفاده کنید و در دوران بازنشستگی هم مستمری دریافت کنید.


برای این که آشنایی بیشتری با بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پیدا کنید می‌توانید به بیمیتو مراجعه کنید و ازامکان آن که از دریافت اطلاعات تا خرید آنلاین بیمه عمر و تحویل آن به خریدار است، استفاده کنید. برای این که از نرخ بیمه عمر در بین شرکت‌های مختلف آشنا شوید و یا جدول بیمه عمر به دست آورید می‌توانید استعلام آنلاین بیمه عمر بگیرید. البته امکان دریافت استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و دیگر بیمه‌نامه‌ها مثل بیمه مسافرتی، بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو نیز در بیمیتو وجود دارد.


مطلب مرتبط: زندگی یک ملت با حمایت بیمه زندگی ملت


سرمایه‌گذاری و سود بیمه عمر و بازنشستگی ملت

سرمایه‌گذاری و سود بیمه عمر و بازنشستگی ملت

شاید بخواهید بدانید که چطور به حق بیمه‌های پرداختی سود واریز می‌شود و مقدار سود پرداختی به بیمه‌های عمر تا چه اندازه است. بیمه عمر و بازنشستگی ملت در پایان هر سال به حق بیمه‌های پرداختی، سود پرداخت می‌کند. سود بیمه عمر شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت است. سود تضمینی را سازمان بیمه مرکزی تعیین می‌کند که آخرین مقدار اعلام‌شده توسط این سازمان برای دو سال اول 16% برای دو سال دوم 13% و برای سال‌های بعد تا پایان مدت قرارداد 10% است. سود مشارکت در منافع هم سود شناوری است که بیمه‌گزار در آن شریک است. شرکت‌های بیمه با استفاده از حق بیمه‌هایی که بیمه‌گزار پرداخت می‌کند در زمینه‌های مختلف اقتصادی سرمایه‌گذاری می‌کنند و بیمه‌گزار در 85% از سود حاصل از این سرمایه‌گذاری شریک است. سود مشارکت در منافع مقدار دقیقی ندارد و در هر سال بسته به شرایط اقتصادی کشور و شرکت بیمه، متفاوت است. سود پرداختی قطعی بیمه عمر و بازنشستگی ملت در سال 95 معادل 24% بوده است.

با پایان قرارداد بیمه عمر، بیمه‌گزار هم حق بیمه‌های پرداختی، هم سود تضمینی و هم سود حاصل از مشارکت دریافت می‌کند.


مطلب مرتبط: چگونه می‌توانیم استعلام بیمه عمر ملت را دریافت کنیم؟


پوشش‌های بیمه عمر و بازنشستگی ملت

پوشش‌های بیمه عمر و بازنشستگی ملت

بیمه عمر و بازنشستگی ملت دارای یک پوشش اصلی و چند پوشش تکمیلی است. پوشش اصلی بیمه عمر ملت، پوشش سرمایه فوت عادی است که تضمین می‌کند اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کرد به خانواده و یا ذی‌نفعان او غرامت فوت پرداخت کند. پوشش‌های تکمیلی اختیاری است و بیمه‌گزار تعداد و کیفیت آن‌‌ها را بنا به نیاز خود تعیین می‌کند. پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر و بازنشستگی ملت به شرح زیر است:

 • پوشش فوت در اثر حادثه که تا 125 برابر حق بیمه سالانه پرداختی می‌تواند باشد و در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و در اثر حوادث، به ذی‌نفع او پرداخت خواهد شد.
 • پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حوادث که مقدار آن تا 200% سرمایه فوت است.
 • پوشش امراض خاص که در صورت مبتلا شدن بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد به امراض خاص به وی پرداخت می‌شود. امراض خاص شامل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق کرونر، پیوند اعضا اصلی بدن و سرطان است. پوشش سرمایه امراض خاص تا 50% سرمایه فوت است.
 • پوشش هزینه‌های پزشکی هم از دیگر پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر و بازنشستگی ملت است که بر اساس آن به بیمه‌گزاری که در طول مدت قرارداد و در اثر حوادث، در بیمارستان بستری شده و یا نیاز به استفاده از خدمات پزشکی و درمانی دارد، خسارت پرداخت می‌کند. میزان این خسارت تا 20% از سرمایه فوت است.
 • پوشش پرداخت غرامت روزانه بستری شدن در بیمارستان برای بیمه‌گزاری است که در اثر حوادث در بیمارستان بستری شده است. مطابق این پوشش به ازای هر روز بستری در بیمارستان مبلغی به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. روزهای بستری باید بین 4 تا 90 روز باشد.
 • معافیت از پرداخت حق بیمه برای بیمه‌گزاری که در اثر حوادث دچار ازکارافتادگی کامل می‌شود. با این پوشش بیمه‌گزار دیگر ملزم به پرداخت حق بیمه نیست اما بیمه‌نامه هم باطل نمی‌شود و بیمه‌گزار می‌تواند مثل قبل از امکانات آن تا پایان مدت قرارداد استفاده کند.

مطلب مرتبط: روش‌های مختلف در پرداخت بیمه عمر و سرمایه گذاری ملت


بهترین زمان و شرایط برای خرید بیمه عمر و بازنشستگی ملت

بهترین زمان و شرایط برای خرید بیمه عمر و بازنشستگی ملت

حالا که با مزایا و خدمات بیمه عمر و بازنشستگی ملت آشنا شدید شاید بخواهید بدانید در چه زمانی بهتر است این بیمه را خریداری کنید تا بیشترین استفاده را از آن داشته باشید. برای خرید بیمه عمر و بازنشستگی ملت در هر زمانی می‌توانید اقدام کنید اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که برای دریافت این بیمه بر خلاف نام آن نباید در دوران بازنشستگی اقدام کنید. بیمه عمر محدودیت سنی دارد و به افراد بالای 65 سال ارایه نمی‌شود. همچنین درخواست افراد با سنین بالا تنها با معاینات پزشکی و تحت شرایط خاص قابل پذیرش است. بیمه عمر را باید در دوران جوانی خود که قادر به کار کردن هستید تهیه کنید و باید بتوانید حق بیمه‌های آن را پرداخت کنید. در عین حال بیمه عمر و بازنشستگی ملت قراردادی بلندمدت است و اگر آن را در دوران جوانی تهیه کنید با پایان مدت قرارداد که شاید نزدیک به دوران بازنشستگی شما هم باشد می‌تواند از اندوخته بیمه عمر استفاده کنید. برای این که از مزایای بیمه عمر بیشترین بهره را ببرید بهتر است پوشش‌های تکمیلی و کیفیت آن را با توجه به شغل و سبک زندگی خود انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از خدمات بیمه عمر در درازمدت استفاده کنید باید مدت قرارداد خود را بیشتر از 20 سال تنظیم کنید این کار همچنین باعث می‌شود که در طول مدت‌زمان به سود و اندوخته بیمه عمر و بازنشستگی شما نیز افزوده شود.

 زمان خرید بیمه عمر دوران جوانی است تا توان پرداخت حق بیمه‌ها را داشته باشید و در دوران بازنشستگی از سرمایه خود به صورت مستمری و یا یکجا استفاده کنید.


مطلب مرتبط: با محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت دیگر ضرر نمی‌کنید


مستمری بیمه عمر و بازنشستگی ملت

با پایان قرارداد است که بیمه‌گزار می‌تواند از سرمایه بیمه عمر و بازنشستگی خود استفاده کند. البته در طول مدت قرارداد بیمه عمر هر زمان که بیمه‌گزار نیاز به پول داشته باشد می‌تواند وام بیمه عمر دریافت کند اما در پایان مدت قرارداد بیمه عمر، حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. بیمه‌گزار می‌تواند این پول را یکجا دریافت کند و یا تقاضای دریافت مستمری داشته باشد. معمولاً افراد بازنشسته که توانایی انجام کار دیگری را ندارند ترجیح می‌دهند اندوخته بیمه عمر را به صورت مستمری دریافت کنند. بیمه‌گزار با توافقی که با بیمه ملت انجام می‌دهد مبلغ مستمری و زمان پرداخت آن را مشخص می‌کند.


بیمیتو https://bimito.com/ به شما کمک می‌کند تا بهترین بیمه مورد نظرتان را پیدا و خریداری کنید. همچنین بیمیتو به عنوان یک سرویس مدیریت بیمه به شما این امکان را می‌دهد تا از امکانات دیگری نظیر مقایسه استفاده کنید. با ابزار مقایسه می‌توانید قیمت بیمه و شرایط آن را در بین شرکت‌های مختلف بیمه مقایسه کنید و در نتیجه انتخاب بهتر و ارزان‌تری داشته باشید. اگر بیمه‌گزار تامین اجتماعی هستید می‌توانید از طریق بیمیتو و به صورت آنلاین برای صدور، تعویض و تمدید اعتبار دفترچه بیمه خود اقدام کنید. برای استفاده از امکانات بیمیتو می‌توانید به سایت بیمیتو مراجعه کنید.


6 نظرات

  • با سلام.
   شما میتونید از بخش پایین سایت بیمیتو، تاییدیه های موجود رو مشاهده کنید.
   ضمنا بیمیتو شرکت بیمه نیست و بیمه هایی که صادر میکنه، مستقیما از طرف شرکت های بیمه و با مهر و قالب اون شرکتها صادر میشه

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید