مشکلات دوران پیری و بازنشستگی، کاهش درآمد و عدم توان کاری، از جمله نگرانی‌های مهم افراد نسبت به این دوران است. این نگرانی‌ها از دید شرکت‌های بیمه پنهان نیست به همین منظور بیمه عمر با بخش‌ها و طرح‌های مختلف خود این فرصت را برای همه اقشار مختلف فراهم می‌کند تا با توجه به نیاز خود بتوانند از مزایا و خدمات آن استفاده کنند. بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان یکی از طرح‌هایی است که توسط بیمه پارسیان تهیه شده و در دوران بازنشستگی می‌تواند کمک بزرگی به افراد کند. این که بیمه عمر و بازنشستگی چه کاری انجام می‌دهد و مزایای آن چیست موضوعاتی هستند که در اینجا آن‌ها را شرح می‌دهیم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


شناخت ابعاد بیمه عمر

ابعاد بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر یا بیمه عمر و سرمایه‌گذاری طرحی بیمه‌ای برای افراد است که زندگی اشخاص را بیمه می‌کند و چنانچه در طول زندگی، بیمه‌گزار فوت کند و یا در اثر حوادث دچار خسارت شود، بیمه عمر مبلغ سرمایه فوت و یا خسارت ایجادشده را به ذی‌نفعان او و یا بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. بخش دیگری که در بیمه عمر اهمیت دارد امکان سرمایه‌گذاری آن است که برای دو قشر اهمیت ویژه‌ای دارد. اول بیمه‌گزارانی که برای فرزندان خود این بیمه را تهیه می‌کنند تا در دوران جوانی بتوانند از مزایا و سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. دوم افرادی هستند که نگران بازنشستگی خود هستند و می‌خواهند در آن دوران از پس مخارج خود برآمده و زندگی بی‌دغدغه‌ای را داشته باشند. بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان مربوط به همین دسته دوم است و با امکان سرمایه‌گذاری و دریافت آن در دوران بازنشستگی به این افراد کمک می‌کند تا در آن دوران از درآمد کافی برای خرج و مخارج خود برخوردار باشند.

خدمات بیمه عمر شامل سرمایه‌گذاری و استفاده از سود و نیز پوشش‌های بیمه عمر است.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


بررسی بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان

برای تهیه بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان بهتر است با شرایط و مزایای آن آشنا شوید تا بدانید این بیمه چطور در دوران بازنشستگی به شما کمک می‌کند. با خرید بیمه عمر، بیمه‌گزار متعهد می‌شود حق بیمه‌های خود را در طول مدت قرارداد و در زمان‌هایی که تمایل دارد، پرداخت کند. در ازای پرداخت حق بیمه نیز وی می‌تواند از مزایای بیمه عمر استفاده کند. این مزایا شامل استفاده از خدمات بیمه‌ای و امکان سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌گذاری در بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان به این صورت است که حق بیمه‌های پرداختی در طول مدت قرارداد، نزد بیمه پارسیان نگهداری شده و هرساله به آن دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت تعلق می‌گیرد. حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود آن در پایان قرارداد به بیمه‌گزار تحویل داده می‌شود. مزایای بیمه‌ای در بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان اما شرح بیشتری دارد که در زیر توضیح خواهیم داد.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر پارسیان و شفافیت در خرید


پوشش‌های بیمه‌ای در بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان

پوشش‌های بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان

پوشش‌های بیمه‌ای بخش مهمی از بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان است. افراد در طول زندگی دچار حوادث و مشکلات زیادی می‌شوند و با شروع دوران بازنشستگی این مشکلات بیشتر می‌شوند. پوشش‌هایی که بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد به شرح زیر است و بیمه‌گزار و افراد بیمه‌شده در طول مدت قرارداد بیمه عمر می‌توانند از این پوشش‌ها در صورت نیاز استفاده کنند.

پوشش سرمایه فوت عادی: اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر، سرمایه فوت است. حمایت از زندگی بیمه‌گزار مهم‌ترین کار بیمه عمر است و به همین وسیله تضمین می‌کند که اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند مبلغی را به عنوان خسارت فوت به ذی‌نفعان او پرداخت کند.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: اگر بیمه‌گزار در اثر حوادث فوت کند علاوه بر سرمایه فوت عادی، سرمایه فوت در اثر حادثه نیز به ذی‌نفعان او پرداخت خواهد شد.

پوشش سرمایه امراض خاص: به پنج بیماری سکته مغزی، سکته قلبی، سرطان، بیماری‌هایی که منجر به انجام عمل قلب باز می‌شوند و پیوند اعضا اصلی بدن امراض خاص می‌گویند و چنانچه در طول مدت قرارداد بیمه‌گزار به یکی از این امراض دچار شود بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان تا 30 % از سرمایه فوت و تا سقف 30 میلیون تومان به بیمه‌گزار غرامت پرداخت می‌کند.

پوشش سرمایه نقص عضو: مقدار این پوشش به اندازه سرمایه فوت عادی است.

پوشش هزینه‌های پزشکی: این پوشش پرداخت هزینه‌های بستری و پزشکی بیمه‌گزار را تا 20 % از سرمایه فوت پرداخت می‌کند. استفاده از این پوشش به شرطی است که بیمه‌گزار در اثر حادثه و در طول مدت قرارداد در بیمارستان بستری شده و یا از خدمات پزشکی استفاده کند.

پوشش پرداخت غرامت روزانه: در صورت بستری شدن بیمه‌گزار در بیمارستان بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان به ازای هر روز بستری مبلغی را به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند که این مبلغ پرداختی برای جبران ازکارافتادگی وی و عدم کسب درآمد در روزهای بستری است. سقف این پوشش تا 90 روز است.

پوشش سرمایه بیکاری: در صورت ازکارافتادگی بیمه‌گزار تا 70 % از سرمایه فوت به او غرامت پرداخت خواهد شد.

علاوه بر امکان سرمایه‌گذاری در بیمه عمر و بازنشستگی می‌توانید از پوشش‌های مختلف این بیمه نیز استفاده کنید.


مطلب مرتبط: بررسی گام به گام شرایط بیمه عمر پارسیان


بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان چه کار می‌کند؟

بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان چه کار می‌کند؟

بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان در دو بخش به بیمه‌گزار کمک می‌کند. بخش اول سرمایه‌گذاری است که از طریق آن بیمه‌گزار می‌تواند در دوران پیری و بازنشستگی خود از اندوخته خود استفاده کند.

بخش دوم که خدمات بیمه‌ای و استفاده از پوشش‌های بیمه است که در صورت بروز حوادث تحت پوشش، بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان به تعهدات خود با پرداخت خسارت به او و یا ذی‌نفعان عمل خواهد کرد.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پارسیان با کارمزد 4% وام بگیرید


بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان مطابق با شرایط بازنشستگان

برای خرید بیمه عمر نباید در دوران بازنشستگی و پیری اقدام کرد. تهیه این بیمه‌نامه باید در دوران جوانی و در زمانی که بیمه‌گزار توان کار کردن دارد صورت گیرد تا بیمه‌گزار بتواند در دوران بازنشستگی خود از مزایای آن استفاده کند. بیشترین نکته‌ای که بر روی آن تمرکز می‌شود ایجاد درآمد کافی برای بیمه‌گزار است. قرارداد بیمه عمر بلندمدت است و با پایان قرارداد، اندوخته بیمه عمر که شامل حق بیمه‌های پرداختی بیمه‌گزار به همراه سود‌ آن است به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد که به آن سرمایه یا اندوخته بیمه عمر می‌گویند. همین اندوخته است که در دوران کهن‌سالی و بازنشستگی مفید خواهد بود.  سقف سن بیمه‌گزار برای پذیرش بیمه عمر 70 سالگی است به همین دلیل امکان استفاده از پوشش‌های بیمه عمر برای بیمه‌گزار در این سنین وجود ندارد اما با دریافت اندوخته بیمه عمر بیمه‌گزار می‌تواند تا مدت‌ها از عهده پرداخت مخارج خود برآید.

بیمه عمر و بازنشستگی را باید قبل  از دوران بازنشستگی تهیه کنید تا در آن زمان بتوانید از سود و دیگر مزایای آن استفاده کنید.


مطلب مرتبط: اطلاعات کامل بیمه عمر شما در جدول محاسبه بیمه عمر پارسیان


چرا بازنشستگان به بیمه عمر و بازنشستگی نیازمندند؟

چرا بازنشستگان به بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان نیاز دارند

در اینجا به چند دلیل اشاره می‌کنیم که چرا بیمه‌گزار به بیمه عمر و بازنشستگی نیازمند است. کافی است نگاهی به زندگی و مشکلات افراد در دوران بازنشستگی بیندازیم تا متوجه اهمیت این موضوع شویم. از دلایلی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم این است که:
. افراد بازنشسته توان کار کردن ندارند و در دوران بازنشستگی یا درآمد ندارند یا ممکن است درآمد و حقوق کافی نداشته باشند.

. بازنشستگی زمان استراحت افراد است و به همین دلیل بهتر است افراد از قبل امکانات رفاهی و اندوخته مالی لازم را برای استفاده در این سنین تهیه کنند.

. با بالا رفتن سن امکان ابتلا به بیماری‌های مختلف افزایش می‌یابد و استفاده از امکانات درمانی دارای هزینه‌های بالایی است که اندوخته بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان می‌تواند کمک‌کننده باشد.

. معمولاً انجام کارهای آزاد، محاسبات و سرمایه‌گذاری در امور مختلف در حوصله افراد بازنشسته نیست. به همین دلیل وجود یک مستمری و یا اندوخته به این افراد کمک می‌کند تا با خیال راحت و بدون نیاز به انجام کار اضافه، این دوران را سپری کنند.

. برای بسیاری از افراد بازنشسته بهتر این است که اندوخته خود را به صورت مستمری دریافت کنند. دریافت مستمری در بیمه پارسیان فعلا وجود ندارد و بیمه‌گزار می‌تواند اندوخته خود را یکجا دریافت کرده و با روش‌های دیگری مانند سپرده‌گذاری در بانک‌ها از سود اختصاص گرفته به آن استفاده کند و یا در هر فواصل زمانی که مایل است اقدام به برداشت از حساب خود کند.

خرید بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان به بیمه‌گزار در پرداخت مخارج مربوط به دوران بازنشستگی کمک می‌کند.


مطلب مرتبط: بررسی روش‌های پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان


خرید انواع بیمه‌نامه با بیمیتو

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انواع بیمه می‌توانید به سایت بیمیتو مراجعه کنید. به کمک بیمیتو می‌توانید یک خرید رضایت‌بخش را تجربه کنید ما از ارایه اطلاعات تا رساندن بیمه‌نامه به شما در کنار شما هستیم. کافی است آنلاین شوید و متون مختلف ما درباره انواع بیمه‌نامه و شرایط آن‌ها را مطالعه کنید. اگر خواهید قبل از خرید از قیمت انواع بیمه مطلع شوید می‌توانید استعلام آنلاین مانند استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی تهیه کنید. همچنین امکانی در دسترس شما است که از طریق آن می‌توانید نرخ انواع بیمه‌نامه و شرایط آن‌ها را در بین شرکت‌های مختلف بررسی و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. با امکان مقایسه می‌توانید مطمئن شوید که از بین گزینه‌های موجود بهترین و ارزان‌ترین بیمه مورد نیاز خود را خریداری کرده‌اید. بعد از اینکه تصمیم به خرید بیمه خود گرفته باشید می‌توانید خرید آنلاین بیمه عمر و یا خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو را انجام دهید. در صورتی که قصد مسافرت داشته باشید می‌توانید خرید آنلاین بیمه مسافرتی را انجام دهید. بیمه‌گزاران تامین اجتماعی نیز دیگر نیازی به حضور در کارگزاری‌ها و صف‌های طولانی ندارند و از طریق بیمیتو می‌توانند آنلاین اقدام به تعویض، صدور و تمدید دفترچه بیمه خود کنند. بیمیتو تمامی تلاش خود را می‌کند روند خرید بیمه به ساده‌ترین شکل انجام گرفته و خریدار از خرید بیمه‌نامه رضایت داشته باشد. کافی است آنلاین شوید و از خدمات مختلف بیمیتو استفاده کنید.

4 نظرات

 1. سلام
  آیا در بیمه عمر بازنشستگی دریافتی یا مستمری ماهانه واقعا مادام العمر است یا با طولانی شدن سال های مستمری بگیری دریافتی تمام میشود؟! و آیا بعد از فوت دریافتی ماهیانه قابل انتقال به بازماندگان است مثل مستمری تامین اجتماعی …

  • سلام
   وقت بخیر
   مستمری بیمه عمر همون اندوخته بیمه عمر شما است که می‌تونین یکجا بگیرین یا به صورت مستمری. در نتیجه مادام‌العمر بودن مستمری بستگی به میزان اندوخته بیمه‌نامه و توافق شما با شرکت بیمه داره. بعضی شرکت‌ها ممکنه تا 70 یا 80 سالگی مستمری رو بپردازند. در مورد سوال دوم هم باید بگیم که اندوخته بیمه عمر جزیی از دارایی بیمه‌گزاره و اگه بیمه‌گزار فوت کنه باقی‌مونده مستمری‌های پرداختی به خانواده یا ذی‌نفع اون قابل پرداخته.

 2. سلام

  در رابطه با بخش سرمایه گذاری بیمه های عمر باید بگم متوجه شدم که سرمایه نهایی نمیتونه اونقدری بزرگ باشه که بهش عنوان سرمایه گذاری رو داد

  لطفا شفاف تر راجع به این بخش از بیمه عمر صحبت کنین

  چیزی که من متوجه شدم سود مشارکت تاثیر چندانی روی سرمایه ما نداره و فقط میشه به سود تضمینی دلخوش کرد

  که البته سود تضمینی هم رقم قابل توجهی نیست

  فکر کنین بعد ۳۰ سال شما حدودا ۲برابر پولی رو که پرداخت کردین دریافت میکنین!

  که با توجه به تورم اصلا پول قابل توجهی نخواهد بود

  با تشکر

  • یاسین عزیز سلام
   سود مشارکت در شرکت‌های مختلف و سالانه متفاوت است و بعضی از شرکت‌ها در سال‌ها اخیر سود قابل توجهی داشتند.
   افزایش سرمایه‌ شما بستگی به سود شرکتی که انتخاب کردید، قرارداد شما و البته مقدار تورم در کشور دارد.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید