بیمه عمر بیمه‌ای است که علاوه بر پوشش‌های بیمه‌ای، امکان سرمایه‌گذاری را هم می‌تواند برای بیمه‌گزار ایجاد کند. برای اینکه با این بیمه بیشتر آشنا شویم و ببینیم کاربرد آن به چه صورت است باید ابتدا اطلاعات جمع‌آوری کنیم. پس از کسب اطلاعات درباره این بیمه، نوبت دریافت استعلام است. وقتی استعلام بیمه عمر را دریافت کردیم با جدول این بیمه مواجه می‌شویم که حاوی اطلاعاتی در خصوص بیمه درخواستی است. در اینجا قصد داریم درباره جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد صحبت کنیم و ببینیم این جدول چه اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می‌دهد و چگونه باید از آن استفاده کنیم.

خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد


مطلب مرتبط: نکات و جزئیات تکمیلی درباره بیمه عمر


بیمه‌ای برای عمر و سرمایه‌گذاری!

بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد

جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد حاوی اطلاعات بسیار زیادی است؛ به‌طوری‌که اگر دانش کمی درباره بیمه عمر و سرمایه‌گذاری داشته باشیم ممکن است کمی گیج‌کننده به نظر برسد. بنابراین در مرحله اول لازم است بیشتر با این بیمه آشنا شویم و ببینیم چه خدماتی می‌توانیم از آن دریافت کنیم.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری علاوه بر پوشش‌های بیمه‌ای می‌تواند بستری برای سرمایه‌گذاری هم باشد. از آن جهت که به حق بیمه ما در این بیمه سود تعلق می‌گیرد و در نهایت این حق بیمه و سود به ما تحویل داده می‌شود. در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه‌گزار در مدت قرارداد خود از پوشش‌های این بیمه در صورت بروز حادثه می‌تواند استفاده کند. پس از اتمام قرارداد اندوخته وی که شامل حق بیمه و سود آن است به او داده می‌شود.

در صورتی هم که بیمه‌گزار قبل از پایان قرارداد خود فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعانش می‌رسد.

بیمه عمر شرکت‌های مختلف در مواردی از جمله پوشش‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند؛ بنابراین لازم است ابتدا با ویژگی‌های بیمه عمر پاسارگاد آشنا شویم تا بتوانیم درباره جدول استعلام آن صحبت کنیم.


مطلب مرتبط: بررسی کامل جدول بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ایران


ویژگی‌های بیمه عمر پاسارگاد

ویژگی های بیمه عمر پاسارگاد

همان‌طور که گفته شد برای درک بهتر از جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد باید ابتدا با ویژگی‌های این بیمه آشنا شویم. پوشش‌های اضافی که این بیمه عمر ارائه می‌دهد عبارتند از:

. فوت بر اثر حادثه

. نقص عضو در اثر حادثه

. هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

. ازکارافتادگی به هر علت

. امراض خاص

. آتش‌سوزی منزل مسکونی

این پوشش‌های بدین‌جهت اضافی تلقی می‌شوند چون اختیاری هستند و بیمه‌گزار می‌تواند انتخاب کند که کدام‌یک را در بیمه عمر خود داشته باشد. تنها پوشش اجباری این بیمه، فوت است.

خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد

یکی از بخش‌های اصلی جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد به پوشش‌های انتخابی اختصاص می‌یابد. اینکه بیمه‌گزار کدام‌یک را انتخاب کرده است و هر پوشش در هرسال از قرارداد بیمه تا چه مبلغی خسارت پرداخت می‌کند از جمله اطلاعات قید شده در جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد است.

علاوه بر پوشش‌ها اطلاعات دیگری هم در جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد موجود است؛ لذا بررسی این اطلاعات برای فهم بهتر جدول ضروری است.

یکی از مزایای بیمه عمر پاسارگاد امکان معاف شدن از پرداخت حق بیمه در شرایط خاصی است.


مطلب مرتبط: بررسی روش‌های پرداخت بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد


اطلاعات جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد

اطلاعات جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد

جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد در واقع شامل اطلاعات بیمه‌شده و اطلاعات بیمه درخواستی موردنظر او است. مطابق این جدول می‌توان فهمید که در هرسال از قرارداد بابت هر خسارت، تا چه مبلغی را دریافت می‌کنیم، در هرسال اگر بخواهیم خود را بازخرید کنیم ارزش بازخرید بیمه عمرمان چقدر است، در هر دوره چقدر باید حق بیمه بپردازیم و در کل تمام اطلاعاتی که لازم است درباره بیمه عمر خود داشته باشیم در جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد موجود است.

جدول بیمه عمر پاسارگاد همه اطلاعاتی را که لازم داشته باشید در اختیار شما قرار می‌دهد.


مطلب مرتبط: جزئیات و شرایط بیمه عمر پاسارگاد


نمونه‌ای از جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد در شکل زیر موجود است. بررسی کنیم ببینیم اصطلاحات موجود در این جدول به چه معنی است.

جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد

درصد افزایش حق بیمه: برای اینکه طی سال‌های مختلف بتوانیم اثر تورم را خنثی کنیم و در پایان قرارداد اندوخته ما ارزش داشته باشد، بهتر است سالانه به حق بیمه پرداختی خود مبلغی را اضافه کنیم. این گزینه در جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد میزان درصد افزایش سالانه حق بیمه را نشان می‌دهد.

در بیمه عمر به تورم هم در طی سالیان مختلف فکر شده و برای آن راه‌حلی در نظر گرفته شده است!

اضافه نرخ ورزش‌های حرفه‌ای: درصورتی‌که بیمه‌گزار به‌صورت حرفه‌ای ورزش کند باید قبل از عقد قرارداد بیمه عمر این موضوع را اطلاع دهد. با این وجود با توجه به نوع رشته ورزشی، شرکت بیمه درصدی را به‌عنوان میزان ریسک پیش‌بینی‌نشده در بیمه عمر اعمال می‌کند.

اضافه نرخ مشاغل پرخطر: یکی از اطلاعات ورودی بیمه‌گزار برای دریافت جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد، شغل فرد است. اگر شغل فرد متقاضی جزو مشاغل پرخطر محسوب شود، این موضوع در بیمه عمر به‌عنوان ریسک تلقی شده و لحاظ می‌شود. برای مثال کسی که در معدن فعالیت می‌کند با کسی که کارمند یک اداره است، بیشتر ممکن است دچار حادثه شود. بنابراین این موضوع در حق بیمه عمر تأثیر می‌گذارد.

هر چه در زندگی روزمره خود با ریسک بیشتری مواجه باشید، حق بیمه عمر بیشتری باید بپردازید!

پوشش‌ها و میزان جبران خسارت هر یک در هرسال: در جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد مشخص شده است که بیمه‌گزار کدام‌یک از پوشش‌ها را و به چه میزان انتخاب کرده است. برای مثال در جدول شکل فوق سرمایه فوت در اثر حادثه 3 برابر سرمایه عمر در نظر گرفته شده است. این ضریب می‌تواند 1، 2، 3 یا 4 برابر باشد و توسط بیمه‌گزار انتخاب شده است. همین ضریب در میزان سرمایه فوت در اثر حادثه هرسال تأثیر می‌گذارد. میزان سقف جبران خسارت هر یک از پوشش‌ها در هرسال قرارداد، در ستون‌های جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد موجود است.

سقف تعهدات پوشش‌های اضافی انواع مختلفی دارند و به انتخاب بیمه‌گزار بستگی دارد.

علاوه بر این موارد ذکر شده اطلاعاتی از جمله ارزش بازخرید هرسال از قرارداد، حق بیمه هرسال، مجموع حق بیمه پرداختی طی سال‌های قرارداد و… در جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد وجود دارد. حال باید ببینیم چگونه می‌توانیم به این جدول دسترسی پیدا کنیم.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پاسارگاد؛ بدون ضامن، بدون وثیقه!


نحوه استعلام جدول بیمه عمر پاسارگاد

همان‌طور که در بالا اشاره شد، برای تشکیل جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد باید ابتدا اطلاعاتی جامع درباره بیمه عمر داشته باشیم؛ سپس تعیین کنیم بیمه عمر موردنظرمان می‌خواهیم چه شرایطی داشته باشد. برای مثال حق بیمه اولیه چقدر باشد، قرارداد بیمه چندساله باشد، چه پوشش‌هایی داشته باشد و…

با استفاده از این اطلاعات به‌اضافه اطلاعات فردی خود مثل سن، شغل، شرایط جسمانی و… می‌توان جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد را دریافت کرد. دریافت این استعلام به چند صورت ممکن است:

استعلام از نماینده یا کارگزاری بیمه

خرید آنلاین بیمه قسطی

برای دریافت جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد می‌توان به یکی از نمایندگی‌های بیمه موردنظر مراجعه کرد. البته این کار از طریق کارگزاری بیمه نیز ممکن است. با ارائه اطلاعات لازم درباره خود و بیمه موردنظر می‌توانید جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد را دریافت کنید. احتمالاً برای خرید بیمه عمر چند جدول مختلف را بخواهید مشاهده کنید تا از بین آن‌ها بیمه مناسب خود را انتخاب کنید.

البته دریافت جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد ممکن است از طریق تماس با نماینده یا کارگزاری بیمه نیز میسر باشد.


مطلب مرتبط: سود بیمه عمر پاسارگاد چند درصد است؟


استعلام از سامانه‌ای آنلاین

خرید بیمه مسافرتی رازی

یکی دیگر از روش‌های دریافت جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد، استعلام از طریق سامانه‌ای آنلاین است. بیمیتو به‌عنوان سامانه‌ای برای مقایسه و خرید آنلاین بیمه همواره در تلاش است تا خرید آگاهانه بیمه را در کمترین زمان ممکن با راحت‌ترین روش میسر سازد.

با بیمیتو می‌توان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث انجام داد، استعلام بیمه بدنه دریافت کرد، بیمه آتش‌سوزی منزل را خریداری کرد، بیمه عمر آنلاین خرید و برای سفرهای خارجی خود بیمه مسافرتی خارج از کشور انتخاب کرد و خرید.

خرید اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد


مطلب مرتبط: راهنمای استعلام بیمه عمر ملت


نمونه‌های آماده احتمالی

بعضی از نمایندگان بیمه جدول‌هایی را که بیشتر از همه مورد درخواست بیمه‌گزاران بوده‌اند در آرشیو سایت خود قرار داده‌اند. بد نیست قبل از اقدام به استعلام نگاهی به آن‌ها بیندازیم. شاید همان شرایطی را داشته باشند که مدنظرمان است!

2 نظرات

  1. سلام شما دارید اطلاعات غلطی درمورد بیمه عمر پاسارگادمیدید اعداد ومبلغی که اعلام فرمودید برج ده امسال تغییر کرده وبه تمام نماینده ابلاغ شده است اول بررسی دقیق کنید بعد معایب را اعلام کنید

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید