کانادا کشوری دیدنی در قاره آمریکای شمالی است که جاذبه‌های گردشگری بی‌شماری دارد از جمله جزیره زیبای ونکوور، شهر زیبای مونترال، آبشار نیاگارا و صدها نقاط گردشگری و دیدنی دیگر. سالانه افراد زیادی برای مهاجرت و یا سفر به این کشور اقدام می‌کنند. معمولا برداشت افراد قبل از سفر این‌گونه است که در طی سفرشان همه چیز به خوبی پیش می‌رود و اتفاق ناگواری هم نمی‌افتد اما می‌دانیم که همیشه اینطور نیست! به دلیل وجود همین خطرات، داشتن بیمه مسافرتی برای سفرهای خارج از کشور ضروری است. احتمالا شما هم شنیده‌اید که خدمات درمانی در کشور کانادا پرهزینه است و حتی ممکن است افرادی را دیده باشید که اقامت کشور کانادا را دارند اما برای انجام خدمات درمانی به ایران می‌آیند. بنابراین بسیار مهم است که بیمه مسافرتی خود را از شرکتی تهیه کنید که خدمات و پوشش‌های آن کافی باشد. بیمه مسافرتی سامان کانادا همیشه یک گزینه خوب برای متقاضیان سفر به کانادا بوده و هست. اگر قصد سفر به کشور کانادا را دارید پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به پوشش‌های بیمه مسافرتی سامان بیندازید؛ زیرا این شرکت شما را در مقابل طیف وسیعی از خطرات در کشور کانادا و در طول سفر تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

چرا بیمه مسافرتی سامان کانادا ؟

معمولا افراد هنگام خرید بیمه مسافرتی حس می‌کنند خرید این بیمه یک هزینه اضافی است اما تجربه ثابت کرده که برای هر شخصی در هر سن و سالی ممکن است در طول سفر خطرات ناگواری پیش آید. وقوع این خطرات در یک کشور خارجی که حتی ممکن است به زبان آن کشور نیز مسلط نباشیم بسیار جدی است.

از مزایای خرید بیمه مسافرتی سامان کانادا می‌توانیم به خدمات 24 ساعته به زبان فارسی و پرداخت مستقیم هزینه‌ها در کشور مقصد اشاره کنیم. برای این که در خصوص خرید بیمه مسافرتی سامان کانادا تصمیم بگیرید باید شرایط این بیمه از جمله انواع طرح‌ها، مدت اعتبار بیمه‌نامه، شرکت کمک‌رسان، پوشش‌های بیمه و نحوه پرداخت خسارت را بررسی کنید. 

انواع طرح‌های بیمه مسافرتی سامان را بشناسیم

انواع طرح‌های بیمه مسافرتی سامان را بشناسیم

بیمه مسافرتی سامان کانادا با طرح‌های مختلفی ارایه می‌شود از جمله طرح دانشجویی، طرح ورزشی، طرح تجاری و طرح تفریحی. هر یک از این طرح‌ها علاوه بر پوشش‌های درمانی و عادی بیمه مسافرتی مزایای مخصوص به خود را دارند. با توجه به این که بیمه‌گزار با چه هدفی سفر می‌کند می‌تواند هر یک از این طرح‌ها را تهیه کند و از مزایای ویژه آن طرح استفاده کند.

طرح دانشجویی بیمه مسافرتی سامان: طرح دانشجویی بیمه سامان با ارایه تخفیف در هزینه تشریفات فرودگاهی، پوشش سرقت منزل در طول سفر و جبران هزینه‌ به علت ازکارافتادگی از بیمه‌گزار حمایت می‌کند.  همچنین در صورتی که بیمه‌گزار در بیمارستان بستری شود هزینه‌های مرتبط با ثبت‌نام مجدد برای وی جبران می‌شود.

طرح ورزشی بیمه مسافرتی سامان: پوشش‌های ویژه این طرح شامل ارایه خدمات تشریفات فرودگاهی CIP، جبران هزینه‌های کنسلی بلیط هواپیما و هتل، برگشت زودهنگام و پرداخت خسارات ناشی از سرقت تجهیزات ورزشی شامل وسایل اسکی، گلف و… است.

طرح تفریحی بیمه مسافرتی سامان: مزایای این طرح با پوشش‌هایی مثل پرداخت هزینه بلیط هواپیما و هتل در صورت کنسلی، ارایه خدمات تشریفات فرودگاهی CIP، پوشش سرقت و حوادث منزل در طول سفر، پرداخت خسارت در صورت سرقت موبایل، تبلت و لپ‌تاپ، جبران خسارات ناشی از تغییر بلیط هواپیما، رزرو هتل و برگشت زودهنگام ارایه می‌شود.

طرح تجاری بیمه مسافرتی سامان: در این طرح علاوه بر پوشش‌های اصلی بیمه مسافرتی، خدمات تشریفات فرودگاهی CIP به بیمه‌گزار ارایه می‌شود. از پوشش‌های دیگری که در این طرح به بیمه‌گزار ارایه می‌شود می‌توان به جبران هزینه‌های کنسلی همایش‌ها، سمینارها، بلیط هواپیما و رزرو هتل، جبران خسارت ناشی از تغییر بلیط هواپیما، هتل و برگشت زودهنگام اشاره کنیم. جبران خسارات ناشی از سرقت منزل در طول سفر و به سرقت رفتن موبایل، تبلت و لپ‌تاپ نیز تحت پوشش طرح تجاری است.

هر یک از طرح‌های بیمه مسافرتی سامان علاوه بر پوشش‌های اصلی، مزایای ویژه‌ای دارند.

مدت زمانی که بیمه مسافرتی سامان اعتبار دارد 

بعد از خرید بیمه مسافرتی سامان کانادا مدت زمان معینی فرصت دارید تا از کشور خارج شوید. مدت اعتبار بیمه مسافرتی در شرکت‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. اگر زیاد سفر می‌کنید هنگام خرید بیمه مسافرتی شرکتی را انتخاب کنید که این بیمه را با مدت اعتبار بیشتری ارایه می‌دهد. مدت اعتبار بیمه مسافرتی سامان 6 ماه بعد از صدور است؛ یعنی حداکثر 6 ماه بعد از خرید بیمه می‌توانید سفر کنید و پس از آن تحت پوشش بیمه نیستید.

مدت پوشش بیمه مسافرتی سامان نیز 92 روز متوالی است؛ یعنی بیمه‌گزار در طول سفر تا 92 روز تحت پوشش بیمه است.

با شرکت‌ کمک‌رسان بیمه سامان آشنا شوید

برای این که بدانید شرکت‌های بیمه چگونه تعهداتشان را در خارج از کشور انجام می‌دهند لازم است با شرکت‌ کمک‌رسان آشنا شوید. همان طور که می‌دانید بیمه سامان مانند بسیاری از شرکت‌های بیمه در خارج از کشور شعبه ندارد؛ بنابراین این شرکت‌ها با یک یا تعدادی از شرکت‌های کمک‌رسان همکاری می‌کنند و خدماتشان را از طریق آن‌ها به بیمه‌گزار ارایه می‌دهند.

بیمه سامان با شرکت کمک‌رسان Mideast قرارداد همکاری دارد و خدمات بیمه مسافرتی سامان از طریق این شرکت به بیمه‌گزار ارایه می‌شود.

خدمات بیمه مسافرتی سامان از طریق شرکت کمک‌رسان Mideast به بیمه‌گزار ارایه می‌شود.

بیمه مسافرتی سامان کانادا با چه پوشش‌هایی از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟

بیمه مسافرتی سامان کانادا با چه پوشش‌هایی از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟

پوشش‌های بیمه مسافرتی ممکن است در شرکت‌های مختلف، متفاوت باشد. اگرچه بیشتر پوشش‌های بیمه مسافرتی توسط شرکت‌های بیمه ارایه می‌شوند اما ممکن است بعضی از شرکت‌ها یک یا تعدادی از پوشش‌های مهم را ارایه ندهند. برای مثال در حال حاضر که بیماری کرونا در کشورهای مختلف جهان شایع شده است تنها شرکتی که مسافران را در خارج از کشور تحت پوشش این بیماری قرار می‌دهد، بیمه سامان است. پوشش‌های بیمه مسافرتی سامان به شرح زیر است:

پوشش هزینه پزشکی و بستری: در مواقعی که بیمه‌گزار به امکانات پزشکی و بستری نیاز داشته باشد می‌تواند از این پوشش استفاده کند. همان طور که گفتیم خدمات پزشکی در کشور کانادا بسیار پرهزینه است طوری که برای یک سرماخوردگی ساده هم لازم است مبلغ قابل توجهی هزینه کنید. بنابراین اگر قصد خرید بیمه مسافرتی سامان کانادا را دارید حتما به این پوشش توجه کنید. این پوشش دارای فرانشیز است و بخشی از آن باید توسط بیمه‌گزار جبران شود.

انتقال بیمه‌گزار به کشور: اگر به علت بروز حادثه یا بیماری ناگهانی بیمه‌گزار نیاز به بازگشت به کشور را داشته باشد شرکت کمک‌رسان نسبت به  انتقال بیمه‌گزار و پرداخت هزینه بازگشت وی اقدام می‌کند.

جبران هزینه دندان‌پزشکی: این پوشش هزینه معالجه دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان را جبران می‌کند. پوشش هزینه دندان‌پزشکی نیز فرانشیز دارد.

بازگرداندن جسد بیمه‌گزار: اگر بیمه‌گزار در سفر فوت کند شرکت کمک‌رسان جسد وی را به کشور منتقل می‌کند.

هزینه بازگشت یکی از اعضا خانواده: در مواردی که بیمه‌گزار به علت بیماری یا حادثه نیاز به بازگشت به کشور را داشته باشد، هزینه بازگشت یکی از اعضا خانواده بیمه‌گزار به کشور نیز با بیمه مسافرتی جبران می‌شود.

انتقال یکی از اعضا خانواده بیمه‌گزار به کشور مقصد: فرض کنید بیمه‌گزار در کشور مقصد در بیمارستان بستری شده باشد در این حالت بیمه مسافرتی هزینه انتقال یکی از اعضا خانواده بیمه‌گزار به کشوری که وی در آن بستری است را پرداخت می‌کند.

پرداخت هزینه بازگشت بیمه‌گزار به کشور به خاطر فوت اقوام: در صورتی که یکی از اعضای خانواده درجه یک یا دو بیمه‌گزار فوت کند بیمه‌گزار می‌تواند هزینه سفر خود را از شرکت بیمه دریافت کند.

تحویل دارو: تهیه و پرداخت هزینه داروهای ضروری بیمه‌گزار نیز از دیگر موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی سامان کانادا است.

مشاوره حقوقی: در زمینه‌هایی که بیمه‌گزار از لحاظ قانونی دچار مشکل شده است شرکت کمک‌رسان با ارایه مشاوره حقوقی از وی حمایت می‌کند.   

پوشش جبران هزینه پزشکی و دندانپزشکی دارای فرانشیز است؛ یعنی پرداخت بخشی از مبلغ خسارت بر عهده بیمه‌گزار است.

ممکن است در طول سفر مدارک، چمدان و وجه نقد بیمه‌گزار گم شود و یا در اثر تاخیر در حرکت وسیله نقلیه مورد استفاده بیمه‌گزار خساراتی به وی تحمیل شود همه این موارد از دیگر پوشش‌های بیمه مسافرتی سامان است که خسارات ناشی از آن‌ها با این بیمه جبران می‌شود.

نحوه پرداخت خسارت بیمه مسافرتی سامان کانادا چگونه است؟

نحوه پرداخت خسارت بیمه مسافرتی سامان کانادا چگونه است؟

نحوه پرداخت خسارت بیمه مسافرتی یکی از ملاک‌های مهم برای انتخاب شرکت بیمه است. بیمه‌گزار برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی سامان می‌تواند در هنگام بروز حادثه با شماره شرکت کمک‌رسان که در بیمه‌نامه درج شده تماس بگیرد و با اعلام شماره بیمه‌نامه، وقوع خسارت را گزارش دهد. شرکت کمک‌رسان بلافاصله به کمک بیمه‌گزار می‌آید و هزینه‌های ایجادشده را یا به حساب بیمه‌گزار و یا به حساب سازمانی که بیمه‌گزار به آن مراجعه کرده، واریز می‌کند.

اگر به هر دلیل نتوانستید خسارت ایجادشده را از شرکت کمک‌رسان دریافت کنید می‌توانید بعد از بازگشت به کشور به شعب بیمه مسافرتی سامان مراجعه کرده و با ارایه مدارک، خسارت را دریافت کنید.

خرید آنلاین بیمه از بیمیتو

همان طور که گفتیم شرکت‌های مختلف ممکن است بیمه مسافرتی را با پوشش و مزایای مختلفی ارایه دهند. برای اینکه بتوانید در کمترین زمان ممکن بهترین بیمه مسافرتی را خریداری کنید می‌توانید به بیمیتو مراجعه کنید. با بیمیتو می‌توانید شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و با توجه به اولویت‌های خود مناسب‌ترین بیمه را انتخاب کنید. با خرید بیمه مسافرتی از بیمیتو در صورتی که مایل باشید بیمه‌نامه از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود؛ زیرا برای دریافت خسارت نیازی به نسخه کاغذی بیمه‌نامه ندارید. علاوه بر بیمه مسافرتی می‌توان استعلام بیمه شخص ثالث، بدنه، تکمیلی درمان، آتش‌سوزی، عمر و… را از طریق بیمیتو انجام داد و بیمه را مطابق نیاز خود تهیه کرد.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید