قبل از سفر آماده باشید! این شعار شرکت بین‌المللی آکسا است. این شرکت که در زمینه بیمه مسافرتی فعالیت می‌کند ادعا دارد که پشتیبانی امن برای بیمه‌گزارانش در طول سفر است. اگر به دنبال بهترین بیمه مسافرتی بوده و درنهایت به بیمه مسافرتی آکسا رسیده‌اید، ما در این مطلب به شما کمک می‌کنیم تا با این بیمه بیشتر آشنا شوید.


مطلب مرتبط: بیمه مسافرتی خارج از کشور را بیشتر بشناسیم


بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی چیست؟

در ابتدا صرفاً برای یادآوری، مختصری در رابطه با بیمه مسافرتی صحبت می‌کنیم. با خرید بیمه مسافرتی شما می‌توانید هزینه‌های ناشی از بروز بسیاری اتفاقات مانند بستری شدن در بیمارستان، دندان‌درد، گم‌شدن مدارک و … را دریافت کنید. درواقع با پرداخت مبلغی اندک در قبال حق بیمه مسافرتی، مبلغی بسیار بالاتر را در صورت بروز حادثه به‌عنوان خسارت دریافت می‌کنید. شما با در دست داشتن بیمه نامه مسافرتی در سفر می‌توانید هر جا و هر زمان که با مشکل مواجه شدید درخواست کمک کنید. شاید بپرسید با کجا باید تماس بگیرید؟ در ادامه به پاسخ این سؤال می‌پردازیم.

بیمه مسافرتی رو گرون نخر


شرکت کمک‌رسان

شرکت کمک‌رسان آکسا

اگر نگاهی به بیمه نامه مسافرتی بیندازید، شماره تماسی را می‌بینید که این شماره، شماره شرکت کمک‌رسان است. شرکت کمک‌رسان پشتیبان شما در طول سفر است. از آنجا که شرکت‌های بیمه نمی‌توانند در تمام کشورها شعبه داشته باشند؛ با یک یا چند شرکت کمک‌رسان قرارداد می‌بندند تا از طریق آن‌ها نیازهای بیمه‌گزاران را در طول سفر تأمین کنند؛ به این معنی که شما هزینه‌های پیش‌آمده براثر بروز حوادث در سفر را از این شرکت‌ها دریافت می‌کنید.

هیچ‌یک از شرکت‌های کمک‌رسان در ایران شعبه ندارند. تنها شرکت کمک‌رسانی که در داخل ایران فعالیت می‌کند شرکت کمک‌رسان ایران است. برخی شرکت‌های کمک‌رسان عبارت‌اند از: اواسان، رایزشوتز، mideast و SOS.

یکی از شرکت‌های کمک‌رسان، شرکت بین‌المللی آکسا است که بیمه مسافرتی آکسا تحت حمایت این شرکت کمک‌رسان صادر می‌شود.


مطلب مرتبط: شرکت‌های کمک‌رسان در سفر چه کمکی به ما می‌کنند؟


شرکت بین‌المللی آکسا AXA

بیمه مسافرتی آکسا

شاید بخواهید مختصری راجع به ریشه کلمه AXA بدانید. کلمه AXA مخفف هیچ کلمه‌ای نیست؛ صرفاً برای اینکه هرکسی با هر زبانی بتواند به‌راحتی آن را تلفظ کند این‌گونه نام‌گذاری شده است. شرکت فرانسوی آکسا یک شرکت چندملیتی بیمه است که درزمینه بیمه مسافرتی نیز به‌عنوان شرکت کمک‌رسان فعالیت می‌کند.


بیمه مسافرتی آکسا

بیمه مسافرتی آکسا

بیمه مسافرتی آکسا نیز مانند سایر بیمه‌های مسافرتی حوادثی را که در طول سفر ممکن است بروز دهد، تحت پوشش قرار می‌دهد. برای آشنایی بیشتر به شرح شرایط و ویژگی‌های این بیمه‌نامه می‌پردازیم.


مطلب مرتبط: بیمه مسافرتی SOS را بیشتر بشناسیم


انواع بیمه مسافرتی آکسا

بیمه مسافرتی آکسا به دو صورت زیر بیمه‌نامه صادر می‌کند:

1. سینگل یا سفر یک‌باره

با خرید بیمه مسافرتی سینگل برای یک سفر تا 365 روز، تحت پوشش بیمه مسافرتی آکسا قرار می‌گیرید.

2. تریپل یا سفر بیش از یک‌بار (سالانه بیش از یک‌بار)

این مورد برای کسانی که زیاد سفر می‌کنند مناسب است. با خرید بیمه مسافرتی تریپل، هر تعداد سفر در طول یک سال، تحت پوشش قرار می‌گیرد. مسلماً برای سفرهای بیش از یک‌بار در سال این نوع بیمه به‌صرفه‌تر است؛ هم به لحاظ زمان و هم قیمت.

اگر در طول سال زیاد سفر می‌کنید، بیمه مسافرتی تریپل یا سفر بیش از یک‌بار در سال برایتان به‌صرفه‌تر خواهد بود.


انواع بیمه مسافرتی آکسا

موارد دیگری نیز وجود دارد که بیمه مسافرتی آکسا به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهد. این موارد را باهم ببینیم:

_ بیمه مسافرتی آکسا برای کسانی که مدت طولانی با کوله‌باری بر دوش در حال سفرند (Backpacker ها!): این نوع بیمه تا یک سال افرادی را که مدام در سفرند تحت پوشش قرار می‌دهد.


_ بیمه مسافرتی آکسا با پوشش بیماری‌های پیش از سفر: بیماری‌هایی نظیر فشارخون بالا، مشکلات تنفسی، التهاب مفاصل و مواردی ازاین‌دست در این گروه قرار می‌گیرند. با اعلام وضعیت خود پیش از سفر تحت پوشش کامل قرار می‌گیرید. این موارد به‌صورت آنلاین قابل ثبت در سیستم هستند.


_ بیمه مسافرتی آکسا با پوشش فعالیت‌ها و ورزش‌ها: شاید دوست داشته باشید در سفر بیشتر ماجراجویی کنید و ورزش‌های مختلف را امتحان کنید. با انتخاب این پوشش با خیال راحت ماجراجویی کنید!


_ بیمه مسافرتی آکسا با پوشش ورزش‌های زمستانی: به‌عنوان یک مبتدی یا یک شخص حرفه‌ای شاید قصد انجام ورزش‌های زمستانی را در طول سفر داشته باشید. با اضافه کردن این پوشش به بیمه‌نامه خود، در صورت آسیب تحت حمایت خواهید بود. این پوشش قابل‌خرید به‌صورت سفر یک‌بار و بیش از یک‌بار (سینگل و تریپل) است.


مطلب مرتبط: پوشش‌های بیمه مسافرتی چیست؟


نکته بسیار مهمی که لازم است بدانید اینست که هیچ‌یک از بیمه‌های مسافرتی داخل ایران مانند بیمه مسافرتی کارآفرین، سامان، پارسیان، پاسارگاد، ملت، البرز، ایران، آسیا، دانا، سینا و … حوادث براثر ورزش را تحت پوشش قرار نمی‌دهند و این مزیت بسیار خوبی برای بیمه مسافرتی آکسا محسوب می‌شود.


تمدید بیمه مسافرتی آکسا

شرکت آکسا این امکان را در اختیار بیمه‌گزاران قرار می‌دهد تا در صورت تمایل بیمه‌نامه مسافرتی خود را تمدید کنند؛ آن‌هم به‌صورت خودکار. به این صورت که بعد از اتمام بیمه‌نامه، از طریق ایمیل یا SMS بیمه‌گزار را مطلع می‌کنند تا در صورت تمایل بیمه‌نامه او برای یک سال دیگر تمدید شود.


نکته بسیار مهم درباره بیمه مسافرتی آکسا

بیمه مسافرتی آکسا دارای محدوده سنی است؛ به این معنی که تا سن خاصی به شرح زیر، می‌توانند این بیمه‌نامه را خریداری کنند:

در سفر سالانه بیش از یک‌بار (تریپل) افراد 75 سال و بالاتر تحت پوشش قرار نمی‌گیرند. اگر بیمه‌گزار در طول سفر به سن 75 سال برسد، بیمه‌نامه او تا زمان تمدید اعتبار دارد و بعدازآن قابل‌استفاده نخواهد بود.

در سفر یک‌بار در سال، افراد با سن 80 و بالاتر تحت پوشش قرار نمی‌گیرند.

میخوای بدونی

می‌خوام بدونم


پوشش‌های بیمه مسافرتی آکسا

پوشش های بیمه مسافرتی آکسا

به خطراتی که در طول سفر رخ می‌دهد و بیمه مسافرتی خسارات ناشی از آن را جبران می‌کند، پوشش‌های بیمه مسافرتی گفته می‌شود. پوشش‌هایی که بیمه مسافرتی آکسا ارائه می‌دهد عبارتند از:

. هزینه‌های فوری پزشکی

. هزینه‌های فوری دندان‌پزشکی

. بازگشت به کشور

. هزینه مراسم خاک‌سپاری

. تصادف (تصادفی که منجر به مرگ، از بین رفتن عضوی از بدن یا بینایی و ازکارافتادگی دائم شود. هرکدام از موارد تصادف هزینه مخصوص به خود را دارد.)

. لغو یا کوتاه کردن سفر

. از دست دادن پرواز (حرکت)

. قطع سفر

. گم‌شدن پول، پاسپورت و اسناد

. گم‌شدن چمدان

. …


سقف تعهد

هزینه به وجود آمده براثر هریک از پوشش‌های بالا تا سقف مشخصی از طرف بیمه مسافرتی آکسا پرداخت می‌شود؛ که به آن سقف تعهد گفته می‌شود. تمامی موارد پوشش به همراه سقف تعهدشان در بیمه نامه مسافرتی ذکر می‌شود.


فسخ بیمه‌نامه مسافرتی آکسا

درصورتی‌که به هر دلیل، بیمه‌گزار تصمیم به فسخ بیمه مسافرتی آکسا گرفت، طبق شرایط زیر هزینه بیمه به او بازگردانده می‌شود:

. در مورد سفر یک‌بار در سال (سینگل) تا قبل از تاریخ شروع بیمه‌نامه، فسخ آن هزینه‌ای در بر نخواهد داشت و حق بیمه به‌صورت کامل به بیمه‌گزار برمی‌گردد.

. برای سفر بیش از یک‌بار در سال (تریپل) می‌توان تا 14 روز بعد از شروع تاریخ بیمه‌نامه، اقدام به فسخ آن کرد. تمام هزینه به بیمه‌گزار بازگردانده می‌شود.


نکته قابل‌توجه

هیچ‌کدام از شرکت‌های بیمه در داخل ایران با شرکت بین‌المللی آکسا قرارداد ندارند. حتی اگر در شرایطشان به این موضوع اشاره کرده باشند در واقعیت این اتفاق نمیفتد و شما خدماتتان را از شرکت کمک‌رسان دیگری دریافت خواهید کرد. احتمالاً شرایطی که شما مطالعه کرده‌اید قدیمی بوده و به‌روزرسانی نشده است؛ برای مثال بیمه مسافرتی ایران در شرایط خود که بر روی وب‌سایت قرار داده، شرکت کمک‌رسان را شرکت بین‌المللی آکسا معرفی کرده است؛ درحالی‌که این شرکت بیمه با شرکت اواسان قرارداد دارد و مطلب موجود در وب‌سایت قدیمی بوده است؛ پس بهتر است قبل از خرید بیمه مسافرتی حتماً این موضوع را با بیمه‌گر مطرح کنید تا حین سفر با مشکل مواجه نشوید.

آنلاین بخر


مطلب مرتبط: بیمه مسافرتی ایران برای مسافرت‌های خارج از ایران


 

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید