درگذشته خرید بیمه بدین‌صورت بوده است که متقاضیان به دفتر بیمه موردنظر خود مراجعه می‌کردند و به‌صورت حضوری بیمه می‌خریدند. مدتی است که امکان خرید آنلاین بیمه از سامانه بیمیتو نیز فراهم شده است و متقاضی بیمه می‌تواند به سامانه بیمیتو مراجعه کند و بیمه موردنظر خود را انتخاب و خریداری کند. یکی از معایبی که خرید آنلاین بیمه تابه‌حال داشت این بود که امکان خرید بیمه قسطی را برای بیمه‌گزار فراهم نمی‌کرد و تمام مبلغ بیمه را باید نقدی می‌پرداختیم درصورتی‌که بعضی از نمایندگان بیمه این امکان را برای متقاضیان خود فراهم می‌کردند. اما در حال حاضر امکان خرید بیمه قسطی هم به‌صورت آنلاین از طریق بیمیتو فراهم شده است. حال باید ببینیم شرایط خرید بیمه قسطی به چه صورت است و چه نکاتی را لازم است درباره آن بدانیم.


مطلب مرتبط: خرید اقساطی بیمه شخص ثالث از سامانه بیمیتو


روش‌های خرید بیمه

قبل از اینکه بخواهیم درباره خرید اقساطی بیمه صحبت کنیم بد نیست ببینیم در کل به چه روش‌هایی می‌توان بیمه خرید. شاید با بعضی از این روش‌ها آشنا نباشیم و برای ما روش خرید بهتری بوده باشد!

در کل به روش‌های زیر می‌توانیم بیمه موردنظر خود را خریداری کنیم:

. خرید بیمه به روش حضوری

پرداخت بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد به صورت حضوری

همان‌طور که گفته شد این روش شاید مرسوم‌ترین روش خرید بیمه درگذشته باشد. به‌طوری‌که متقاضی بیمه به نمایندگی یا کارگزاری بیمه مراجعه می‌کرد و به‌صورت حضوری درخواست بیمه خود را ارائه می‌داد و بیمه‌نامه خود را دریافت می‌کرد.

در این روش قطعاً باید زمان زیادی صرف کرد و حضوری به نمایندگی یا کارگزاری موردنظر خود مراجعه کرد. با توجه به مشغله اغلب افراد در حال حاضر، این روش خرید برای بازنشستگان یا کسانی که وقت آزاد بیشتری در طول روز دارند می‌تواند روش مناسبی باشد.

علاوه بر این موضوع با مراجعه حضوری برای خرید بیمه نمی‌توان از شرایط و قیمت سایر بیمه‌ها هم مطلع شد؛ مگر اینکه بخواهیم وقت زیادی صرف کنیم و به نمایندگی همه شرکت‌های بیمه مراجعه کنیم و درباره قیمت و شرایط آن‌ها مطلع شویم!

بعضی از نمایندگی‌ها و کارگزاران اقدام به فروش بیمه به‌صورت قسطی هم می‌کردند تا بیمه‌گزاران و متقاضیان ترغیب شوند از آن‌ها بیمه را خریداری کنند.

. خرید بیمه با تماس تلفنی

خرید آنلاین بیمه قسطی

یکی دیگر از روش‌های خرید بیمه، خرید آن از طریق تماس تلفنی با نماینده یا کارگزار بیمه است. بدین‌صورت که بیمه‌گزار یا متقاضی بیمه به نماینده یا کارگزار موردنظر خود تماس می‌گیرد، اطلاعات لازم را به او می‌دهد، بیمه‌گر بیمه‌نامه او را صادر کرده و برایش ارسال می‌کند.

این روش خرید کمی زحمت بیمه‌گزار را کمتر می‌کند که حداقل به‌صورت حضوری مراجعه نکند و بتواند بیمه خود را از راه دور صادر و دریافت کند؛ اما باز هم امکان مقایسه شرایط و قیمت بیمه‌ها را با یکدیگر فراهم نمی‌کند و برای کسب اطلاع از شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف باید به چندین نمایندگی تماس گرفت و پس از آن اقدام به تصمیم‌گیری بین گزینه‌های پیش رو کرد.

در این روش هم مانند روش خرید حضوری بیمه می‌توان هم به‌صورت نقدی و هم به‌صورت اقساط بیمه خود را خریداری کرد. فقط مشکل اینجا است که نمی‌دانیم کدام نماینده یا کارگزار امکان خرید بیمه قسطی را برای بیمه‌گزاران فراهم کرده‌اند.

. خرید آنلاین بیمه

خرید بیمه مسافرتی رازی

تقریباً از اواسط سال 95 امکان خرید آنلاین بیمه هم برای متقاضیان فراهم شده است. بدین‌صورت که می‌توان به سامانه بیمیتو مراجعه کرد، اطلاعات موردنیاز را در سامانه وارد کرد و به فهرستی از بیمه‌های مختلف دست‌یافت. این فهرست شامل شرایط و قیمت بیمه‌هایی است که می‌توانیم برای خود تهیه کنیم. در این مرحله می‌توانیم بیمه‌ای مناسب برای خود انتخاب کنیم. پس از انتخاب می‌توان با آپلود کردن مدارک لازم در صورت نیاز، اقدام به خرید اینترنتی بیمه موردنظر کرد.

خرید آنلاین بیمه از بیمیتو این امکان را برای متقاضیان فراهم می‌کند که در کمترین زمان ممکن شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنند و مناسب‌ترین بیمه را با توجه به شرایط و اولویت های خود انتخاب و خریداری کنند. با این روش خرید بیمه می‌توان مطمئن بود که بهترین و مناسب‌ترین بیمه را برای خود خریداری کرده‌ایم!

تابه‌حال از طریق سامانه‌های خرید بیمه آنلاین فقط می‌شد به‌صورت نقدی بیمه خریداری کرد و امکان خرید بیمه قسطی مهیا نبود. اما به‌تازگی می‌توان از طریق اپلیکیشن یا وب‌سایت بیمیتو بیمه خود را به‌صورت اقساطی نیز خرید.

حال باید ببینیم برای خرید بیمه قسطی باید چقدر سود یا کارمزد بپردازیم و بررسی کنیم آیا این روش خرید به‌صرفه است یا خیر.


مطلب مرتبط: خرید اقساطی بیمه بدنه از بیمیتو


خرید بیمه قسطی ؛ بدون سود یا کارمزد!

خرید بیمه قسطی

اولین نکته‌ای که بعد از شنیدن نام خرید بیمه قسطی ممکن است به ذهنمان برسد این است که سود یا کارمزد آن چند درصد است و نسبت به خرید نقدی آن چقدر پول بیشتری باید بپردازیم. برخلاف چیزی که فکر می‌کنیم هیچ سود یا کارمزدی هنگام خرید بیمه قسطی نمی‌پردازیم و هیچ تفاوتی از نظر قیمت با خرید نقدی ندارد!

برای اینکه مطمئن شوید که واقعاً تفاوت قیمتی بین خرید نقدی و خرید اقساطی بیمه وجود ندارد می‌توانید همین الان به اپلیکیشن یا وب‌سایت بیمیتو مراجعه کنید، گزینه خرید اقساطی بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه را انتخاب کنید، مبلغ اقساط را با یکدیگر جمع کنید و حاصل جمع را با قیمت نقدی آن مقایسه کنید. خودتان نتیجه خواهید گرفت که هیچ سود و کارمزدی در این خرید اقساطی نمی‌پردازید و حاصل جمع پیش‌پرداخت و اقساط با قیمت نقدی آن برابر می‌شود.


نحوه خرید بیمه قسطی

پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان

برای خرید بیمه قسطی باید مانند خرید نقدی به وب‌سایت یا اپلیکیشن بیمیتو مراجعه و اطلاعات خودروی خود را وارد کنید؛ صفحه مقایسه شرایط و قیمت بیمه‌ها آماده است! حال می‌توانید گزینه خرید اقساطی را بین بیمه‌هایی که آن را ارائه می‌دهند انتخاب کنید. در حال حاضر فقط بیمه پارسیان امکان خرید اقساطی بیمه بدنه و شخص ثالث را فراهم کرده است؛ اما به‌زودی می‌توان بیمه خود را به‌صورت اقساطی از هر شرکتی که مدنظرمان است خریداری کنیم.

پس از انتخاب گزینه خرید اقساطی و آپلود مدارک موردنیاز فقط کافی است مبلغ پیش‌پرداخت را بپردازید و هرچند فقره چک را که شرکت بیمه از شما می‌خواهد آماده کنید. وقتی بیمه‌نامه شما توسط پیک بیمیتو به‌صورت رایگان به دستتان رسید، چک‌ها را به پیک تحویل می‌دهید تا به دست بیمه برسد.

با این روش هم بیمه خود را آنلاین خریداری کرده‌اید و هم آن را قسطی خریدید!


برای خرید بیمه قسطی چقدر باید پیش‌پرداخت بپردازیم؟

خرید بیمه عمر

همان‌طور که گفته شد در حال حاضر فقط می‌توان از بیمه پارسیان اقدام به خرید بیمه شخص ثالث آنلاین و بیمه بدنه قسطی کرد. در حال حاضر برای پیش‌پرداخت این بیمه‌ها فقط باید 30% از مبلغ کل را بپردازید؛ یعنی مثلاً اگر قیمت بیمه شما 1 میلیون تومان شده باشد، شما فقط باید 300 هزار تومان در وهله اول هنگام ثبت خرید بیمه بپردازید. قطعاً این موضوع باعث می‌شود هزینه خرید بیمه فشاری به شما وارد نکند و به‌راحتی بتوانید بیمه موردنظر خود را خریداری کنید.

الباقی مبلغ حق بیمه در بیمه پارسیان باید طی 2 فقره چک ارائه شود که هر فقره شامل 35% مبلغ حق بیمه می‌شود.

تاریخ پرداخت این 2 فقره چک بدین‌صورت است که یکی از آن‌ها باید برای 2 ماه پس از ثبت سفارش خرید بیمه باشد و دیگر 2 ماه پس از آن، یعنی برای 4 ماه بعد از ثبت خرید در سامانه بیمیتو باشد.

به‌زودی می‌توان از طریق سامانه بیمیتو اقدام به خرید بیمه قسطی از هر شرکتی که مدنظرمان است کرد و محدودیتی در انتخاب شرکت بیمه وجود نخواهد داشت!

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید