اگر اهل سفر خارجی باشید و یا برای یک سفر خارجی برنامه‌ریزی کرده باشید، قطعاً اسم بیمه مسافرتی خارج از کشور برایتان آشنا است. این بیمه برای اخذ ویزا از اکثر سفارت‌خانه‌ها الزامی است. شما می‌توانید از بیمه‌های مسافرتی مختلفی مثل بیمه مسافرتی سامان، بیمه مسافرتی پاسارگاد، پارسیان و… استفاده کنید. اما کدام‌یک بهتر است و برای سفر ما مناسب‌تر است؟ در این مطلب قصد داریم بیمه مسافرتی پارسیان را ریزبینانه بررسی کنیم و به سؤال آیا بیمه مسافرتی پارسیان، پشتیبان خوبی برای سفرهای خارجی است یا خیر پاسخ دهیم.

استعلام قیمت بیمه مسافرتی پارسیان


معرفی بیمه پارسیان

بیمه مسافرتی پارسیان

شرکت بیمه پارسیان از سال 1382 فعالیت خود را در حوزه صنعت بیمه آغاز کرده و در سال‌های 83 تا 86 موفق به کسب رتبه سوم در بین کلیه شرکت‌های بیمه‌شده است. یکی از خدمات این شرکت، بیمه مسافرتی پارسیان می‌باشد.

بیمه مسافرتی پارسیان از بیمه‌گزار در برابر خطرات و ریسک‌های احتمالی در سفرهای خارجی حمایت می‌کند. بسته به مواردی که شامل پوشش‌های بیمه مسافرتی پارسیان باشد، بیمه‌گزار می‎‌تواند از خدمات این بیمه مسافرتی استفاده کند.پوشش‌های بیمه مسافرتی پارسیان

مواردی که مشمول هزینه و اقدامات بیمه مسافرتی پارسیان می‌شود، پوشش‌های بیمه مسافرتی پارسیان نام دارد. شرکت‌های بیمه هرکدام دارای پوشش‌های متفاوتی هستند (البته درصد زیادی از این پوشش‌ها بین تمام شرکت‌ها مشترک است). این پوشش‌ها در بیمه مسافرتی پارسیان عبارتند از:

. هزینه‌های مربوط به بستری شدن، معالجات پزشکی و دارویی

. هزینه‌های مربوط به دندان‌پزشکی

. انتقال بیمه‌گزار به کشورش در صورت بروز حادثه

. بازگرداندن اعضای درجه اول خانواده بیمه‌شده به کشورش (در صورت بروز حادثه برای بیمه‌گزار)

. بازگرداندن جسد بیمه‌گزار به کشورش در صورت فوت وی

. سفر اضطراری یکی از اعضای درجه یک خانواده بیمه‌گزار به علت بستری شدن وی

. در اختیار قرار دادن اطلاعات درمانی به پزشک در مواقع موردنیاز

. حواله وجه‌الضمانت و وجه نقد

. پیگیری و تقبل هزینه در صورت مفقود شدن مدارک شناسایی

. پرداخت هزینه‌های مسائل حقوقی در صورت بروز مشکل

. پرداخت هزینه‌های لازم، یافتن و ارسال بار بیمه‌گزار در صورت فقدان یا تأخیربیمه مسافرتی پارسیان امکان حواله وجه نقد را در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد.

*مواردی از خطرات وجود دارد که مشمول بیمه مسافرتی پارسیان نمی‌شود. این موارد به شرح زیر است:

. مواردی که بیمه‌گزار در شرایط روانی سالم نباشد یا قصد سو استفاده از بیمه را داشته باشد.

. بیمه‌گزار در اقدامات جنایی شرکت کرده باشد.

. صدمه دیدن از هرگونه بلای طبیعی

. خسارات ناشی از جنگ، تروریسم، فعل‌وانفعالات هسته‌ای و…

. خسارات ناشی از شرکت کردن بیمه‌گزار در شرط‌بندی، دعوا و غیره (دفاع از خود از این قاعده مستثنا است.)

. درمان بیماری‌هایی که قبل از شروع سفر یا قبل از اعتبار بیمه‌نامه بیمه‌گزار به آن‌ها مبتلا باشد

. شرکت بیمه‌گزار در هر رقابت زیر نظر فدراسیون‌های ورزشی و مسابقات پرریسک (اسکی و…)

. دانشجویان خارج از ایران و افراد مقیم

. استفاده از وسایل غیرمتعارف برای حمل‌ونقل (هلی کوپتر و…)

. صدمات ناشی از ریسک‌های شغلی

. مواردی که پیگیری خسارت بدون اطلاعات شرکت بیمه پارسیان انجام گیرد. (به استثنا موارد ضروری)

. مرگ یا صدمات ناشی از خودکشی

. صدمات ناشی از مصرف الکل، مواد مخدر و دارو (بدون مجوز پزشک مصرف شود یا قبل از سفر بیمه‌گزار مصرف کرده باشد.)

. درمان هرگونه بیماری روحی و روانی

. صدمات ناشی از عدم پیگیری بیمه‌گزار

. درمان‌های توان‌بخشی (فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی و…)

 . وسایلی مانند عینک، ارتودنسی و…

. عوارض و صدمات ناشی از حاملگی، زایمان و سقط جنین

. صدمه دیدن بار درصورتی‌که بار به‌خوبی بسته‌بندی نشده باشد یا شامل مواد فاسدشدنی باشد

. فیزیوتراپی، درمان‌های زیبایی، آفتاب درمانی و غیره

. درمان خساراتی که طبق نظر پزشک ضرورتی برای درمان ندارد

. بیماری‌های شایع در دنیا

اگر در سفر حین ورزش‌هایی مانند اسکی آسیب ببینید، از طرف بیمه مسافرتی پارسیان هیچ پوششی به شما تعلق نمی‌گیرد.


طرح‌ها و دسته‌بندی‌های بیمه مسافرتی پارسیان

دسته‌بندی مناطق در بیمه مسافرتی پارسیان

دسته‌بندی‌هایی که بیمه مسافرتی پارسیان برای مناطق مختلف دنیا دارد، به شرح زیر است:

. کلیه کشورهای جهان

. کلیه کشورهای جهان به‌جز آمریکا، کانادا، ژاپن و استرالیا

. ترکیه، خاورمیانه و آفریقا

. حوزه خلیج‌فارس

. کشورهای اروپا

در هریک از این مناطق از شرکت خاصی به عنوان کمک‌رسان استفاده می‌شود.مختصری درباره شرکت‌های کمک‌رسان

شرکت‌های کمک‌رسان بیمه مسافرتی پارسیان

شرکت‌های کمک‌رسان به‌عنوان واسط بین شرکت‌های بیمه و بیمه‌گزاران، خارج از مرزها به بیمه‌گزاران خدمات بیمه ارائه می‌دهند. تمام شرکت‌های بیمه که خدمات بیمه مسافرتی ارائه می‌دهند، با شرکت‌های کمک‌رسان قرارداد دارند و همکاری می‌کنند.

شرکت بیمه پارسیان با سه شرکت “اواسان”، “Allianz” و “Mideast” همکاری دارد. هرکدام از این شرکت‌ها در محدوده خاصی از بیمه‌گزاران بیمه مسافرتی پارسیان پشتیبانی می‌کنند.

شرکت اواسان یکی از شرکت‌های کمک‌رسانی است که با بیمه مسافرتی پارسیان همکاری دارد. در حال حاضر بیمه مسافرتی پارسیان فقط در منطقه ترکیه، آفریقا و خاورمیانه با شرکت اواسان قرارداد دارد. این شرکت دارای اپراتور فارسی‌زبان است.شرکت کمک‌رسانی جهانی Allianz یک شرکت کمک‌رسانی بین‌المللی است که سالانه بیش از 25 میلیون نفر را در برابر خطرات احتمالی سفر، در اقصی نقاط جهان پشتیبانی می‌کند. بنابر اظهارات نمایندگی بیمه شرکت پارسیان، این شرکت در تمام کشورها (به‌خصوص کشورهای اروپا) با شرکت بیمه پارسیان همکاری می‌کند. این شرکت کمک‌رسان فاقد اپراتور فارسی‌زبان است.

شرکت کمک‌رسانی Mideast چهارمین شرکت کمک‌رسانی بین‌المللی است که در تمام کشورهای جهان به‌جز اروپا با شرکت بیمه پارسیان همکاری دارد و از مسافران حمایت می‌کند. طبق ادعای نماینده بیمه پارسیان این شرکت کمک‌رسان در 24 ساعت شبانه‌روز دارای اپراتور فارسی‌زبان است.

اطلاعاتی که درباره اپراتور شرکت‌های کمک رسان ارائه شد، به صورت مختصر در جدول زیر ذکر شده است:

شرکت های کمک رسان در بیمه مسافرتی پارسیان

میخوای بدونی

می‌خوام بدونم

 


مقایسه سقف پوشش‌ها و حق بیمه‌های مسافرتی پارسیان

در این بخش می‌خواهیم به بررسی انواع طرح‌های بیمه مسافرتی پارسیان، سقف پوشش‌ها و مبلغ حق بیمه‌ها بپردازیم. این حق بیمه‌ها برای افراد بین 65-13 سال و برای محدوده کل کشورهای جهان است. شرح جزئیات به‌صورت زیر است:

حق بیمه مسافرتی پارسیان

 

درصورتی‌که به‌صورت گروهی بیمه مسافرتی پارسیان را خریداری کنید، می‌توانید از تخفیف گروهی خرید بیمه مسافرتی پارسیان بهره‌مند شوید. شرح جزئیات این تخفیف‌ها به‌صورت زیر است:

. تخفیف گروهی 20- 10 نفر: 5%

. تخفیف گروهی 50- 21 نفر: 10%

. تخفیف گروهی 100- 51 نفر: 15%

. تخفیف گروهی بالای 100 نفر: 20%

مبالغ حق بیمه ذکر شده، بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده است.


نحوه خرید بیمه مسافرتی پارسیان

خرید بیمه مسافرتی پارسیان

برای خرید بیمه مسافرتی پارسیان می‌توانید با داشتن کارت ملی و گذرنامه به یکی از نمایندگی‌های بیمه پارسیان مراجعه کنید. البته ممکن است همه نمایندگی‌ها، خدمات بیمه مسافرتی پارسیان ارائه ندهند؛ به همین خاطر بهتر است قبل از مراجعه، با دفتر مرکزی این بیمه تماس بگیرید و نسبت به نمایندگی‌هایی که این خدمت را ارائه می‌دهند، مطلع شوید. بزرگ‌ترین ایراد این روش زمان‌بر بودن آن است و اینکه شاید نمایندگی موردنظر فاصله زیادی با شما داشته باشد. با توجه به اینکه هرکدام از کارشناسان بیمه در یک زمینه خاص متخصص هستند، ممکن است پیدا کردن کارشناس خبره در امر بیمه مسافرتی کاری دشوار باشد.

بهترین حالت برای خرید بیمه مسافرتی می‌تواند این باشد که شما خود بتوانید همه گزینه‌های انتخاب بیمه سفر را مشاهده کنید؛ سپس بهترین و مناسب‌ترین بیمه سفر را برای خود انتخاب کنید. این کار از طریق خرید اینترنتی بیمه مسافرتی میسر است.

اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو در حال حاضر، خدمات مقایسه، مشاوره و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ، بیمه بدنه ، بیمه آتش‌سوزی و بیمه مسافرتی و… را ارائه می‌دهد. با استفاده از بیمیتو می‌توانید تمام پارامترهای موجود در بیمه موردنظر را بررسی و مقایسه کنید. با این روش شما کارشناس بیمه خود می‌شوید!

اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو سرویسی برای مقایسه و خرید آنلاین بیمه


فرانشیز بیمه مسافرتی پارسیان

یکی از پدیده‌های جدایی‌ناپذیر از صنعت بیمه، مبحث فرانشیز است که در جای‌جای این صنعت یافت می‌شود. فرانشیز سقف مبلغی است که حین خسارت تا آن میزان خسارت توسط بیمه‌گزار پرداخت شده و بقیه آن توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود. مثلاً اگر خسارت یک حادثه 100 یورو و فرانشیز آن 25 یورو باشد، 25 یورو آن توسط بیمه‌گزار و 75 یورو آن توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود.

بیمه مسافرتی پارسیان نیز در بعضی از پوشش‌ها دارای فرانشیز می‌باشد.


نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی پارسیان

نحوه دریافت خسارت در بیمه مسافرتی پارسیان

هنگام بروز حادثه باید به‌سرعت با شماره بین‌المللی شرکت کمک‌رسان که روی دفترچه بیمه مسافرتی پارسیان نوشته‌شده تماس گرفت. شماره بیمه و شرح حادثه رخ‌داده باید به کارشناس شرکت کمک‌رسان داده شود. کارشناس شرکت کمک‌رسان به شما یک کد رهگیری می‌دهد. درصورت قبول شدن مشکل از طرف شرکت کمک‌رسان، هزینه خسارت به حساب شخص، بیمارستان و… واریز می‌شود. درصورتی‌که بنا به دلایلی (دیر شدن پیگیری بیمه و…) امکان واریز خسارت هنگام سفر نباشد، می‌توانید با داشتن مدارک لازم، هزینه را از نمایندگی بیمه مسافرتی پارسیان در ایران دریافت کنید.


مدارک لازم جهت دریافت خسارت از بیمه مسافرتی پارسیان

برای دریافت خسارات تحت پوشش بیمه مسافرتی پارسیان، مدارک زیر را باید به دفتر نمایندگی بیمه پارسیان ارائه داد:

. اصل بیمه‌نامه

. اصل مدارك هزینه‌های پزشكي با مهر و امضا

. اصل فیش‌های پرداختي با مهر و امضا

. فتوکپی صفحه اول گذرنامه

. فتوکپی از صفحات گذرنامه شامل تاريخ خروج از ايران، ورود به كشور مقصد و خروج از كشور مقصد و ورود به ايران

. شماره‌حساب و شبای بیمه‌گزار

. گزارشی از وقوع حادثه شامل شهر و كشور محل وقوع حادثه، علت حادثه، تاريخ وقوع حادثه، ذكر نوع بيماري و تاريخ پیگیری‌های درماني، كل مبلغ هزینه‌های درمان پرداخت‌شده توسط بیمه‌گزار، كد رهگيري دریافت شده از شركت کمک‌رسان، آدرس و شماره تماس بیمه‌گذار در ايران.نکات مهم در مورد بیمه مسافرتی پارسیان

اگر می‌خواهید از بیمه مسافرتی پارسیان استفاده کنید، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

. مدت هر سفر نمی‌تواند از ۹۲ روز متوالي بيشتر باشد. بدین معنی که اگر بیمه مسافرتی یک‌ساله تهیه کنید و در یک سفر در روز صدم دچار حادثه شوید، بیمه مسافرتی پارسیان شامل شما نمی‌شود. فقط در صورت بازگشت و سفر (کوتاه‌تر از 92 روز) مجدد شما، استفاده مجدد از بیمه مسافرتی پارسیان امکان‌پذیر است.

. اگر بخواهید طرح خود را تعویض کرده و از طرح کوتاه‌مدت‌تر بیمه مسافرتی پارسیان استفاده کنید، به‌شرط اینکه طرح فعلی شما بالای 24 روز باشد، اعتبار ویزای شما به پایان رسیده باشد و خسارتی پرداخت‌نشده باشد، با ارائه اصل بیمه‌نامه و گذرنامه امکان‌پذیر است.

. درصورتی‌که بیمه‌گزار خسارت را شخصاً پرداخت کند و از بیمه پارسیان در ایران بخواهد هزینه را دریافت کند، هزینه به ریال و مطابق با نرخ ارز زمان وقوع حادثه با بیمه‌گزار محاسبه می‌شود.

. مهلت اعتبار بیمه‌نامه مسافرتی از زمان خروج از کشور آغاز می‌شود و تا یک سال بیمه‌گزار فرصت استفاده از آن را دارد. به عنوان مثال اگر بیمه‌گزار بیمه مسافرتی یک‌ساله تهیه کند و سه ماه بعد سفرش آغاز شود، یک سال اعتبار بیمه‌نامه از سه ماه دیگر شروع می‌شود. ولی اگر پس از یک سال دیگر بخواهد از کشور خارج شود، بیمه‌نامه فاقد اعتبار است.


حال باید بیمه مسافرتی پارسیان را با سایر بیمه‌های مسافرتی مقایسه کرد تا بتوان بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور را انتخاب کرد. در مطالب آینده به معرفی سایر بیمه‌های مسافرتی خواهیم پرداخت.

آنلاین بیمه مسافرتی پارسیان بخر

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید