شاید تا کنون نام‌هایی مانند بیمه عمر و سرمایه‌گذاری و یا بیمه حوادث را شنیده باشید و یا حتی اطلاعاتی در این خصوص داشته باشید. اگر با بیمه‌های مذکور آشنایی داشته باشید می‌توانید حدس بزنید که بیمه عمر و حوادث کوثر چیست. ترکیب بیمه عمر کوثر با بیمه حوادث، بیمه عمر و حوادث کوثر را می‌سازد که طی آن بیمه‌گزار می‌تواند از مزایای هر دو بیمه استفاده کند. بیمه‌های ترکیبی با هدف بهینه‌سازی خدمات بیمه است. حتماً اصطلاح یک بلیت و دو فیلم را شنیده‌اید. در این جور مواقع به شما فیلمی نمایش داده می‌شود که دو داستان را در دل خود دارد. بیمه عمر و حوادث کوثر نیز به همین شکل عمل می‌کند اما در اینجا برای این که بیشتر با ابعاد این بیمه آشنا شوید هر کدام از بیمه‌های عمر و حوادث کوثر  یعنی بیمه عمر و بیمه حوادث را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر

بخشی از بیمه عمر و حوادث کوثر را پوشش‌های بیمه عمر تشکیل می‌دهد. بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر قراردادی است که به موجب آن بیمه‌گزار حق بیمه‌هایی را در زمان‌های مشخص و در طول مدت قرارداد بیمه عمر پرداخت می‌کند و در ازای آن از مزایای بیمه بهره‌مند می‌شود. خدماتی که بیمه عمر کوثر ارایه می‌کند شامل پرداخت سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به حق بیمه‌های پرداختی و ارایه وام بیمه عمر است. همچنین بیمه‌گزار می‌تواند از پوشش‌های مختلف این بیمه‌نامه استفاده کند. در صورت فوت بیمه‌گزار در اثر حوادث و یا به صورت عادی سرمایه فوت در اثر حادثه و یا سرمایه فوت عادی به ذی‌نفعان بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر

پوشش‌های بیمه عمر و حوادث کوثر

پوشش اصلی بیمه عمر شامل پوشش سرمایه فوت است که در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد پرداخت می‌شود. پوشش‌های دیگر بیمه عمر پوشش‌های تکمیلی هستند که شامل موارد زیر است:

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: سرمایه‌ای است که در صورت فوت بیمه‌گزار بر اثر حوادث و در زمان مدت قرارداد، به ذی‌نفعان وی پرداخت خواهد شد و از 1 تا 4 برابر سرمایه فوت عادی است.

پوشش سرمایه امراض خاص: در صورت مبتلا شدن بیمه‌گزار به امراضی مانند سرطان، بیماری‌های که منجر به عمل قلب باز شود، انجام پیوند اعضا حیاتی بدن، سکته مغزی و سکته قلبی به او تا 30 درصد از سرمایه فوت، غرامت پرداخت می‌شود.

پوشش سرمایه نقص عضو و ازکارافتادگی: در صورت نقص عضو دائم و کامل و یا ازکارافتادگی بیمه‌گزار در اثر حوادث، معادل سرمایه فوت به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌شود.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: این پوشش در کنار پوشش سرمایه ازکارافتادگی، به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا بیمه عمر خود را ادامه دهد. با پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، چنانچه بیمه‌گزار در اثر حوادث ازکارافتاده شود، از پرداخت حق بیمه تا پایان قرارداد معاف می‌شود؛ در حالی که بیمه‌نامه با همان شرایط قبلی به همراه همه پوشش‌های درخواستی ثابت خواهند ماند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر زیر ذره‌بین


بیمه حوادث کوثر

بیمه حوادث برای مواقعی است که بیمه‌گزار در اثر حادثه آسیب می‌بیند. به کمک این بیمه چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و طی حوادث پیش‌آمده فوت کند و یا دچار آسیب شود، شرکت بیمه به وی و یا ذی‌نفعان او خسارت پرداخت می‌کند. مهم‌ترین اصل در بیمه حوادث شناخت معنای حادثه است. برای پرداخت غرامت از سوی بیمه‌گر، وقوع حادثه و بررسی ابعاد آن و خسارت ایجاد شده حائز اهمیت است. برای همین بهتر است ببینیم تعریف حادثه چیست تا بدانیم در چه صورت می‌توان از بیمه عمر و حوادث کوثر خسارت دریافت کرد.


مطلب مرتبط: نرخ سود بیمه عمر و عوامل موثر در آن


تعریف حادثه در بیمه عمر و حوادث کوثر

تعریف حادثه در بیمه عمر و حوادث کوثر

وقتی در صنعت بیمه از حادثه صحبت می‌کنیم منظور رخدادها و اتفاقاتی است که انجام آن‌ها و یا جلوگیری از رخ دادن آن‌ها در اراده بیمه‌گزار نیست. در اثر حادثه، فرد یا بیمه‌گزار دچار خسارات جانی و مالی می‌شود. بیمه حوادث نیز به پرداخت غرامت و پوشش چنین حوادثی می‌پردازد. حوادث از دید بیمه عمر و حوادث کوثر در مواردی است که یک عامل خارجی شدید و ناگهانی که خارج از اراده بیمه‌گزار است باعث آسیب به وی شود که این آسیب بدنی نیز توسط پزشک قابل تشخیص باشد.


مطلب مرتبط: روش‌های پرداختی بیمه عمر کوثر و راحتی در پرداخت


بررسی جزییات بیمه عمر و حوادث کوثر

مهم‌ترین عامل در بررسی بیمه عمر و حوادث کوثر شناخت و بررسی جزییات پوشش‌های این بیمه است. در بیمه عمر و حوادث بیشتر پوشش‌ها مربوط به حوادث می‌شوند و منوط به این شرط هستند که بیمه‌گزار در اثر حادثه دچار آسیب‌های جانی و یا فوت شود. پوشش‌های بیمه عمر و حوادث کوثر شامل پوشش سرمایه فوت عادی و در اثر حادثه، پوشش سرمایه نقص و ازکارافتادگی در اثر حادثه و پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه است. در صورتی که بیمه‌گزار در مدت‌زمان بیمه دچار حوادثی شود که بر اثر آن در بیمارستان بررسی شود و یا از خدمات درمانی استفاده کند، هزینه‌های بستری و درمانی توسط پوشش هزینه‌های پزشکی پرداخت خواهد شد. غرامت بیمارستانی و روزانه نیز از موارد پرداختی بیمه عمر و حوادث کوثر است. زمانی که بیمه‌گزار در بیمارستان بستری است و قادر به کسب درآمد نیست، بیمه عمر و حوادث کوثر مبلغی را برای پرداخت به وی به عنوان درآمد روزانه در نظر می‌گیرد که به آن غرامت روزانه می‌گویند.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث انفرادی چیست؟


چند نکته مهم در خصوص بیمه عمر و حوادث کوثر

بررسی جزییات بیمه عمر و حوادث کوثر

در انتخاب بیمه عمر و حوادث کوثر باید به چند نکته توجه کنید و قبل از خرید بیمه‌نامه نسبت به این موارد آگاهی داشته باشید.

. در بیمه عمر و حوادث کوثر امکان سرمایه‌گذاری وجود ندارد و اگر می‌خواهید در کنار بیمه عمر خود سرمایه‌گذاری نیز داشته باشید بهتر است بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر را خریداری کنید.

. پوشش نقص عضو شامل نقص عضو‌ جزئی و موقت نیز می‌شود و بیمه‌گزار در صورتی که دچار نقص عضو جزیی و موقت شود نیز می‌تواند از مزایای این پوشش استفاده کند.

. شرط سنی برای استفاده از خدمات بیمه عمر و حوادث کوثر 4 تا 75 سال است و برای سنین بالاتر طبق قوانین بیمه کوثر تصمیم‌گیری خواهد شد و ممکن است نیاز باشد تا بیمه‌گزار حق بیمه‌های پرداختی بیشتری را بپردازد.

. حق بیمه‌های پرداختی با توجه به شغل بیمه‌گزار تعیین می‌شود. در بیمه عمر و حوادث کوثر 5 طبقه شغلی بر اساس ریسک و خطرپذیری تعریف شده است و بیمه‌گزار باید مشخص کند که شغل وی در کدام طبقه قرار می‌گیرد. این 5 طبقه به شرح زیر است:
طبقه اول شامل مشاغلی است که خطرپذیری کمی دارند مانند کارمندان ادارات.

طبقه دوم کسانی هستند که علاوه بر کار فکری از دست یا بدن خود برای انجام کار استفاده می‌کنند مانند پزشکان یا دندان‌پزشکان.

طبقه سوم شامل افراد متخصص و نیمه متخصصی می‌شود که برای انجام کار از نیروی جسمانی استفاده می‌کند مانند کشاورزان و رانندگان.

طبقه چهارم، افراد دسته چهارم فاقد تخصص کاری هستند و معمولاً در بخش‌های مختلف و خطرناک به کار گرفته می‌شوند. کار این افراد با ابزارآلات پر خطر صنعتی است.

دسته پنجم افرادی هستند که شغل آن‌ها بالاترین خطر و ریسک‌پذیری را دارد مانند خلبان‌ها.

. اعمالی مانند خودزنی و خودکشی و آسیب عامدانه به خود از سوی بیمه‌گزار مورد پذیرش بیمه عمر و حوادث نیست و این بیمه هیچ‌گونه خسارتی برای هرکدام از این موارد پرداخت نخواهد کرد.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


بیمه عمر کوثر در بیمیتو

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خدمات قابل توجهی به متقاضیان بیمه ارایه می‌دهد امکان استفاده از خدمات بیمه‌ای در کنار پرداخت حق بیمه‌های اندک و در طول مدت قرارداد، بیمه عمر را پرطرفدار کرده است. با استفاده از اینترنت در ارایه خدمات بیمه‌ای، سرعت در اطلاع‌رسانی، خرید و پرداخت خسارات به طرز چشم‌گیری افزایش یافته است. در همین راستا بیمیتو امکان خرید آنلاین بیمه عمر، خرید آنلاین بیمه مسافرتی و یا استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی را در اختیار متقاضیان بیمه قرار داده است. در زمینه بیمه‌نامه‌های خودرو نیز امکان خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث و خرید اینترنتی بیمه بدنه از بیمیتو وجود دارد. یکی از امکاناتی که به شما در خرید بهتر و آگاهانه‌تر انواع بیمه کمک می‌کند، امکان مقایسه است که به کمک آن می‌توانید انواع بیمه را در شرکت‌های بیمه با یکدیگر از نظر قیمت و شرایط ارایه آن مقایسه کنید و بهترین بیمه مد نظر خود را خریداری کنید. استعلام انواع بیمه‌نامه نیز برای آگاهی از نرخ انواع بیمه کمک‌کننده است. در صورتی که تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی هستید از طریق بیمیتو بدون مراجعه حضوری به کارگزاری و صرف وقت در صف‌های طولانی، می‌توانید به صورت آنلاین اقدام به صدور، تمدید و تعویض دفترچه بیمه خود و افراد تحت پوشش خود کنید. بیمیتو با ارایه انواع اطلاعات به شما در انتخاب بیمه مورد نظرتان کمک می‌کند تا بتوانید با رضایت خاطر و اطمینان از خرید، بیمه خود را تهیه و از آن استفاده کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید