سفر به کشورهای خارجی ممکن است با خطراتی برای افراد مواجه باشد؛ انواع بیماری، گم‌شدن بار، تأخیر وسیله نقلیه و مواردی دیگر که می‌تواند سفری خاطره‌انگیز را با مشکلات و چالش‌هایی جدی مواجه کند. خرید بیمه مسافرتی می‌تواند راه مناسبی برای مقابله با این خطرات باشد. بیمه مسافرتی سامان، پارسیان، پاسارگاد، البرز، ایران، سینا، کارآفرین، دانا، آسیا، ملت و ما از جمله بیمه‌هایی هستند که خدمات بیمه سفر را ارائه می‌دهند. در این مطلب قصد داریم بیمه مسافرتی ما را به‌طور کامل توضیح دهیم و مزایا و معایب آن را بررسی کنیم. 


مطلب مرتبط: بیمه مسافرتی خارج از کشور چیست؟


معرفی بیمه ما

بیمه مسافرتی ما

شرکت بیمه ما در سال 1390 شروع به فعالیت در صنعت بیمه کرده است. سهام‌دار اصلی بیمه ما بانک ملت است. شاید تصور کنید که بیمه ملت متعلق به بانک ملت باشد ولی بیمه‌ای که درصد زیادی از آن متعلق به بانک ملت است، بیمه ما می‌باشد. یکی از خدماتی که بیمه ما ارائه می‌دهد، بیمه مسافرتی ما است.

بیمه مسافرتی خارج از کشور در برابر انواع خطرات سفرهای خارجی از بیمه‌گزاران محافظت می‌کند. بیمه‌گزاران در برابر حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کنند، از طریق شرکت‌های کمک‌رسان تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می‌گیرند.


مطلب مرتبط: بیمه مسافرتی ملت/ ایمن سفر کنید.


شرکت کمک‌رسان

شرکت‌های بیمه خارج از کشور شعبه ندارند. این شرکت‌ها خدمات بیمه مسافرتی را از طریق شرکت‌های کمک‌رسان خارج از کشور ارائه می‌دهند. بیمه مسافرتی ما نیز به همین صورت است. بیمه مسافرتی ما با شرکت کمک‌رسان Mideast به بیمه‌گزاران خدمات ارائه می‌دهد.

یکی از موارد قابل‌توجه درباره شرکت‌های کمک‌رسان، اپراتور فارسی‌زبان است. درصورتی‌که بیمه‌گزار در سفر دچار حادثه یا مشکلی شود، باید فوراً به شرکت کمک‌رسان که شماره آن بر روی بیمه‌نامه مسافرتی درج شده است تماس بگیرد و حادثه رخ داده را برای اپراتور آن شرح دهد. اگر بیمه‌گزار به زبان انگلیسی مسلط نباشد و شرکت کمک‌رسان فاقد اپراتور فارسی‌زبان باشد، بیمه‌گزار دچار مشکل شده و به‌تبع آن شرکت کمک‌رسان نمی‌تواند خدماتی به بیمه‌گزار ارائه دهد.

شرکت کمک‌رسان Mideast دارای اپراتور فارسی‌زبان است.


مطلب مرتبط: شرکت‌های کمک‌رسان در سفر چه کمکی به ما می‎‌کنند؟


شرکت کمک‌رسان Mideast که طرف قرارداد با بیمه مسافرتی ما است، دارای اپراتور فارسی‌زبان است!


پوشش‌های بیمه مسافرتی ما

پوشش های بیمه مسافرتی ما

هر بیمه مسافرتی دارای تعدادی پوشش و موارد استثنا است. پوشش‌های بیمه مسافرتی ما شامل خطراتی است که این بیمه تحت پوشش خود قرار می‌دهد و در صورت وقوع، مطابق بیمه‌نامه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند. پوشش‌های بیمه مسافرتی ما به شرح زیر است:

. پرداخت خسارت هزینه‌های پزشکی و بستری در مراکز درمانی (به‌جز بیماری‌های مزمن و بیماری‌هایی که بیمه‌گزار قبل از سفر به آن دچار بوده است.)

. پرداخت هزینه انتقال یا بازگرداندن بیمه‌گزار به کشور محل اقامت در طول سفر در اثر لزوم

. جبران خسارت دندانپزشکی در مواقع لزوم

. انتقال جسد بیمه‌گزار در صورت فوت

. بازگرداندن اعضای خانواده همراه بیمه‌گزار به کشور محل اقامت در مواقع خاص و اضطراری

. سفر ضروری یکی از اعضای خانواده

. پرداخت هزینه در صورت بروز مسائل حقوقی

. پیگیری در صورت فقدان مدارک شناسایی

. انتقال کودکانی که بی‌سرپرست مانده‌اند به کشور محل اقامت

. انتقال اطلاعات مراجع درمانی و پیام‌ها در صورت لزوم

. بازگشت به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده

. هزینه ارسال دارو

. جبران خسارت در صورت تأخیر در رسیدن بار بیمه‌گزار

. فقدان بار تحویلی به فرودگاه و هواپیما

. یافتن و ارسال بار بیمه‌گزار در صورت پیدا شدن

. پرداخت خسارت در صورت تأخیر در حرکت وسیله نقلیه

. ارسال وجه نقد

. حواله وجه ضمانت

بیمه‌های مسافرتی غالباً دارای موارد استثنایی هم هستند. این موارد استثنا به بیمه‌گزار هنگام خرید کمک می‌کند تا در صورت عدم قبول موارد استثنا، بیمه مسافرتی را خریداری نکند.

متأسفانه سایت بیمه ما این موارد استثنا را در اختیار مراجعین قرار نداده است و نمایندگان نیز دراین‌باره ممکن است اطلاعات کاملی ارائه ندهند.

میخوای بدونی

می‌خوام بدونم


مطلب مرتبط: پوشش‌های بیمه مسافرتی چیست؟


بیمه مسافرتی ما اطلاعاتی درباره استثناهای پوشش‌ بیمه مسافرتی ارائه نکرده است.


عوامل مؤثر در نوع بیمه مسافرتی ما

عوامل موثر بر بیمه مسافرتی ما

عواملی که در تعیین نوع بیمه مسافرتی ما نقش دارند، عبارتند از:

سن بیمه‌گزار

بسته به سن بیمه‌گزار، نوع بیمه مسافرتی ما متفاوت است. شرکت‌های بیمه افراد با سنین مختلف را در دسته‌بندی‌های متفاوتی قرار می‌دهند. بسته به اینکه بیمه‌گزار در کدام‌یک از این دسته‌بندی‌ها قرار گیرد، نوع بیمه مسافرتی وی فرق دارد. دسته‌بندی سن در بیمه مسافرتی ما به شرح زیر است:

. کمتر از 12 سال

. 13 تا 65 سال

. 66 تا 70 سال

. 71 تا 75 سال

. 76 تا 80 سال

. بیش از 81 سال

مدت زمان سفر

بسته به مدت زمانی که بیمه‌گزار بخواهد تحت پوشش بیمه مسافرتی ما باشد، نوع بیمه متغیر است. مدت زمان‌هایی که بیمه‌گزار می‌تواند از خدمات بیمه مسافرتی ما استفاده کند، به شرح زیر است:

. 1 تا 7 روز

. 8 تا 15 روز

. 16 تا 23 روز

. 24 تا 31 روز

. 32 تا 45 روز

. 46 تا 62 روز

. 63 تا 92 روز

. شش ماه

. یک سال


مطلب مرتبط: بیمه مسافرتی پارسیان بخریم یا نه؟


مناطق تحت پوشش و سقف تعهد

مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی ما

بیمه‌گزار در نهایت یکی از طرح‌های بیمه مسافرتی ما را خریداری می‌کند. هر طرح شامل منطقه‌ای که بیمه‌گزار تحت پوشش قرار می‌گیرد و سقف تعهدات بیمه در آن حوزه در برابر حوادث و خسارات مختلف است. سقف تعهدات، حداکثر تعهدات مالی بیمه در برابر خسارات مختلف است.

برای مثال طرح شنگن 30 هزار یورویی یعنی این طرح در حوزه شنگن تا سقف 30 هزار یورو هزینه‌های پزشکی و درمانی را پوشش می‌دهد. نام طرح‌ها با استفاده از سقف تعهدات هزینه‌های پزشکی آن انتخاب شده است.

طرح‌های بیمه مسافرتی ما عبارتند از:

. کل دنیا با سقف تعهد 50 هزار یورو

. کل دنیا به‌جز آمریکا، کانادا و ژاپن با سقف تعهد 50 هزار یورو

. شنگن طلایی با سقف تعهد 50 هزار یورو

. شنگن با سقف تعهد 30 هزار یورو

. ترکیه، عربستان، خاورمیانه و آفریقا با سقف تعهد 10 هزار یورو

. عراق و سوریه با سقف تعهد 10 هزار یورو

. حوزه خلیج فارس با سقف تعهد 10 هزار یورو

در حال حاضر به دلیل وجود جنگ، طرح عراق و سوریه صادر نمی‌شود.


مقایسه حق بیمه طرح‌های مختلف

نرخ بیمه مسافرتی خارج از کشور طرح‌های مختلف متفاوت است. در اینجا حق بیمه طرح‌های مختلف بیمه مسافرتی ما را با یکدیگر مقایسه کرده‌ایم. حق بیمه مسافرتی ما برای افراد بین 13 تا 65 سال و برای سفرهای 1 تا 7 روزه و یک‌ساله به‌صورت زیر است:

مقایسه حق بیمه مسافرتی ما

استعلام قیمت بیمه مسافرتی ما


مطلب مرتبط: قیمت بیمه مسافرتی شنگن چگونه تعیین می‌شود؟


تخفیف‌های بیمه مسافرتی ما

بیمه مسافرتی ما به‌صورت دوره‌ای گاهی اوقات تخفیف‌هایی را برای بیمه‌گزاران در نظر می‌گیرد. همچنین برای گروه‌هایی با تعداد مشخص نیز این بیمه تخفیف‌های 10 یا 15 درصدی برای خرید گروهی در نظر دارد. البته بیمه مسافرتی ما تخفیف گروهی را در صورت عقد قرارداد (برای آژانس‌ها و…) اعمال می‌کند.


نحوه خرید بیمه مسافرتی ما

خرید بیمه مسافرتی ما

یکی از راه‌های خرید بیمه مسافرتی مراجعه حضوری به یکی از نمایندگی‌های بیمه ما است. با مراجعه حضوری و ارائه اطلاعات در مورد نوع بیمه درخواستی، بیمه مسافرتی ما را می‌توانید دریافت کنید. این روش با توجه به مشغله زیاد افراد، ترافیک و … شاید بهترین راه خرید بیمه مسافرتی نباشد.

همچنین می‌توان مدارک لازم را از طریق ایمیل یا تلگرام برای نماینده بیمه ما ارسال کرد و بیمه‌نامه مسافرتی را از راه دور صادر کرد. البته ممکن است همه نمایندگان این خدمات را ارائه ندهند لذا باید با برقراری تماس تلفنی نسبت به صدور از راه دور بیمه‌نامه مسافرتی مطلع شد.

بعضی از افراد عادت دارند هنگام خرید هر کالا یا خدماتی، اقدام به مقایسه انواع مختلف آن کنند و بعد از مقایسه تصمیم به خرید کنند. برای خرید بیمه اگر بخواهید از تمام تعرفه‌های بیمه مسافرتی موجود در شرکت‌های مختلف از طریق مراجعه حضوری مطلع شوید، این کار قطعاً زمان‌بر و دشوار خواهد بود.

راه دیگر برای مقایسه طرح‌های بیمه مختلف، استفاده از بیمیتو است.

اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو سامانه‌ای آنلاین برای مقایسه و خرید بیمه است. با استفاده از بیمیتو می‌توان بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی و بیمه مسافرتی را مقایسه و خریداری کرد.

بیمیتو، سامانه آنلاین مقایسه و خرید انواع بیمه!


نحوه دریافت خسارت

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی ما

نحوه دریافت خسارت بستگی به نوع خسارت وارد شده دارد. اگر خسارت به‌گونه‌ای باشد که نتوان هزینه آن را در کشور محل اقامت دریافت کرد، شرکت کمک‌رسان ملزم به پرداخت آن در محل است. برای مثال اگر بیمه‌گزار کیف پول خود را گم کند، شرکت کمک‌رسان خسارت وی را در محل پیگیری می‌کند. برای خسارات دیگری که ضرورتی برای پرداخت آن وجود ندارد، بیمه‌گزار باید هزینه‌های خسارت را شخصاً در محل پرداخت کند، مدارک لازم را با خود به کشور محل اقامت بیاورد و هزینه خسارت را در ایران دریافت نماید.


مطلب مرتبط: جزئیات بیمه‌نامه مسافرتی را با دقت بخوانید!


نکات قابل توجه در مورد بیمه مسافرتی ما

. بیمه مسافرتی ما برای مناطقی که درگیر جنگ هستند، پوششی در نظر نمی‌گیرد؛ لذا طرح عراق و سوریه در حال حاضر ارائه نمی‌گردد.

. درصورتی‌که بیمه‌گزار خواهان ابطال بیمه‌نامه مسافرتی خود باشد، در شرایطی که ویزا صادر نشده باشد می‌تواند حق بیمه خود را با کسر 10 هزار تومان پس بگیرد.

. درصورتی‌که ویزا صادر شده باشد ولی بیمه‌گزار به سفر نرفته باشد و مدت ویزا تمام شده باشد، بیمه‌گزار می‌تواند با کسر 10% مبلغ، حق بیمه خود را پس بگیرد.

. درصورتی‌که بیمه‌گزار بخواهد بیمه مسافرتی با مدت بیشتر تهیه کند، با پرداخت مابه‌التفاوت حق بیمه این امر میسر است و در این حالت مبلغی از حق بیمه بابت تعویض بیمه‌نامه کسر نمی‌شود.

آنلاین بیمه مسافرتی ما بخر

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید