دسترسی به امکانات پزشکی به عنوان حقوق اساسی انسان‌ها مطرح است و به اندازه نیازهای اولیه انسان مانند خوراک، پوشاک و مسکن اهمیت دارد. در ایران شرکت‌های بیمه، هزینه‌های درمانی افراد را با بیمه تکمیلی جبران می‌کنند اما اگر بخواهیم بیمه تکمیلی را در سطح جهانی بررسی کنیم می‌فهمیم فقط شرکت‌های بیمه نیستند که هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کنند بلکه شرکت‌های کمک‌رسان با همکاری با شرکت‌های بیمه توانسته‌اند خدمات درمانی را به شکل سریع‌تری ارایه دهند. در ایران شرکت بیمه SOS به عنوان یک شرکت کمک‌رسان خدمات متنوعی در زمینه بیمه درمان دارد. در ادامه با بررسی تعرفه بیمه SOS ، شرایط استفاده از آن‌ را توضیح می‌دهیم.

قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟ 


بیمه SOS چیست؟

بیمه SOS چیست؟

SOS یک شرکت بیمه نبوده و شرکت خدماتی است که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بین المللی کمک‌رسان، خدمات درمانی ارایه می‌دهد در حال حاضر شرکت‌های کمک‌رسان در سراسر جهان نقش مهمی در ارایه‌ خدمات بیمه‌ای دارند که فعالیت خود را به صورت همکاری مشترک با شرکت‌های مختلف بیمه انجام می‌دهند. در سال‌های اخیر این شرکت توانسته به بخش مهمی در صنعت بیمه تبدیل شود.

بیمه تکمیلی SOS به صورت گروهی و یا طرح انفرادی و خانواده ارایه می‌شود. بیمه انفرادی SOS عموماً برای افراد خانواده ارایه می‌شود اما اگر فرد به تنهایی متقاضی دریافت این پوشش بیمه‌ای باشد باید قبل از صدور بیمه‌نامه به آزمایشگاه معتبر این شرکت مراجعه کند و چکاپ کامل شود بعد از بررسی وضعیت سلامت فرد مشخص می‌شود که می‌تواند تحت پوشش بیمه باشد یا خیر. این بیمه افراد را حداکثر تا سن 64 سال بیمه می‌کند.

بیمه گروهی SOS برای کارکنان سازمان‌ها، شرکت‌ها و کارخانجات ارایه می‌شود این کارکنان به همراه اعضای خانواده‌شان از پوشش‌های این بیمه استفاده می‌کنند. برای دریافت این بیمه لازم است اعضای گروه بالای 40 یا 50 نفر باشند.

برای صدور بیمه تکمیلی SOS بیمه‌شده باید چکاپ کامل شود.

باید بدانید تعرفه بیمه SOS در این دو طرح متفاوت است.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


آگاهی از تعرفه بیمه SOS

آگاهی از تعرفه بیمه SOS

شرایط کلی بیمه تکمیلی گروهی و انفرادی متفاوت بوده بنابراین طبیعی است که شرکت‌های بیمه حق بیمه متفاوتی برای این دو طرح در نظر بگیرند.

تعرفه بیمه SOS در طرح انفرادی: خدمات پزشکی بیمه تکمیلی انفرادی SOS در قالب طرح خانواده ارایه می‌شود. پوشش‌های این بیمه و حداکثر سقف تعهدات این شرکت بیمه مطابق زیر است:

پوشش‌های طرح خانواده بیمه SOS:

دسترسی شبانه‌روزی به خدمات، تأمین هزینه درمان در بیمارستان، تأمین هزینه زایمان و سزارین، تأمین هزینه‌های پاراکلینیکی، تأمین هزینه اورژانس بیمارستانی، تأمین هزینه شیمی‌درمانی، تأمین هزینه لیزردرمانی و فیزیوتراپی، تأمین هزینه بیمه حادثه، سازماندهی انتقال پزشکی زمینی در سراسر ایران، انتقال پزشکی هوایی، خدمات پزشکی در منزل، کمک‌رسانی حقوقی، تهیه و ارسال داروی کمیاب، تامین هزینه درمان در خارج از کشور، دریافت نظریه دوم پزشکی (این پوشش زمانی کاربرد دارد که بیمار به هر دلیلی نسبت به تشخیص اولیه پزشک نامطمئن باشد و برای اطمینان خاطر به پزشک دیگری مراجعه کند) ، نظارت بر درمان، راهنمایی پزشکی، بیمه حادثه و غرامت روزانه (بستری).

سقف تعهدات شرکت SOS برای خدمات مختلف

این طرح فاقد فرانشیز است. فرانشیز درصدی از خسارت است که برعهده بیمه‌شده است و بیمه‌گر تعهدی برای آن ندارد. یعنی بیمه‌شده می‌تواند از هریک از این پوشش‌ها بدون پرداخت وجه استفاده کند.

دوره انتظار مدت زمانی است که شرکت بیمه تعهدی در مقابل بیمه‌شده ندارد. پوشش زایمان دوره انتظار 9 ماه تا یک ساله دارد.

هزینه ویزیت، دارو و آزمایش تا یک ماه قبل و دو ماه بعد از بستری در بیماستان قابل جبران است.

این طرح پوششی برای جبران هزینه‌های زایمان و خدمات دندانپزشکی ندارد.

*خدمات پاراکلینیکی شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، رادیولوژی، انواع اسکن و سی تی اسکن، سنجش تراکم استخوان، نوار عضله و نوار عصب، پاتولوژی، گچ‌گیری و بازکردن گچ، اکسیزیون و رزکسیون توده، نوار مغز، اسپیرومتری، پریمتری، پاکی متری، اودیومتری، تعیین میدان دید، بیوپسی تحت گایدسونوگرافی، انواع آندوسکوپی، انواع ام.آر.آی، تست ورزش، پانسمان، اکوکاردیوگرافی، بخیه، ختنه، لیزردرمانی، سنگ شکن، لیزیک برای رفع عیوب انکساری چشم بیش از 3 دیوپتر در هر محور برای هر چشم.

بیمه SOS تعرفه متفاوتی برای بیمه گروهی و انفرادی در نظر می‌گیرد. طرح انفرادی این طرح بدون فرانشیز ارایه می‌شود.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی سامان SOS را با استانداردهای بین المللی بخرید


تعرفه بیمه SOS در طرح گروهی

سقف بیمه درمان گروهی تا حدی به توافق شرکت بیمه و سازمان وابسته است. حداقل تعداد کارکنان یک مجموعه کاری برای استفاده از این پوشش 40 نفر است. این شرکت مجموعا 7 طرح برای ارایه خدمات درمانی گروهی خود دارد. شرکت‌هایی که تعداد کارکنان آن‌ها بالای 40 نفر است می‌توانند از 3 طرح این شرکت استفاده کنند. شرکت SOS همچنین برای افراد بالای 200 نفر 4 طرح ارایه می‌دهد. این طرح پوشش دندانپزشکی ندارد.

تعرفه بیمه SOS در طرح‌های مختلف برای گروه‌های بالای 40 نفر:

سقف تعهدات شرکت SOS برای گروه‌های بالای 40 نفر

تعرفه بیمه SOS برای گروه‌های بالای 200 نفر:

تعرفه بیمه SOS برای گروه‌های بالای 200 نفر

پاراکلینیکی نوع اول شامل سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، استرس اکو، اکوکاردیوگرافی و دانسیتومتری است.

پاراکلینیکی نوع دوم شامل تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوارعضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولتر قلب و آنژیوگرافی چشم است.

شرکت SOS از 7 طرح برای ارایه خدمات درمانی گروهی استفاده می‌کند. تعرفه این بیمه برای افراد بالای 40 نفر و افراد بالای 200 نفر متفاوت است.


مطلب مرتبط: نگاهی به ویژگی های ممتاز بیمه تکمیلی انفرادی SOS


تعرفه بیمه SOS برای خدمات دندانپزشکی

تعرفه بیمه SOS برای خدمات دندانپزشکی

بیمه تکمیلی SOS پوششی برای خدمات دندانپزشکی ارایه نمی‌دهد اما برای استفاده از این پوشش لازم است این خدمات را به شکل جداگانه و با استفاده از دو طرح نقره‎ای یا طرح طلایی تهیه کنیم. در این شرکت انجام آزمایشات و چکاپ برای دریافت خدمات دندانپزشکی الزامی است. سقف تعهدات خدمات دندانپزشکی در شرکت SOS  مطابق زیر است:

جدول سقف تعهدات خدمات دندانپزشکی در شرکت sos

میزان فرانشیز این پوشش 30 % است و مدت انتظار برای استفاده از این خدمات 3 ماه است.

جدول حق عضویت سالانه بیمه تکمیلی SOS در سال 98 به صورت زیر است.

جدول حق عضویت سالانه بیمه تکمیلی SOS

خدمات دندانپزشکی در شرکت کمک‌رسان با دو طرح نقره‌ای و طلایی و با فرانشیز 30% قابل دریافت است.


مطلب مرتبط: آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی SOS در چند دقیقه


شرکت SOS چگونه هزینه‌های درمانی را جبران می‌کند؟

شرکت SOS چگونه هزینه‌های درمانی را جبران می‌کند؟

شرکت بیمه SOS با تعدادی مراکز درمانی قرارداد دارد. اگر بیمه‌شده برای دریافت خدمات درمانی به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کند فقط بخشی از هزینه‌های پزشکی را به عنوان فرانشیز می‌پردازد. در صورتی که بیمه‌شده به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه کند لازم است ابتدا همه‌ هزینه‌های درمانی را پرداخت کند و سپس مدارک و صورت‌حساب‌های پرداخت شده را به شرکت بیمه تحویل دهد و هزینه‌های درمانی را حداکثر تا سقف بیمه‌نامه دریافت کند.

بیمه‌شده در صورتی که بخواهد از خدمات درمانی مراکز طرف قرارداد استفاده کند باید قبل از مراجعه به این مراکز، معرفی‌نامه دریافت کند. اما روند صدور معرفی‌نامه وقت‌گیر بوده و به مدارک خاصی نیاز دارد. از جمله خدمات ویژه‌ای که شرکت SOS برای ارایه خدمات بیمه‌ای دارد صدور معرفی‌نامه به صورت آنلاین در برخی مراکز درمانی است.


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


با بیمیتو درمان شوید

بیمه درمان تکمیلی پوشش‌های زیادی دارد سقف تعهد شرکت‌های بیمه در هریک از این پوشش‌ها متفاوت است. برای اینکه بتوانید از پوشش‌های بیمه‌ای موردنظر خود تا سقف مناسبی استفاده کنید باید بهترین شرکت ارایه دهنده خدمات درمانی را انتخاب کنید. بنابراین لازم است قبل از خرید بیمه مورد نظر خود شرایط و قیمت بیمه را در شرکت‌های مختلف مقایسه کنید. همه‌ افراد می‌توانند استعلام،  مقایسه و خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی را از وب‌سایت بیمیتو انجام دهند. علاوه بر این، بیمیتو امکان خرید آنلاین انواع بیمه‌نامه‌ها از جمله بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش سوزی، بیمه مسافرتی، حوادث و بیمه مسئولیت پزشکان را فراهم کرده است. در بیمیتو همچنین جدول بیمه عمر شرکت‌های مختلف بررسی شده است و این امکان را فراهم می‌کند که قبل از خرید بیمه‌نامه، میزان سود خود را در پایان قرارداد مشاهده کنید.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی 

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید