یکی از مسائلی که شاید باعث ایجاد نگرانی‌هایی در زندگی افراد شود ریسک‌ها و خطرات دوران پیری و بازنشستگی است. در این دوران غالباً درآمد افراد به دلیل کار نکردن کم می‌شود ولی هزینه‌های زندگی و بیماری‌ها بیشتر می‌گردد. می‌توان با دوراندیشی در زمان جوانی فکری بکر برای دوران پیری کرد. بیمه عمر شاید بتواند گزینه خوبی باشد و در دوران میان‌سالی و کهن‌سالی به یاری ما بشتابد. اگر در یکی از شرکت‌های بیمه درخواست بیمه عمر بدهید قطعاً پس از آن با یک جدول مواجه می‌شوید که حاوی اطلاعات بیمه شما است. این جدول به دلیل حجم اطلاعات بالا ممکن است کمی پیچیده و نامفهوم باشد. در اینجا قصد داریم جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران را بررسی کنیم و ابهامات احتمالی آن را برطرف نماییم.

 


مطلب مرتبط: چرا باید درباره جزئیات بیمه عمر اطلاعات داشته باشیم؟ 


بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران

بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد

قبل از اینکه بخواهیم جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران را بررسی کنیم بهتر است با خود بیمه عمر ایران بیشتر آشنا شویم و ببینیم این بیمه چه خدماتی ارائه می‌دهد.

بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران برای دوران بازنشستگی شما می‌تواند سرمایه گذاری خوبی باشد. بدین صورت که پس از پرداخت حق بیمه عمر برای چند سال متمادی، در پایان قرارداد می‌توانید اندوخته خود را که شامل حق بیمه‌های پرداختی و سودهای تعلق گرفته به آن است، از بیمه دریافت کنید. این دریافت می‌تواند هم به‌صورت مستمری و هم به‌صورت یکجا باشد.

همچنین اگر بیمه‌گزار قبل از اتمام قرارداد خود فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی می‌رسد. ذی‌نفعان بیمه‌گزار در ابتدای قرارداد توسط خود او تعیین می‌شوند.

این‌ها فقط بخش اندکی از خدمات بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران است. این بیمه دارای خدمات و ویژگی‌های دیگری هم هست که در ادامه به بررسی آن‌ها نیز خواهیم پرداخت.


مطلب مرتبط: سرمایه گذاری در بیمه عمر/ حالا می‌توانید با خیال راحت بمیرید!


چند نوع بیمه عمر ایران داریم؟!

بیمه عمر و پس انداز آسیا

هر یک از شرکت‌های بیمه معمولاً دارای چند طرح بیمه عمر هستند. هر یک از این طرح‌ها کاربردهای مخصوص به خود را دارند. معروف‌ترین طرح‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران، بیمه مان و بیمه جامع زندگی است.

بیمه عمر مان جدیدترین طرح بیمه عمر ایران است و ویژگی‌های برتری نسبت به بیمه جامع زندگی دارد؛ از این رو بیمه جامع زندگی این روزها طرفداران خود را از دست داده است و کمتر ارائه می‌شود.

با توجه به همین موضوع سعی داریم در ادامه جدول بیمه عمر مان را به‌صورت موشکافانه بررسی کنیم.

بهترین طرح بیمه عمر ایران، بیمه مان است.


مطلب مرتبط: بیمه جامع زندگی یا بیمه مان؟/ آگاهانه بیمه عمر بخریم!


مختصری درباره جدول بیمه عمر

همان‌طور که گفته شد پس از ارائه درخواست بیمه عمر با یک جدول مواجه می‌شوید. این جدول حاوی اعداد و اطلاعات بسیار زیادی است و شاید در نگاه اول کمی گیج‌کننده به نظر برسد. اما اگر درباره بعضی از اصطلاحات بیمه عمر کمی بیشتر بدانیم و از همه مهم‌تر اینکه بدانیم باید در جدول بیمه عمر دنبال چه پارامترهایی بگردیم، فهم آن ساده‌تر شود.

بیمه عمر شرکت‌های مختلف در مواردی جزئی با یکدیگر تفاوت دارند و این تفاوت‌ها می‌تواند در بعضی موارد سرنوشت‌ساز باشد. لذا در اینجا فقط جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران را بررسی می‌کنیم و به جزئیات آن می‌پردازیم.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان آن به چه صورت است؟


نکات قابل‌توجه درباره جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران

جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران

در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران که مشاهده می‌کنید چند اصطلاح بیمه‌ای است که درصورتی‌که روشن شوند، جدول را قابل‌فهم می‌کند. علاوه بر این مواردی وجود دارد که در میزان اندوخته و سرمایه فوت تأثیرگذار است. لذا باید درباره چند مورد از مشخصات و اصطلاحات جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران توضیحاتی ارائه شود.

ضریب افزایش سالانه حق بیمه

یکی از پارامترهایی که در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران به چشم می‌خورد ضریب افزایش سالانه حق بیمه است. همان‌طور که می‌دانید در کشور ما تورم ضریب مثبتی دارد. برای خنثی کردن نرخ تورم و اینکه اندوخته شما پس از چندین سال همچنان با ارزش بماند، بهتر است سالانه مبلغ حق بیمه پرداختی شما بیشتر شود.


مطلب مرتبط: با جدول بیمه عمر رازی مطمئن خرید کنید


ضریب افزایش سالانه سرمایه فوت

یکی دیگر از پارامترهای مبهم جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران ضریب افزایش سالانه سرمایه فوت است. همان‌طور که گفته شد سرمایه فوت مبلغی است که در صورت فوت به ذی‌نفعان بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد و مبلغ آن در سال‌های مختلف قرارداد تفاوت دارد. مانند حق بیمه، سرمایه فوت هم اگر سالانه افزایش یابد به نفع بیمه‌گزار تمام می‌شود و ارزش آن وی طی سال‌های مختلف حفظ می‌شود.

ضریب افزایش سالانه حق بیمه و سرمایه فوت برای خنثی کردن اثر تورم ایجاد شده‌اند.


مطلب مرتبط: قبل از خرید، جدول بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ما را بررسی کنید


پوشش‌های اصلی و اختیاری در بیمه عمر

همان‌طور که در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران مشاهده می‌کنید علاوه بر ستون سرمایه فوت، ستون‌های دیگری از جمله سرمایه حادثه، سرمایه نقص عضو و… در جدول موجود هستند. این‌ها پوشش‌های اضافی هستند که بیمه‌گزار می‌تواند در بیمه عمر خود داشته باشد. یکی از مزایای بیمه عمر همین پوشش‌های اضافی است. در مواقع حاد با استفاده از همین پوشش‌ها می‌توان مطابق بیمه‌نامه از بیمه عمر خود خسارت دریافت کرد.

در کل هر عددی که در هر یک از خانه‌های جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری مشاهده می‌شود، سقف تعهدات بیمه در موضوع مشخص شده در همان سال قرارداد است. برای مثال در سال اول قرارداد، سرمایه سرطان فرد مطابق جدول 15 میلیون تومان است؛ یعنی اگر بیمه‌گزار در سال اول قرارداد خود دچار بیماری سرطان شود، می‌تواند تا سقف 15 میلیون تومان مطابق بیمه‌نامه از بیمه خسارت دریافت کند. این مبلغ در سال دوم قرارداد به عدد 15 میلیون و 750 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

هر چه تعداد پوشش‌های اضافی بیشتر باشد، سوددهی بیمه عمر کمتر می‌شود.


مطلب مرتبط: جدول بیمه عمر البرز و کمک به خرید بیمه عمر


سقف تعهد پوشش‌ها

یکی دیگر از پارامترهایی که در بالای جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران می‌بینیم میزان تعهد هر یک از این پوشش‌های اضافی است. برای مثال در اینجا میزان پوشش بیماری‌های خاص، 50% سرمایه فوت به هر علت عنوان شده است؛ یعنی مطابق بیمه‌نامه، بیمه‌گزار می‌تواند تا 50% سرمایه فوت همان سال قرارداد بابت بیماری‌های خاص از بیمه خسارت دریافت کند. البته مبلغ دقیق آن در جدول موجود است ولی این مبلغ 50% سرمایه فوت ابتدا توسط بیمه‌گزار انتخاب شده و پس از آن جدول تشکیل شده است.


مطلب مرتبط: جدول محاسبه بیمه عمر دانا چگونه به‌دست می‌آید؟


معافیت از پرداخت حق بیمه

یکی از مزایای قابل‌توجه این بیمه که در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری نیز مشاهده می‌شود معافیت از پرداخت حق بیمه است. درصورتی‌که بیمه‌گزار در اثر بروز حادثه‌ای دچار نقص عضو دائم یا جزئی شود در هرسالی از قرارداد خود باشد، از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و پرداخت سایر حق بیمه‌ها تا پایان قرارداد به عهده بیمه ایران است. نکته مهم در این باب این است که تمام مفاد قرارداد تا پایان دوره به قوت خود باقی می‌ماند و بیمه‌گزار شامل تمام مزایای بیمه عمر خود خواهد شد.

اگر بیمه‌گزار دچار نقص عضو بر اثر حادثه شود از پرداخت حق بیمه تا پایان قرارداد معاف می‌شود.


مطلب مرتبط: در جدول محاسبه بیمه عمر کارآفرین چه اطلاعاتی نهفته است؟


شغل بیمه‌گزار

تاثیر شغل بیمه گزار بر بیمه عمر

یکی از عوامل مؤثر در اندوخته بیمه عمر و سرمایه فوت که در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران هم آمده است شغل بیمه‌گزار می‌باشد. از آنجا که یکی از وظایف بیمه پیش‌بینی ریسک است لذا قطعاً بین افرادی با ریسک شغلی بالا و افراد با ریسک شغلی پایین قطعاً تفاوت‌هایی وجود دارد. در این جدول شغل فرد، کارمند منظور شده است که دارای کمترین میزان ریسک شغلی است.


مطلب مرتبط: جدول سود بیمه عمر سامان را کامل بررسی کنیم!


اضافه نرخ پزشکی

یکی دیگر از پارامترهای موجود در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران اضافه نرخ پزشکی است. این اضافه نرخ پزشکی برای افرادی است که به بیماری‌هایی دچارند و ریسک آن‌ها از افراد سالم بیشتر است. این موضوع در بیمه عمر منظور می‌شود و قطعاً در میزان حق بیمه پرداختی تأثیر خواهد گذاشت.

در کل هر چه ریسک بیمه کردن فرد بیشتر باشد، باید حق بیمه عمر بیشتری بپردازد.


مطلب مرتبط: اطلاعات کامل شما در جدول محاسبه بیمه عمر پارسیان


مدت قرارداد بیمه‌گزار

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در قرارداد بیمه عمر که ممکن است در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران مشخص نباشد مدت قرارداد بیمه‌گزار است. هر چه مدت قرارداد فرد بیشتر باشد، سودزایی این بیمه بیشتر می‌شود. درواقع به این بیمه در سال‌های آخر قرارداد، سود بیشتری تعلق می‌گیرد. بنابراین به نفع بیمه‌گزار است که قراردادهای طولانی‌مدت‌تری برای خود انتخاب کند.


مطلب مرتبط: 7 معیار انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری


خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران

خرید بیمه عمر زمانی

همان‌طور که ملاحظه کردید این بیمه مزایای زیادی دارد که از جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران هم می‌توان این موضوع را فهمید. برای اینکه متوجه شوید این بیمه چقدر سوددهی دارد به مجموع حق بیمه‌های پرداختی در پایان دوره و ارزش بازخرید بیمه عمر در سال آخر توجه کنید. با این مقایسه متوجه می‌شوید که با پرداخت چقدر حق بیمه، چه میزان اندوخته دریافت خواهید کرد.

برای خرید این بیمه می‌توان به یکی از نمایندگی‌های بیمه عمر ایران مراجعه کرد. قبل از تصمیم به خرید حتماً درباره نکات و جزئیات این بیمه اطلاعات لازم را کسب کنید.

همان‌طور که گفته شد هر شرکت بیمه معمولاً چند طرح در بیمه عمر دارد که هریک دارای ویژگی‌های مختص خود است. بنابراین برای انتخاب بهترین بیمه عمر بهتر است شرایطی مهیا باشد که بتوان آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کرد و با توجه به شرایط و اولویت‌های خود بهترین گزینه را انتخاب کرد. بنابراین بد نیست یک سری هم به بیمیتو بزنیم!

بیمیتو سامانه‌ای برای مقایسه، مدیریت و خرید بیمه آنلاین است. با بیمیتو بیمه شخص ثالث آنلاین بخرید، بیمه بدنه خودرو خود را اینترنتی استعلام و خریداری کنید، استعلام بیمه آتش‌سوزی برای منزل خود دریافت کنید، برای سفرهای خود بیمه مسافرتی تهیه کنید و بیمه عمر مورد نظر خود را آنلاین خریداری کنید.

با بیمیتو در کمترین زمان ممکن می‌توانید بیمه موردنظر خود را از هرکجا که اینترنت باشد انتخاب و خریداری کنید!

9 نظرات

 1. کسی بخواد یه اطلاعات درمورد بیمه از سایت شما دریافت کنه بیچاره میشه بس که بهم ریختس
  من میخاستم بدونم چطوری میتونم درباره پرداخت بیمه عمر و دریافتی ازش اطلاع کسب کنم جز سردرگمی و کلافه گی از سایتتون چیزی نصیبم نشد
  با تشکر

  • سلام
   وقت‌تون بخیر
   دقیقاً متوجه سوال‌تون نشدم اما اگه منظورتون از «پرداخت بیمه عمر» میزان حق بیمه است که باید بگم، بیمه‌گزار مقدار حق بیمه رو تعیین می‌کنه و یه چیز توافقیه. در مورد «دریافتی» هم اگه منظور شما مقدار سود بیمه عمره که مقدار سود بیمه عمر مستقیماً به میزان اندوخته و سرمایه شما بستگی داره و ما فقط می‌تونیم درصد سود پرداختی در سال‌های قبل رو به اطلاع‌تون برسونیم که این کار رو هم در مطالب دیگه‌مون انجام دادیم.

  • سلام
   برای این که بدونید اندوخته بیمه عمرتون بعد از 15 سال چقدر می‌شه می‌تونید به سایت بیمیتو https://bimito.com/ مراجعه کنین و به صورت آنلاین با شرایطی مد نظرتون استعلام بگیرید. میزان مستمری ماهانه طبق توافقیه که شرکت بیمه بعد از پایان مدت قرارداد با بیمه‌گزار انجام می‌ده.

  • سلام شما با مراجعه به سایت بیمیتو از طریق این لینک https://bimito.com/personal-insurance/life-insurance می‌تونید وارد قسمت بیمه عمر بشید. کافیه به اطلاعات خواسته شده پاسخ بدین و تا به صفحه مقایسه بیمه عمر وارد بشین توی این صفحه می‌تونید حق بیمه‌های پرداختی و شرایط اون‌ها رو توی شرکت‌های مختلف بررسی کنید. همچنین می‌تونید جدول پرداخت سود و پوشش‌ها را توی هر کدوم از این شرکت‌ها ببینید. مطلب دیگه‌ای که به شما کمک می‌کنه مقایسه بمیه عمر ایران و پاسارگاد از نظر سود و کیفیت هست که توی لینک زیر می‌تونید اون رو هم مطالعه کنین. https://bit.ly/39YlcPK
   موفق باشین

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید