کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است؛ که جمعیت آن حدود یک‌پنجم روسیه است. اگر به کانادا سفر کرده باشید حتماً می‌دانید که طبیعت زیبا و متفاوتی دارد. جنگل و برف در کنار هم، جاذبه‌ها و عجایب طبیعی و مصنوعی، طبیعت بکر، آبشار نیاگارا، دهکده رؤیایی نیاگارا، رشته‌کوه‌های راکی (یخچال‌های طبیعی، آبشار، امکان اسکی، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در کوهستان)، دشت‌های وسیع، مزارع با شکوفه‌های زرد، خانه اسکیموها و هزاران جاذبه گردشگری دیگر که هرکسی را ترغیب به دیدنشان می‌کند. اما آیا به این فکر کرده‌اید که با توجه به آب‌وهوای سرد و متفاوت کانادا در اکثر روزهای سال، امکان بیماری برای گردشگران این کشور زیاد است؟ صرف‌نظر از بیماری، خطرات زیادی گردشگران را تهدید می‌کند که اغلب هزینه‌های زیادی در بر دارد. ناراحت‌کننده است که به جای لذت بردن از این‌همه زیبایی کشور کانادا، نگران هزینه‌های پیش‌آمده حین سفر باشید. بیمه مسافرتی خارج از کشور این امنیت خاطر را برای شما به وجود می‌آورد تا با خیال آسوده سفر کنید. مطالبی را در رابطه با بیمه مسافرتی کانادا با شما که قصد سفر به این کشور را دارید، در میان می‌گذاریم. شاید برای سفری باکیفیت‌تر به شما کمک کند.

استعلام قیمت بیمه مسافرتی کانادا

هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی، سفر را به کام شما تلخ می‌کند. با خرید بیمه مسافرتی کانادا خطر را پیش‌بینی کنید.چرا بیمه مسافرتی کانادا؟!

بیمه مسافرتی کانادا

زمانی که قصد سفر به کانادا را دارید به احتمال زیاد به تمامی جنبه‌های سفر خود فکر می‌کنید. یکی از جنبه‌های مسافرت، اتفاقات غیرقابل‌پیش‌بینی است که نه‌تنها ممکن است سلامت شما را به خطر بیندازد، بلکه جیب شما را نیز خالی می‌کند! هزینه درمان، دندان‌پزشکی، گم شدن مدارک، تأخیر در حرکت و… از حوادث غیرقابل‌کنترل و هزینه‌بر هستند. برای اینکه خیالتان بابت جیبتان راحت باشد بهتر است بیمه مسافرتی کانادا را مدنظر داشته باشید. بیمه مسافرتی کانادا هزینه‌های غیرقابل‌کنترل حین سفر را تا سقف مشخصی پرداخت می‌کند؛ یعنی شما با پرداخت مبلغ کمی، در صورت بروز حادثه در سفر، چند برابر بیشتر دریافت می‌کنید. شرایط و خطراتی که بیمه مسافرتی کانادا تحت پوشش خود قرار می‌دهد را با هم بررسی می‌کنیم.

هزینه درمان در کانادا بالاست، بهتر است خرید بیمه مسافرتی را در اولویت قرار دهید.


شرایط بیمه مسافرتی کانادا

بعد از خرید بیمه مسافرتی کانادا، شما تا مدت‌زمان خاصی فرصت دارید تا از کشور خارج شوید. این مدت‌زمان در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است. برای مثال اگر بیمه  سامان مسافرتی را خریداری کنید تا 6 ماه بعد از ‌خرید می‌توانید سفر خود را شروع کنید؛ به این معنی که حتی اگر یک روز از 6 ماه بیشتر شود و سفر نکرده باشید، بیمه مسافرتی شما باطل می‌شود.

هر زمانی که سفر خود را شروع کنید و مهر خروج در پاسپورت شما ثبت شود، می‌توانید از امکانات بیمه مسافرتی کانادا استفاده کنید.


خطرات تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا

با خرید بیمه مسافرتی کانادا می‌توانید هزینه اتفاقاتی که برایتان پیش می‌آید را دریافت کنید. این خطرات در اصطلاح بیمه مسافرتی، پوشش نام دارند. فکر می‌کنید بیمه مسافرتی کانادا چه پوشش‌هایی را ارائه می‌دهد؟ بیایید با هم به این پوشش‌ها نگاهی بیندازیم.هزینه‌های پزشکی، درمان، دارو و بستری شدن

درصورتی‌که در طول سفرتان در کانادا دچار بیماری شدید و یا صدمه جسمانی به شما وارد شد، بیمه مسافرتی کانادا هزینه معاینه، دارو، بستری شدن و جراحی را پرداخت می‌کند.


هزینه‌های فوری دندان‌پزشکی

وقتی در طول سفر نیاز فوری به دندان‌پزشکی داشتید می‌توانید از بیمه مسافرتی خود استفاده کنید. بیمه مسافرتی کانادا هزینه‌های مربوط به معالجه دندان‌درد، عفونت و کشیدن دندان را تقبل می‌کند.

به کلمه فوری توجه کنید؛ چرا که هزینه‌هایی که جنبه زیبایی داشته باشند شامل بیمه مسافرتی نمی‌شود.


برگرداندن و جابجایی فرد بیمه‌شده به کشورش در صورت بروز حادثه و یا بیماری

درصورتی‌که حادثه و یا بیماری ناگهانی پیش بیاید هزینه‌های انتقال شما به کشور، بر عهده بیمه مسافرتی خواهد بود. گروه پزشکی شرکت کمک‌رسان بر اساس وخامت حال شما تصمیم می‌گیرد که به مرکز درمانی مناسب انتقال پیدا کنید و یا به کشور خود برگردید.


برگرداندن جسد بیمه‌شده در صورت فوت

اگر در طول سفر در کشور کانادا، فرد بیمه‌شده فوت کند، هزینه انتقال جسد به کشورش را بیمه مسافرتی کانادا پرداخت می‌کند.


برگرداندن یکی از اعضای درجه‌یک خانواده بیمه‌شده به کشورش

کسی که بیمه مسافرتی کانادا را خریداری کرده است اگر بیش از 10 روز بیمار و بستری شود و یا فوت کند، هزینه بازگشت یکی از اعضای درجه‌یک خانواده به کشورش، پرداخت می‌شود.

بیمه مسافرتی کانادا در صورتی هزینه را تقبل می‌کند که عضو درجه‌یک نتواند با وسیله‌ای که آمده برگردد.


سفر اضطراری یکی از اعضای درجه‌یک خانواده

مانند مورد قبل در صورت بیماری بیش از 10 روز و یا فوت بیمه‌شده، هزینه سفر یکی از اعضا درجه‌یک به کانادا توسط بیمه مسافرتی کانادا پرداخت می‌شود.


ارسال پیام‌ها و اطلاعات مراجع درمانی در شرایط اضطراری

درصورتی‌که بخواهید اطلاعات راجع به مراکز درمانی (نام پزشکان، دندان‌پزشکان و …)، نشانی مراکز پزشکی، داروخانه‌ها و آمبولانس‌ها را بدانید، شرکت کمک‌رسانی بیمه مسافرتی کانادا این اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد.


تحویل دارو

اگر درخواست ارسال اضطراری داروهای خود را داشته باشید و در کانادا امکان دسترسی به آن را نداشته باشید، هزینه‌های ارسال پرداخت خواهد شد.

حتی اگر دارو قبل از سفر شما توسط پزشک معالجتان تجویز شده باشد.


بازگشت اضطراری به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده

اگر یکی از بستگان کسی که بیمه مسافرتی کانادا را خریداری کرده (حتی بستگان درجه‌دو)، فوت کند و برای شخص بیمه‌شده امکان برگشت با وسیله شخصی یا وسیله‌ای که با آن سفر کرده وجود نداشته باشد، شرکت کمک‌رسان هزینه برگشت او را پرداخت می‌کند.


حواله وجه نقد

درصورتی‌که پول شما بر اثر سرقت، گم شدن، بیماری و … از دست رفت، شرکت کمک‌رسان مبلغ را تا سقف مشخصی به شما پرداخت می‌کند. نکته مهم این است که شما باید از قبل و در ایران، وجه موردنظر را در دفتر بیمه سپرده‌گذاری کرده باشید.

میخوای بدونی

می‌خوام بدونم


فرانشیز بیمه مسافرتی کانادا

کلمه فرانشیز شاید برای برخی آشنا باشد اما برای کسانی که نمی‌دانند باید بگوییم که فرانشیز مقدار مبلغی است که فرد بیمه‌شده در صورت بروز حادثه شخصاً پرداخت می‌کند. مثلاً در رابطه با پوشش هزینه‌های پزشکی، مبلغ فرانشیز 25 یورو است؛ یعنی اگر مبلغ خسارت 100 یورو تعیین شود، فرد بیمه‌شده باید 25 یورو را خودش پرداخت کند و 75 یورو نیز از طرف شرکت کمک‌رسان پرداخت می‌شود.

در شرکت‌های مختلف بیمه شرایط فرانشیز متفاوت است.


پوشش‌های دیگری مثل تأخیر در رسیدن چمدان‌ها و یا گم شدن آن‌ها، تأخیر در حرکت و … نیز وجود دارد. شما در صورت تمایل به خرید بیمه مسافرتی کانادا باید از شرکت‌ بیمه موردنظرتان حتماً این موارد را سؤال کنید.

اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو اطلاعاتی کامل و جامع درباره شرایط بیمه‌های مسافرتی فراهم کرده است. همچنین با بیمیتو خرید اینترنتی بیمه مسافرتی میسر شده است.


موارد عدم پوشش

حوادثی وجود دارند که با وجود غیرقابل‌پیش‌بینی بودن تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا قرار نمی‌گیرند. این حوادث عبارتند از:

. شرکت در اقدام جنایی

. معالجات روانی

. تمامی بلایای طبیعی مثل بهمن، سیل، زلزله، طوفان، آتش‌سوزی طبیعی و …

. حوادث ناشی از تروریسم

. جنگ و اقدام مسلحانه

. تشعشات مواد پرتوزای سوخت هسته‌ای

. وقایع ناشی از شرکت در ورزش

. خسارت بیشتر از حداکثر تعهد

درصورتی‌که هزینه‎ها از سقف تعهد بیشتر شد، مابقی را خود شخص بیمه‌شده باید پرداخت کند.


بعدازاینکه پوشش‌های بیمه مسافرتی کانادا را بررسی کردید احتمالاً سؤال‌هایی برای شما پیش آمده. اینکه حداکثر مبلغ پرداختی چقدر است؟ شرکت کمک‌رسان چیست؟ نحوه خرید به چه صورت است؟ قیمت بیمه مسافرتی کانادا چقدر است؟ در صورت بروز حادثه چگونه خسارت را دریافت کنیم؟ در ادامه به تک تک این سؤالات پاسخ می‌دهیم.


سقف تعهدات بیمه مسافرتی کانادا

هر شرکت بیمه سقف تعهد مشخصی برای هر یک از پوشش‌ها دارد. برای مثال معمولاً در تمام شرکت‌های بیمه سقف تعهد بیمه مسافرتی کانادا در قبال هزینه‌های پزشکی، 50 هزار یورو است؛ یعنی اگر هرکدام از خطرات تحت پوشش هزینه‌ای پزشکی برای شخص بیمه‌شده اتفاق بیفتد نهایتاً 50 هزار یورو برای درمان به او پرداخت می‌شود.

پوشش‌های دیگر در شرکت‌های مختلف بیمه، سقف تعهد متفاوتی دارند.


شرکت کمک‌رسان

یک شرکت بیمه نمی‌تواند در تمام کشورها شعبه داشته باشد؛ بنابراین برای ارائه خدمات به گردشگران، شرکت‌هایی با نام کمک‌رسان به وجود آمده‌اند تا پشتیبانی برای این شرکت‌ها و مسافران باشد. شرکت‌های بیمه هرکدام با یک یا چند شرکت کمک‌رسان قرارداد دارند. برای مثال بیمه مسافرتی پارسیان با 3 شرکت کمک‌رسان طرف قرارداد است.نحوه خرید

برای خرید بیمه مسافرتی تنها با ارائه کارت شناسایی و پاسپورت و پرداخت هزینه بیمه، می‌توانید بیمه مسافرتی خود را دریافت کنید.

بیمه مسافرتی کانادا را می‌توانید حضوری و یا به‌صورت آنلاین خریداری کنید.


 قیمت حق بیمه مسافرتی کانادا

قیمت بیمه مسافرتی کانادا

عوامل مختلفی در تعیین نرخ بیمه مسافرتی خارج از کشور مؤثرند مانند سن و تعداد روزهایی که در سفر هستید. شرکت‌های مختلف بیمه قیمت‌های متفاوتی را برای بیمه مسافرتی کانادا ارائه می‌دهند. برخی از شرکت‌ها در جشنواره‌های فصلی، تخفیفاتی را ارائه می‌دهند که قیمت‌ها را کاهش می‌دهد. برای مثال قیمت بیمه مسافرتی پاسارگاد برای مسافرت 1 تا 7 روزه برای افراد 13 تا 65 سال، مبلغ 73800 تومان است. البته همیشه قیمت ملاک خوبی برای سنجش بیمه‌های مسافرتی نیست.

اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو مقایسه قیمت و شرایط بیمه مسافرتی شرکت‌های مختلف بیمه را امکان‌پذیر کرده است. با بیمیتو خرید آنلاین بیمه مسافرتی در هر جا و هر لحظه از شبانه‌روز ممکن است.

همیشه ارزان‌ترین بیمه، بهترین بیمه نیست!


دریافت خسارت

درصورتی‌که در اثر یکی از موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا متضرر شدید، کافیست با شماره تماسی که در بیمه‌نامه شما موجود است تماس بگیرید و حادثه را اعلام کنید. شرکت کمک‌رسان با بررسی موضوع هزینه را به حساب شما واریز می‌کند. اگر به هر دلیل امکان پرداخت در کانادا وجود نداشت می‌توانید با ارائه مدارک و اسناد، وجه موردنظر را در ایران دریافت کنید.

قیمت بیمه مسافرتی کانادا چنده

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید