ممکن است شما هم نام ویزای مسافرتی یا کشورهای عضو شنگن و در کل کلمه «شنگن» به گوشتان خورده باشد. شنگن به منطقه‌ای از اروپا گفته می‌شود که ساکنان آن بدون دریافت ویزا می‌توانند در آن تردد کنند. شنگن که مردم به آن شینگن هم می‌گویند در اصل نام یک دهکده کوچک در لوکزامبورگ است که برای اولین بار این پیمان در آنجا و تنها بین 5 کشور اروپایی منعقد شد. اکنون این منطقه وسیع‌تر شده و 26 کشور عضو پیمان شنگن هستند. کسانی که ویزای شنگن دریافت می‌کنند می‌توانند به این 26 کشور سفر کنند. بیمه مسافرتی سامان شنگن به طور ویژه برای سفر به این منطقه صادر می‌شود و بهترین گزینه خرید بیمه مسافرتی برای افرادی است که قصد سفر به کشورهای شنگن را دارند.

 

ویزای شنگن و بیمه مسافرتی سامان شنگن

ساکنین منطقه شنگن برای سفر به کشورهای دیگر عضو این پیمان نیاز به دریافت ویزا ندارند اما کسانی که شهروند این کشورها نباشند از جمله ایران، برای سفر به هریک از کشورهای شنگن باید ویزای آن را تهیه کنند. لازمه تهیه ویزای این سفر نیز داشتن بیمه مسافرتی است. اما بیمه‌های مسافرتی شرایط یکسانی ندارند و در بین شرکت‌های مختلف از نظر قیمت بیمه، پوشش‌ها و همچنین سقف تعهداتی که دارند تفاوت زیادی وجود دارد. بیمه سامان یکی از بهترین شرکت‌هایی است که بیمه مسافرتی را در انواع مختلف و با سطح تعهدات و با کیفیت مطلوبی در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد و از این منظر می‌توان آن را یکی از شرکت‌هایی دانست که در زمینه بیمه مسافرتی خدماتی کاملاً متفاوت و ملموس ارایه کرده است.

برای سفر به کشورهای عضو شنگن باید ویزای شنگن بگیرید.

انواع بیمه‌های مسافرتی را چقدر می‌شناسید؟

انواع بیمه‌های مسافرتی را چقدر می‌شناسید؟

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید از بیمه‌ای که باید تهیه کنید مطلع هستید؟ هیچ می‌دانید چه بیمه‌ای مناسب سفر شما است؟ در بازار بیمه کشور انواع مختلف بیمه‌های مسافرتی وجود دارد و هر یک سفر خاصی را تحت پوشش قرار می‌دهد. به طور کلی می‌توان گفت بیمه‌های مسافرتی بر اساس مدت سفر، سن بیمه‌گزار و نوع ویزای بیمه‌گزار به انواع مختلف تقسیم می‌شوند. ما در این مطلب ابتدا هریک از این موارد را شرح می‌دهیم و سپس توضیح می‌دهیم که بیمه مسافرتی سامان شنگن چه ویژگی‌هایی دارد و چه پوشش‌هایی به بیمه‌گزار ارایه می‌کند.

مدت سفر، نوع ویزا و سن بیمه‌گزار از عوامل مهم در تعیین نوع بیمه و مقدار حق بیمه مسافرتی هستند.

عوامل تاثیرگذار در بیمه‌های مسافرتی

گفتیم که از عوامل مهم در مقایسه بیمه های مسافرتی ، مدت سفر بیمه‌گزار و نوع ویزای وی است. طبیعی است هرچه مدت سفر طولانی‌تر باشد روی حق بیمه و پوشش‌های بیمه‌گزار تاثیر می‌گذارد. منظور از نوع ویزا این است که بیمه‌گزار قصد سفر به چند کشور را دارد؟ اگر بیمه‌گزار ویزای سینگل داشته باشد یعنی تنها قصد سفر به یک کشور را دارد و اگر بیمه‌‌گزار بخواهد به چند کشور سفر کند یعنی نوع ویزای وی مالتی است. ویزای شنگن نیز جز ویزاهای مالتی محسوب می‌شود زیرا بیمه‌گزار با دریافت آن به راحتی می‌تواند در 26 کشور اروپایی تردد کند و به نوعی می‌تواند تمام اروپا را زیر پا بگذارد.

پوشش‌های بیمه مسافرتی چگونه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟

پوشش‌های بیمه مسافرتی چگونه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟

بیمه‌های مسافرتی با پوشش‌هایی که دارند از بیمه‌گزار حمایت می‌کنند و به طور معمول در بیمه‌های مسافرتی پوشش‌های زیر به بیمه‌گزار ارایه می‌شود هرچند که در نظر داشته باشید که بیمه‌های مسافرتی در طرح‌های مختلفی ارایه شده و کیفیت یا تعداد پوشش‌ها در هریک از این طرح‌ها ممکن است متفاوت باشد. به هر حال پوشش‌های زیر در بیمه مسافرتی به بیمه‌گزار ارایه می‌شود.

 • هزینه‌های پزشکی و بستری بیمه‌گزار در کشور مقصد و در طول سفر
 • انتقال جسد بیمه‌گزار به کشور در صورت فوت در طول سفر
 • انتقال بیمه‌گزار به کشور در زمان بروز حوادث
 • پرداخت هزینه‌های دندان‌پزشکی در طول سفر و تا سقف مشخص
 • بازگرداندن اعضا خانواده بیمه‌گزار به کشور در صورتی که بیمه‌گزار دچار بیماری یا حادثه شود
 • فرستادن یکی از اعضای خانواده بیمه‌گزار به کشور مقصد در صورتی که بیمه‌گزار در طول سفر بیمار و بستری شده باشد
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به تهیه و تحویل دارو
 • پیگیری مسائل حقوقی و پرداخت هزینه‌های مربوط به آن در کشور مقصد
 • کمک و پیگیری در صورت گم شدن مدارک شناسایی بیمه‌گزار در طول سفر
 • یافتن و ارسال بار
 • پرداخت هزینه‌های بار در صورت گم شدن
 • ارایه اطلاعات درمانی به بیمه‌گزار در زمان حادثه یا بیماری
 • پرداخت هزینه‌های تاخیر در رسیدن بار
 • پرداخت هزینه‌های تاخیر در حرکت وسیله نقلیه
 • انتقال کودکان بیمه‌گزار به کشور در صورت فوت و یا بستری شدن بیمه‌گزار
 • دریافت وجه قبل از سفر و حواله کرد آن به بیمه‌گزار در کشور مقصد

پوشش‌های بیمه مسافرتی سامان شنگن

پوشش‌های بیمه مسافرتی سامان شنگن

مهم است بدانید که برای سفر به کشورهای شنگن باید بیمه مسافرتی تهیه کنید. اما هر بیمه‌ای نمی‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. شرکت‌های بیمه، بیمه‌های مسافرتی را متناسب با نوع سفر بیمه‌گزار ارایه می‌دهند. پوشش‌هایی که در قسمت قبل بیان کردیم در بیمه‌های مسافرتی به طور معمول و البته با توجه به شرایط سفر به بیمه‌گزار ارایه می‌شود اما در بیمه مسافرتی سامان شنگن پوشش‌های دیگری علاوه بر پوشش‌هایی که بیان کردیم نیز ارایه می‌شودکه شامل موارد زیر است:

 1. پرداخت هزینه‌های درمانی بیمه‌گزار در طول سفر مطابق با تعهدات بیمه‌نامه
 2. پرداخت هزینه‌های کنسلی بلیت هواپیما و رزرو هتل
 3. پرداخت هزینه‌های تغییر بلیت هواپیما، رزرو هتل و بازگشت زودهنگام
 4. پرداخت خسارات ناشی از سرقت منزل در زمانی که بیمه‌گزار در سفر است
 5. پرداخت خسارات ناشی از سرقت تلفن همراه، لپ‌تاپ یا تبلت بیمه‌گزار
 6. ارایه خدمات تشریفاتی فرودگاهی CIP

با بیمه مسافرتی سامان شنگن علاوه بر پوشش‌های عادی از پوشش‌های ویژه این بیمه نیز استفاده کنید.

پوشش‌های بیمه مسافرتی جزییات فراوانی دارد و در موارد بسیاری از بیمه‌‎گزار حمایت می‌کند اما بیمه مسافرتی سامان شنگن علاوه بر پوشش‌های معمول که در بیمه‌های مسافرتی وجود دارد، پوشش‌های مازاد دیگری را نیز به طور ویژه به بیمه‌گزار ارایه می‌دهد.

نکاتی که باید در زمان خرید بیمه مسافرتی شنگن رعایت کنید

نکاتی که باید در زمان خرید بیمه مسافرتی شنگن رعایت کنید

گفتیم بیمه‌های مسافرتی انواع مختلف دارند در نتیجه اگر می‌خواهید بیمه مسافرتی برای رفتن به کشورهای شنگن تهیه کنید لازم است چند نکته را در زمان خرید رعایت کنید.

 1. بیمه مسافرتی شنگن بیمه‌ای چند سفره است. بنا بر این نوع ویزای شما چند سفره یا مالتی محسوب می‌شود. در زمان خرید دقت کنید که نوع ویزای شما مطابق با بیمه‌ای باشد که قصد خرید آن را دارید.
 2. بیمه مسافرتی سامان شنگن در طرح‌های مختلفی صادر می‌شود که سقف تعهدات و حق بیمه‌های مربوط به آن متفاوت است. در نتیجه بیمه‌ای را خریداری کنید که پاسخگوی نیاز شما بوده و از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه باشد.
 3. با خرید آنلاین بیمه مسافرتی، نیازی به نسخه کاغذی آن برای دریافت خسارت ندارید و همان نسخه الکترونیکی را می‌توانید ارایه کنید.

خرید اینترنتی بیمه مسافرتی سامان شنگن

بیمه مسافرتی سامان را می‌توانید آنلاین تهیه کنید و از آنجایی که لازم نیست نسخه کاغذی آن را دریافت کنید. می‌توانید در هر زمان ممکن بیمه خود را خریداری کرده و بیمه‌نامه را از طریق ایمیل خود دریافت کنید. برای خرید آنلاین بیمه مسافرتی لازم است نکاتی که بیان کردیم را رعایت کنید. اگر از طریق بیمیتو اقدام به خرید بیمه مسافرتی سامان کنید، گزینه «کشورهای اروپایی عضو شنگن» وجود دارد و در زمان خرید بیمه باید آن را انتخاب کنید. ازامکانات مهم بیمیتو این است که می‌توانید قیمت بیمه‌نامه را در بین شرکت‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید  این امکان به خصوص در زمان خرید بیمه شخص ثالث، خرید بیمه بدنه، بیمه عمر، بیمه آتش سوزی و یا درمان تکمیلی بسیار مفید است و کمک تا بیمه‌گزار بیمه‌ای را تهیه کند که هم مطابق با نیاز وی باشد و هم از لحاظ اقتصادی برای بیمه‌گزار مقرون به صرفه باشد.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید