همه ما زمانی پا به سن گذاشته و نیاز به یک سرمایه برای دوران بازنشستگی داریم که بتوانیم به شکل راحتی زندگی خود را بگذرانیم و اینکه چگونه برای زمان بازنشستگی خود برنامه‌ریزی کنیم به نگرش ما در سنین جوانی برمی‌گردد در این مطلب ما قصد داریم شمارا با بیمه مستمری البرز آشنا کنیم و مزایای این بیمه مستمری را برای شما شرح دهیم تا بتوانیم در راستای برنامه‌ریزی شما کمک شایانی کرده باشیم پس با ما باشید.


بیمه عمر چیست؟

بیمه مستمری البرز همان بیمه عمر است که بیمه‌گزار در پایان قرارداد از آن بهره می‌برد و در این مطلب در مورد آن صحبت می‌کنیم و با آن آشنا می‌شویم.

بیمه عمر نوعی قرارداد است که بین شرکت بیمه و شخص بیمه‌گزار بسته می‌شود بهترین نوع بستن این قرارداد به‌صورت 30 ساله است و مبلغ پرداختی که بیمه‌گزار می‌دهد بسته به مدت قرارداد، بیمه‌گزار را موظف می‌کند که مبلغ را تا پایان قرارداد پرداخت کند و از زمانی که بیمه خریداری شد در صورت بروز هر یک از وقایعی مثل مرگ، ابتلا به امراض خاص یا احتیاج شخص به مراقبت‌های ویژه پزشکی، شرکت بیمه موظف خواهد بود سرمایه پوشش‌هایی را که بیمه‌شده درخواست داده به شخص یا شخص ثالثی که وی تعیین کرده است، بپردازد.


شرایط یکسان بیمه عمر و مستمری البرز

شرایط بیمه عمر و سرمایه‌گذاری البرز

سن بیمه گزار در بیمه عمر بسیار مهم است شروع این بیمه از نوزاد دوماهه تا افراد زیر 70 سال است. پرداختی این نوع بیمه به‌صورت ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و یک‌ساله است.

بیمه گزار در صورت انتخاب بیمه به‌صورت سالانه اول سال کل حق بیمه خود را پرداخت می کند و حق بیمه از 30 هزار تومان تا 5 میلیون تومان است.

بیمه گزار می‌تواند افرادی را که به‌عنوان ذی‌نفع مشخص می‌کند در طول قرارداد تغییر دهد.

بیمه گزار می‌تواند به‌منظور حفظ ارزش سرمایه بیمه‌نامه، حق بیمه خود را در ابتدای هرسال و سرمایه پوشش‌های تکمیلی خود را افزایش یا کاهش دهد.


شرایط یکسان بیمه عمر و بیمه مستمری البرز

در بیمه مستمری البرز شما هم‌زمان با سرمایه‌گذاری می‌توانید در تأمین هزینه‌های تحصیل، ازدواج و یا تهیه مسکن فرزندان خود و همچنین تأمین خانواده خود از پوشش‌های بیمه عمر مانند سرمایه فوت به هر علت، سرمایه ازکارافتادگی کلی و دائم، سرمایه نقص عضو و هم‌چنین می‌توانید از این سرمایه برای بیماری های صعب‌العلاج مانند سکته قلبی، سکته مغزی، انواع سرطان، پیوند اعضا اصلی بدن و عمل جراحی کرونی قلب استفاده نمایید.

با تهیه این نوع بیمه‌نامه می‌توانید در پایان مدت بیمه، ذخیره انباشته‌شده خود را به همراه سودهای ایجادشده به‌صورت یکجا دریافت کنید و یا آن را به‌صورت مستمری جهت تأمین دوران بازنشستگی خود دریافت نمایید.

مطمئن باشید که این نوع بیمه‌نامه‌ها وسیله‌ای مطمئن برای مبارزه با تورم هستند. چون سود مرکب به اندوخته بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.

به‌طور مثال بیمه‌گزار یک سال مبلغ ماهانه یا سالانه خود را پرداخت کرده است.

 اندوخته بیمه گزار به یک میلیون تومان رسیده است، دویست هزار تومان سود به آن تعلق می گیرد، سال بعد سودی که به اندوخته بیمه‌گزار داده می‌شود سود مرکب است، چون به یک‌میلیون و دویست تومان اندوخته سود تعلق گرفته است.


دوره بازنشستگی البرز

بیمه مستمری البرز

قاعدتاً همه ما دوره بازنشستگی را خواهیم گذراند و در پیرامون خود بازنشستگان فراوانی را می‌بینیم. بسیاری از بازنشستگان عزیز دچار مشکلات مالی بوده و از کمی حقوق دریافتی خود با شما سخن گفته‌اند که از حقوق دریافتی خود به‌شدت ناراضی می‌باشند. بیمه مستمری البرز و بازنشستگی این امکان را فراهم می‌کند که فرد با پرداخت حق بیمه به مدت حداقل 10 سال تا پایان اندوخته از حقوقی که خود مایل است و تعیین می‌کند استفاده نماید.


شرایط بیمه مستمری البرز

همان‌طور که گفته شد بیمه‌گزار می‌تواند اندوخته و سودی را که در مدت قرارداد سرمایه‌گذاری کرده است بعد از پایان قرارداد به‌صورت یکجا دریافت کند یا به‌صورت مادام‌العمر و یا به‌صورت تعیین مدت‌زمان دریافت کند.

در بیمه مستمری البرز، بیمه‌گزار می‌تواند بعد از یک سال که حق بیمه خود را پرداخت کرده است از اندوخته خود درخواست وام دهد.

در صورت فوت تمام اندوخته‌های شخص به ذی‌نفعان پرداخت می‌شود.

به‌طور مثال اگر فردی پانصد میلیون اندوخته داشته باشد بعد از سی سال بسته به درخواست بیمه‌گزار مبلغی به‌عنوان بیمه مستمری البرز برایش واریز می‌شود. درصورتی‌که بیمه‌گزار بعد از دو سال مستمری دریافت کرده باشد و درخواست کل اندوخته را بدهد مبلغی که در این دو سال دریافت کرده است از کل اندوخته بیمه‌گزار کسر می‌شود و ما بقیه اندوخته به بیمه‌گزار داده می‌شود. 

یکی از امکاناتی که بیمه‌گزار می‌تواند از آن استفاده کند این است که در زمان حیات مستمری دریافتی را به ذی‌نفع خود منتقل کند که ذی‌نفع مستمری را دریافت کند.

در صورت فوت شخص، ذی‌نفع می‌تواند درخواست کل اندوخته یا مستمری نماید.

این نوع بیمه‌نامه مالیات ندارند.

 در صورت فوت شخص دولت هیچ دخل و تصرفی بر این اندوخته ندارد.


سود بیمه مستمری البرز

سود بیمه مستمری البرز بعد از پایان قرارداد؟

بسته به نوع قرارداد بیمه‌گزار و مدت‌زمان درخواستی، به‌طور مثال اگر بیمه‌گزار 30 سال مدت قرارداد خود را تعیین کرده باشد در طول این زمان سود به اندوخته بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.

 بعد از پایان آن سودی به اندوخته بیمه‌گزار تعلق نمی‌گیرد.

حتی اگر بیمه‌گزار دو سال بیمه مستمری دریافت کند بعد طلب کل اندوخته را داشته باشد هیچ سودی به اندوخته بیمه‌گزار تعلق نمی‌گیرد.


 طریقه دریافت بیمه مستمری البرز

تعیین مستمری دریافتی بیمه مستمری البرز به عهده خود بیمه‌گزار است.به دو صورت می‌تواند این مستمری را دریافت کند.

به‌طور مثال اگر بیمه‌گزار در پایان قرارداد 30 ساله‌ی خود یک میلیارد اندوخته داشته باشد می‌تواند مستمری خود را طی 20 سال دریافت نماید.

همچنین بیمه‌گزار می‌تواند مستمری خود را به‌صورت ماهانه با مبلغ درخواستی خود دریافت کند.این مستمری تا زمانی که اندوخته بیمه‌گزار به اتمام برسد به بیمه‌گزار داده می‌شود.

بیمه‌گزار می‌تواند کل اندوخته خود را بعد از پایان قرارداد نیز دریافت کند.

ذی‌نفع نیز اگر بیمه‌گزار در قید حیات نباشد می‌تواند مستمری را مشخص کند.

درصورتی‌که بیمه‌گزار تعیین کرده باشد کل اندوخته به ذی‌نفع تعلق بگیرد، درزمانی که در قید حیات است تصمیم‌گیری برای دریافت کل اندوخته یا مستمری به عهده ذی‌نفع است.


 دریافت مستمری یا کل اندوخته؟

فرقی بین اینکه بیمه‌گزار درخواست کل اندوخته خود را بدهد یا مستمری دریافت کند وجود ندارد.

 اما اگر درخواست کل اندوخته را بدهد می‌تواند از آن استفاده‌های دیگری ببرد.

 اگر بیمه‌گزار دریافت مستمری برایش بهتر باشد می‌تواند با تعیین مستمری ماهانه از اندوخته خود استفاده نماید.

کلام آخر اینکه به پیشنهاد نمایندگی‌های بیمه البرز اگر بیمه‌گزار سرمایه خود را به‌صورت یکجا دریافت کند بهتر است چون می‌تواند این اندوخته را در جای سرمایه‌گذاری کند و بهره بیشتری از این اندوخته و سرمایه خود ببرد.


خرید بیمه عمر به چه طریق و از کجا؟

بیمیتو یک سایت و اپلیکیشن خرید اینترنتی بیمه است و درصدد هست که برای سهولت بیشتر خریدهای اینترنتی با پرسش و پاسخ بتواند مشتریان خود را در امور خرید بیمه راهنمایی نمایید. شما با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توانید هم پاسخ تمام پرسش‌های خود را از طریق وبلاگ این سایت به دست آورید و هم می‌توانید بیمه خود را خریداری کنید. هم‌اکنون بیمه‌های شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث موتورسیکلت، بیمه مسافرتی، بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان، بیمه عمر، بیمه آتش سوزی برای بیمه‌گزاران فراهم است. یکی دیگر از خدمات بیمیتو تهیه دفترچه تأمین اجتماعی هست که از این طریق شما می‌توانید درخواست تمدید، تعویض و صدور را در سامانه ما ثبت کنید. بیمیتو به‌عنوان یک سرویس مدیریت بیمه‌ای در خدمت همه‌کسانی است که نیاز به تهیه بیمه دارند. کافی است آنلاین شوید و از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن ما از خدمات بیمیتو استفاده کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید