آیا کسی می‌تواند زندگی شما را تضمین کند؟ آیا شما می‌توانید از حوادث ناگواری که ممکن است برای افراد رخ دهد جلوگیری کنید؟ مطمئناً کسی نمی‌تواند جلوی رخ دادن وقایع را بگیرد اما می‌توان اثرات و خسارات ایجاد‌شده از این حوادث را کاهش داده و یا جبران کرد. بیمه عمر تضمین زندگی بیمه‌گزار است یعنی اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، مبلغی به عنوان پوشش سرمایه فوت به خانواده و یا افراد ذی‌نفع پرداخت می‌شود. همچنین این بیمه‌نامه انواع پوشش‌های دیگری دارد که از بیمه‌گزار در مقابل حوادث و خسارات ناشی از آن حمایت می‌کند. بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان از انواع بیمه‌های عمر است که توسط شرکت بیمه سامان ارایه شده و موضوع این مطلب است. برای آشنایی با این بیمه با ما همراه باشید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و تشکیل سرمایه چیست؟

بیمه عمر علاوه بر یک خدمت بیمه‌ای یک قرارداد بلندمدت برای سرمایه‌گذاری است. اما سرمایه‌گذاری در بیمه عمر به چه صورت است و خدماتی که در بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان ارایه می‌شود شامل چه چیزهایی است؟ حق بیمه‌هایی که بیمه‌گزار بابت دریافت بیمه عمر پرداخت می‌کند به طور کامل صرف پذیرش ریسک بیمه نمی‌شود بلکه نزد شرکت بیمه می‌ماند و بیمه‌گر با این حق بیمه‌ها در امور مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند. مطابق قانون، بیمه‌گزار در سود حاصل از این سرمایه‌گذاری سهیم است. در بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به بیمه‌گزار ارایه می‌شود.

در بیمه عمر  و تشکیل سرمایه هم امکان سرمایه‌گذاری وجود دارد و هم امکان استفاده از پوشش‌های بیمه عمر


مطلب مرتبط: از سود و مزایای بیمه عمر سامان چه می‌دانید؟


انواع سود پرداختی در بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

انواع سود پرداختی در بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

گفتیم دو نوع سود در بیمه عمر به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود که بیمه سامان نیز باید این دو نوع سود را به دارندگان بیمه عمر خود بپردازد.

  • سود تضمینی: سودی است که توسط سازمان بیمه مرکزی تعیین شده است و در همه شرکت‌های بیمه باید به طور یکسان پرداخت شود. سود تضمینی پرداختی در دو سال اول 16% و در دو سال دوم 13% و از سال پنجم به بعد 10% است. البته میزان سود پرداختی در بیمه سامان متفاوت است. بیمه سامان 3 سبد متفاوت ایجاد کرده است، سبد کم ریسک، سبد ریسک متوسط و سبک پر ریسک. بیمه‌گزار انتخاب می‌کند که در کدام یک از این سبدها می‌خواهد سرمایه‌گذاری کند در سبد کم ریسک میزان سود دریافتی معادل سودی است که در بیشتر شرکت‌های بیمه پرداخت می‌شود ولی سبدها ریسک متوسط و پر ریسک می‌توانند سود بیشتری نسبت به دیگر شرکت‌های بیمه پرداخت کنند در عین حال بیمه‌گزار باید ریسک این سبدها را بپذیرد و بداند گاهی نیز ممکن است شرکت بیمه سودی کمتر از میزان تعیین شده پرداخت کند. در کنار این سبدها، طرح رشد و طرح رشد 1 نیز ارایه می‌شود که بیشتر بر سرمایه امراض خاص تاکید و تا سقف سرمایه فوت نیز غرامت امراض خاص به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. سود ارایه شده در این طرح‌ها به ترتیب 21.5% و 25% در سال‌های گذشته بوده است.

سود تضمینی بیمه عمر توسط سازمان بیمه مرکزی تعیین می‌شود و همه شرکت‌های بیمه موظف هستند آن را پرداخت کنند.

  • سود مشارکت در منافع: بیمه سامان با حق بیمه‌های دریافتی بیمه عمر در امور مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند و بیمه‌گزار در 85% از سود حاصل شده سهیم است. مقدار دقیق این سود در هر شرکت بیمه متفاوت است و بستگی به فعالیت‌های اقتصادی آن دارد. همچنین در هر سال با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، ممکن است میزان سود با سال‌های قبل متفاوت باشد. به همین منظور قبل از تهیه بیمه عمر توصیه می‌شود که جدول پرداختی سود بیمه عمر در شرکت‌های مختلف و در سال‌های قبل را بررسی کنید. این سودها به همراه حق بیمه‌های پرداختی در پایان قرارداد بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

سود حاصل از مشارکت، سودی است که میزان آن متغیر است و در هر سال بسته به فعالیت شرکت بیمه مقداری متفاوت است.


مطلب مرتبط: جدول سود بیمه عمر سامان را کامل بررسی کنیم


آشنایی با پوشش‌های بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

آشنایی با پوشش‌های بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

مهم‌تر از امکان سرمایه‌گذاری امکان استفاده از خدمات بیمه‌ای و پوشش‌های بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان است. این بیمه یک پوشش اصلی دارد و چندین پوشش اختیاری که به شرح زیر هستند:

  • پوشش اصلی بیمه عمر سامان : اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر، سرمایه فوت است که همانطور که گفتیم در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و به عنوان غرامت به خانواده یا ذی‌نفع بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.
  • پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان : انتخاب پوشش‌های تکمیلی به عهده بیمه‌گزار است و همچنین بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه‌نامه می‌تواند کیفیت پوشش‌هایی که می‌خواهد را تعیین کند. پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر سامان به شرح زیر است:

سرمایه فوت در اثر حادثه: مبلغی معادل 3 برابر سرمایه فوت عادی است و در صورت فوت بیمه‌گزار در اثر حوادث به ذی‌نفع او پرداخت می‌شود.

سرمایه پوشش ازکارافتادگی: با این پوشش اگر بیمه‌گزار در اثر حوادث و در زمانی که قرارداد معتبر است دچار ازکارافتادگی شود. برابر سرمایه فوت به وی غرامت پرداخت می‌شود.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزار اگر دچار ازکارافتادگی شود طبیعتاً قادر به کسب درآمد نیست. این پوشش به بیمه‌گزار این امکان را می‌دهد که از پرداخت حق بیمه‌ها معاف شود بدون آنکه بیمه عمر باطل شود. از این طریق بیمه‌گزار می‌تواند از مزایای بیمه عمر تا پایان مدت قرارداد آن و بدون پرداخت حق بیمه استفاده کند.

پوشش امراض خاص: امراض خاص یعنی سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، انجام عمل قلب باز و پیوند  اعضا اصلی بدن. اگر بیمه‌گزار در زمان مدت قرارداد دچار هر یک ازا ین موارد شود، سرمایه پوشش امراض خاص به وی تعلق می‌گیرد.

پوشش‌های بیمه عمر سامان برای استفاده هرچه بهتر از بیمه عمر است و بیمه‌گزار می‌تواند در زمان خسارت از بیمه عمر غرامت دریافت کند.

برای اینکه از میزان پوشش‌های بیمه عمر و یا سود و اندوخته خود مطلع شوید، می‌توانید به کمک بیمیتو استعلام آنلاین بیمه عمر تهیه کنید. با این کار جدول بیمه عمر به دست می‌آید که در آن مقدار حق بیمه‌های پرداختی، میزان سود دریافتی، غرامت دریافتی در هر یک از پوشش‌ها و دیگر جزییات بیمه عمر در هر سال قابل مشاهده است. پس از اطمینان از شرایط خود می‌توانید خرید آنلاین بیمه عمر را انجام دهید و بدون مراجعه به کارگزاری‌های بیمه، بیمه‌نامه را در منزل خود دریافت کنید.


مطلب مرتبط: کارمزد بیمه عمر سامان برای فروشندگان آن چقدر است؟


دیگر مزایای بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

دیگر مزایای بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

از دیگر مزایای بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان این است که بیمه‌گزار در هر زمان که به پول نیاز داشته باشد می‌تواند از این بیمه بدون چک ضمانتی و یا ضامن معتبر، تا 90% از اندوخته بیمه عمر خود را وام دریافت کند. برای این منظور کافی است که حداقل یک سال از زمان شروع بیمه گذشته باشد و مقدار اندوخته بیشتر از 200 هزار تومان باشد. همچنین در هر زمان که لازم باشد بیمه‌گزار می‌تواند بیمه عمر را بازخرید کند. البته بهتر است بیمه‌گزار تا پایان مدت قرارداد از بازخرید بیمه عمر خودداری کند زیرا این بیمه بلندمدت است و برای به رسیدن به سوددهی نیاز به زمان دارد بنابراین توصیه می‌شود که تا حد ممکن از امکانات دیگری مانند دریافت وام به جای بازخرید بیمه استفاده شود. بیمه عمر یک بیمه انعطاف‌پذیر و در بسیاری از موارد و به انتخاب بیمه‌گزار قابل تغییر است. همچنین میزان حق بیمه‌های پرداختی، انتخاب تعداد پوشش‌های تکمیلی، تعیین سطح کیفیت پوشش‌ها، تعیین مقدار افزایش حق بیمه و همچنین تعیین ذی‌نفع و تقریباً تمامی موارد دیگر به عهده بیمه‌گزار است که حتی بعد از عقد قرارداد نیز با هماهنگی شرکت بیمه قابل تغییر هستند.

در بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان بیمه‌گزار می‌تواند تا 90% از اندوخته خود را دریافت کند.


مطلب مرتبط: پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان دغدغه پرداخت حق بیمه را حل کرده است


خرید آنلاین خریدی مطمئن

خرید آنلاین خریدی مطمئن

دیگر زمانی نیست که برای خرید بیمه بخواهید وقت خود را با رفتن به کارگزاری‌های بیمه تلف کنید. در دنیایی که هر روز در حال پیشرفت است استفاده از روش‌های سنتی نمی‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. چندین سال است که استفاده از اینترنت در کشور فراگیر شده است. فضای مجازی نشان داده است که بستر مناسبی برای ارایه بسیاری از خدمات مانند بیمه به متقاضیان آن است. بیمیتو در زمینه خرید و مدیریت بیمه به صورت آنلاین امکانات و ابزارهای مناسبی را در اختیار بیمه‌گزار قرار داده است. امکان مقایسه یکی از این ابزار است که به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا شرایط و قیمت بیمه‌ای که می‌خواهد را بین شرکت‌های مختلف مقایسه کند و در نتیجه بهترین بیمه مطابق با شرایط خود را تهیه کند. خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، خرید آنلاین بیمه بدنه و خرید آنلاین بیمه مسافرتی از امکاناتی است که بیمیتو ارایه می‌شود. در بیمیتو می‌توانید استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی را نیز دریافت کنید. پزشکان محترم نیز می‌توانند به صورت آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان را از بیمیتو خریداری کنند. در ضمن اگر دفترچه درمان تامین اجتماعی را دارید از طریق بیمیتو می‌توانید تمامی مراحل صدور، تمدید و تعویض دفترچه را آنلاین انجام دهید و سپس دفترچه بیمه خود را در محلی که تعیین می‌کنید دریافت کنید. بیمیتو در تلاش است تا روز به روز خدمات جدیدتر و امکانات بیشتری را برای متقاضیان بیمه فراهم کند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید