درصد قابل‌توجهی از مردم کشور ما را کارکنان و بازنشستگان سازمان‌های دولتی تشکیل می‌دهد. این سازمان‌ها بسته به نوع آن خدمت مختلفی را به کارکنان خود ارائه می‌دهند. یکی از خدماتی که این سازمان‌ها می‌توانند ارائه دهند اقدام به خرید بیمه عمر برای کارکنان خود است. در اینجا قصد داریم بیمه عمر کارمندان دولت را بررسی کنیم و ببینیم این بیمه چه شرایط و ویژگی‌هایی دارد و چه مزایایی شامل این افراد می‌گردد.


مطلب مرتبط: درباره جزئیات بیمه‌های عمر بیشتر بدانیم!


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری چه مزایایی دارد؟

مزایای بیمه مان نسبت به بیمه جامع زندگی

قبل از اینکه بخواهیم درباره مزایای بیمه عمر کارمندان دولت صحبت کنیم باید ببینیم این بیمه در کل چه ویژگی‌هایی دارد. پس از آن به مزایای مازاد آن برای کارکنان دولت بپردازیم.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری همان‌طور که از نام آن مشخص است 2 جنبه دارد. بخش اول آن که جنبه بیمه‌ای آن است شامل پوشش‌هایی می‌شود که این بیمه در طول قرارداد ارائه می‌دهد. بخش دوم آن که جنبه سرمایه‌گذاری دارد از سودزا بودن این بیمه حکایت دارد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که این بیمه هزینه نیست و در پایان قرارداد حق بیمه‌های پرداختی را به‌علاوه سود آن به بیمه‌گزار پس می‌دهد؛ همچنین در طول قرارداد اگر اتفاقی برای بیمه‌گزار بیفتد مطابق بیمه‌نامه می‌تواند از بیمه عمر خسارت دریافت کند.

تا اینجا به‌طور مختصری با بیمه عمر آشنا شدیم اما بد نیست بدانیم خدمات بیمه‌ای و سرمایه‌ای این بیمه به‌طور دقیق شامل چه خدماتی می‌شود.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هزینه نیست! نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت محسوب می‌شود.


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر؛ قدم به قدم با بیمه عمر آشنا شویم!


خدمات بیمه‌ای بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

پوشش های بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری می‌تواند شامل تعدادی پوشش فرعی و اصلی باشد. تنها پوشش اصلی این بیمه فوت است. درصورتی‌که بیمه‌گزار در طول قرارداد خود فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی تعلق می‌گیرد. ذی‌نفعان در ابتدای قرارداد توسط خود فرد تعیین می‌شوند. اگر بیمه‌گزار در ابتدای قرارداد ذی‌نفعان خود را تعیین نکند، سرمایه فوت مطابق قانون ارث به وراث فرد تعلق می‌گیرد.

تنها پوشش اجباری بیمه عمر و سرمایه‌گذاری فوت است.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


پوشش‌های فرعی بیمه عمر و سرمایه‌گذاری از این جهت فرعی هستند که بیمه‌گزار در انتخاب آن‌ها مختار است. این پوشش‌ها در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند متفاوت باشد. بعضی از پوشش‌هایی که شرکت‌های بیمه می‌توانند ارائه دهند عبارتند از:

. فوت در اثر حادثه: درصورتی‌که بیمه‌گزار در اثر بروز حادثه‌ای فوت کند، درصورتی‌که این پوشش را داشته باشد علاوه بر سرمایه فوت، سرمایه فوت در اثر حادثه نیز به ذی‌نفعانش تعلق می‌گیرد.

. امراض خاص: بیماری‌های سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، گرفتگی رگ قلب و پیوند اعضای اصلی بدن جزو امراض خاص محسوب می‌شوند. درصورتی‌که بیمه‌گزار این پوشش را داشته باشد و در طول مدت قرارداد خود دچار شود، می‌تواند تا سقف تعیین شده از بیمه عمر خود خسارت دریافت کند. میزان این خسارت با توجه به سال قرارداد و شرکت بیمه می‌تواند تفاوت داشته باشد.

با پوشش امراض خاص می‌توان در صورت ابتلا به بیماری سرطان، از بیمه خسارت دریافت کرد.

. نقص عضو یا ازکارافتادگی در اثر حادثه: درصورتی‌که بیمه‌گزار این پوشش را داشته باشد و در اثر بروز حادثه‌ای دچار نقص عضو یا ازکارافتادگی شود، مطابق بیمه‌نامه می‌تواند از بیمه خسارت دریافت کند.

بعضی از بیمه‌های عمر علاوه بر پرداخت غرامت، بیمه‌گزار را از پرداخت حق بیمه تا پایان قرارداد  معاف می‌کنند. با این وجود تمام مفاد قرارداد بیمه عمر وی مانند قبل باقی می‌ماند و بیمه‌گزار هیچ حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کند.

حتی تحت شرایطی می‌توان از پرداخت حق بیمه معاف شد و بیمه عمر داشت!

. آتش‌سوزی منزل مسکونی: با داشتن این پوشش درصورتی‌که منزل بیمه‌گزار دچار آتش‌سوزی شود، می‌تواند مطابق بیمه‌نامه بابت این حادثه خسارت دریافت کند.


مطلب مرتبط: زندگی بهتری را با بیمه‌های زندگی تجربه کنیم!


خدمات سرمایه‌گذاری بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر و پس انداز

شرکت‌های بیمه با استفاده از حق بیمه‌ای که بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند در نهادها و پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند و آن‌ها را در سود حاصل از آن شریک می‌کنند. در پایان دوره نیز حق بیمه‌های پرداختی به‌علاوه سود حاصل از آن به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. همچنین این بیمه امکان دریافت وام را هم برای بیمه‌گزار فراهم می‌کند. بنابراین با بیمه عمر علاوه بر پوشش‌های بیمه‌ای، سود مالی هم می‌توان از بیمه دریافت کرد. با ملاحظه سود تسویه حساب بیمه عمر در پایان دوره در سال‌های گذشته می‌تواند به این نتیجه رسید که به خرید این بیمه بیشتر باید فکر کرد و تصمیم نهایی را گرفت.

این‌ها مزایایی بودند که بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند. حال باید ببینیم بیمه عمر کارمندان دولت چه مزایایی علاوه بر این‌ها ارائه می‌دهد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری امکان دریافت وام را هم برای بیمه‌گزاران فراهم کرده است.


مطلب مرتبط: چقدر سود از بیمه عمر می‌توانیم دریافت کنیم؟/ بررسی بیشترین سود بیمه عمر


مزایای مازاد بیمه عمر کارمندان دولت

مزایای بیمه عمر کارمندان دولت

شرکت‌های بیمه می‌توانند برای بیمه عمر کارمندان دولت تخفیف‌های گروهی در نظر بگیرند. به این صورت که اگر اعضای یک سازمان به‌صورت گروهی اقدام به خرید بیمه عمر کنند، بیمه‌گر می‌تواند بابت این موضوع تخفیف‌هایی برای آن‌ها در نظر بگیرد.

این مزیتی است که شرکت بیمه می‌تواند برای بیمه عمر کارمندان دولت در نظر بگیرد. حال باید ببینیم سازمان دولتی چه مزایایی می‌توانند در اختیار کارمندان خود قرار دهند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر تأمین اجتماعی برای تأمین عمر بازنشستگان


مزایای سازمانی بیمه عمر کارمندان دولت

مزایای بیمه عمر کارمندان دولت

بعضی از سازمان‌های دولتی می‌توانند برای کارمندان خود بیمه عمر تهیه کنند. در این صورت بیمه‌شده، کارمندان و بیمه‌گزار، سازمان است. یعنی سازمان در این حالت بخشی از حق بیمه یا همه آن را برای کارمندان خود می‌پردازند. این موضوع در فیش حقوقی کارمندان نیز قید می‌شود. بنابراین سازمان‌هایی که اقدام به ارائه بیمه عمر برای کارمندان خود می‌کنند می‌توان از فیش حقوقی آن‌ها با این موضوع پی برد.


مطلب مرتبط: چه چیزی مهم‌تر از عمر و آتیه؟/ بررسی بیمه عمر آتیه


خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

پرداخت بیمه عمر نوین

همان‌طور که ملاحظه کردید بیمه عمر کارمندان دولت از نظر فنی با بیمه عمری که به‌صورت انفرادی خریداری شود تفاوتی ندارد و صرفاً ممکن است سازمان موردنظر بخشی یا کل حق بیمه را بپردازد یا شرکت بیمه تخفیفی بابت بیمه عمر کارمندان دولت اختصاص دهد. برای خرید انواع بیمه‌های عمر از جمله بیمه عمر و سرمایه‌گذاری می‌توان به یکی از نمایندگی‌های بیمه موردنظر مراجعه کرد و اقدام به خرید بیمه عمر کرد. اگر بخواهیم بیمه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنیم تا بتوانیم بهترین و مناسب‌ترین آن را برای خود انتخاب کنیم با این روش راه سخت و زمان‌بری را در پیش داریم. باید با نمایندگی هر یک از شرکت‌های بیمه تماس بگیرید؛ حتی شاید مجبور شوید به‌صورت حضوری مراجعه کنید تا بتوانید اطلاعات لازم را درباره بیمه موردنظر دریافت کنید. اما بیمیتو این کار را به‌جای شما انجام داده است!

بیمیتو سامانه‌ای برای مدیریت، مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. با بیمیتو می‌توان طرح‌های موجود در بیمه بدنه را به‌صورت آنلاین مقایسه و بیمه موردنظر را خریداری کرد، می‌توان استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی دریافت کرد، می‌توان خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث انجام داد، می‌توان استعلام اینترنتی بیمه عمر دریافت کرد و برای سفرهای خود بیمه مسافرتی خارج از کشور آنلاین خرید.

با بیمیتو در کمترین زمان ممکن می‌توانیم از هرجایی که اینترنت در دسترس است طرح‌های موجود در بیمه موردنظر را با یکدیگر مقایسه کرده و مناسب‌ترین بیمه را با توجه به اولویت‌های خود انتخاب و به‌صورت آنلاین خریداری کرد. پس از خرید، بیمه‌نامه شما در کمترین زمان ممکن رایگان به دست شما خواهد رسید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید