همه ما به دنبال آینده‌ای روشن هستیم که در آن بتوانیم رفاه و امنیت خود و خانواده خویش را تضمین کنیم. بیمه عمر وسیله‌ای بسیار مناسب برای رسیدن به این هدف است. به‌طورکلی اصل بیمه عمر، اصل دوست داشتن و حمایت از خود و از خانواده خویش است. تأمین آرامش و آسودگی خاطر افراد خانواده شاید یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان برای آینده آن‌ها انجام داد. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یکی از پرطرفدارترین بیمه‌های موجود در جهان است. بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین نیز یکی از بیمه‌های عمر موجود در بازار بیمه‌های عمر ایران است که طرفدارهای زیادی دارد.


قراردادی به نام بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر قراردادی است که بین یک شخص به نام بیمه‌شده و یک شرکت بیمه‌گر نوشته می‌شود. مدت این قرارداد بین بازه 5 تا 30 سال به درخواست بیمه‌شده می‌تواند تغییر کند. البته باید توجه داشت که سن بیمه‌شده به‌اضافه مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال باشد. بیمه عمر از دو بخش تشکیل می‌شود: پوشش‌ها و سرمایه. شما در قرارداد بیمه عمر خود می‌توانید یک سری از پوشش‌ها را برای مدت قرارداد خود انتخاب کنید این پوشش‌ها شامل پوشش فوت بر اثر حادثه، نقص عضو بر اثر حادثه، هزینه پزشکی بر اثر حادثه، غرامت امراض خاص و … می‌باشد. علاوه بر استفاده از این پوشش‌ها در مدت قرارداد خود، در پایان قرارداد شما سرمایه‌ای خواهید داشت که از جمع شدن حق بیمه‌های پرداختی و سود اضافه‌شده به آن تشکیل شده است. شما می‌توانید به انتخاب خود در پایان قرارداد این سرمایه را به‌صورت یکجا یا به‌صورت مستمری در طی سال‌های مختلف دریافت کنید.

بیمه عمر انواع مختلفی دارد که بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کامل‌ترین نوع آن است. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مانند یک ترازو است که یک کفه آن را پوشش‌ها و کفه دیگر آن را سرمایه بیمه‌شده تشکیل می‌دهد. هرچقدر در طول قرارداد خود پوشش‌های بیشتری انتخاب کنید در پایان قرارداد سرمایه کمتری خواهید داشت و هرچه پوشش‌های کمتری داشته باشید در پایان قرارداد خود سرمایه بیشتری به‌صورت اندوخته خواهید داشت.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری برای سنین مختلف کاربردهای مختلفی دارد. بهتر است برای کودکان که کمتر در معرض امراض خاص، حادثه و یا فوت هستند بیشتر پوشش‌های سرمایه‌گذاری انتخاب شود. برای سنین 20 تا 40 سالگی که افراد بیشتر در معرض حادثه هستند پوشش‌های فوت در اثر حادثه و امراض خاص مناسب‌تر است. برای سنین بالاتر هم می‌توان پوشش فوت عادی، معافیت از پرداخت حق بیمه و امراض خاص را انتخاب کرد.


مزایای بیمه عمر کارآفرین

تاریخچه بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین

بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین، بنیان‌گذار بیمه عمر در ایران است. بیمه عمر و سرمایه‌ گذاری کارآفرین در سال 1381 شروع به کار کرده و تا به امروز یکی از بیمه‌های موفق در زمینه عمر و سرمایه‌گذاری بوده است.


انواع بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین به‌جز بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، یک بیمه عمر دیگر به نام بیمه عمر مشترک دارد. شرایط بیمه عمر مشترک به این صورت است که شما می‌توانید با پرداخت یک حق بیمه به‌اضافه 10 درصد آن، خود و یک نفر از افراد درجه یک خانواده خود را بیمه عمر کنید. برای مثال اگر حق بیمه سالانه بیمه عمر شما برابر با 1 میلیون تومان است شما می‌توانید با پرداخت 1 میلیون و 100 هزار تومان هم خود و هم یک نفر از افراد خانواده خود را بیمه عمر کنید. این افراد شامل همسر، پدر، مادر، خواهر، برادر و فرزند می‌شود. در طول مدت قرارداد هر دو نفر تحت پوشش بیمه عمر هستند، اگر فوت یا بیماری برای هر دو پیش آید خسارت برای هر دوی آن افراد پرداخت می‌شود. تنها نکته‌ای که وجود دارد این است که سرمایه اندوخته نهایی بیمه عمر شما درنهایت به یکی از افراد تعلق می‌گیرد.


پوشش های بیمه عمر کارآفرین

مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین

. سطح توانگری بالا: سطح توانگری در شرکت‌های بیمه خصوصاً در زمینه بیمه عمر بسیار حساس و مهم است. زیرا این شاخص می‌تواند نشان دهد که یک شرکت توانایی انجام تعهدات خود را خواهد داشت یا خیر. این شاخص باید بالای 1 یا 100 باشد تا نشان‌دهنده وضعیت مالی مناسب شرکت و سطح توانگری بالای آن باشد. سطح توانگری بیمه عمر و سرمایه ‌گذاری کارآفرین همواره بالای 100 بوده است.


. حق تغییر حق بیمه در هر سال: در بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین شما می‌توانید مطابق با وضعیت مالی خود در هر سال حق بیمه تعیین شده خود را کمتر و یا بیشتر کنید.


. دریافت وام بیمه عمر: شما به‌عنوان یک بیمه‌گزار می‌توانید در پایان سال دوم بیمه‌ای خود از شرکت بیمه کارآفرین تقاضای وام کنید. این وام از اندوخته خود شما پرداخت می‌گردد. دریافت وام از بیمه عمر و سرمایه گذاری خود نیازی به ضامن، چک و یا وثیقه ندارد.


. پوشش معافیت از حق بیمه: شما به‌عنوان یک بیمه‌گزار می‌توانید در صورت از کارافتادگی دائم یا جزئی از پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه استفاده کنید.


. پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: در صورت فوت بیمه‌شده در اثر حادثه، سرمایه فوت در اثر حادثه تا 4 برابر سرمایه فوت عادی به وارثین بیمه‌شده پرداخت می‌شود. بیمه‌شده در قرارداد بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خود نام کسانی که می‌خواهد بعد از فوت خود سرمایه بیمه عمرش به آن‌ها پرداخت شود را ذکر می‌کند.


. عدم نیاز به انجام آزمایش‌های اولیه: اگر سرمایه فوت بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه‌شده تا 50 میلیون باشد نیازی به انجام آزمایش‌های اولیه برای ثبت قرارداد بیمه عمر نیست. این رقم به‌تازگی تا 75 میلیون رسیده است.


. پوشش امراض خاص: پوشش امراض خاص که پیوند اعضای حیاتی بدن، سکته مغزی، سکته قلبی، عمل قلب باز و سرطان را پوشش می‌دهد در بیمه عمر و سرمایه‌ گذاری کارآفرین شرایط ویژه‌تری دارد. بیمه‌شده در بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین با داشتن پوشش امراض خاص، برای درمان بیماری خود تا سقف 50 میلیون می‌تواند سرمایه دریافت کند.


. انتخاب نوع دریافت سرمایه خود در پایان قرارداد: بیمه‌شده در پایان قرارداد بیمه عمر خود می‌تواند سرمایه و سود سرمایه خود را به‌صورت یکجا دریافت کند. همچنین بیمه‌شده می‌تواند به‌جای دریافت یکجای این سرمایه و سود سرمایه، دریافت مستمری طی سال‌های مختلف را انتخاب کند.


. معافیت از پرداخت حق‌بیمه در صورت ازکارافتادگی دائم براثر حادثه: اگر شخص بیمه‌شده در اثر حادثه دچار ازکارافتادگی دائم شود تا پایان قرارداد معاف از پرداخت حق بیمه می‌شود.


. پرداخت سود به حق بیمه‌های پرداختی: به‌طورکلی دو نوع سود در بیمه عمر وجود دارد: سود تضمینی و سود مشارکت. سود تضمینی سودی است که شرکت بیمه‌گر تعهد می‌کند تا در هر شرایطی حتی در صورت ورشکستگی به بیمه‌شده پرداخت کند. سود مشارکت هم سودی است که شرکت بیمه‌گر از مشارکت در سرمایه‌گذاری‌های مختلف به دست می‌آورد و آن را با بیمه‌شده‌ها تقسیم می‌کند. این سود در بیمه عمر و سرمایه ‌گذاری کارآفرین مبلغ بالایی را به خود اختصاص داده است.

نرخ سود مشارکت در بیمه عمر کارآفرین به شرح زیر است:

نرخ سود مشارکت بیمه عمر کارآفرین


خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری از طریق بیمیتو

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دسترسی مردم به اینترنت، خرید آنلاین بیمه توانسته سهم زیادی از بازار خرید و فروش بیمه را به خود اختصاص دهد. بیمیتو یک سامانه خرید آنلاین بیمه است که خدمات فراوانی در اختیار بیمه‌گزاران قرار داده و خرید انواع بیمه را برای آن‌ها راحت کرده است. شما در سامانه بیمیتو می‌توانید شرایط بیمه عمر دلخواه خود را وارد کنید، جدول بیمه عمر شرکت‌های مختلف بیمه‌گر را با هم مقایسه کرده و طبق ملاک‌های موردنظر خود، بیمه عمر متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. کل فرآیند خرید بیمه عمر از سامانه اینترنتی بیمیتو، به‌صورت آنلاین بوده و دیگر نیازی نیست حضوری به دفاتر شرکت‌های بیمه‌گر مراجعه نمایید. همچنین اگر در انتخاب پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خود مردد هستید و یا نیاز به راهنمایی کارشناس بیمه دارید می‌توانید از راهنمایی و مشاوره مشاورین و کارشناسان بیمیتو استفاده نمایید. شما علاوه بر خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خود، می‌توانید برای خرید بیمه بدنه و شخص ثالث خودرو و موتورسیکلت خود، بیمه آتش‌سوزی منازل خود، بیمه مسافرتی برای سفرهای خارج از کشور و بیمه مسئولیت پزشکان هم از سامانه بیمیتو اقدام نمایید.

علاوه بر بیمه‌های ذکرشده، شما می‌توانید برای صدور، تعویض و تمدید دفترچه‌های تأمین اجتماعی خود از سامانه اینترنتی بیمیتو اقدام کنید. دیگر نیازی نیست نگران خدمات دفترچه‌های تأمین اجتماعی خود باشید.

شما با داشتن دسترسی به سایت یا اپلیکیشن بیمیتو در هر زمان و مکانی که به اینترنت دسترسی داشته باشید به‌سادگی می‌توانید درخواست خرید بیمه موردنظر خود را ثبت کنید.


ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید