برخی از بیمه گزاران وسایل نقلیه، نداشتن توانایی مالی پرداخت نقدی حق بیمه را دلیل تهیه نکردن بیمه نامه می‌دانند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که شرایط پرداخت یکجا و نقدی حق بیمه موتور سیکلت خود را نداشته باشید. داشتن استطاعت مالی پرداخت حق بیمه موضوع بسیار مهمی است، اما از آنجا که همه ما ضرورت داشتن بیمه موتور سیکلت را می‌دانیم پس در این شرایط هم نمی‌توان از تهیه بیمه موتور سیکلت چشم‌پوشی کرد. بنابراین چاره کار در این موقعیت چه چیزی می‌تواند باشد؟ بیمه موتور سیکلت اقساطی بهترین گزینه برای موتورسوارانی است که شرایط پرداخت نقدی حق بیمه خود را ندارند. این مقاله شما را از شرایط خرید بیمه موتور سیکلت اقساطی و لزومات تهیه این نوع بیمه موتور سیکلت آگاه و مطلع می‌گرداند.

بیمه موتور سیکلت اقساطی بهترین گزینه برای موتورسوارانی است که شرایط پرداخت نقدی حق بیمه خود را ندارند.


مطلب مرتبط: جزئیاتی درباره بیمه موتور سیکلت


بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

بیمه شخص ثالث موتور سیکلت بیمه‌ای اجباری است که هر موتورسواری باید تهیه کند. این بیمه خطرات جانی راننده مقصر و شخص ثالث را پوشش می‌دهد. غرامت فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی و درمانی برای راننده مقصر تا سقف 330 میلیون و برای شخص ثالث تا سقف 440 میلیون مطابق با قانون دیه است.

سقف پوشش هزینه‌های مالی بیمه موتور سیکلت بین 11 تا 220 میلیون تومان است که خسارات واردشده به اموال شخص ثالث را می‌پردازد اما در مورد خسارات واردشده به راننده مقصر مسئولیتی متقبل نمی‌شود.


مطلب مرتبط: صرفه جویی در زمان با خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت


بیمه موتور سیکلت اقساطی

شرایط خرید بیمه موتور سیکلت اقساطی

برای خرید بیمه موتور سیکلت اقساطی نیاز است که شما مبلغی از حق بیمه موتور سیکلت خود را به‌صورت نقدی و مابقی حق بیمه را در یک یا دو قسط پرداخت کنید. این مبلغ باقی‌مانده از حق بیمه موتور سیکلت که به‌صورت اقساط پرداخت می‌شود باید به‌صورت چک باشد. این‌که شما باید چه مقدار از حق بیمه خود را به‌صورت نقدی و مابقی حق بیمه را در چند قسط پرداخت کنید، بستگی به نمایندگی شرکت بیمه‌گر دارد. استانداردترین حالت موجود برای خرید بیمه موتور سیکلت اقساطی این است که ۵۰ درصد از حق بیمه موتور سیکلت را به‌صورت نقدی و ۵۰ درصد باقی‌مانده را در یک یا دو فقره چک پرداخت کنید. فاصله ماه‌هایی که باید چک‌ها پرداخت شود نیز بسته به شرایط نمایندگی بیمه موردنظر است.


مطلب مرتبط: محاسبه بیمه موتور سیکلت در کمترین زمان ممکن!


شرایط خرید بیمه موتور سیکلت اقساطی

کدام شرکت‌های بیمه‌گر بیمه موتور سیکلت اقساطی را تحت پوشش قرار می‌دهند؟

می‌توان گفت اکثر شرکت‌های بیمه‌گر موجود و قابل قبول در بازار بیمه، بیمه موتور سیکلت اقساطی را پوشش می‌دهند اما از آنجا که مبلغ حق بیمه موتور سیکلت در مقایسه با حق بیمه خودرو بسیار کمتر است تعداد محدودی از نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه‌گر بیمه موتور سیکلت اقساطی را ارائه می‌دهند. شرکت‌های پاسارگاد، رازی و دانا، از جمله شرکت‌هایی هستند که می‌توان در حوزه بیمه موتور سیکلت اقساطی از آن‌ها نام برد.


مطلب مرتبط: ارزانترین بیمه موتور سیکلت را بخرید


برای مثال یک موتور سیکلت دنده‌ای تک سیلندر مدل ۹۶ با یک سال تخفیف عدم خسارت و بدون جریمه دیرکرد را در نظر بگیرید. حق بیمه پاسارگاد این موتور سیکلت با سقف تعهدات مالی ۷/۷ میلیون برابر با ۱۰۶/۳۵۱ هزار تومان است. شرایط اقساط بیمه این موتور سیکلت بر طبق شرایط شرکت بیمه پاسارگاد به این صورت است که نیمی از مبلغ حق بیمه یعنی ۵۵۳/۱۷۵ هزار تومان را به‌صورت نقدی و نیم دیگر حق بیمه را طی یک فقره چک به مبلغ ۵۵۳/۱۷۵ هزار تومان به فاصله زمانی یک ماه باید پرداخت شود.

شرایط اقساط شرکت های بیمه‌گر و نمایندگی‌های متفاوت یکسان نیست. فاصله زمانی پرداخت چک‌ها و مبلغ اقساط می‌تواند از یک شرکت به یک شرکت دیگر، و از یک نمایندگی به نمایندگی دیگر متفاوت باشد.


مطلب مرتبط: جزییاتی پیرامون جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت


خرید بیمه موتور سیکلت اقساطی کوتاه مدت

از آنجا که مبلغ حق بیمه موتور سیکلت کوتاه مدت بسیار کم است، شرکت‌های بیمه‌گر بیمه موتور سیکلت اقساطی کوتاه مدت را پوشش نمی‌دهند و تقریباً می‌توان گفت هیچ نمایندگی حاضر به ارائه این خدمت نیست.

بیمه موتور سیکلت


مطلب مرتبط: نرخ بیمه موتور سیکلت را چگونه محاسبه کنیم؟


تمدید بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

برای صرفه‌جویی در هزینه‌های بیمه موتور سیکلت خود را در موعد مقرر تمدید کنید تا شامل جریمه دیرکرد نشوید. جدا از این‌که در صورت نداشتن بیمه موتور سیکلت خطرات زیادی ممکن است شما را تهدید کند، هر یک روز تأخیر در تمدید یا خرید بیمه موتور سیکلت مبلغی معادل یک روز از ارزش بیمه‌نامه به حق بیمه موتور سیکلت شما اضافه می‌کند. اگر تعداد روزهای دیرکرد شما بیش از یک سال یا همان ۳۶۵ روز باشد مبلغ جریمه دیرکرد شما به اندازه همان ۳۶۵ روز محاسبه می‌شود.


مطلب مرتبط: چتر حمایتی بیمه موتور سیکلت ایران بر سر اشخاص ثالث


روند خرید بیمه موتور سیکلت اقساطی از سامانه بیمیتو

به‌تازگی امکان خرید بیمه موتور سیکلت اقساطی در سامانه اینترنتی بیمیتو فراهم شده است. برای خرید بیمه موتور سیکلت اقساطی از سامانه بیمیتو ابتدا یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. وارد قسمت خرید بیمه موتور سیکلت شوید. اطلاعات موتور سیکلت خود اعم از مدل موتور سیکلت، سال ساخت، سابقه عدم خسارت و سقف پوشش مالی مورد نظر خود را وارد کنید. از جدولی که در مرحله بعد برای شما باز می‌شود می‌توانید قیمت، شرایط و ویژگی‌های شرکت‌های بیمه‌گر را باهم مقایسه کنید. در حال حاضر تنها شرکت موجود در سایت بیمیتو برای ارائه بیمه موتور سیکلت اقساطی شرکت پاسارگاد است. روی گزینه اقساط کلیک کنید. شرایط اقساط شرکت بیمه پاسارگاد به این صورت است که باید ۵۰ درصد مبلغ حق بیمه را به‌صورت آنلاین و ۵۰ درصد دیگر را در یک فقره چک پرداخت کنید.


مطلب مرتبط: با قیمت بیمه موتور سیکلت رازی من یک راضی‌ام!


به‌تازگی امکان خرید بیمه موتور سیکلت اقساطی در سامانه اینترنتی بیمیتو فراهم شده است.

ثبت سفارش کنید. عکس پشت و روی کارت موتور سیکلت و در صورت داشتن بیمه‌نامه قبلی،  عکس بیمه‌نامه قبلی را نیز آپلود کنید. اطلاعات بیمه‌گزار و تحویل گیرنده را وارد کنید. مکان، روز و ساعت دریافت بیمه‌نامه را مشخص کنید. ۵۰ درصد مبلغ حق بیمه خود را به‌صورت آنلاین پرداخت کنید. در این مرحله سفارش شما ثبت می‌شود. شما بیمه‌نامه خود را توسط یک پیک رایگان در مکان و زمان درخواستی خود تحویل می‌گیرید و بیمه‌نامه قبلی موتور سیکلت و یک فقره چک را به پیک تحویل می‌دهید.

در کنار تمام مزایایی که سامانه بیمیتو برای خرید بیمه موتور سیکلت اقساطی برای شما فراهم می‌کند دیگر لازم نیست نگران جریمه دیرکرد خود باشید. از آنجا که موعد سررسید بیمه‌نامه شما در سایت بیمیتو ثبت می‌شود یک هفته زودتر از موعد سررسید بیمه‌نامه موتور سیکلتتان کارشناسان بیمیتو با شما تماس گرفته و موعد سررسید بیمه‌نامه را به شما یادآوری می‌کنند. 

با سامانه اینترنتی بیمیتو دیگر نگران جریمه دیرکرد بیمه نامه های خود نباشید.

 شما می‌توانید این سهولت و سادگی خرید بیمه‌نامه از سایت بیمیتو را در خرید بیمه‌نامه‌های دیگر نیز تجربه کنید. بیمیتو یک سامانه اینترنتی برای مقایسه و خرید انواع گوناگون بیمه‌ها است. برای خرید بیمه شخص ثالث و بدنه خودرو به سایت بیمیتو مراجعه کرده و مناسب‌ترین بیمه چه از لحاظ شرایط و چه از لحاظ قیمت را خریداری کنید. بیمه شخص ثالث موتور سیکلت خود را چه به‌صورت نقد و چه به‌صورت اقساط از بیمیتو تمدید کنید. اگر قصد سفر به خارج از کشور دارید بیمه مسافرتی خود را از این سامانه تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای خرید بیمه زلزله و آتش‌سوزی منازل، بیمه مسئولیت پزشکان و حتی بیمه عمر و سرمایه‌گذاری از طریق سامانه اینترنتی بیمیتو اقدام کنید.

یکی از جدیدترین خدمات بیمیتو امکان صدور، تعویض و تمدید دفترچه تامین اجتماعی برای بیمه‌گزارانی است که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند. برای صرف زمان و انرژی کمتر دیگر نیازی نیست به کارگزاری‌های تامین اجتماعی مراجعه حضوری داشته باشید. از طریق سامانه بیمیتو لذت خرید اینترنتی را تجربه کنید. در هر زمان و هر مکانی که هستید و در کمترین زمان ممکن، تنها با داشتن دسترسی به اینترنت می‌توانید از قیمت انواع بیمه‌ها مطلع شده و بیمه مورد نظر خود را خریداری کنید.

4 نظرات

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید