بهتر است برای داشتن درک عمیق‌تر از بیمه‌ عمر و سرمایه‌گذاری مثالی را مطرح کنیم. فرض کنید با سرمایه‌ای که در دست دارید قصد پیش‌خرید کردن یک واحد از یک برج در حال ساخت را دارید. سازنده این برج هم‌اکنون با سرمایه‌ای که شما در اختیار او قرار داده‌اید حکم شریک شما را دارد, ۵ سال از شما برای ساختن این برج زمان می‌خواهد و زودتر از ۵ سال نمی‌تواند واحد شما را تحویل دهد. اما در کنار این مسئله او به شما این تعهد و تضمین را می‌دهد که در طول این مدت حامی و پشتیبان شما و خانواده‌تان خواهد بود. مسئله بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا نیز مانند همین خانه‌ ساخته نشده‌ای است که برای ثمر دادن، نیاز به ۵ سال سرمایه‌گذاری دارد. در کل بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نهالی است که با دستان شما رشد می‌کند و درنهایت به شما میوه خواهد داد. با داشتن بیمه عمر می‌توان در کنار سرمایه گذاری برای آینده، از پوشش‌هایی استفاده کرد که شما را در زمان‌های بحرانی و در هنگام وقوع حوادث ناگوار کمک می‌کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


مقدمه‌ای بر بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا

بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا

شاید برای شما جای سؤال باشد که با داشتن بیمه‌های درمانی یا تکمیلی چه نیازی به بیمه‌ عمر و سرمایه گذاری دانا خواهید داشت؟ جواب سؤال شما این است که با اینکه شما سالانه حق بیمه‌های درمانی یا تکمیلی را پرداخت می‌کنید اما هیچ‌کدام از این بیمه‌های درمانی و تکمیلی در پایان سال حق بیمه‌ شما را حتی اگر در کل سال از آن استفاده نکرده باشید به شما بازنمی‌گردانند. اما بیمه‌ عمر و سرمایه گذاری تنها بیمه‌ای است که نه‌تنها در طول سالیانی که حق بیمه می‌پردازید شما را تحت پوشش‌های خاص خود قرار می‌دهد بلکه در پایان قرارداد به انتخاب خودتان می‌توانید از سرمایه حاصل شده به صورت یکجا یا مستمری استفاده کنید.

اگر در ذهن‌تان این سؤال پیش‌آمده است که چرا باید به‌جای گذاشتن سرمایه‌ خود در بانک، آن را در بیمه‌ عمر، سرمایه‌گذاری کنید این پاسخ را می‌توانیم به شما بدهیم که بیمه عمر علاوه بر ذخیره‌ سرمایه‌تان، شما را تحت پوشش‌های بیمه‌ای قرار می‌دهد که هیچ بانکی این پوشش‌ها را در اختیار شما نخواهد گذاشت.

با سرمایه‌گذاری در بیمه عمر دانا اندوخته شما ذخیره می‌شود و هر ساله سود دریافت می‌کند و از پوشش‌های بیمه عمر نیز بهره‌مند می‌شوید.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


انواع بیمه عمر دانا

انواع بیمه عمر دانا

بیمه عمر دانا انواع مختلفی دارد که عبارت‌اند از:

. بیمه عمر به‌شرط حیات: در این نوع بیمه عمر، بیمه‌گزار برای دریافت سرمایه خود در پایان قرارداد لزوماً باید در قید حیات باشد در غیر این صورت سرمایه‌ای به ذینفعان شخص تعلق نمی‌گیرد.

. بیمه عمر به‌شرط فوت: در این نوع بیمه عمر، شرط دریافت سرمایه عمر توسط ذینفعان این است که بیمه‌گزار در قید حیات نباشد وگرنه سرمایه‌ای در اختیار بیمه‌گزار قرار نمی‌گیرد.

. بیمه عمر مختلط پس‌انداز: کامل‌ترین نوع بیمه عمر و سرمایه گذاری، بیمه عمر مختلط پس‌انداز است که چه در صورت حیات و چه در صورت فوت، سرمایه‌ای در پایان قرارداد به بیمه‌گزار (یا ذینفعان بیمه‌گزار) تعلق می‌گیرد.

از آنجا که بیمه عمر مختلط پس‌انداز شکلی کامل و ترکیبی از بیمه عمر به‌شرط فوت و بیمه عمر به‌شرط حیات است، خرید این دو نوع بیمه دیگر رواج زیادی ندارد. بیمه ارمغان زندگی دانا کامل‌ترین شکل بیمه عمر و سرمایه گذاری است که از دو نوع دیگر متداول‌تر است.

بیمه عمر و سرمایه‌گذرای کامل‌ترین نوع بیمه عمر است و شامل پوشش‌های مورد نیاز بیمه‌گزار و امکان سرمایه‌گذاری می‌شود.


مطلب مرتبط: روش‌های پرداخت بیمه عمر دانا


بیمه ارمغان زندگی دانا

بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا با نام بیمه ارمغان زندگی دانا شناخته می‌شود. این بیمه ترکیب بیمه عمر و سرمایه گذاری است که شامل 7 پوشش و تعهد می‌شود و دو ویژگی‌ برتر و ممتاز دارد که می‌توان به طور مختصر به این موارد اشاره کرد؛ یکی میزان سرمایه فوت ناشی از حادثه است که در این بیمه می‌تواند تا سقف 4 برابر سرمایه فوت عادی پرداخت شود و دیگر این‌که بیمه‌گزار می‌تواند انتخاب کند که در پایان قرارداد تمایل به دریافت مستمری دارد یا ترجیح می‌دهد کل اندوخته بیمه عمر را یکجا دریافت کند.


مزیت بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دانا

هر شرکت بیمه نرخ سود قطعی خاص خود را دارد. نرخ سود قطعی، حاصل جمع سود مشارکت و سود تضمینی است؛ که نرخ سود تضمینی از طرف بیمه مرکزی مشخص شده اما نرخ سود مشارکت را هر شرکت بیمه خودش مشخص می‌کند. سود قطعی بیمه عمر و سرمایه‌ گذاری دانا در 5 سال گذشته روندی صعودی و روبه رشد داشته است که این موضوع برای شرکت دانا یک مزیت مهم به شمار می‌آید. شما با خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا می‌توانید از سوددهی صعودی و قطعی بهره‌مند شوید و با توجه به شرایط خصوصی بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا می‌توانید صندوق دقیق و پربازده برای سرمایه‌گذاری خود در بیمه عمر دانا داشته باشید. نرخ سود قطعی بیمه‌نامه‌های عمر شرکت بیمه دانا در پنج سال گذشته به شرح زیر بوده است:

جدول سود بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا

میزان سوددهی بیمه عمر دانا در طول سال‌های گذشته، صعودی بوده و روندی رو به رشد دارد.


مطلب مرتبط: جدول محاسبه بیمه عمر دانا


پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا

پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا

. پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه: این پوشش شامل سرمایه‌ای به میزان 1 تا 4 برابر سرمایه فوت عادی (به‌جز موارد خودکشی و خودزنی) به ذینفعان بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

. پوشش سرمایه نقص عضو جزئی، کلی و دائم ناشی از حادثه: اگر ما یک بازه (100-0) را در نظر بگیریم, نقص عضو بر اساس نظر کارشناس بیمه اگر در بازه (50-0) قرار بگیرد شامل سرمایه نقص عضو جزئی و اگر در بازه (100-50) قرار بگیرد شامل سرمایه نقص عضو کلی و دائم می‌شود. اگر بیمه‌گزار در اثر حادثه‌ای دچار یکی از این نقص عضوها شود حداکثر 100% سرمایه بیمه را می‌تواند دریافت کند.

. پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی موقت و دائم: تشخیص ارایه خسارت این پوشش بر اساس نظر کارشناس است و در بازه زمانی که شخص دچار ازکارافتادگی موقت یا دائم ‌شود از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود. این ازکارافتادگی می‌تواند در اثر هر علت یا ناشی از حادثه باشد که توسط بیمه‌گزار در اول قرارداد انتخاب می‌شود؛ بیمه‌گزار می‌تواند یک گزینه یا هر دو گزینه را انتخاب کند.

. مستمری در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم: بیمه‌گزار در طول قرارداد در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم می‌تواند بر اساس آخرین حق بیمه پرداختی (1 تا 3 برابر آخرین حق بیمه پرداختی) از شرکت دانا مستمری دریافت کند.

. پوشش بیماری‌های سخت: شرکت دانا برای سکته قلبی و مغزی، عمل قلب باز، پیوند اعضای اصلی بدن و بیماری سرطان حداکثر 30% سرمایه فوت تا سقف 30 میلیون تومان را به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند.

. پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه: شرکت دانا حداکثر تا 10% سرمایه اصلی را بابت هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند.

در کنار پوشش سرمایه فوت که پوشش اصلی بیمه عمر است، بیمه‌گزار می‌تواند بنا به نیاز خود پوشش‌های تکمیلی را نیز انتخاب کند.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


خرید آنلاین بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا با استفاده از سامانه بیمیتو

در عصری که زمان برای همه ما از همه‌چیز مهم‌تر است، می‌توانید برای صرفه‌جویی در زمان خود با استفاده از سامانه اینترنتی بیمیتو نرخ و شرایط بیمه‌های عمر مختلف را با هم مقایسه کرده و نسبت به معیارها و اولویت‌های خود بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین می‌توانید برای دریافت پاسخ سؤالات خود و گرفتن راهنمایی و مشاوره برای خرید بیمه عمر، از مشاوره رایگان کارشناسان فروش بیمه عمر سامانه اینترنتی بیمیتو بهره‌مند شوید. شما با استفاده از سامانه اینترنتی بیمیتو، نه‌تنها می‌توانید بیمه عمر موردنظر خود را خرید کنید بلکه می‌توانید برای سفرهای خود و خانواده‌تان بیمه مسافرتی، برای خودروی خود بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه و برای منزلتان بیمه آتش‌سوزی خریداری کنید؛ شما حتی می‌توانید برای صدور، تعویض و تمدید دفترچه تامین اجتماعی خود از سامانه اینترنتی بیمیتو اقدام کنید.

1 نظر

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید