پس انداز یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های زندگی ما است. اکثر افراد به آینده خود و خانواده خود فکر می‌کنند و قطعاً دنبال پیدا کردن روش مناسبی برای پس اندازی و سرمایه‌گذاری هستند. بیمه عمر قطعاً می‌تواند یکی از روش‌های مناسب برای پس انداز و تأمین آینده مالی شما باشد. از آنجا که شرایط و جزئیات بیمه عمر شرکت‌های مختلف با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد لذا بد نیست با شرایط شرکت‌های مختلف بیمه آشنا شویم. در اینجا می‌خواهیم ببینیم بیمه عمر و پس انداز آسیا چه مزایایی می‌تواند برای ما ایجاد کند.


مطلب مرتبط: درباره بیمه عمر چقدر می‌دانیم؟


بیمه عمر و پس انداز

بیمه عمر و پس انداز آسیا

قبل از اینکه بیمه عمر و پس انداز آسیا را بشناسیم بهتر است با ماهیت بیمه عمر و پس انداز بیشتر آشنا شویم. این نوع بیمه را می‌توان برای اهداف مختلفی خرید؛ اما همان‌طور که از نام آن مشخص است هدف اصلی از خرید آن می‌تواند پس انداز و سرمایه‌گذاری باشد. بدین‌صورت که بیمه‌گزار برای مدت مشخصی حق بیمه می‌پردازد؛ پس از پایان قرارداد مبلغی را به‌عنوان اندوخته بیمه عمر خود از بیمه دریافت می‌کند. در صورتی هم که بیمه‌گزار قبل از پایان قرارداد فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی می‌رسد. اگر هم ذی‌نفعی برای خود تعیین نکرده باشد سرمایه فوت مطابق قانون ارث به وراث وی تعلق می‌گیرد.

البته این‌ها فقط بخشی از خدمات بیمه عمر به بیمه‌گزاران است و این بیمه خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد.


مطلب مرتبط: با 7 مورد از فواید بیمه عمر بیشتر آشنا شویم


چرا بیمه عمر و پس انداز آسیا؟!

بیمه عمر و پس انداز آسیا

برای خیلی از افراد انتخاب یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن است؛ مخصوصاً اگر تعداد گزینه‌های روی میز زیاد باشد! وقتی تعداد گزینه‌های انتخابی زیاد باشد باید دست به مقایسه زد و دید که هر یک از گزینه‌ها چه مزیت و ویژگی مثبتی نسبت به سایرین دارد.


مطلب مرتبط: 7 معیار انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


مزایای بیمه عمر و پس انداز آسیا

مزایای بیمه نامه مسافرتی

یکی از مزایای بیمه عمر و پس انداز آسیا سود پرداختی اندوخته بیمه‌گزار است. قبل از بررسی این موضوع بد نیست با سودهایی که به سپرده بیمه‌گزار در بیمه عمر تعلق می‌گیرد آشنا شویم.


مطلب مرتبط: سرمایه‌گذاری در بیمه عمر/ حالا می‌توانید با خیال راحت بمیرید!


سود سرمایه‌گذاری در بیمه عمر

سود سرمایه گذاری در بیمه عمر

اندوخته بیمه عمر ما شامل حق بیمه پرداختی و سودهایی است که به آن تعلق می‌گیرد. سرمایه‌گذاری در بیمه عمر شامل 2 نوع سود مختلف است:

. سود تضمینی بیمه عمر

این سود، تضمین بیمه‌گر برای بیمه‌گزار در سرمایه‌گذاری است. سودهای تضمینی که شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند بدین‌صورت است که ابتدا از مقدار مشخصی شروع شده و به‌مرور کم شده و روی عدد خاصی ثابت باقی می‌ماند. سود تضمینی بیمه عمر و پس انداز آسیا در 2 سال اول 16%، در 2 سال دوم 13% و در ادامه حداقل 10% است و بستگی به عوامل متعددی دارد.


مطلب مرتبط: نرخ سود بیمه عمر و عوامل مؤثر بر آن


. سود مشارکت منافع بیمه عمر

شرکت‌های بیمه با سپرده بیمه‌گزاران در نهادهای مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند و از سود آن به بیمه‌گزار نفع می‌رسانند. درصد خیلی زیادی از سود این سرمایه‌گذاری به بیمه‌گزار تعلق دارد. غالباً 85% این سود مربوط به بیمه‌گزار است.

مجموع این دو نوع سود به‌عنوان سود بیمه عمر به بیمه‌گزار معرفی می‌شود.

یکی از مزایای بیمه عمر و پس انداز آسیا سود قابل‌توجه آن است. این سود در 3 سال گذشته بیش از 22% بوده است که از بعضی از شرکت‌های بیمه مقدار بالاتری را ارائه داده است.

سود بیمه عمر و پس انداز آسیا در 3 سال گذشته بیش از 22% بوده است.


مطلب مرتبط: سود تضمینی بیمه عمر، تضمین سرمایه‌گذاری در بیمه عمر


طرح حامی بیمه عمر و پس انداز آسیا

طرح حامی بیمه عمر و پس انداز آسیا

همان‌طور که گفته شد بیمه عمر و پس انداز علاوه بر امکان سرمایه‌گذاری مزایای دیگری هم دارد. یکی از این مزایا پوشش‌های اضافی است که این بیمه می‌تواند داشته باشد و در مواقعی مطابق این پوشش‌ها از بیمه‌گزاران محافظت کند.

پوشش‌هایی مثل فوت بر اثر حادثه، هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه، امراض خاص و… بین اغلب بیمه‌های عمر مشترک است؛ ولی بعضی از پوشش‌ها را هر شرکتی ارائه نمی‌دهد و فقط در بعضی از شرکت‌های بیمه موجود است.

طرح حامی بیمه عمر و پس انداز آسیا یکی از این پوشش‌های کمیاب است. این طرح برای کسانی است که توسط یک سرپرست بیمه می‌شوند. برای مثال فرض کنید فردی بخواهد فرزند یا همسر خود را بیمه کند؛ در این صورت مطابق قانون همسر یا فرزند فرد، “بیمه‌شده” و خود فرد که حق بیمه را پرداخت می‌کند، “بیمه‌گزار” است. درصورتی‌که بیمه‌گزاری طرح حامی بیمه عمر و پس انداز آسیا را داشته باشد و دچار ازکارافتادگی کامل شود، از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و بیمه آسیا حق بیمه‌های وی را تا پایان قرارداد پرداخت می‌کند. در این حالت اندوخته بیمه عمر بیمه‌گزار طبق قرارداد اولیه محفوظ می‌ماند. حتی ممکن است بیمه‌گزار ماه اول قرارداد بیمه خود دچار چنین مشکلی شود و هیچ‌یک از اقساط بیمه عمر خود را پرداخت نکند ولی از اندوخته خود در پایان قرارداد بهره‌مند می‌شود. البته این طرح فقط برای بیمه‌گزار زیر 55 سال اجرا می‌شود.

با داشتن طرح حامی در صورت بروز ازکارافتادگی کامل، از پرداخت حق بیمه معاف می‌شوید. 


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان آن به چه صورت است؟


نکات قابل‌توجه درباره بیمه عمر و پس انداز آسیا

شرایط وام بیمه عمر پاسارگاد

درباره بیمه عمر و پس انداز آسیا باید به موارد زیر توجه کافی داشته باشیم:

. اندوخته بیمه عمر و سرمایه فوت شما از هر گونه مالیاتی معاف است و هنگام دریافت آن مالیاتی به شما تعلق نمی‌گیرد. اما به حق بیمه‌هایی که می‌پردازید مالیات تعلق می‌گیرد. بعضی از شرکت‌ها ممکن است مبلغی که به‌عنوان حق بیمه اعلام کنند بدون در نظر گرفتن این مالیات باشد و شما مجبور باشید مضاف بر حق بیمه خود مبلغی را بابت مالیات به شرکت بیمه بپردازید. این موضوع در بیمه عمر و پس انداز آسیا این‌گونه نیست و مبلغی که در فرم پیشنهادی به شما اعلام شده است همان مقداری است که باید بپردازید و مالیات آن لحاظ شده است.

در مبلغ حق بیمه فرم شما در بیمه عمر و پس انداز آسیا، مالیات منظور شده است و مازاد بر آن را لازم نیست بپردازید.

. درصورتی‌که بخواهید بیمه عمر خود را بازخرید کنید و قبل از موعد اتمام قرارداد اندوخته خود را بگیرید مبلغی تحت عنوان ارزش بازخرید بیمه عمر به شما تعلق می‌گیرد که مقدار آن در سال‌های مختلف در جدول بیمه عمرتان موجود است. اگر در سال اول تا پنجم قرارداد خود بخواهید بازخرید کنید، بین 95% تا 99% از ارزش بازخرید به شما تعلق می‌گیرد اما از سال ششم به بعد 100% آن طبق بیمه‌نامه شامل شما خواهد شد.

از سال ششم به بعد قرارداد، اگر خود را بازخرید کنید 100% ارزش بازخرید به شما تعلق می‌گیرد.

. نحوه پرداخت حق بیمه معمولاً انواع گوناگونی دارد و می‌توان آن را ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و یک‌ساله پرداخت کرد. بیمه عمر و پس انداز آسیا امکان پرداخت حق بیمه به‌صورت ماهانه را ندارد و در صورت تمایل می‌توانید دو ماه یک‌بار حق بیمه خود را پرداخت کنید.

دو ماه یک‌بار هم می‌توانید حق بیمه عمر و پس انداز آسیا را پرداخت کنید.


مطلب مرتبط: بیمه جامع زندگی یا بیمه مان؟/ آگاهانه بیمه عمر بخریم!


تصمیم خود را بگیریم!

خرید بیمه عمر و پس انداز آسیا

حال با بیمه عمر و پس انداز آسیا شناخت نسبی پیدا کردیم و می‌توانیم در صورت تمایل به این بیمه هم فکر کنیم. برای تصمیم به انتخاب بیمه عمر بهتر است گزینه‌های موجود را کنار هم گذاشته، مزایا و معایب هر یک را بررسی کنیم تا بتوانیم درباره بهترین بیمه عمر نظر بدهیم. بهترین بیمه عمر متناسب با شرایط و اهداف هرکس مشخص می‌شود و بهترین فرد برای تشخیص این موضوع خود متقاضی است.

بهترین بیمه عمر بسته به شرایط و هدف شما می‌تواند ویژگی‌های مختلفی داشته باشد.

تصور کنید وارد سامانه‌ای آنلاین شوید، اطلاعات مختصری درباره خود وارد کنید، سپس فهرستی از بیمه‌های عمر موجود با معرفی مزایا و معایب هریک به شما نمایش داده شود. این روش می‌تواند به انتخاب آگاهانه ما کمک زیادی کند و مطمئن باشیم مناسب‌ترین بیمه را با کمترین زحمت و صرف کوتاه‌ترین زمان ممکن انتخاب کرده‌ایم.

این دقیقاً شرایطی است که سامانه بیمیتو برای شما فراهم کرده است!

با بیمیتو به‌عنوان سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه می‌توانید اطلاعات ساده‌ای درباره خودروی خود وارد کنید تا استعلام آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خود را دریافت کنید، قیمت بیمه آتش‌سوزی منزل خود را استعلام کنید، قیمت بیمه مسافرتی خود را مشاهده کنید همچنین برای خود و خانواده خود بیمه عمر و پس انداز خریداری کنید.

6 نظرات

 1. سلام من چهار سال پیش برای پسرم به بیمه اسیا مراجعه کردم ،متاسفانه هیچ فرد اگاهی نبود که برام دقیق توضیح بده ،درنهایت پسرم را همانجا بیمه کردم والان که به بیمه نامش نگاه میکنم خیلی پشیمونم که بیمه اسیا رو انتخاب کردم ،انهم در وضعیتی که خود کارمندهاشم اطلاعات نداشتن تابخوان مارو اگاه کنن .کاش بیمه های دیگه میرفتم چهارسالم هدر رفت

  • سلام
   می‌تونید از این به بعد قبل از اینکه پولی بابت خرید بیمه عمر بپردازین از بیمیتو استعلام آنلاین بگیرین. استعلام بیمه عمر از بیمیتو به شما کمک می‌کنه تا بتونید میزان اندوخته بیمه عمر، پوشش‌ها و سقف پوشش‌های عمر رو توی شرکت‌های مختلف ببینید و با هم مقایسه کنید و در نتیجه بهترین انتخاب رو مطابق با نیاز خودتون داشته باشین.

 2. سلام
  شما کدام بیمه را بهتر میدونید
  دو تا شرکت بیمه ای معتبر در کشور داریم که یکی ایران هست و دومی اسیا
  کدام بیمه خدمات بهتری نسبت به بیمه اسیا به مشتریانش میده بفرمایین بنده هم برم اونجا

  • با سلام.
   دوست عزیز بهتره که انقدر قطعی و محکم با موضوع برخورد نکنین.
   بیمه آسیا جزو شرکت بیمه های بسیار خوب و معتبره. به خصوص در زمینه بیمه های خودرو
   ولی ما شرکت های بیمه خیلی خوب دیگه ای هم داریم که به خصوص توی بیمه عمر کیفیت بهتری نسبت به بیمه آسیا دارن

 3. دوست عزیز باید پیش یه نماینده وارد میرفتی و گرنه بیمه عمر آسیا بهترینه من برای خودم و همسرم و دخترم گرفتم عااالیه با هر کسی مقایسه می کنم شرایطش رو مال من بهترینه یه نماینده خوب بهم اطلاعات کامل داد

 4. سلام به همه خیلیا نظر میدن.
  طبیعتا با توجه به تحقیقاتی که کردم همه ی بیمه های عمر و زندگی مثل هم هستن اما آسیا همون طرح حامیش ارزشش از بقیه بیمه عمر شرکت های دیگه بیشتره چون من چیزی میخوام به شخصه که امتیازات بصورت واقعی واسم اتفاق بیفته و واقعا به نفع من باشه چیکار دارم فلان بیمه 10 هزار تومن کمتر کارمزد میگیره فلان بیمه امتیاز جزئی داره. مهم امتیازات فوق العادس که عمر آسیا داره من که راضیم

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید