دلیل محبوبیت بیمه‌های عمر در چیست؟ در سال‌های گذشته بیمه‌های عمر از رشته‌های داغ و جذاب صنعت بیمه بوده و توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند. حتماً یکی از دلایل این موضوع، در مزایای زیاد این رشته است، از بیمه عمر و سرمایه‌گذاری گرفته تا بیمه عمر و حوادث. خیلی‌ها نام بیمه عمر را با سرمایه‌گذاری و پس‌انداز می‌شناسند، اما شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که بیمه عمر و حوادث گروهی چیست؟ موضوع بیمه عمر و حوادث، زندگی افراد است و غرامت فوت، نقض عضو و ازکارافتادگی را در صورت وقوع حادثه‌ای که تحت پوشش بیمه باشد پرداخت می‌کند. این بیمه‌ها در واقع مزایای چندین بیمه‌ را در قالب یک بیمه‌نامه دارند و ترکیبی از بیمه عمر زمانی و بیمه حوادث هستند. اگر قصد دارید با مزایای بیمه عمر و حوادث گروهی ایران آشنا شوید در ادامه همراه ما باشید.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث چیست؟


آن‌چه لازم است از بیمه‌ عمر و حوادث گروهی ایران بدانید

آن‌چه لازم است از بیمه‌ عمر و حوادث گروهی ایران بدانید

بیمه عمر، خطر فوت افراد را که به علت حادثه و یا هر علت دیگر باشد تحت پوشش قرار می‌دهد از دیگر پوشش‌های بیمه عمر می‌توانیم به نقص عضو و ازکارفتادگی به هر علت و امراض خاص اشاره کنیم. بیمه عمر گروهی ایران با دریافت حق بیمه مناسب، کارکنان سازمان‌ها و مؤسسات را تا سن حداکثر 70 سال تمام تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه عمر انواع مختلفی دارد و بیمه عمر و حوادث گروهی ایران از نوع بیمه عمر زمانی است. در بیمه عمر زمانی اگر بیمه‌شده در طول مدت قرارداد فوت کند، سرمایه بیمه عمر به ذینفعان وی پرداخت می‌شود و اگر بیمه‌شده تا پایان اعتبار قرارداد در قید حیات باشد در این صورت شرکت بیمه هیچ تعهدی در مقابل بیمه‌گزار ندارد.

افراد همچنین می‌توانند بیمه حوادث را به صورت جداگانه خریداری کنند. بیمه حوادث در دسته بیمه اشخاص قرار دارد و خسارت جانی افراد را که در اثر حادثه اتفاق افتاده باشد تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه حوادث گروهی ایران برای افراد بالای 10 نفر صادر می‌شود و بیمه‌شدگان را تا حداکثر سن 75 سال در مقابل حوادث 24 ساعته شغلی و غیر شغلی و یا خطرات شخصی بیمه می‌کند.

بیمه عمر و حوادث گروهی ترکیبی از بیمه عمر زمانی و بیمه حوادث است.


مطلب مرتبط: فقط برای آنان که می‌خواهند بدانند بیمه عمر و حوادث گروهی چیست !


مزیت خرید بیمه عمر و حوادث گروهی ایران چیست؟

چرا باید بیمه عمر و حوادث گروهی ایران را خریداری کنیم؟ اگر این سوال برای شما هم پیش آمده باید بگوییم هم در بیمه عمر زمانی و هم در بیمه حوادث خطر فوت، نقص عضو و از کار افتادگی افراد پوشش داده می‌شود پس وقتی افراد می‌توانند با خرید یک بیمه‌نامه از مزایای دو بیمه‌نامه به طور هم‌زمان استفاده کنند چرا این کار را انجام ندهند؟ مزیت مهم دیگر بیمه عمر و حوادث گروهی ایران ، در پایین بودن حق بیمه این رشته نسبت به بیمه‌های انفرادی است. همچنین افرادی که این را بیمه به صورت گروهی خریداری می‌کنند معمولاً نیازی به انجام چکاپ ندارند.


مطلب مرتبط: ناگفته‌هایی درباره این که بیمه مقابله با حوادث چیست


قیمت بیمه عمر و حوادث گروهی ایران چگونه است؟

قیمت بیمه عمر و حوادث گروهی ایران چگونه است؟

حق بیمه عمر و حوادث گروهی ایران به عواملی مانند میانگین سنی بیمه‌شدگان، میزان پوشش و سرمایه درخواستی آن‌ها و شغل افراد بستگی دارد.

افراد معمولاً ساعت‌های طولانی را در محل کار خود مشغول به کارند بنابراین خطراتی که در معرض آن هستند تا حد زیادی به شغل آن‌ها نیز وابسته است. بیمه‌های حوادث، شغل افراد را در 5 طبقه و از کم‌خطرترین به پرخطرترین شغل دسته‌بندی می‌کند.

طبقه اول: این طبقه شامل افرادی است که کار دفتری و اداری دارند و شغل آن‌ها به عنوان کم‌خطرترین مشاغل ارزیابی می‌شود مانند مدیران و معلمان.

طبقه دوم: شامل کلیه اشخاصی است که برای انجام کار خود علاوه بر نیروی فکرشان از دستشان نیز استفاده می‌کنند مانند پزشکان، عکاسان و…

طبقه سوم: این طبقه شامل افراد متخصص و نیمه‌متخصصی است که با ماشین آلات صنعتی کار می‌کنند مانند کشاورزان و رانندگان وسایل نقلیه سبک.

طبقه چهارم: افراد این طبقه در شغل‌های پرخطر مشغول به کار هستند و یا با ماشین‌آلات صنعتی پرخطر کار می‌کنند مانند پرس‌کاران و مأموران آتش‌نشانی.

طبقه پنجم: این طبقه شامل افرادی است که در پرخطرترین مشاغل مشغول به کار هستند مانند کارگران معادن زیرزمینی.

سن بیمه‌شده، شغل وی و خطرات فرعی که از طرف بیمه‌شده درخواست می‌شود مستقیماً در مبلغ حق بیمه تأثیرگزار است. 


مطلب مرتبط: بیمه حوادث ناشی از کار و ضرورت آن برای مشاغل پر خطر


بررسی نرخ حق بیمه حوادث گروهی

بیمه‌گزار در بیمه حوادث گروهی به دو دسته تقسیم می‌شود، بیمه‌گزار در مقام کارفرما و یا بیمه‌گزار در مقام غیر کارفرما.

بیمه‌گزار در مقام کارفرما: در این مورد کارفرما، کارکنان خود را بیمه می‌کند و بیمه‌شدگان، کارکنان بیمه‌گزار هستند.

بیمه‌گزار در مقام غیر کارفرما: در این مورد بیمه‌گزار با توجه به هویت گروه بیمه‌شده متفاوت است. مثلاً اگر مدیر یک مهدکودک، کودکان را تحت پوشش بیمه حوادث قرار دهد مدیر مهدکودک به عنوان بیمه‌گزار در مقام غیرکارفرما مطرح است.

بعد از این که بیمه‌گزار، صدور بیمه عمر و حوادث را از شرکت بیمه درخواست کرد، بیمه‌گر با توجه به طبقه‌های شغلی گفته‌شده، شغل هر یک از بیمه‌شدگان ارزیابی می‌شود و در نتیجه حق بیمه نهایی بیمه حوادث گروهی بر اساس دو طبقه شغلی و مطابق زیر تعیین می‌شود.

  • در طبقه اول شغلی، شغل بیش از 75 درصد اعضای گروه بیمه‌شدگان در طبقه شغلی یک و دو قرار دارد.
  • در طبقه دوم شغلی، شغل اکثریت افراد، یعنی بیش از 75 درصد اعضای گروه بیمه‌شدگان در طبقه 3 و 4 و 5 قرار دارد.
  • نرخ حق بیمه در بیمه حوادث گروهی طبق جدول زیر است.

حداقل نرخ حق بیمه در بیمه حوادث گروهی


مطلب مرتبط: حفظ سلامتی با بیمه حوادث انفرادی ایران


نکات مهم از شرایط بیمه عمر و حوادث گروهی

نکات مهم از شرایط بیمه عمر و حوادث گروهی

اگر قصد خرید بیمه عمر و حوادث گروهی ایران را دارید بهتر است قبل از خرید خود به شرایط این بیمه‌نامه نگاهی بیندازید.

  • در این بیمه‌نامه حداقل 75 درصد از کل کارکنان بیمه‌گزار باید تحت پوشش قرار بگیرند.
  • سرمایه این بیمه‌ها می‌تواند به صورت مبلغ ثابت و مشخص و یا ضریبی از حقوق ماهانه بیمه‌شدگان تعیین و کسر شود.
  • حق بیمه این بیمه‌ها به صرفه است زیرا افراد با پرداخت حق بیمه ناچیز، برای خطر فوت به هر علت، نقص عضو کلی و جزئی و ازکارافتادگی دائم تحت پوشش قرار می‌گیرند و همچنین می‌توانند هزینه‌های پزشکی و بیمارستانی ناشی از حادثه خود را از شرکت بیمه ایران دریافت کنند.
  • ازکارافتادگی دائم یعنی اعضای بدن فرد در اثر حادثه آسیب ببیند طوری که توانایی خود را در انجام شغل و یا فعالیت به طور کامل از دست دهد.

حق بیمه عمر و حوادث گروهی به‌صرفه است و به صورت مبلغ ثابت و یا ضریبی از حقوق بیمه‌شدگان تعیین و کسر می‌شود.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث را گران نخریم!/ بررسی عوامل مؤثر بر قیمت بیمه حوادث انفرادی


استعلام و خرید آنلاین بیمه با بیمیتو

برای خرید هر بیمه‎ای افراد به اطلاعاتی در خصوص رشته بیمه موردنیاز خود و شرایط شرکت بیمه، نیاز دارند. آگاهی از این اطلاعات و دریافت استعلام از پوشش و قیمت بیمه‌ها در شرکت‌های مختلف اغلب زمان‌بر است. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که در حال حاضر افراد می‌توانند برای خرید انواع رشته‌های بیمه‌ای مانند بیمه عمر، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، بیمه آتش سوزی، بیمه درمان تکمیلی و بیمه بدنه از آن استفاده کنند. افراد می‌توانند تنها با دسترسی به اینترنت در هر موقعیتی که قرار دارند ابتدا اطلاعات بیمه‌ای خود را از بیمیتو بدست آورند سپس کیفیت و پوشش خدمات را در شرکت‌های مختلف مقایسه کنند. در خرید آنلاین بیمه افراد هیچ گونه نیازی به مراجعه مستقیم به شرکت‌های بیمه را پیدا نمی‌کنند. بیمیتو این امکان را فراهم کرده که افراد با سرعت و سهولت از پوشش‌های بیمه‌ای بهترین شرکت بیمه استفاده کنند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید