امروزه بیمه عمر متقاضیان زیادی دارد که به خاطر شرایط ساده و حمایت‌های گسترده این بیمه است. بیمه عمر با پرداخت سالانه انواع سود تضمینی و حاصل از مشارکت به سپرده‌های بیمه عمر، پرداخت وام و ارایه پوشش‌های مختلف به یکی از بیمه‌های پر طرفدار تبدیل شده است. اما چیزی که ممکن است ذهن متقاضیان را مشغول کند، محاسبات بیمه عمر در طول مدت قرارداد است. بیمه البرز که یکی از شرکت‌های ارایه دهنده بیمه است با ارایه جدول بیمه عمر البرز به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا قبل از خرید، تمامی ریز محاسبات مربوط به بیمه عمر خود را در طول مدت قرارداد، مشاهده کنند. آگاهی از جدول بیمه عمر نیازمند بررسی مواردی است که شرح خواهیم داد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر البرز، پوشش‌ها و خدمات

بیمه عمر البرز، خدمات و پوشش‌ها

قبل از توضیح جدول بیمه عمر البرز باید موارد مؤثر در جدول بیمه عمر را بیان کنیم و شرح دهیم که این تأثیرگذاری در جدول بیمه عمر چگونه است. موارد موثر در جدول بیمه عمر عبارتند از:

سود بیمه عمر البرز

بیمه البرز هر ساله به سپرده‌های بیمه عمر سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت پرداخت می‌کند. این سود بستگی به حق بیمه‌های پرداختی و سپرده اولیه بیمه‌گزار دارد و هرچه حق بیمه بیشتری بپردازد، سود بیشتری به بیمه‌گزار تعلق خواهد گرفت و از این نظر تأثیرگذار در جدول بیمه عمر البرز است.

پوشش‌های بیمه عمر البرز

از موارد مهم و تأثیرگذار بیمه عمر البرز پوشش‌های درخواستی بیمه‌گزار است. بیمه عمر البرز پوشش‌های مختلفی را به بیمه‌گزار عرضه می‌کند که تعداد این پوشش‌ها و کیفیت آن‌ها در محاسبات جدول بیمه عمر البرز قابل مشاهده است. این پوشش‌ها عبارتند از:

پوشش‌ سرمایه فوت عادی: با این پوشش در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد، مبلغی به عنوان سرمایه فوت تا سقف 200 میلیون تومان به ذی‌نفعان وی پرداخت خواهد شد.

پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه: در صورتی که بیمه‌گزار در اثر حادثه و در طول مدت قرارداد بیمه فوت کند، سرمایه فوت ناشی از حادثه به ذی‌نفعان پرداخت می‌گردد.

پوشش سرمایه ازکارافتادگی: سرمایه‌ای است که در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: با این پوشش بیمه‌گزاری که دچار ازکارافتادگی شده از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود.

پوشش سرمایه بیماری‌های خاص: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار یکی از بیماری‌های خاص شود، مبلغی تا یک سوم از سرمایه فوت به عنوان سرمایه بیماری‌های خاص به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.
بیماری‌های خاص شامل عمل قلب باز، سرطان، پیوند اعضا حیاتی بدن، سکته قلبی و مغزی است که برای هر یک از این بیماری‌ها سرمایه بیماری‌های خاص پرداخت خواهد شد.

بهتر است بیمه‌گزار قبل از خرید بیمه عمر نیازهای خود از بیمه عمر را مشخص کند.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


موارد مهم و مؤثر در محاسبات جدول بیمه عمر البرز

در هنگام استعلام و تکمیل فرم بیمه عمر، مواردی است که تأثیرات مهمی در جدول بیمه عمر البرز داشته و هر تغییر در میزان این موارد می‌تواند منجر به تغییراتی اساسی در جدول بیمه عمر شود. توصیه می‌کنیم موارد زیر را قبل از خرید بیمه بررسی کرده و در زمان استعلام بیمه عمر، متناسب با نیاز خود به آن‌ها پاسخ دهید.


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر


اطلاعات بیمه‌ای مؤثر در جدول بیمه عمر البرز

اطلاعات بیمه‌ای موثر درجدول بیمه عمر

مدت بیمه‌نامه: مدت زمان قرارداد بیمه‌نامه عمر یا مدت بیمه‌نامه در محاسبات جدول بیمه عمر البرز تأثیر مستقیم داشته به طوری که هرچه مدت قرارداد بیمه‌گزار طولانی‌تر باشد از سود بیشتری بهره خواهد برد. سقف مدت زمان بیمه عمر البرز 30 سال است به شرط اینکه جمع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد بیشتر از 70 سال نشود.

روش پرداخت حق بیمه: روش پرداخت به دوره زمانی پرداخت حق بیمه می‌گویند که به انتخاب بیمه‌گزار می‌تواند سالانه، شش‌ماهه، چهارماهه، سه ماهه، دوماهه و ماهانه باشد. در برخی شرکت‌های بیمه این مورد می‌تواند تأثیری در جدول بیمه عمر نگذارد اما بیمه‌گرهای دیگری نیز هستند که در صورت پرداخت سالانه حق بیمه، به بیمه‌گزار تخفیف می‌دهند یا سود بیشتری را در پایان هر سال به سپرده او پرداخت می‌کنند. در بیمه البرز بین 8 تا 10 درصد تخفیف به بیمه‌گزارانی که حق بیمه خود را سالانه پرداخت کنند تعلق خواهد گرفت.

با پرداخت سالانه حق بیمه عمر البرز از 8 تا 10 درصد تخفیف برخوردار شوید.

مبلغ هر قسط: منظور از این بخش حق بیمه پرداختی است که بیمه‌گزار با توجه به توان مالی خود مقدار آن را تعیین می‌کند. حق بیمه شاید مهم‌ترین عامل در بدست آمدن جدول بیمه عمر البرز است و همچنین میزان سود دریافتی بیمه‌گزار با میزان حق بیمه مرتبط بوده و هرچه حق بیمه پرداختی بیشتر باشد سود حاصل از سرمایه‌گذاری در بیمه عمر نیز بیشتر است.

حق بیمه سالانه: از آنجایی که سودهای واریزی بیمه عمر در پایان هر سال به سپرده‌های عمر تعلق می‌گیرد؛ برای بیمه البرز مهم است که مجموع واریزی حق بیمه‌های پرداختی در طول یک سال چقدر است. جدول بیمه عمر البرز نیز با انجام محاسبات مالی در هر سال بدست می‌آید.

ضریب افزایش سالانه بیمه عمر: این ضریب بین 5 تا 30 بوده و بیمه‌گزار با تعیین این ضریب مشخص می‌کند تا سالانه چه مقدار از حق بیمه پرداختی صرف افزایش سرمایه بیمه فوت شود. این افزایش سرمایه فوت به دلیل تورم سالانه و به منظور کاهش اثر آن در نظر گرفته شده است.

ضریب افزایش سالانه حق بیمه: به حق بیمه‌های پرداختی باید سالانه مبلغی اضافه گردد تا اثر تورم سالانه بر سرمایه بیمه‌گزار خنثی شود. این مقدار توسط بیمه‌گزار تعیین شده و مؤثر در جدول بیمه عمر البرز است.

پوشش‌های بیمه عمر البرز: در این قسمت باید تعیین کنید که به پوشش‌های بیمه البرز نیاز دارید یا خیر. گفتیم تعداد پوشش‌های درخواستی و ضرایب آن‌ها با افزایش و یا کاهش سود و سرمایه بیمه‌گزار، در محاسبات جدول بیمه عمر البرز اثرگذار است.

پوشش‌ها مورد درخواست بیمه عمر در جدول بیمه عمر البرز و سود آن تاثیرگذار است.


مطلب مرتبط: نرخ سود بیمه عمر


اطلاعات موثر بیمه‌گزار یا بیمه‌شده در جدول بیمه عمر البرز

شرایط بیمه‌گزار در بیمه عمر البرز

سن بیمه‌شده: سن عامل اصلی در قرارداد بیمه عمر است و با مواردی مثل پوشش معافیت ازکارافتادگی و یا مدت قرارداد و بسیاری موارد دیگر بیمه عمر، در ارتباط است. سن بیمه‌شده از این نظر تأثیر مهمی در جدول بیمه عمر البرز دارد که به عنوان مثال هرچه مدت قرارداد بیمه عمر بیشتر باشد، سود بیشتری نصیب بیمه‌گزار می‌کند و تعیین مدت قرارداد به سن بیمه‌گزار بستگی دارد.

سرمایه اولیه عمر: سرمایه فوت یا سرمایه اولیه عمر مقدار سرمایه‌ای است که توسط بیمه‌گزار در ابتدای قرارداد بیمه عمر تعیین شده و در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد این سرمایه فوت به ذی‌نفعان او پرداخت خواهد شد. سرمایه فوت به علت تورم، هر ساله باید افزایش پیدا کند و یکی از موارد محاسباتی در جدول بیمه عمر البرز است.

ضریب سرمایه تکمیلی فوت در اثر حادثه: با تعیین این قسمت تا میزان حداکثر 3 برابر سرمایه بیمه فوت، بیمه‌گزار مشخص می‌کند که در صورت فوت در اثر حادثه چه مقدار سرمایه بیمه فوت به ذی‌نفعان پرداخت شود.

سرمایه ازکارافتادگی ناشی از حادثه: این مقدار سرمایه باید بین 0 و 1 بسته به انتخاب بیمه‌گزار تعیین می‌شود و در صورت ازکارافتادگی بیمه‌گزار بر اساس این ضریب سرمایه ازکارافتادگی به وی پرداخت خواهد شد.

سرمایه بیماری‌های خاص: تعیین این میزان به دلخواه 0 تا 30 برابر حق بیمه پرداختی و تا سقف 20 میلیون تومان برای هر  بیماری است که در صورت دچار شدن بیمه‌گزار به این بیماری‌ها در طول مدت قرارداد به وی پرداخت خواهد شد.

پوشش هزینه‌های پزشکی بر اثر حادثه: بیمه‌گزار باید مشخص کند که نیاز به پوشش هزینه‌های پزشکی دارد یا خیر.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: د راین قسمت نیز بیمه‌گزار مشخص می‌کند که پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه را لازم دارد یا ندارد.

بیمه‌گزار باید با توجه به وضعیت اقتصادی خود به اطلاعات خواسته شده به طور دقیق پاسخ دهد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر البرز با شرایط اقتصادی شما کنار می‌آید


در جدول بیمه عمر البرز چیست؟

در جدول بیمه عمر البرز چیست؟

هرگونه تغییر در مواردی که بیان کردیم در محاسبات جدول بیمه عمر البرز تأثیرات قابل مشاهده‌ای می‌گذارد کافی است یکی از موارد را تغییر دهید تا جدول کاملاً متفاوتی بدست آورید. اما در جدول بیمه عمر البرز چه چیزهایی نشان داده می‌شود؟ پس از تکمیل فرم استعلام بیمه عمر البرز و تایید آن، جدول بیمه عمر البرز در قالب پی‌دی‌اف در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌گیرد که شامل موارد زیر است:

سال بیمه‌ای

سرمایه بیمه فوت عادی

سرمایه بیمه فوت به علت حادثه

سرمایه بیمه نقص عضو و ازکارافتادگی

سرمایه هزینه پزشکی

سرمایه بیمه پوشش امراض خاص

حق بیمه سالانه

حق بیمه پرداختی

مبلغ بازخرید

اطلاعات جدول بیمه عمر البرز شامل ریز محاسبات بیمه عمر البرز در طول مدت قرارداد بیمه و بر اساس اطلاعات داده شده بیمه‌گزار است.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


بیمیتو درصدد است تا به پرسش‌های بیمه‌ای پاسخ داده و اطلاعات لازم بیمه‌ای را در اختیار متقاضیان بیمه قرار دهد. همچنین با امکان مقایسه بیمه که در بیمیتو وجود دارد بیمه‌گزار می‌تواند به راحتی بیمه مورد نیاز خود را انتخاب و هم‌زمان اقدام به خرید آنلاین بیمه خود کند. هم اکنون امکان خرید آنلاین بیمه عمر، بیمه مسافرتی، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه خودرو و بیمه آتش‌سوزی برای بیمه‌گزاران فراهم است. اگر تحت پوشش تامین اجتماعی هستید با مراجعه به بیمیتو می‌توانید آنلاین مراحل صدور، تعویض و تمدید دفترچه بیمه خود و اعضا خانواده‌تان را انجام دهید. بیمیتو به عنوان یک سرویس مدیریت بیمه‌ای در خدمت همه کسانی است که نیاز به تهیه بیمه دارند. کافی است آنلاین شوید و از طریق اپلیکیشن یا وبسایت ما از خدمات بیمیتو استفاده کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید