اگر از کسانی هستید که قصد سفر به اروپا را دارید، حتماً به فکر تهیه بیمه مسافرتی خارج از کشور افتاده‌اید. بیمه مسافرتی شینگن برای تمام کسانی که قصد اخذ ویزای شینگن را دارند، الزامی است. با این تفاسیر جای بسیار خوبی آمده‌اید!!

بیمه مسافرتی سامان، بیمه مسافرتی پارسیان، بیمه مسافرتی پاسارگاد، بیمه مسافرتی البرز و… ازجمله بیمه‌های مسافرتی هستند که خدمات بیمه مسافرتی را در حوزه شینگن را ارائه می‌دهند.

در این مطلب قصد داریم بیمه مسافرتی شینگن را به‌طور کامل بررسی کنیم. برای این منظور ابتدا در مورد منطقه شینگن صحبت می‌کنیم.

بیمه مسافرتی رو گرون نخرشینگن و اروپا

بیمه مسافرتی شینگن و اروپا

شینگن درواقع منطقه‌ای در اروپا است که در این منطقه، برای سفر از کشوری به کشور دیگر، نیازی به اخذ ویزا نیست. این منطقه تمام کشورهای اروپا را شامل نمی‌شود.

ویزای شینگن نیز اجازه ورود به تمام کشورهای عضو شینگن است. کسی که ویزای شینگن را داشته باشد، می‌تواند به تمام کشورهای شینگن سفر کند و بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد، از کشوری به کشور دیگر در حوزه شینگن جابجا شود. لیست کشورهای عضو منطقه شینگن به شرح زیر است:

. اتریش

. بلژیک

. جمهوری چک

. دانمارک

. استونی

. فنلاند

. فرانسه

. آلمان

. یونان

. مجارستان

. ایسلند

. ایتالیا

. لتونی

. لیتوانی

. لوکزامبورگ

. مالت

. هلند

. نروژ

. پرتغال

. لهستان

. اسلواکی

. اسلوونی

. اسپانیا

. سوئد

. سوئیس

. لیختن اشتاین

منطقه شینگن شامل 26 کشور است


هزینه‌های درمان در منطقه شینگن

هزینه های درمان در بیمه مسافرتی شینگن

هزینه‌های درمان در بعضی کشورهای حوزه شینگن بسیار بالا است. اگر فردی در این منطقه دچار حادثه جسمی شود و بخواهد به‌صورت آزاد (بدون استفاده از بیمه) هزینه‌های درمان را پرداخت کند، ممکن است بسیار گران تمام شود و فرد توان پرداخت نداشته باشد.

جدول زیر کل هزینه‌های سلامت کشورهای عضو شینگن را در سال 2015 بیان می‌کند. بر اساس این جدول گران‌ترین هزینه‌های درمان مربوط به لوکزامبورگ و ارزان‌ترین آن مربوط به لتونی است. کل هزینه‌های سلامت در لوکزامبورگ در سال 2015 بیش از 28 میلیون تومان شده است!!!

هزینه درمان در بیمه مسافرتی شینگن


بیمه مسافرتی خارج از کشور

بیمه مسافرتی خارج از کشور از بیمه‌گزار در برابر حوادث احتمالی سفر خارجی محافظت می‌کند.  بسته به شرایط بیمه‌گزار و کشور مقصدش، انواع مختلفی از بیمه مسافرتی خارج از کشور وجود دارد. خدمات بیمه مسافرتی خارج از کشور توسط شرکت‌های کمک‌رسان انجام می‌گیرد.

شرکت‌های کمک‌رسان طرف قرارداد شرکت‌های بیمه هستند و خدمات بیمه مسافرتی خارج از کشور را خارج از مرزها به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند. انواع مختلفی از شرکت‌های کمک رسان در سراسر دنیا وجود دارد و هر کدام از شرکت های بیمه با یکی یا تعدادی از آن ها قرارداد دارند. برای مثال بیمه مسافرتی سامان با شرکت Mideast طرف قرارداد است که کل دنیا را پوشش می‌دهد.

هنگام وقوع حادثه نیز باید به شماره بین‌المللی که بر روی بیمه‌نامه درج‌شده و متعلق به شرکت کمک‌رسان است، تماس گرفت تا این شرکت نسبت به خسارت واردشده پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

مواردی از خسارات که شامل بیمه مسافرتی خارج از کشور می‌شود، پوشش‌های بیمه نام دارد. بعضی از این پوشش‌ها دارای فرانشیز است.فرانشیز مقداری از هزینه خسارت است که باید توسط بیمه‌گزار پرداخت شود. برای مثال اگر یک صدمه جسمی دارای 150 یورو خسارت باشد و 25 یورو فرانشیز داشته باشد، درصورتی‌که شامل موارد خاص نباشد (موارد جسمی حاد یا بستری شدن بیش از 24 ساعت در بیمارستان)، 25 یورو از خسارت را بیمه‌گزار و 125 یورو را شرکت بیمه پرداخت می‌کند.

بیمه مسافرتی خارج از کشور برای اخذ ویزا از برخی سفارت خانه ها الزامی است


عوامل مؤثر در بیمه مسافرتی شینگن

برای اخذ ویزای منطقه شینگن، داشتن بیمه مسافرتی خارج از کشور الزامی است. برای بیمه مسافرتی شینگن دسته‌بندی‌های مختلفی با توجه به شرایط سفر و وضعیت بیمه‌گزار وجود دارد. بعضی از کشورهای حوزه شینگن (مثل نروژ و فنلاند) دارای آب‌وهوای بسیار سردی هستند و ممکن است بعد از مسافرت از ایران به این کشورها دچار سرماخوردگی شوید و در صورتی‌که بیمه مسافرتی مناسبی انتخاب نکرده باشید باید هزینه‌های زیادی را متحمل شوید؛ لذا در انتخاب بیمه مسافرتی باید دقت لازم را اعمال کرد. عواملی که در نوع بیمه مسافرتی شینگن تأثیرگذار است، عبارتند از:

. سن بیمه‌گزار

شرکت‌های بیمه معمولاً یک دسته‌بندی سنی دارند که بیمه‌گزار با توجه به سنش، در یکی از این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرد. حق بیمه با توجه به دسته‌ای که در آن قرار می‌گیرید، غالباً صعودی است.

افراد بین 13 تا 65 سال در یک دسته‌بندی سنی قرار می‌گیرند

. سقف تعهدات طرح انتخابی

سقف تعهدات هر طرح، حداکثر تعهدات مالی است که بیمه مسافرتی خارج از کشور در برابر بیمه‌گزار دارد. برای مثال طرح شینگن 50 هزار یورویی یعنی شرکت بیمه در برابر خسارت پزشکی و درمانی بیمه‌گزار تا سقف 50 هزار یورو هزینه تقبل می‌کند. (با احتساب فرانشیز برای مواردی)

این سقف تعهد باید متناسب با شرایط سفر تعیین شود. برای مثال اگر بخواهید در فصل زمستان راهی نروژ شوید، با توجه به سرد بودن این کشور در این فصل و بالا بودن هزینه‌های درمان آنجا، بهتر است بیمه مسافرتی با سقف تعهد بالاتر را خریداری کنید. معمولا اختلاف قیمت حق بیمه با سقف تعهد حداقل و حداکثر زیاد نیست و به نفع بیمه‌گزار است که سقف تعهد بالاتر را تهیه کند.

میخوای بدونی

می‌خوام بدونم

حداکثر سقف تعهدات، 60 هزار یورو می باشد

. طرح‌های خاص

بعضی شرکت‌های بیمه طرح‌های خاصی برای بیمه مسافرتی شینگن در نظر می‌گیرند.

برای مثال بیمه مسافرتی سامان طرح اقتصادی دارد. در این طرح بیمه‌گزار از سقف پوشش‌های پایین‌تر و شاید پوشش‌های کمتری بهره‌مند شود ولی در عوض حق بیمه کمتری پرداخت می‌کند.طرح‌ های اقتصادی غالباً دارای سقف پوشش و حق بیمه کمتر هستند

. مدت سفر

مدت سفر نیز در تعیین نوع بیمه مسافرتی شینگن تأثیرگذار است. بسته به مدت زمانی که بخواهید خود را بیمه کنید، حق بیمه مسافرتی شینگن تفاوت دارد.

در کشورهایی که داشتن بیمه مسافرتی شینگن برای دریافت ویزا اجباری است، بیمه مسافرتی خارج از کشور باید کل مدت سفر را پوشش دهد.

بعضی شرکت‌ها بیمه‌نامه شش‌ماهه و یک‌ساله نیز صادر می‌کنند

. پوشش‌های بیمه‌ای

یکی از عوامل مهم در انتخاب بیمه مسافرتی شینگن، پوشش‌هایی است که شامل این بیمه می‌شود. بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور برای شینگن، بیمه‌ای است که پوشش‌های آن متناسب با نیاز بیمه‌گزار باشد. همچنین برای انتخاب بیمه مسافرتی مناسب، باید به سقف تعهد هریک از پوشش‌ها مثل دندان‌پزشکی، تاخیر بار، فقدان بار و… توجه کرد.. نحوه پرداخت خسارت

نحوه پرداخت خسارت در بیمه مسافرتی شینگن

یکی از عوامل مهم در انتخاب بیمه مسافرتی خارج از کشور در حوزه شینگن نحوه پرداخت خسارت شرکت بیمه است.

بعضی شرکت‌ها هزینه خسارت واردشده را به‌طور مستقیم با سازمان مربوطه (بیمارستان، فرودگاه و…) محاسبه می‌کنند. مثلاً اگر بیمه‌گزار دچار خسارت جسمی شده باشد، شرکت کمک‌رسان در این حالت با بیمارستان هزینه‌های خسارت را به‌طور مستقیم محاسبه می‌کند.

بعضی شرکت‌ها هزینه خسارات را در صورت امکان در سفر (موقع وقوع خسارت) به حساب بیمه‌گزار واریز می‌کنند.

بعضی دیگر از شرکت‌ها امکان پرداخت هزینه خسارت را در محل ندارند و بیمه‌گزار باید هزینه خسارت واردشده را پرداخت کند و با ارائه مدارک لازم، هزینه خسارت را در ایران از شرکت بیمه دریافت کند.

پرداخت خسارت در محل حادثه توسط شرکت کمک‌رسان، یک مزیت محسوب می‌شود


شرکت‌های بیمه ارائه‌دهنده بیمه مسافرتی شینگن

بعضی شرکت‌های بیمه طرح جداگانه‌ای برای بیمه مسافرتی شینگن ندارند و برای تهیه بیمه مسافرتی در حوزه شینگن، باید از بیمه مسافرتی برای مناطق بزرگ‌تری که شامل شینگن شود، استفاده کرد. برای مثال بیمه مسافرتی پارسیان طرح “کشورهای اروپا” را دارد که شامل کشورهای شینگن هم می‌شود. در بعضی شرکت‌ها برای خریداری طرحی که کشورهای شینگن را شامل شود، باید طرح “کل کشورهای جهان” را خرید. قطعاً هر چقدر منطقه تحت پوشش وسیع‌تر شود، هزینه حق بیمه بیشتر می‌شود؛ لذا به نفع بیمه‌گزار است که بیمه مسافرتی شینگن را از شرکتی تهیه کند که دارای طرحی مخصوص منطقه شینگن باشد. بعضی از شرکت‌های ارائه دهنده بیمه مسافرتی خارج از کشور عبارتند از:

. سامان

. پارسیان

. پاسارگاد

. …


مقایسه حق بیمه بین شرکت‌های مختلف

در این بخش می‌خواهیم نرخ بیمه مسافرتی خارج از کشور را برای بیمه مسافرتی شینگن با یکدیگر مقایسه کنیم. این نرخ برای افراد بین 13 تا 65 سال برای سفر 7-1 روزه و یک‌ساله به شرح زیر است:

حق بیمه مسافرتی شنگننحوه خرید بیمه مسافرتی شینگن

نحوه خرید بیمه مسافرتی شینگن

برای خرید بیمه مسافرتی شینگن باید ابتدا نسبت به نمایندگی‌هایی از شرکت بیمه موردنظر که خدمات بیمه مسافرتی شینگن ارائه می‌دهند، مطلع شد؛ سپس با داشتن پاسپورت به آنجا مراجعه کرد.

تمام نمایندگی‌های بیمه، بیمه مسافرتی ارائه نمی‌دهند؛ به همین خاطر حتی برقراری ارتباط تلفنی و اینترنتی با همه بیمه‌ها برای خرید بیمه مسافرتی بسیار دشوار است.

 یکی از بهترین روش‌ها می‌تواند خرید آنلاین بیمه مسافرتی از یک سایت معتبر باشد.

تصور کنید از طریق سایتی معتبر با پاسخ دادن به چند سوال ساده، بتوانید با مشاهده همه طرح ها و مقایسه بیمه مسافرتی شرکت‌های مختلف، مناسب‌ترین آن را برای خود انتخاب کنید.

این روش در اپلیکیشن و وب سایت بیمیتو امکان پذیر است. در حال حاضر در بیمیتو این روش برای بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی و… پیاده شده است.

با استفاده از بیمیتو می‌توان به نظرات کاربران نیز دسترسی پیدا کرد و از کیفیت خدمات شرکت‌های بیمه نیز مطلع شد.

بیمیتو، سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه


نکته مهمی که باید در مورد بیمه مسافرتی شینگن دانست

با داشتن بیمه مسافرتی شینگن، در تمام منطقه شینگن می‌توانید از این بیمه استفاده کنید؛ با صرف‌نظر از اینکه به کدام‌یک از کشورهای شینگن قصد سفر دارید یا اینکه قصد سفر از کشوری به کشور دیگر را در منطقه شینگن دارید.

در واقع روی این بیمه‌نامه نام کشور خاصی نوشته نمی‌شود و در تمام منطقه شینگن اعتبار دارد.

آنلاین بخر

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید