شاید اگر از هرکسی بپرسید که ارزشمندترین سرمایه زندگی شما چیست در پاسخ به زمان و عمر خود اشاره کند. عمر، سرمایه‌ای است که بازنمی‌گردد و باید برای لحظه‌لحظه آن برنامه‌ریزی کنیم تا هم نهایت استفاده را از عمر خود ببریم و هم در برابر حوادث و خطرات احتمالی آماده باشیم. بیمه های زندگی شاید بتواند در برابر خطرات احتمالی زندگی و ریسک‌هایی که ما و خانواده‌مان را تهدید می‌کند پیشنهاد خوبی باشد. در اینجا قصد داریم بدانیم بیمه زندگی چیست و برای خطرات زندگی چه راه‌حلی را در نظر گرفته است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و انواع آن را بیشتر بشناسیم!


بیمه زندگی چیست؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری

قبل از شروع بررسی بیمه های زندگی و خدماتشان باید اول بدانیم بیمه زندگی چیست و چه مزایایی برای ما ایجاد می‌کند.

بیمه های زندگی در دسته بیمه های عمر جای می‌گیرند. بیمه عمر انواع و اقسام گوناگونی دارد و هر یک از آن‌ها کاربردهای متعددی در شرایط مختلف دارد. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر زمانی، بیمه عمر مانده بدهکار و… انواع بیمه های عمر محسوب می‌شوند.

بیمه های زندگی اغلب در دسته بیمه عمر و سرمایه‌گذاری می‌گنجد؛ بیمه‌ای که علاوه بر پوشش‌های بیمه‌ای، محل خوبی برای سرمایه‌گذاری به نظر می‌رسد. با استفاده از بیمه های زندگی می‌توان در طول قرارداد بیمه عمر از پوشش‌هایی همچون نقص عضو ناشی از حادثه، ازکارافتادگی ناشی از حادثه، امراض خاص و… بهره‌مند شد و پس از اتمام این قرارداد، اندوخته خود را که مبلغ قابل‌توجهی شده است از بیمه دریافت کرد.

بنابراین بیمه‌گزار بیمه عمر برای چند سال متمادی مبالغی را تحت عنوان حق بیمه پرداخت می‌کند، در طول این مدت می‌تواند از پوشش‌هایی در مواقع خاص بهره‌مند شود. پس از اتمام قرارداد اندوخته خود را که شامل حق بیمه های پرداختی و سود آن‌ها است تحویل می‌گیرد. اگر هم بیمه‌گزار قبل از اتمام قرارداد فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی می‌رسد.

این‌ها فقط بخش کوچکی از فواید بیمه عمر است. حال باید ببینیم که کدام‌یک از شرکت‌های بیمه اقدام به ارائه طرح‌های بیمه های زندگی می‌کنند.

بیمه زندگی در واقع همان بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است.


مطلب مرتبط: سرمایه‌گذاری در بیمه عمر؛ حالا می‌توانید با خیال راحت بمیرید!


بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری ملت

بیمه عمر و پس انداز آسیا

همان‌طور که اشاره شد بیمه های زندگی در واقع همان بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هستند که با نامی متفاوت ارائه می‌شوند. یکی از طرح‌های بیمه عمر ملت، بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری است. این طرح مانند سایر طرح‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری امکان سرمایه‌گذاری را برای بیمه‌گزار ایجاد می‌کند و از پوشش‌های این بیمه نیز می‌توان استفاده کرد.


مطلب مرتبط: راهنمای استعلام بیمه عمر ملت


بیمه سپرده زندگی ملت

انواع سرمایه گذاری در بیمه عمر

یکی دیگر از طرح‌های بیمه عمر ملت که در دسته بیمه های زندگی قرار می‌گیرد، بیمه سپرده زندگی ملت است. تفاوت این طرح با بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری ملت در مواردی جزئی است. یکی از این موارد این است که حداقل قرارداد در بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری ملت 5 سال است درصورتی‌که قرارداد بیمه سپرده زندگی ملت 3 ساله هم می‌تواند باشد. یکی دیگر از تفاوت‌های این 2 طرح این است که حق بیمه طرح زندگی و سرمایه‌گذاری ملت را باید به‌موقع پرداخت کرد؛ اما در بیمه سپرده زندگی ملت مشخص می‌کنید که سالانه چه مقدار حق بیمه می‌خواهید بپردازید و آن را هر موقع که خواستید در طول سال می‌پردازید. محدودیت زمانی شما در پرداخت بیمه سپرده زندگی ملت کمتر است.


مطلب مرتبط: بیمه تمام عمر؛ بیمه‌ای برای تمام عمر شما!


بیمه جامع زندگی

بیمه جامع زندگی

بیمه ایران نیز یک طرح‌هایی در دسته بیمه های زندگی دارد. بیمه جامع زندگی یکی از این طرح‌ها است که البته در حال حاضر طرفداران خود را از دست داده است. این بیمه را خیلی از نمایندگان ارائه نمی‌دهند چون بیمه ایران طرح‌های بهتری از جمله بیمه زندگی مان برای بیمه عمر دارد. بنابراین اگر نماینده‌ای از وجود این بیمه بی‌خبر بود تعجب نکنید!


مطلب مرتبط: بیمه جامع زندگی یا بیمه مان؟/ آگاهانه بیمه عمر بخریم!


بیمه زندگی مان

بیمه مان

بیمه عمر مان بهترین طرح بیمه ایران در حوزه عمر و سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. با ورود این طرح بیمه‌ای، بیمه جامع زندگی از دور خارج شده است و همه توجه‌ها در بیمه ایران به این طرح معطوف شده است. یکی از مزایایی که بیمه عمر مان دارد این است که در پوشش امراض خاص بیماری سرطان را از سایر بیماری‌ها جدا کرده است و برای این بیماری خدمات جداگانه‌ای با سقف تعهدی بالا ارائه می‌دهد. در بیمه زندگی مان بیماری سرطان تا سقف تعهد 30 میلیون تومان و سایر امراض خاص از جمله سکته قلبی و مغزی، عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی (ریه، کبد، کلیه، مغز استخوان، قلب) نیز تا سقف 20 میلیون تومان می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

در انتخاب بیمه عمر خیلی باید دقت کرد. ممکن است طرح‌های مختلف تفاوت‌های به‌خصوصی داشته باشند.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان آن به چه صورت است؟


بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری معلم

انواع بیمه های زندگی

یکی از طرح‌های بیمه معلم به نام بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری نیز در دسته بیمه های زندگی قرار می‌گیرد. این طرح نیز مانند سایر طرح‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری امکان سرمایه‌گذاری را در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد؛ همچنین بیمه‌گزار می‌تواند از پوشش‌هایی در مواقع لزوم استفاده کند. یکی از ویژگی‌های بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری معلم این است که امراض خاص را تا سقف 30 میلیون تومان پوشش می‌دهد؛ درصورتی‌که اغلب شرکت‌های بیمه تا 20-25 میلیون تومان پوشش برای امراض خاص دارند.


مطلب مرتبط: 7 معیار انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


بیمه های زندگی بیمه ما

سرمایه گذاری در بیمه عمر برای آتیه خانواده

بیمه ما نیز یکی دیگر از شرکت‌های بیمه است که در حوزه بیمه های زندگی طرح‌هایی دارد. با مراجعه به سایت بیمه ما می‌توان این موضوع را برداشت کرد. بیمه ما در این زمینه چندین طرح مختلف دارد. طرح جامع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری جام مهر، طرح مستمری مکمل دوران بازنشستگی و… از جمله طرح‌های بیمه ما در این حوزه است.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر ما؛ آنلاین استعلام بیمه عمر بگیرید!


همان‌طور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم بیمه زندگی با بیمه عمر و سرمایه‌گذاری تفاوتی ندارد. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری که هم ماهیت بیمه‌ای و هم ماهیت سرمایه‌گذاری دارد، در شرکت‌های مختلف ممکن است با اسامی مختلفی معرفی و ارائه شوند. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر تأمین آتیه، بیمه عمر زنان خانه‌دار، بیمه آتیه، بیمه زندگی و اسامی دیگری که می‌تواند این بیمه داشته باشد همه دارای ماهیت یکسانی هستند و فقط برای افراد مختلفی ارائه شود. برای مثال بیمه عمر زنان خانه‌دار مختص خانم‌های خانه‌دار و بیمه عمر تأمین آتیه فرزندان برای کودکان زیر 18 است؛ اما ماهیت هر دو این‌ها یکی است و شاید در موارد مختصری با یکدیگر تفاوت داشته باشند.

بهترین کار برای انتخاب درست بیمه عمر، مقایسه شرایط طرح‌های مختلف است.


خرید بیمه زندگی

خرید بیمه عمر

همان‌طور که مشخص است طرح‌های مختلفی در بیمه های زندگی وجود دارد که هر یک تفاوت‌های جزئی می‌توانند با یکدیگر داشته باشند. انتخاب مناسب‌ترین طرح از بین آن‌ها شاید کمی سخت باشد؛ زیرا مطلع بودن از ویژگی‌های همه آن‌ها آن‌هم به‌طور جزئی کمی زمان‌بر است و شاید به‌راحتی نتوان اطلاعات طرح‌های مختلف را پیدا کرد.

بهترین راه، استفاده از سیستمی است که بتوان شرایط و جزئیات هر یک از این طرح‌ها را باهم مقایسه کرد و با توجه به اولویت‌های خود، بیمه‌ای مناسب انتخاب و خریداری کرد. بیمیتو همان سامانه‌ای است که با استفاده از آن می‌توان بیمه موردنظر خود را انتخاب و خریداری کرد.

بیمیتو سامانه‌ای برای خرید بیمه آنلاین است. با بیمیتو می‌توان خرید آنلاین بیمه ثالث انجام داد، استعلام آنلاین بیمه بدنه دریافت کرد، برای منزل خود بیمه آتش‌سوزی آنلاین خرید برای سفرهای خود بیمه مسافرتی خارج از کشور تهیه کرد و بیمه عمر آنلاین خریداری کرد.

فقط کافی است 5 دقیقه زمان صرف کنید. مشخصات خود را در سامانه بیمیتو وارد کنید و طرح‌های مورد نظر خود را مشاهده کنید. مناسب‌ترین آن را برای خود انتخاب و به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید