کم‌و‌بیش حرف‌های متناقضی درباره تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه شنیده‌ایم. عده‌ای طرفدار بیمه بدنه خودرو هستند و معتقدند که بهتر از کارت طلایی است و عده‌ای معتقدند که کارت طلایی مزایای بیشتری نسبت به بیمه بدنه خودرو دارد. برای اظهار نظر در این مورد باید اطلاعات کاملی درباره بیمه بدنه و کارت طلایی داشته باشیم و مزایا و معایب این دو را با یکدیگر مقایسه کنیم. در این مطلب قصد داریم تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه را بررسی کنیم و ببینیم کدام‌یک از این دو برای خودروی ما مناسب‌تر است.

 


می‌دونستی می‌تونی بیمتو با بیمیتو اینترنتی بخری؟


کارت طلایی چیست؟

تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه

کارت طلایی امکان جبران خسارت در صورت خرابی، سرقت، حمل‌ونقل رایگان خودروی در راه مانده و… را فراهم می‌کند. خدمات کارت طلایی مختص خودروهای ایران‌خودرو است و برای خودروهای سایر شرکت‌ها فقط حمل‌و‌نقل رایگان در صورت خرابی خودرو را دارد. درصورتی‌که از خودروهای شرکت ایران‌خودرو استفاده می‌کنید، می‌توانید به کارت طلایی به‌عنوان جایگزینی برای بیمه بدنه فکر کنید.


ویژگی‌های کارت طلایی

کارت طلایی دارای 5 نوع مختلف است:

. کارت طلایی سال

. کارت طلایی 1 ستاره

. کارت طلایی 2 ستاره

. کارت طلایی 3 ستاره

. کارت طلایی 4 ستاره

. کارت الماس

هریک از این کارت‌های طلایی خدمات مشخصی را ارائه می‌دهند. کارت طلایی سال کمترین خدمات و کارت الماس بیشترین خدمات را به کاربر ارائه می‌دهد. کارت الماس در حال حاضر فقط مخصوص خودروهای دنا، سوزوکی، تندر 90 اتوماتیک و سمند سورن ELX است.

کارت الماس در حال حاضر فقط برای خودروهای دنا، سوزوکی، تندر 90 اتوماتیک و سمند سورن ELX ارائه می‌شود.

خدماتی را که کارت طلایی ارائه می‌دهد و در سایر کارت‌های طلایی مشترک است، به شرح زیر می‌باشد:

. خدماتی که در دسته خسارات اصلی بیمه بدنه می‌گنجد (سرقت کلی و جزئی، آتش‌سوزی و تصادف)

. ریختن مواد اسیدی بر روی خودرو

. سرقت ECU (کامپیوتر خودرو)

. حمل‌ونقل رایگان خودرو در صورت خرابی و عدم امکان حرکت (همچنین در صورتی که خرابی در جاده‌های بین شهری رخ دهد، سرنشینان خودرو به صورت رایگان به نزدیک‌ترین شهر منتقل می‌شوند.)

. تعویض خودرو (درصورتی‌که هزینه جبران خسارت وارد شده بر خودرو بر اثر حادثه یا سرقت بیش از 60% ارزش خودرو باشد یا بنا به نظر کارشناس امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد و یا زمان پیش‌بینی‌شده برای تعمیر آن طولانی باشد)

. امداد سیار درون‌شهری و برون‌شهری با پرداخت هزینه

. جبران خسارت در صورت ترکیدگی لاستیک حین رانندگی

. مشاوره و امداد تلفنی

 دارندگان کارت طلایی می‌توانند در صورت بروز مشکل فنی برای خودرو با شماره امداد خودرو تماس بگیرند و از خدمات امداد تلفنی بهره‌مند شوند.

کارت طلایی 1 ستاره علاوه بر خدمات کارت طلایی سال، خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

. جبران خسارت در صورت بروز بلایای طبیعی (سیل، زلزله، آتش‌فشان، صاعقه و تگرگ)

. جبران خسارت در صورت شکستن شیشه

کارت طلایی 2 ستاره علاوه بر خدمات کارت طلایی 1 ستاره، خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

. تعمیر کامل موتور، جلوبندی و دیسک و صفحه خودرو

. تعویض رایگان روغن هر 10 هزار کیلومتر (برای خودروهای با موتور TU5 هر 20 هزار کیلومتر) تا 25 هزار کیلومتر پیمایش خودرو

. تعویض سالانه باتری

کارت طلایی 3 و 4 ستاره به هر خودرویی تعلق نمی‌گیرد و به نظر کارشناس بازدیدکننده بستگی دارد.

کارت طلایی 3 ستاره علاوه بر خدمات کارت طلایی 2 ستاره، تعویض رایگان لنت ترمز، شمع، روغن، فیلتر روغن، فیلتر هوا و فیلتر سوخت به ازای هر 20 هزار کیلومتر انجام می‌شود؛ همچنین سرویس دوره‌ای نیز تا پیمایش 40 هزار کیلومتر انجام می‌شود. در این نوع از کارت طلایی در صورت توقف خودرو به دلیل مشکل فنی، روزانه 20 هزار تومان بابت هزینه خواب خودرو به مالک آن تعلق می‌گیرد.

کارت طلایی 4 ستاره علاوه بر خدمات کارت طلایی 3 ستاره، سرویس تعویض تسمه تایمینگ و تسمه دینام را دارد. درصورتی‌که در طول یک سال اعتبار کارت طلایی، خودرو بیش از 60 هزار کیلومتر حرکت کند، لاستیک‌های خودرو نیز تعویض می‌شود. همچنین سرویس‌های دوره‌ای نیز تا پیمایش 60 هزار کیلومتر انجام می‌شود. در این کارت طلایی روزانه 40 هزار تومان بابت خواب خودرو به مالک تعلق می‌گیرد.

در کارت الماس که کامل‌ترین خدمات را ارائه می‌دهد، روزانه 60 هزار تومان بابت خواب خودرو به مالک تعلق می‌گیرد؛ همچنین با داشتن این کارت می‌توان از سرویس‌های تابستانی و زمستانی (سرویس کولر، سرویس برف‌پاک‌کن‌ها و…) نیز استفاده کرد. با داشتن کارت الماس، خودرو در کیلومترهای مضرب 10 هزار و 20 هزار شامل بازدید از وضعیت فرمان، وضعیت باد لاستیک، مدار هیدرولیک ترمز و… می‌شود.


بیمه بدنه چیست؟

کارت طلایی

برخلاف بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه بیمه‌ای اختیاری برای خودرو است که از خودرو بیمه‌گزار در برابر حوادث مختلف مراقبت می‌کند. بیمه بدنه خودرو در مواقعی مثل تصادف، وقوع بلایای طبیعی، سرقت و… از بیمه‌گزار محافظت می‌کند.


ویژگی‌های بیمه بدنه

خساراتی که بیمه بدنه تحت پوشش قرار می‌دهد دو نوع است: خسارات اصلی و فرعی. خسارات اصلی خساراتی هستند که در همه انواع بیمه بدنه خودرو موجودند ولی خسارات فرعی در صورت تمایل بیمه‌گزار به بیمه‌نامه افزوده می‌گردد. چون تعداد خسارات فرعی تعریف شده بسیار زیاد است، لذا بیمه بدنه دارای انواع بسیار زیادی است و بنا به نظر و خواست بیمه‌گزار می‌تواند گوناگون باشد. بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به شرایط و صلاح‌دید خود، هریک از خسارات فرعی را که می‌خواهد در بیمه بدنه خود انتخاب کند.

خسارات اصلی بیمه بدنه به شرح زیر است:

. برخورد ماشین با جسمی ثابت یا متحرک (حتی اگر بیمه‌گزار مقصر باشد)

. واژگونی یا سقوط ماشین

. صاعقه، آتش‌سوزی یا انفجار خودرو یا یکی از لوازم یدکی همراه آن

. سرقت کلی خودرو

. جبران هزینه‌های نجات خودرو یا هزینه‌های وارد شده حین انتقال آن

. جبران خسارت به باتری و لاستیک خودرو (تا سقف 50%)

حتی اگر به دیوار برخورد کنید، بیمه بدنه هزینه خسارت وارد شده را پرداخت می‌کند.

خسارات فرعی بیمه بدنه به شرح زیر است:

. خسارات ناشی از سایر بلایای طبیعی (سیل، زلزله، آتش‌فشان و…)

. خسارات ناشی از شرکت در مسابقات اتومبیل‌رانی و تست سرعت

. خسارات ناشی از حمل مواد اسیدی و منفجره

. خسارات ناشی از ریختن رنگ، اسید یا هر گونه مواد شیمیایی روی خودرو

. سرقت جزئی لوازم خودرو

. زیان ناشی از کاهش ارزش خودرو در اثر بروز حادثه‌

. زیان ناشی از توقف یا به اصطلاح خواب خودرو

. پوشش ترانزیت برای خساراتی که در خارج از کشور اتفاق می‌افتد

. پوشش نوسانات بازار برای خنثی کردن تأثیر تورم بر قیمت خودرو

. خسارت شکستن شیشه

. جبران هزینه رفت‌وآمد بیمه‌گزار درصورتی‌که به دلیل بروز حادثه قادر به استفاده از خودروی خویش نباشد

. پوشش حذف فرانشیز

. خسارت ناشی از کشیده شدن میخ یا جسم نوک‌تیز به بدنه

با داشتن پوشش حذف فرانشیز اگر خودروی شما به سرقت برود، بیمه بدنه کل مبلغ ارزش خودروی شما را می‌پردازد.


تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه از نظر قیمت

حال می‌خواهیم تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه را از لحاظ قیمتی بسنجیم. قطعاً تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه از نظر قیمت یکی از پارامترهای مهم در انتخاب است. در جدول زیر تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه از نظر قیمت برای بعضی خودروها نشان داده شده است. در این جدول قیمت‌ها به‌صورت حدودی بیان شده است زیرا خودرو تا زمانی که کارشناسی نشود، نمی‌توان درباره قیمت کارت طلایی آن بحث کرد.

تفاوت قیمت کارت طلایی با بیمه بدنه

از آنجا که نرخ بیمه بدنه شرکت‌های مختلف بیمه باهم تفاوت دارند لذا قیمتی که در بالا عنوان شده است، حداقل قیمت بیمه بدنه است. البته محاسبه و استعلام بیمه بدنه نیز چندان آسان نیست ولی این کار از طریق سامانه بیمیتو آسان شده است. با استفاده از بیمیتو می‌توان با ورود اطلاعاتی ساده، نرخ بیمه بدنه هر خودرو را به سادگی مشاهده کرد.

به دلیل اینکه کارت طلایی فقط به خودروهای کمتر از 10 سال ساخت تعلق می‌گیرد، لذا مجبور شدیم فقط از خودروهای مدل 86-87 به بالا برای استعلام قیمت استفاده کنیم. پس همین‌جا می‌توان این موضوع را فهمید که تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه در نوع خودرو هم هست.

 

مزایای بیمه بدنه نسبت به کارت طلایی

تا اینجا کارت طلایی و بیمه بدنه را به طور کامل معرفی کردیم و درباره حدود قیمت این دو نیز اطلاعات مختصری داریم. حال می‌خواهیم تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه را بررسی کنیم و ببینیم بیمه بدنه چه مزایایی نسبت به کارت طلایی دارد. مزایایی که می‌توان برای بیمه بدنه نسبت به کارت طلایی در نظر گرفت عبارت است از:

1- بیمه بدنه برای تمام خودروها کاربرد دارد ولی کارت طلایی فقط مختص خودروهای ایران‌خودرو است. حتی کارت طلایی به خودروهای ایران‌خودرو که مدل آن‌ها پایین‌تر از سال 86 باشند، تعلق نمی‌گیرد.

2- بیمه بدنه هزینه خسارت وارد شده را به‌صورت نقد به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند ولی کارت طلایی اقدام به تعمیر یا تعویض خودرو می‌کند. ممکن است بیمه‌گزار خارج از نمایندگی ایران‌خودرو امکان تعمیر خودروی خود را با هزینه کمتر یا کیفیتی بهتر داشته باشد لذا اینکه محدودیتی در تعمیر خودرو وجود نداشته باشد یک مزیت محسوب می‌شود.

3- حدود نرخ بیمه بدنه از کارت طلایی کمتر است و در کل برای هر ماشین خاصی که در نظر بگیریم، نرخ بیمه بدنه کمتر از کارت طلایی می‌شود.

4- امکان استعلام بیمه بدنه با ارائه اطلاعات مختصری میسر است درصورتی‌که برای استعلام قیمت دقیق کارت طلایی به بازدید کارشناس نیاز است.

5- بیمه بدنه و تخفیف‌های آن از خودرویی به خودروی دیگر قابل انتقال است درصورتی‌که کارت طلایی قابلیت انتقال ندارد.

6- خسارات فرعی بیمه بدنه بسیار متنوع است و در موارد خاص هم از بیمه‌گزار مراقبت می‌کند.

بیمه بدنه برای همه خودروها قابل صدور است ولی کارت طلایی فقط برای خودروهای ساخت ایران‌خودروی مدل 86 به بعد است.


مزایای کارت طلایی نسبت به بیمه بدنه

در ادامه بررسی تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه می‌خواهیم مزایای کارت طلایی نسبت به بیمه بدنه را مورد بررسی قرار دهیم. این مزایا عبارت‌اند از:

1- کارت طلایی امکان حمل‌ونقل سیار خودرو و سرنشینان را در صورت خرابی در راه فراهم می‌کند درصورتی‌که در بیمه بدنه چنین امکانی وجود ندارد.

2- کارت طلایی امکان سرویس و تعویض دوره‌ای بعضی از قطعات را برای خودروها ایجاد می‌کند ولی در بیمه بدنه چنین امکانی وجود ندارد.

3- کارت طلایی طرحی به نام “نو سوار” دارد؛ درصورتی‌که حادثه‌ای رخ دهد و هزینه تعمیر خودرو بیش از 60% ارزش خودرو باشد، کارت طلایی با پرداخت مابه‌التفاوت، خودرویی صفر هم‌نوع خودروی قبلی را به کاربر داده و خودروی آسیب دیده را هم به وی تحویل می‌دهد. این طرح فاقد فرانشیز است و فقط کافی است مابه‌التفاوت قیمت خودروی صفر و قیمت خودروی آسیب‌دیده پرداخت شود.

4- کارت طلایی امکان امداد سیار و تعمیر در محل همچنین امداد تلفنی را مطابق شرایط برای کاربران فراهم کرده است.

کارت طلایی امکان تعمیر خودرو در محل و حمل‌ونقل رایگان خودروی خراب شده را فراهم کرده است.


مطلب مرتبط: فرانشیز بیمه بدنه را چگونه حذف کنیم؟/ دریافت خسارت کامل


تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه از نظر نحوه خرید

تفاوت کار طلایی با بیمه بدنه

تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه در نحوه خرید نیز یکی از مسائل مهم در انتخاب به شمار می‌رود.

برای خرید بیمه بدنه چند روش وجود دارد. می‌توان به‌صورت حضوری به یکی از نمایندگی‌های بیمه موردنظر مراجعه و اقدام به خرید بیمه بدنه کرد. روش دیگر، تماس با نمایندگی بیمه موردنظر و ارائه اطلاعات است.

روش دیگر، خرید از سامانه‌های خرید آنلاین بیمه است. با استفاده از بیمیتو می‌توان قیمت و شرایط بیمه بدنه شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه و اقدام به خرید آنلاین آن کرد. فقط با ارائه اطلاعات اولیه درباره خودرو می‌توان به اطلاعاتی کامل درباره شرایط و نرخ بیمه بدنه شرکت‌های مختلف دست‌یافت. بیمیتو در حال حاضر امکان خرید آنلاین بیمه نامه خودرو، بیمه بدنه و بیمه آتش‌سوزی را فراهم کرده است.

برای خرید کارت طلایی باید با یکی از شعب فروش کارت طلایی تماس گرفت و شماره شاسی خودرو را اعلام کرد. پس‌ازآن از طرف امداد خودرو ایران، کارشناسی جهت بررسی خودرو فرستاده می‌شود. سایر مراحل خرید کارت طلایی نیز توسط شرکت امداد خودرو انجام‌شده و کارت طلایی با پیک رایگان به دست کاربر می‌رسد.


بالاخره بیمه بدنه بهتر است یا کارت طلایی؟

تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه

با توجه به بررسی تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه و مزایای هریک نسبت به دیگری می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب بین کارت طلایی و بیمه بدنه باید با توجه به نوع خودرو و خدماتی که برای ما مهم تر است انجام شود. اگر خودروی ساخت ایران‌خودرو داریم که مدل آن 86 به بالا است، می‌توان مزایا و معایب کارت طلایی و بیمه بدنه را با یکدیگر مقایسه کرد و نسبت به خرید یکی از آن‌ها تصمیم گرفت.

درصورتی‌که خدماتی مثل امداد سیار، تعمیر در محل و سایر خدماتی که مختص دارندگان کارت طلایی است مهم‌تر به نظر می‌آید، باید کارت طلایی تهیه کرد؛ ولی اگر قیمت مهم‌تر است و خدمات و پوشش‌های بیمه بدنه برایمان ارجحیت دارد، باید بیمه بدنه خرید.

104 نظرات

 1. دروود برشما؛ بسیار عالی و کاربردی بود؛ سوال در مورد خودروهای صفر ایران خودروست برای مثال سمند ال ایکس با کارت طلایی 3 ستاره؛ بازهم نیازی برای اخذ بیمه بدنه هست؟؟ بیشتر ملاکم بیمه سرقت هست؛ سپاس

  • سلام، ممنون از نظر خوبتون 🙂
   دوست عزیز با داشتن کارت طلایی 3 ستاره شما از پوشش سرقت بهره مند هستید؛ به طوریکه در صورت به سرقت رفتن ماشینتون با پرداخت حدود 20% مبلغ خودرو می توانید یک خودروی صفر دریافت کنید ولی بیمه هزینه خسارت شما رو نقد پرداخت می کنه و شما مختارید هر خودرویی که مد نظرتونه باهاش خریداری کنید

 2. سلام من سمند ال ایکس مدل ۹۵ دارم به علت بریدن سیبک منجر به واژگون شدن ماشینم شد ولی متاسفانه کارشناسان نقص فنی روقبول ندارن با اینکه شکایت کردم بعد بازدید گفتن که هیچ گونه نقص فنی در خودروی شما نیست ولی کارشناس دادگاه نقص فنی رو تایید کردن …. خلاصه اینکه کارت طلایی با توجه به نظر کارشناسان عیب از راننده است نه خودرو ….

 3. سلام ، در شرايط كارت طلايي خداي نكرده اگر خودمون مقصر باشيم ، حالا يا تصادف يا واژگون بشه ، مثلا كارت طلايي ١ ستاره بهمون خسارت يا بالاخره درستش ميكنه يا نه مثل بيمه بدنه نيست چون خودمون مقصر بوديم بايد هزينه كنيم تا درست بشه , چون دوستمون پاينتر گفتن كه به خاطر بريدن سيبك كارشناس نقص فني براي واژگوني رو تاييد نكردن
  دركل به نظرتون من كارت طلايي ١ ستاره بگيرم يا بيمه بدنه ( ايران ) ، ماشينم ٢٠٦ sd صفر هستش ?

  • سلام
   دوست عزیز کارت طلایی پوشش های اصلی بیمه بدنه رو داره و تو پوشش های فرعی مثل سرقت جزئی و… تفاوت دارن
   در کل برای انتخاب بین کارت طلایی و بیمه بدنه با توجه به مقایسه ای که انجام شده باید ببینید خودتون کدوم یکی رو ترجیح میدین

 4. سلام دوستان من هم بین این دو نمیدونستم کدوم رو انتخاب کنم که این توضیحات سایت ها رو خوندم و متاسفانه کارت طلایی رو انتخاب کردم.من همین امروز ماشینم رو بعد هفته ها از نمایندگی( اسمشو باید بذارن اداره دولتی که معرف حضورتون هستن و شرایطشون رو میدونید)تحویل گرفتم.ماشینم یه چراغش قرار بود عوض بشه و یه چن تا قلم مویی رنگ بشه!!! که اینهمه علافم کردن،نه جواب میدن،نه میذارن اونجا باشی و ببینی،نه درست کار میکنن و.. دقیقا یه اداره دولتیه که حالا خودتون تصور کنید که چطور پاسخگو هستن.حالا اون بنده خدا هایی که تصادف میکنن دیگه فک کنم باید چند سال بیخیال ماشینشون بشن.
  خلاصه خواستم برادرانه بهتون بگم که مثل من دچار اشتباه نشین و از کار و زندگیتون نیفتین چون خودم دیدم واقیعتش چی هست.
  من هم دیگه نه کارت طلاییم رو تمدید میکنه و نه میذارم از دوست و آشناهام کسی خودشو علاف این نمایندگیها کنه،راحت کمتر از نصف پولشو میدم بیمه بدنه میکنم و هر جا دوست داشتم میبرم صافکاری و تعمیرات و اینقد هم اذیت نمیشم
  بعد یه چیزی، زنگ زدم ایران خودرو جواب بگیرم تلفن رو برمیدارن و سریع قطع میکنه ینی تا این حد پاسخگو هستن واقعا خدا لعنتشون کنه
  یا حق

  • باید بدونید کارت طلایی قطعات فابریک خودرو رو تهیه و نصب میکنه به قیمت کارخانه ولی بیمه بدنه بیرون این شرایط رو نداره و در هیچ جا و هیچ کجا بیمه بدنه قیمتش از کارت طلایی پایینتر نیست بیمه کارت طلایی دارای تخفیفات تا سقف ۶۰ درصد در بدو بیمه هست و همچنین دارای اقساط ردون سود و چک و ضامن

 5. درود و عرض ادب
  والله منم موندم کدوم رو بگیرم ؟
  206 تازه تحویل گرفتم از ایرانخودرو ! بین بیمه بدنه و کارت طلایی موندم ….
  دوستان که تجربه دارن میشه در این انتخاب یک کمکی کنند ؟ طبق تجربه کدوم بیشتر به درد میخوره و تو سختی به داد آدم میرسه ؟

  ممنون

 6. […] 31 جولای 2017 … تعمیر کامل موتور، جلوبندی و دیسک و صفحه خودرو . تعویض رایگان روغن هر ۱۰ هزار کیلومتر (برای خودروهای با موتور TU5 هر ۲۰ هزار کیلومتر) تا ۲۵ هزار کیلومتر پیمایش خودرو . تعویض سالانه باتری. کارت طلایی ۳ و ۴ ستاره به هر خودرویی تعلق نمی‌گیرد و به نظر کارشناس بازدیدکننده بستگی دارد. کارت طلایی ۳ ستاره …https://blog.bimito.com/1396-05-09-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B7%D9… […]

 7. سلام.من یه سمندef7 96 دارم/که کارت طلایی3ستاره داره.استان کرمانشاهم امروز 7/2/97تگرگ سنگینی زد. شیشه جلو ترک برداشته.کل سقف و کاپوت و جعبه چاله چوله شده. الان کارت طلایی چه کاری برای من انجام میده.آیا خسارت میده.اگه قطعات رو تعویض کنه>ماشین حکم تصادفی میگیره>تازه سقف رو چکار میکنن؟! راهنمایی شما چیه؟ مچکرم

 8. فوق العاده مفید و تجربه دار بود
  من هم به شخصه براساس تجربیات گذشته، بیمه بدنه و تایید میکنم.
  و به دوستان میگم خودشون و اسیر این نمایندگی ها نکنند

 9. به نظر من کارت طلایی خیلی بهتره . من چند سال دارم پشت سر هم کارت طلایی ماشینم رو تمدید میکنم . خیلی خوبه .ماشینت رو میزاری یه جای مطمئن و تضمینی تعمیر میکنن . هیچ وقت دردسرنبودن قطعه رو نداری . امداد خودرو هم خیلی پیگیره که کار سریع و با کیفیت انجام بشه. از همه مهمتر وقتی قیمتها بالا میره کارت طلایی سقف نداره و با قیمتهای روز ماشین رو رایگان درست میکنه. ضمناً تو جزئیات خدماتش خیلی از دنگ و فنگ های بیمه رو نداره.

 10. سلام. با تشکر از زحمت شما برای اطلاع رسانی مفیدتان. بنده کارت طلایی ۴ ستاره دارم. ماشین بنده درحال پارک بود که خودرو ناشناس باماشینم تصادف کرده و باعث تو رفتگی و غر شدن درب عقب شده بود و مخل را هم ترک کرده بود. و سپر جلو هم تعدادی خط و خش داشت وقتی به ایران خودرو مراجعه کردم با برخورد منطقی و مودبانه براورد خسارت کرده و. درب و سپر هردو را براورد خسارت.و تعویضی اعلام کردند. چند روز بعد دریکی از نمایندگی ها کاملا رایگان هردورا تعویض کردند.حدود سه یاچهارروز در انجا بود. اما از مبلغ ۴۰ هزار تومان که شما فرمودید خبری نبود. به نظرتون قابل پیگیری هست یا نه. ؟
  با صرف نظر از بهای نسبتا بالای کارت طلایی در مقابل بیمه بدنه ، بنظرم مزیتهای کارت طلایی بیشتر و بهتر هست.

  • سلام
   ممنون از نظرتون
   با دفتر مرکزی امداد خودرو تماس بگیرید و این موضوع رو مطرح کنید
   اگر شاملتون بشه از این طریق می تونین بپرسین

 11. ماشینم رو بردم نمایندگی ایران خودرو تهران هم از کارت طلایی دزدی میکنن و هم قطعات خودرو ام رو دزدیده بودند.مردم حواستون باشه

 12. سلام با تشکر ، بنظرم خوب بود . در صورت بروز حادثه و خسارت به ماشین دیگر ، کدام یک خسارات وارده به به ماشین دیگر را بهتر جبران می کند ؟ بیمه بدنه یا کارت طلایی ؟

  • سلام ممنون از نظرتون
   اینی که شما می فرمایین که میشه بیمه شخص ثالث
   بیمه بدنه و کارت طلایی برای خسارتی هست که به ماشین خودتون وارد میشه

 13. سلام
  امروز 10/مهرماه/97 با من تماس گرفتند و گفتند شما چون روز اول که ماشین رو خریدید کارت طلایی داشتید الان در الویت هستید که براتون کارت طلایی صادر بشه.
  نکته ای که منو مشکوک کرد اینکه گفتند کارت طلایی 5 ستاره{که اصلا همچین چیزی در لیست فهرست کارت طلایی ها نیست} و دوم اینکه خیلی عجله میکرد و میگفت تا 1 ساعت دیگه اعلام کنید که میخواهید یا نه؟
  هزینه ی درخواستیشون 198000 تومان بود.
  آیا این از نظر شما تایید هستش؟؟
  اگر نیست بفرمایید به کدام مرکز باید مراجعه کنیم؟
  با تشکر

  • سلام
   در این مطلب سعی داشتیم تفاوت های بیمه بدنه با کارت طلایی رو به طور کامل بررسی کنیم
   شما با توجه به برداشت و شرایط خودتون باید انتخاب کنین که کدوم براتون مناسبتر هستش

 14. سلام. من ماشینم دنا مدل 94 هست. 3 سال از کارت طلایی بدون خسارت استفاده کردم. الان اگر بخوام سویچ کنم به بیمه بدنه آیا تخفیفی به من تعلق میگیره یا باید تعرفه اصلی بیمه بدنه را پرداخت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام
   بیمه که با این شرایط خسارتی نمی پردازه. درباره کارت طلایی اطلاعی ندارم متاسفانه. با تماس با 096440 می تونین اطلاعات لازم رو کسب کنین

 15. سلام
  دنا ندل ۹۷ دارم در اول اسفند کارت طلایی درجه ۴ تمام میشه و الان کیلومتر ۴۴ هزار هست.
  ایا اگر تمدید کنم و کیلومتر به ۶۰ هزار برسه ۴ حلقه لاستیک تعلق میگیره یاخیر . ممنون میشم جواب بدین

  • سلام
   درصورتی‌که در طول یک سال اعتبار کارت طلایی، خودرو بیش از 60 هزار کیلومتر حرکت کند، لاستیک‌های خودرو تعویض می‌شود

 16. سلام چندروزپیش ماشینم که سمندمدل٩۴ است درمسیرواژگون شد ایا میشه ازکارت طلایی ۵ستاره استفاده کرد وایا تمام خسارت وارد شده راتقبل میکند

 17. علت واژگونی هم پریدن عابرپیاده جلوی ماشینم تنهاراهی که داشتم ازش فرارکنم ولی درحین فرارعقب ماشین لیزخورد هرچه سعی کردم فرمون به طرف سرخوردگی بچرخونم که ماشین راست بشه نشد چرخ عقب رسید به جدول وماشین چپ شد

 18. سلام. نزدیک به ۶ماه میشه که تصادف کردم و کارشناس اومده تایید کرده واسه تعویض خودرووگفته هزینه فرانشیز ۲۸میلیون وپونصد.ولی گفتن سایت بستس. نباید باز بشه. اومد وتایکسال سایت باز نشد. واقعا خنده داره شما ک با ایران‌خودرو دارین کار می‌کنین در چنین شرایطی حمایت نمیشین ازشون.

 19. سلام آل 90 وانت 97 دارم از دفترامداد خودرو زنگ زدن که کارت طلایی 5 ستاره شما آماده ست آدرس خواستن دادم خواستم بدونم این 5 ستاره خدماتی داره یا اینم ی کلاهبرداری جدیده ممنون

 20. دوستان به هیچ عنوان بازم میگم به هیچ عنوان کارت طلایی نگیرین اگه ماشین صفر هم گرفتین بگین نمیخواین رو قیمت میکشن باهاتون حساب میکنن.فقط بگم مفتش گرونه .من هرکی رو دیدم ناراضی بود خودمم بیمه طلایی سایپا داشتم یه تصادف کردم نزدیک یک ماه الافم کردن که وسیله بفرستن بعدشم که بهم تحویلدادن با کلی اشکال چهار میلیون خودم هزینه کردم بیرون تا ماشین رو درست کردم.محض راهنمایی گفتم گیر میکنین بعدا به حرف من میرسین.یا حق

  • منم برای پراید صفر کارت طلایی داشتم. از فردای روز تحویل چراغ چک روشن شد. چند بار بردم نمایندگی گفتن سنسور موجود نداریم. بعد چند ماه هم گفتن خودتون بخرین ما فقط عوضش میکنیم.

 21. سلام.من مالک اتومبیل سمند ال ایکس مدل ۹۰ هستم.هست سال،بالاترین سطح بیمه وکارت طلایی را پرداخت کردم.هفته گذشته،برای اولین بار از خدمات بیمه استفاده کردم،که با برخورد نادرست قسمت پذیرش از یکطرف و نمایندگی ایران خودرو ازطرف دیگر مواجه شدم،در مقابل اهانتها،ناگزیر به فریادزدن شدم…سوال..اگر نتیجه تمام صحبتهای شما،به اینجا ختم میشود،چرا در حین توضیحاتتون،درمورد عواقب استفاده ازکارت طلایی حرفی وسخنی گفته نشده.

 22. سلام محمدم از تهران
  ممنون براي راهنمايي خوبتون واقعا بعد توضيح كاملتون هر كسي ميتونه تصميم بگيره كه كدوم مورد براش بهتره ،
  كارت طلايي يا بيمه بدنه .
  كه به نظر من اگه خودرو صفر باشه
  بهتره كه كارت طلايي اونم از ٣ ستاره به بالا رو بگيريم، البته اگه به خودرويي كه خريده تعلق بگيره …

  • سلام خودرو صفر خودش گارانتی داره ، دیگه نیازی نیست بری کارت طلایی ۳ ستاره بگیری .و هزینه بدی که تعمیر موتور به عهده اونا باشه این میشه یه هزینه اضافی . خودرو صفر باید کارت طلایی یک ستاره بگیری

 23. باسلام من یک ماشین پژو اس ال ایکس ثبت نام کردم ولی متاسفانه حدود 10 روز هست که ماشین رو دریافت کردم ولی خبری از کارت طلایی ندارم یک میلیون پانصد هزار تومان نیز بابت آن پول دادم

 24. با سلام
  اگر در یک حادثه ماشین دیگری مقصر بود و خسارت وارده بیش سقف تعهدات ثالث خودروی مقصر بود آیا میتوان ماشین را در ایران خودرو تعمیر نمود و مابه التفاوت خسارت را از کارت طلایی استفاده کرد؟

 25. با سلام و خدا قوت
  میزان رضایت از پرداخت خسارت هرچه عددش (رتبه اش) بالاتر باشه بهتره یا هرچه پایین تر؟
  مثلا رتیه 16 بهتره یا 7 ؟

 26. تجربه عملی در استفاده کارت طلایی یا بیمه بدنه مهمه نه این حرفها. توصیه میکنم اصلا اصلا اصلا سراغ کارت طلایی نرید.

 27. مزخرف ترین چیزی بودکه توعمرم دیدم اونم کارت طلایی بود ازدورکه نگاه میکنی فکرمیکنی اراعه خدماتشون بانظم ترتیپ خاصی ومی تونه مفید واقع شه میری نمایندگی هاواسه اینکه پذیرش شی مشکلات ماشین بگی حالاچی تصادفی باشه چه تعمیرات از اراعه خدمات فرارمیکنن انگارنه انگارم مشکلی داره ماشین طوری قانعت میکنن که صرفه نظرکنی اراعه خدمات کارت طلایی واگرم بیان کاریم کنن پولیم میگیرن میگن شامله کارت طلایی نمیشه این موردپرداخت کنیدمن خودرودنامعمولی صفر هم ازکارت طلایی۴ستاره برخورداربودم هم گارانتی داشتم توراه شهرستان به مشکل خوردم بلاخره با ی مکافاتی رسوندم درنمایندگی گفتن سیم عوض کردن ی عالمم پول گرفتن ازم بااینکه میشدازکارت گارانتی استفاده کنن ازم پول مفت گرفتن هرسریم رفتم به مشکلی خوردم گفتن این شامل کارت طلایی کارت گارانتی نمیشه خلاصه پدرآدمودرمیارن یکارکنن فقط ازکاردرمیرن هیچ کاریم برات نمیکنن فقط اسم دارن ستاره طلایی هیچ ارزشی نداره فقط خودتومسخره میکنی که کارتوبه اینابسپاری هیچیم بلدنیستن فقط اسم دراوردن بری بیمه بدنه بزنی هزاربرابربهترازاینههه که کارت طلایی بگیری شاید بهم حرفم الان نرسین ولی خدای نکرده به مشکلی مواجه شدین به حرفم میرسین.

  • با سلام.
   ما فقط در مورد بیمه ها از جمله بیمه بدنه میتونیم بهتون اطلاعات دقیق بدیم. در مورد جزئیات کارت طلایی باید از دفاتر ایران خودرو یا سایپا سوال کنید

 28. امروز یکی خدمات کارت طلایی بگم‌
  باطری ماشین من زیر هزار تا خوابید…. و باید عوض میشد
  با کارت طلایی ۴ ستاره گفتن جز گارانتی نیست باید ۳ هزار راه میرفت این به کنار .. گفتم عوض کنید با هزینه خودم…باطری تعویضی ۴۰۰ هزار تومان از بازار گران تر به من دادن همان باطری با کم کردن داغی
  برید تمدید کنید یا کارت طلایی بگیرید
  بندازید دور این کارتو … و خدمات فرمالیته شو

 29. سلام
  من به شدت با کارت طلائی مخالفم. یک پارس ال ایکس داشتم که تصادف کردم و شرایط تعویض خودرو خیلی مسخره بود. اول اینکه گفتن پارس معمولی داریم نه ال ایکس. بعد هم گفتن که هزینه تعمیر ماشین قبلی رو از فاکتور ماشین جدید کم میکنیم و بعد از واریز پول 1 ماه زمان تا تحویل خودرو لازمه. کارشناسشون هزینه تعمیر رو 17 میلیون براورد کرد( که البته توی خود نمایندگی بعد از تعمیر 45 میلیون فاکتور به من دادن، یعنی فرانشیز 45 میلیون رو از من گرفتن!!!!) به خاطر اختلاف قیمت کارشناسی من حاضر به تعویض خودرو نشدم. جالبه که تعمیرش هم نمیکردن و میگفتن بخاطر خسارت کلی شرکت تعمیرات نمیکنه! که مجبور شدم به سازمان حمایت از مصرف کنندگان شکایت کنم که البته 5 ماه طول کشید. 4 ماه هم زمان برد تا ماشین رو تعمییر کنن. در کل 9 ماه ماشین خوابید و کلی هزینه بیمه و پارکینگ و… حالا اگر بیمه بدنه بود فردای روز تصادف تعمیرات رو شروع میکردم و حداکثر 1 ماه ماشین میخوابید. در کل کارت طلائی به درد نمیخوره

 30. واقعا فقط تبلیغات بیخود میکنید که پول بگیرید ، موقع پرداخت خسارت و رسیدگی هزارتا ادا در میارید
  من ۲ سال از کارت طلایی متاسفانه استفاده کردم و سال سوم بازاریاب به من گفت شما چون ۲ سال مشترک ما هستید بهتون آفر تعلق گرفته و تا ساعت ۳ امروز حتما از طریق خودپرداز ملت پول و واریز کنید که شامل این آفر کارت بشید ، الان موقع خدمات که من تصادف کردم میگن نه یکبار فقط بدون گزارش پلیس خسارت میدیم چون شما آفر کارت دارید
  مثلا کارت طلایی گرفتم خیالم بابت تصادف و خرابی راحت باشه
  یه ریالشم راضی نیستم
  من باید برم شورای حل اختلاف ۵۰۰ هزار تومن الکی خرج کنم که بهم اجازه بدن از کارت استفاده کنم ؟؟؟

  • با سلام.
   دوست عزیز همه این موضوعاتی که میفرمایید به ایران خودرو بستگی داره.
   ما در این مطلب فقط در مورد کارت طلایی توضیحاتی دادیم. پس اینجا جای درست و مناسبی برای انتقاد از ایران خودرو و کارت طلایی نیست.

 31. با سلام
  ماشین من بیمه بدنه دارد
  چند وقت پیش تصادفی داشتم که نیاز به تعویض درب داشت
  بیمه بدنه قیمت خرید درب از نمایندگی به مبلغ ۱۲۰۰ برای من محاسبه کرد در صورتیکه نمایندگی میگه من این درب را در صورتی بهت میدم که ماشین را داخل نمایندگی تعمیر کنی و من چون به تعمیرگاه نمایندگی ها اعتماد ندارم قبول نکردم و در بازار آزاد درب را با قیمت ۱۷۰۰ تهیه کردم یعنی پانصد تومان بالاتر از قیمت ه تعیین شده توسط بیمه و و از این مبلغ ۱۰ درصد هم به عنوان فرانشیز کم شد

 32. سلام من کارت طلایی دارم و قطعا برای سال جدید تمدید نخواهم کرد!!!
  ماشینم صفره کنار خیابون پارک کردم وقتی برگشتم یه طرف ماشین رو خط کشیده بودن. بردم برای نقاشی گفتند ببر کارشناسی کارشناسی هزینه را 800 هزارتومان براورد کرد جالب این جاست هر نمایندگی بردم یا قبول نکردند!!! به دلیل کم بودن مبلغ کارشناسی یا اینقدر وقت طولانی دادن که کلا پشیمون بشی از کار….
  زنگ زدم بازرسی شکایت کردم که هیچ نتیجه ای نداشت. در نهایت با هزینه خودم ماشینو درست کردم و عطاش رو به لقاش بخشیدم.

  • با سلام.
   دوست عزیز کارت طلایی چند پوشش اضافی نسبت به بیمه بدنه داره. مثل امداد سیار و سرویس دوره ای.
   اما قیمت بیمه بدنه به صرفه تره و میشه گفت قیمتش نصف طرحای با کیفیت کارت طلاییه. تخفیف عدم خسارت هم توی بیمه بدنه تعلق میگیره و قابل انتقاله.
   پیشنهاد بنده با توجه به این شرایط، بیمه بدنه ست.

 33. با سلام
  من بعنوان کسی که تجربه کارت طلایی دارم اینو خدمت دوستان عرض میکنم که به شدت پشیمون هستم از اینکه کارت طلایی گرفتم. بعد از حادثه تا مرحله تحویل ماشین به نمایندگی عالی عمل کردن و یدک کش و تماس هاشون عالی بود. اما تا الان برای تعمیر ماشین به شدت من اذیت شدم و مواردی مثل هنوز قطعه شما تامین نشده از ایران خودرو و از این مسایل مطرح شده .تماس میگیرم با ایران خودرو میگن فلان تاریخ قطعه شما رو فرستادیم . هنوز با گذشت 2 هفته ماشین من آماده نشده. فکر میکنم اگر بیمه بدنه بود تا الان ماشینم تعمیر شده بود و هزینه رو هم از بیمه گرفته بودم.

 34. ممنون مفید بود
  به نظر من بیمه بدنه بهتر چون اونجور که خودم دوست دارم درستش میکنم اما کارت طلایی فقط باید ایران خودرو انجام بشه
  قیمت پایین نسبت به کارت طلایی داره سابقه عدم خسارتم هم میخوره قابل انتقال هم هست هر سال هم تخفیف میخوره

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید