اگر از متقاضیان خرید بیمه مسافرتی باشید احتمالاً به این موضوع دقت کرده‌اید که هر شرکت بیمه با یک یا چند شرکت کمک‌رسان برای ارائه خدمات به مسافران قرارداد دارد. اگر بیمه مسافرتی SOS را خریداری کنید شرکت کمک‌رسانی که شما را حین سفر یاری می‌کند شرکت کمک‌رسان ایران SOS یا Iran Assistance خواهد بود. برای کسانی که اطلاعات زیادی از بیمه‌نامه مسافرتی و شرکت‌های کمک‌رسان ندارند، مختصری راجع به بیمه مسافرتی خارج از کشور و شرایطش توضیح می‌دهیم.

بیمه مسافرتی رو گرون نخربیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی SOS

وقتی می‌خواهید سفر کنید، مخصوصاً سفر خارج از کشور، بهتر است بیمه نامه مسافرتی تهیه کنید تا هزینه اتفاقات غیرقابل‌پیش‌بینی را به حداقل برسانید. هزینه‌های اضافی مثل بیماری ناگهانی، دندان‌درد بی‌موقع، گم شدن مدارک و … می‌تواند سفر شما را خراب کند. بیمه مسافرتی پشتیبان سفر شما خواهد بود تا دغدغه هزینه اضافی را نداشته باشید.

در خرید بیمه مسافرتی بهتر است، کمی بیشتر حساس باشید!


شرکت کمک‌رسان

در هنگام بروز حادثه روی بیمه‌نامه مسافرتی شما، شماره تماس یا ایمیلی درج شده است. با آن ارتباط برقرار کنید و از شرکت مورد نظر خسارت یا خدمات موردنظرتان را دریافت می‌کنید. این شرکت‌ها همان شرکت‌های کمک‌رسان هستند که پشتیبان شما حین بروز حوادث ناگهانی هستند. برخی از شرکت‌های کمک‌رسان در کشور مقصد خسارت را پرداخت می‌کنند و برخی بعد از برگشت شما به ایران و با ارائه مدارک لازم اقدام به پرداخت خسارت می‌کنند.توصیه ما این است که تمام شرکت‌های بیمه را برای پیدا کردن بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور بررسی کنید و قبل از اقدام به خرید بیمه مسافرتی تمام مزایا و معایب را در نظر بگیرید.

سری هم به اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو بزنید؛ چراکه سامانه بیمیتو امکان خرید اینترنتی بیمه مسافرتی را فراهم کرده است. با استفاده از بیمیتو می‌توان هر لحظه از شبانه‌روز و هر جا اقدام به خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی و بیمه مسافرتی کرد. می‌توانید تمام ویژگی‌ها و حتی نرخ بیمه مسافرتی خارج از کشور را در تمام شرکت‌های بیمه در کنار هم ببینید و باهم مقایسه کنید. با این روش پیدا کردن بیمه مسافرتی مناسب راحت‌تر خواهد بود.

در صورت خرید از سامانه بیمیتو، بیمه نامه مسافرتی خود را رایگان درب منزل تحویل بگیرید.


بیمه مسافرتی SOS

درصورتی‌که تصمیم به خرید بیمه مسافرتی SOS گرفته‌اید باید بدانید این بیمه چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه انتظارات شما را برآورده می‌کند. برای اینکه بیمه مسافرتی SOS را بهتر بشناسید، به توضیح دقیق و مفصل آن می‌پردازیم.


بیمه مسافرتی SOS بیمه مسافرتی است که با شرکت کمک‌رسان ایران SOS یا همان Iran Assistance قرارداد دارد. بنابراین SOS بیمه مسافرتی نیست و شرکت کمک رسانی است که با شرکت‌های مختلف بیمه در حوزه بیمه مسافرتی نیز همکاری دارد. بیمه مسافرتی کارآفرین، بیمه مسافرتی دانا، بیمه مسافرتی آسماری و… بیمه‌هایی هستند که با این شرکت کمک‌رسان قرارداد دارند. شرکت بین‌المللی SOS یکی از شرکت‌های کمک‌رسان برای ارائه خدمات به مسافران حین سفر است؛ البته یک شرکت کمک‌رسان در ایران تحت عنوان شرکت کمک‌رسان ایران وجود دارد که همه آن را به‌عنوان شرکت کمک‌رسان SOS می‌شناسند درصورتی‌که این‌گونه نیست و ارتباطی با شرکت بین‌المللی SOS ندارد. در ادامه بیشتر به این دو شرکت می‌پردازیم.

شرکت بین‌المللی SOS و شرکت کمک‌رسان ایران را با هم اشتباه نگیرید!


شرکت بین‌المللی International SOS :SOS

شرکت بین‌الملی SOS

SOS مخفف Save Our Ship/Soul و به معنای درخواست کمک است. شرکت بین‌المللی SOS در سال 1985 راه‌اندازی شده، دفتر مرکزی آن در لندن و سنگاپور است و در شش منطقه آمریکا، اروپا، EEMEA (اروپای شرقی، خاورمیانه، آفریقا)، اندونزی، آسیا و استرالیا شعبه فعال دارد. این شرکت در زمینه بیمه درمانی و بیمه مسافرتی SOS فعالیت دارد و حدود دو سوم از شرکت‌های بزرگ جهان از خدمات این شرکت استفاده می‌کنند.


درصورتی‌که بیمه مسافرتی SOS را خریداری کنید شرکت بین‌المللی SOS این ادعا را دارد که شما را تنها نخواهد گذاشت. پزشکان و متخصصان در زمان تصادف، احساس بیماری و نیاز به برگشت فوری، شما را یاری می‌کنند. با خرید بیمه مسافرتی SOS (طبق ادعای شرکت بین‌المللی SOS) شما همراهی مطمئن در سفر خواهید داشت.

شرکت بین‌المللی SOS هزار منطقه در 90 کشور را تحت پوشش دارد.


زمینه‌های فعالیت بیمه مسافرتی SOS

بیمه مسافرتی SOS در 4 زمینه کمک‌رسان شما است:

مسافرت تفریحی و گردشگری

بیمه مسافرتی SOS

شرکت SOS مدعی است که بعد از 30 سال تجربه می‌داند چطور شما را در سفر همراهی کند. شما می‌توانید از هرکدام از دو طرح بیمه مسافرتی SOS درزمینه تفریحی استفاده کنید:

1. بیمه مسافرتی با مسافت کم: سفر به مسافت‌های کمتر از 100 مایل.

2. بیمه مسافرتی یک‌ساله و بیش از یک‌بار: سفر به مسافت‌های بیشتر از 100 مایل و بیشتر از یک‌بار در سال، به شرطی که طول هر سفر بیش از 90 روز نشود.

میخوای بدونی

می‌خوام بدونم


مسافرت دانشجویی/ تحقیقاتی

بیمه مسافرتی SOS

اگر برای تحصیل به خارج از کشور سفر می‌کنید، بیمه مسافرتی SOS در سفر دانشجویی، شما و خانواده‌تان را در مدت سفر حمایت می‌کند؛ البته تا مدت‌زمان نهایتاً یک سال.مسافرت به‌قصد ماندن/ مهاجرت

بیمه مسافرتی SOS

شاید به کشوری دیگر مهاجرت کرده باشید و پزشک، دندان‌پزشک یا حتی داروساز مناسبی که با او راحت باشید را اطراف خود پیدا نکنید. شرکت SOS در محلی که هستید پوشش درمانی و دارویی را متقبل می‌شود.


مسافرت به‌قصد تجارت

بیمه مسافرتی SOS

فرقی نمی‌کند شما در کجای دنیا قصد تجارت دارید؛ همان خدمات را از شرکت SOS دریافت می‌کنید. بیمه مسافرتی SOS دارای 3 طرح درزمینهٔ تجارت است. این طرح‌ها عبارت اند از:

1. بیمه مسافرتی با مسافت کم: سفر به مسافت‌های کمتر از 100 مایل

2. بیمه مسافرتی یک‌ساله و بیش از یک‌بار: سفر به مسافت‌های بیشتر از 100 مایل و بیشتر از یک‌بار در سال، به شرطی که طول هر سفر بیش از 90 روز نشود.

3. بیمه مسافرتی تمدیدشده: سفر به مدت بیش از 90 روز

اگر بخواهید بیشتر بمانید و برای تمدید به ایران برنگردید می‌توانید از طرح بیمه مسافرتی تمدید شده استفاده کنید.


شرکت بین‌المللی SOS سامانه‌ای آنلاین دارد که توصیه‌های مسافرتی و دارویی برای مسافرت به خارج از کشور را در اختیارتان قرار می‌دهد.

این شرکت اپلیکیشنی برای دسترسی به خدماتش را در اختیار کسانی که نیاز به آن دارند قرار می‌دهد. این شرکت 27 مرکز کمک‌رسان در سراسر جهان دارد که متخصصان و پزشکان در آن‌ها مشغول به فعالیت‌ هستند.

با خرید بیمه مسافرتی SOS خسارت خود را در کشور مقصد و به ارز همان کشور دریافت می‌کنید.

برخی از شرکت‌های بیمه در ایران برای ارائه خدمات خود به مسافران با شرکت بین‌المللی SOS قرارداد دارند. حتماً زمان خرید بیمه مسافرتی به شرکت کمک‌رسان و خدماتش دقت کنید.


شرکت کمک‌رسان ایران  (Iran Assistance) 

 

Iran Assistance

شرکت کمک‌رسان ایران فعالیت خود را از سال 1371 آغاز کرده است. برخی فکر می‌کنند شرکت کمک‌رسان ایران شعبه‌ای از شرکت بین‌المللی SOS است که در ایران فعالیت دارد؛ اشتباه است! این شرکت تنها خدماتی مشابه شرکت بین‌المللی SOS را انجام می‌دهد. البته به دلیل وجود حروف SOS در لوگوی شرکت کمک‌رسان ایران، این شبهه پدید می‌آید. برخی شرکت‌های بیمه نیز متأسفانه با سوء استفاده از نام SOS بیمه مسافرتی خود را با این نام به فروش می‌رسانند درصورتی‌که هیچ‌گونه قراردادی با شرکت بین‌المللی SOS ندارند. شرکت کمک رسان ایران SOS یا همان Iran Assistance عضو خانواده بزرگ کمک رسان‌های دنیا است که در این حوزه فعالیت دارد. این شرکت هم به ایرانیان خارج از کشور و هم به غیر ایرانیان در داخل کشور کمک‌رسانی انجام می‌دهد. این خانواده بزرگ به گروه کمک رسان بین المللی International Assistance Group تعلق دارد و این گروه بالغ بر 140 عضو فعال در سراسر جهان دارد.

 

شرکت کمک‌رسان ایران یک شرکت بیمه نیست، یک شرکت کمک‌رسان است که با شرکت‌های بیمه قرارداد دارد. برای مثال در حال حاضر بیمه مسافرتی پاسارگاد، بیمه مسافرتی دانا، بیمه مسافرتی البرز، بیمه مسافرتی کارآفرین، بیمه مسافرتی سینا، بیمه سامان، بیمه تعاون، بیمه تجارت نو، بیمه سرمد، بیمه حافظ و بیمه آسماری با این شرکت کار می‌کنند.

شرکت کمک‌رسان ایران امکان پرداخت خسارت‌های ضروری شما را در محل نیز فراهم کرده است. برای مثال اگر بیمه‌گزار دچار حادثه‌ای شود که نیاز به پیگیری فوری داشته باشد این شرکت خسارت وارد شده را مطابق بیمه‌نامه در محل با بیمارستان یا سایر ارگان‌های مربوطه پرداخت می‌کند. برای دریافت خسارت‌هایی که به‌صورت سرپایی برطرف می‌شود باید هزینه را خود در محل پرداخت کنید و با ارائه مدارک لازم آن را در ایران از شرکت کمک‌رسان ایران دریافت نمایید.

شرکت‌های کمک‌رسان را حتماً قبل از خرید بیمه مسافرتی بشناسید.


موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی SOS

بیمه مسافرتی SOS در صورت بروز حوادث زیر، هزینه‌های تحمیلی را تا مقدار مشخصی پرداخت می‌کند. این مقدار مشخص در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است. بیشترین پوشش‌های مشترک بین بیمه‌های مسافرتی طرف قرارداد با شرکت کمک رسان ایران (SOS) عبارت است از:

. هزینه معالجات فوری پزشکی

. انتقال بیمار به مرکز درمانی مناسب یا به ایران در صورت نیاز

. هزینه‌های فوری دندان‌پزشکی

. بازگشت یکی از اعضای درجه‌یک خانواده به ایران در صورت بستری شدن بیمه‌شده بیش از ده روز

. بازگشت بیمه‌شده به ایران در صورت فوت

. انتقال یکی از بستگان بیمار از ایران به کشوری که سفر کرده درصورتی‌که بیش از ده روز در بیمارستان بستری شود.

. ارسال داروهای ضروری به کشور مقصد و نزد بیمه‌شده

. حواله وجه نقد

. حواله وجه‌الضمان

. ارائه پیامک‌های فوری و آدرس مراکز درمانی، داروخانه، پزشکان و…

. پرداخت هزینه‌های اضافی در صورت تأخیر بار

آنلاین بخر2 نظرات

  1. با سلام
    برخی از مطالب اشاره شده در این مقاله در مورد شرکت کمک رسان ایران، اشتباهات فراوانی داشت. امیدوارم برای بالا بردن بازدید سایت خود از کیفیت مطالب مفید خود نکاهید.
    با تشکر

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید