اگر برای تفریح، کار، تحصیلات و یا هر دلیل دیگری قصد سفر به کشور دیگری را داشته باشید برای خروج نیاز به بیمه مسافرتی دارید و بدون آن نمی‌توانید از کشور خارج شوید. بیمه مسافرتی را می‌توانید از همه شرکت‌های بیمه بخرید. بیمه نامه مسافرتی سامان هم یکی از انواع بیمه‌هایی است که توسط شرکت بیمه سامان ارایه می‌شود و به خاطر خدمات خاص آن خیلی‌ها ترجیح می‌دهند که بیمه مسافرتی خود را از این شرکت تهیه کنند. اما آیا بیمه مسافرتی داخلی سامان نیز وجود دارد؟ یعنی می‌توان برای سفرهای داخل کشور نیز بیمه مسافرتی خرید؟ در اینجا می‌خواهیم به این سوال جواب بدهیم.

 

بیمه مسافرتی چیست و انواع آن

بیمه مسافرتی چیست و انواع آن

بیمه مسافرتی خطرات و حوادثی که ممکن است در طول سفر برای بیمه‌گزار رخ دهد را تحت پوشش قرار می‌دهد. اگر در اثر این حوادث و خطرات خسارتی به وجود بیاید، بیمه  خسارات واردشده را جبران می‌کند. از طرفی بیمه مسافرتی پوشش‌های زیادی دارد که به بیمه‌گزار در طول سفر کمک می‌کند. به طور کلی می‌توان پوشش‌های بیمه مسافرتی را به پوشش‌های درمانی و غیر درمانی دسته‌بندی کرد. در پوشش‌های درمانی چنانچه بیمه‌گزار در طول سفر بیمار شود و یا در اثر  حادثه نیاز به استفاده از خدمات و امکانات پزشکی داشته باشد می‌تواند از بیمه‌نامه خود استفاده کند. پوشش‌های غیردرمانی نیز خدماتی است که بیمه‌گزار در صورت نیاز می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. فرض کنید بیمه‌گزار در طول سفر بار و چمدان خود را گم می‌کند. در صورت گم شدن بار، بیمه مسافرتی وظیفه دارد تا بار مفقود شده را پیدا کرده و برای بیمه‌گزار ارسال کند در غیر این صورت باید خسارت واردشده را بپردازد. پوشش‌های بیمه مسافرتی بسیار زیاد است و می‌توانید در خصوص آن به دیگر مطالب نوشته شده ما رجوع کنید. بیمه مسافرتی در هر شرکت در طرح‌ها و شرایط مختلفی ارایه می‌شود تا بیمه‌گزار بتواند طرحی مناسب با نیاز خود را انتخاب و خریداری کند. لازم است برای خرید بیمه مسافرتی داخلی سامان و یا بیمه مسافرتی خارج از کشور از انواع طرح‌های آن باخبر باشید.

بیمه مسافرتی خطراتی که بیمه‌گزار را در طول سفر تهدید می‌کند، تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه مسافرتی داخلی سامان آیا وجود دارد؟

بیمه مسافرتی تنها برای سفرهای خارجی است و بیمه مسافرتی داخلی سامان وجود ندارد! یعنی برای سفرهایی که در داخل کشور صورت می‌گیرد بیمه مسافرتی صادر نمی‌شود اما می‌توان از بیمه‌های دیگری مانند بیمه حوادث انفرادی و یا بیمه عمر استفاده کرد. این بیمه‌ها در کنار خدماتی که دارند بیمه‌گزار را در مقابل حوادث نیز تحت پوشش قرار می‌دهند و در زمان لازم مطابق با شرایط بیمه‌نامه به وی خسارت پرداخت می‌کنند.

بیمه حوادث انفرادی جایگزینی برای بیمه مسافرتی داخلی سامان ؟

بیمه حوادث انفرادی جایگزینی برای بیمه مسافرتی داخلی سامان ؟

حوادث کاری و غیر کاری که در طول 24 ساعت ممکن است برای بیمه‌گزار رخ دهد توسط بیمه حوادث انفرادی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

آیا بیمه حوادث انفرادی می‌تواند جایگزینی برای بیمه مسافرتی داخلی سامان باشد؟ بیایید اشتراکات بیمه حوادث و بیمه مسافرتی را بررسی کنیم. پوشش مشترک بیمه مسافرتی و بیمه حوادث انفرادی، پوشش‌های درمانی است؛ یعنی خسارات جانی ناشی از حوادث در طول 24 ساعت توسط این بیمه پوشش داده می‌شود در نتیجه اگر بیمه‌گزار به خاطر حوادث و در طول سفر نیاز به استفاده از خدمات پزشکی داشته باشد می‌تواند از بیمه حوادث خسارت خود را دریافت کند. مدت قرارداد بیمه حوادث معمولاً یک ساله است

استفاده از بیمه عمر سامان به جای بیمه مسافرتی داخلی سامان

استفاده از بیمه عمر سامان به جای بیمه مسافرتی داخلی سامان

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هم زندگی بیمه‌گزار را تضمین می‌کند و هم یک امکان سرمایه‌گذاری است.

بیمه‌های عمر تضمین زندگی بیمه‌گزار هستند یعنی اگر در طول مدت قرارداد بیمه عمر که بین 5 تا 30 سال است، حادثه‌ای برای بیمه‌گزار رخ دهد بیمه عمر خسارت واردشده را می‌پردازد. بیمه عمر دارای پوشش‌های اصلی و فرعی است؛ پوشش اصلی بیمه عمر همان پوشش فوت است. در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد غرامت فوت به خانواده و یا ذی‌نفع او پرداخت می‌شود. در میان پوشش‌های فرعی یا اضافی بیمه عمر پوشش حوادث وجود دارد و اگر بیمه‌گزار این پوشش را انتخاب کند و چنانچه در طول سفر دچار حادثه‌ای شده که در بیمارستان بستری شود و یا از امکانات پزشکی استفاده کند، می‌تواند از محل این بیمه خسارت دریافت بگیرد.

اختلاف پوشش‌ها در بیمه عمر و بیمه حوادث انفرادی با بیمه مسافرتی

حالا که فهمیدیم بیمه مسافرتی داخلی سامان وجود ندارد بهتر است این نکته را در خرید بیمه‌های جایگزین آن در نظر بگیرید.

نخست این که بیمه حوادث و بیمه عمر تنها خسارات جانی را تحت پوشش قرار می‌دهند که در طول مدت قرارداد رخ داده باشد و هیچ تعهدی بابت پوشش‌های دیگری که در بیمه مسافرتی است ندارند. پس بیمه‌گزار تنها می‌تواند به خاطر خسارات جانی و هزینه‌های پزشکی از محل این دو بیمه خسارت دریافت کند. در عین حال با توجه به این که بیمه مسافرتی برای سفرهای داخلی وجود ندارد و با توجه به دیگر مزیت‌هایی که بیمه عمر و یا بیمه حوادث در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهند، خرید این بیمه‌ها منطقی و به صرفه به نظر می‌رسد.

سپس باید بدانید که مدت قرارداد در هر دو بیمه متفاوت است. طول مدت قرارداد بیمه حوادث یک سال و طول مدت قرارداد بیمه عمر بین 5 تا 30 سال و به انتخاب بیمه‌گزار است. با توجه به این موضوع حق بیمه‌های آن‌ها نیز متفاوت و با قیمت بیمه مسافرتی یکسان نیست.

نگاهی گذرا به پوشش‌های بیمه مسافرتی

نگاهی گذرا به پوشش‌های بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی پوشش‌های زیر را ارایه می‌دهد که به صورت مختصر ان‌ها را بیان می‌کنیم و بیمه‌گزار می‌تواند در طول سفر و در صورت نیاز از هریک از این پوشش‌ها استفاده کند:

پوشش هزینه‌های پزشکی و بستری

انتقال یا بازگرداندن بیمه‌گزار به کشور در صورت بروز حوادث و بنا به تشخیص

پوشش بازگشت یکی از اعضای خانواده بیمه‌گزار به کشور به عنوان همراه در زمان بیماری

پرداخت بخشی از هزینه‌های دندان‌پزشکی

بازگرداندن جسد بیمه‌گزار به کشور در صورت فوت

انتقال یکی از اعضای خانواده بیمه‌گزار به کشوری که وی در آن بستری است

پرداخت هزینه‌های بازگشت بیمه‌گزار به کشور به علت فوت اقوام درجه 1 یا درجه 2

پیگیری مسایل حقوقی و پرداخت هزینه‌های مربوط به آن

پرداخت هزینه‌های تهیه و تحویل دارو

کمک به پیدا کردن و یا صدور مجدد مدارک مفقودشده

حواله وجه نقد

پرداخت هزینه‌های ناشی از تاخیر در حرکت و یا ارسال بار

در اختیار قراردادن اطلاعات درمانی به بیمه‌گزار توسط شرکت کمک‌رسان

یافتن و ارسال بار و یا پرداخت خسارت بار مفقودشده

بازگرداندن کودکان بیمه‌گزار به کشور در صورت فوت وی.

خرید آنلاین بیمه مسافرتی سامان از بیمیتو در چند ثانیه

خرید آنلاین بیمه مسافرتی سامان از بیمیتو در چند ثانیه

مهم نیست که چقدر عجله دارید به راحتی می‌توانید بیمه مسافرتی سامان را تنها در چند ثانیه بخرید! کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کنید و روی گزینه خرید بیمه مسافرتی کلیک کنید. با ارایه مشخصات خواسته‌شده مانند نوع ویزا (سفر به یک کشور یا چند کشور)، مدت‌زمان سفر، تعداد و سن مسافر به صفحه مقایسه وارد می‌شوید. صفحه مقایسه به شما این امکان مهم را می‌دهد که قیمت بیمه مسافرتی سامان را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و همچنین نوع پوشش‌ها، شرکت کمک‌رسان و سقف تعهدات بیمه‌نامه را ببینید. با استفاده از این امکانات می‌توانید بهترین بیمه مسافرتی موجود را تهیه کنید. بیمه‌های مسافرتی یک مزیت مهم دارند و آن این است که برای دریافت خسارت نیازی به نسخه کاغذی بیمه ندارید در نتیجه بیمه‌نامه پس از صدور به ایمیل شما فرستاده می‌شود. علاوه بر بیمه‌های مسافرتی امکان خرید انواع دیگر بیمه نیز وجود دارد. از بیمیتو می‌توانید انواع بیمه‌های خودرو مانند بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه را به صورت آنلاین خریداری کنید. در هیچ یک از مراحل خرید نیازی به مراجعه حضوری نیست و پس از خرید، بیمه‌نامه به صورت رایگان به آدرس شما ارسال می‌شود. همچنین از بیمیتو می‌توانید استعلام آنلاین بیمه عمر و یا بیمه آتش سوزی را تهیه کنید. خرید آنلاین بیمه را با بیمیتو تجربه کنید ما تلاش می‌کنیم تا تجربه خوشایندی از خرید آنلاین بیمه را برای شما به وجود بیاوریم.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید