وقتی صحبت از بیمه عمر و سرمایه گذاری می‌کنیم هم‌زمان به دو موضوع مهم اشاره داریم که شامل خدمات بیمه‌ای و سرمایه گذاری است. شاید تاکنون اسم بیمه عمر را شنیده باشید اما با یک توضیح کلی از بیمه عمر، می‌توان متوجه اهمیت خرید این بیمه و نقش آن در تأمین آینده افراد شد. در بیمه عمر و سرمایه گذاری هم به اندوخته و حق بیمه‌های پرداختی بیمه‌گزار سود سالانه تعلق می‌گیرد، هم بیمه‌گزار می‌تواند از پوشش‌ها و خدمات مختلف بیمه عمر استفاده کند. بررسی جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما نیازمند شناخت بیمه عمر ما است و به همین دلیل این بیمه و سپس عوامل مؤثر در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما را توضیح خواهیم داد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه گذاری ما چیست؟

بیمه عمر و سرمایه‌ گذاری ما

بیمه ما به سپرده‌های عمر خود دو نوع سود به صورت سالانه پرداخت خواهد کرد. سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت که میزان سود تضمینی مطابق مصوبه بیمه مرکزی بوده و مقدار آن در تمامی شرکت‌های بیمه مشخص و یکسان است، اما میزان سود حاصل از مشارکت متغیر بوده و مقدار آن هر سال می‌تواند متفاوت باشد. همچنین بیمه‌گزار در مواقع نیاز می‌تواند تا سقف 90% درصد از سپرده خود، وام دریافت کند. استفاده از پوشش‌های بیمه عمر نیز یکی دیگر از مزیت‌های بیمه عمر ما است.  بخشی از مواردی که به عنوان مزیت‌ها و خدمات بیمه عمر نام بردیم می‌توانند در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما تأثیرگذار باشند.

با خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری ما هم به سپرده‌های بیمه‌گزار سود تعلق می‌گیرد و هم بیمه‌گزار می‌تواند از خدمات و پوشش‌های بیمه استفاده کند.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


مواردی مؤثر در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما

عوامل مؤثر در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما به دو بخش اساسی تقسیم می‌شود. قسمت اول مربوط به بیمه‌گزار و شامل اطلاعات شخصی و مالی او است و قسمت دوم مربوط به پوشش‌های درخواستی است که از طرف بیمه ما ارایه شده و بیمه‌گزار با توجه به نیاز خود در فرم خرید بیمه عمر مشخص می‌کند مایل به درخواست کدام پوشش است. انتخاب پوشش‌ها و کیفیت ارایه پوشش‌ها مستقیماً در جدول بیمه عمر و سرمایه‌ گذاری ما تأثیر می‌گذارد همچنین با میزان سوددهی و افزایش و کاهش سود بیمه عمر نیز رابطه مستقیم دارد به طوری که هرچه بیمه‌گزار به پوشش‌های بیشتری نیاز داشته باشد سود کمتری از بیمه عمر خود دریافت خواهد کرد.

اطلاعات بیمه‌گزار و اطلاعات بیمه‌ای هر دو در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما موثرند.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر ما


اطلاعات مؤثر بیمه‌گزار در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما

اطلاعات موثر بیمه‌گزار در جدول بیمهعمر و سرمایه‌گذاری

سن بیمه‌گزار: سن در تمامی بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری عامل مهمی در عقد قرارداد و تعیین کننده مدت‌زمان بیمه عمر است. برای افراد بالای 40 سال امکان عقد قرارداد بالاتر از 30 سال وجود ندارد چرا که مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال شود.

مدت بیمه‌نامه: مدت‌زمان بیمه‌نامه یکی از عوامل تأثیرگذار در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما است. هرچه مدت‌زمان قرارداد بیمه بیشتر باشد، سود بیشتری نیز به همراه دارد. تغییرات در سود و مدت زمان طبعاً تغییرات در محاسبات جدول بیمه عمر را در پی خواهد داشت.

حق بیمه پرداختی: طبیعی است که بیمه‌گزار هرچه حق بیمه پرداختی بیشتری بپردازد، سود سالانه بیشتری دریافت خواهد کرد و از این نظر در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما تأثیرگذار است. حداقل مبلغ قابل پرداخت به عنوان حق بیمه در بیمه عمر ما 150.000 تومان و می‌تواند به صورت سالانه باشد.

ضریب سالانه افزایش حق بیمه: به منظور حفظ ارزش سرمایه بیمه عمر در مقابل تورم سالانه، لازم است بیمه‌گزار هر ساله مبلغی را به حق بیمه‌های پرداختی اضافه کند. این میزان متغیر و به انتخاب بیمه‌گزار از 5% تا 20% متغیر است که هرچه این درصد بیشتر باشد سود سالانه نیز بیشتر است.

نحوه پرداخت: نحوه پرداخت که در آن بیمه‌گزار مشخص می‌کند در چه فواصل زمانی حق بیمه خود را پرداخت می‌کند می‌تواند در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما تغییر ایجاد کند. از آنجایی که واریز سودهای بیمه عمر در پایان هر سال بیمه‌ای انجام می‌شود، توصیه اکثر مشاورین بیمه به واریز سالانه حق بیمه است. اما امکان واریز حق بیمه به صورت سه‌ماهانه، شش‌ماهه و یا یکجا وجود دارد.

اندوخته اولیه: اندوخته یا سرمایه اولیه، امکانی است که به انتخاب بیمه‌گزار بستگی داشته و چنانچه بیمه‌گزار به سود بیشتری از سپرده سرمایه گذاری عمر ما نیاز داشته باشد، می‌تواند مبلغی را نیز به عنوان سرمایه یا اندوخته اولیه در بیمه عمر سپرده‌گذاری کند.

سن بیمه‌گزار و اطلاعات وضعیت اقتصادی او در ارتباط مستقیم با تغییرات جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما است.


مطلب مرتبط: عوامل تاثیرگذار بر سود بیمه عمر


اطلاعات مؤثر پوشش‌ها در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما

اطلاعات موثر در پوشش‌ها

پوشش سرمایه فوت به هر علت: یکی دیگر از موارد تأثیرگذار در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما، پوشش سرمایه فوت است. پوشش سرمایه فوت با حق بیمه پرداختی ارتباط مستقیم دارد و بسته به انتخاب بیمه‌گزار می‌تواند از 1 تا 25 برابر حق بیمه‌نامه بوده و در صورت فوت بیمه‌گزار به ذی‌نفعان پرداخت گردد.

پوشش سرمایه فوت به علت حادثه: بیمه‌گزار می‌تواند انتخاب کند که تا 4 برابر سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی پرداخت شود یعنی در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و به علت حادثه بنا به خواسته وی، مبلغی تا 4 برابر سرمایه فوت، به ذی‌نفعان بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

پوشش سرمایه نقص عضو دائم ناشی از حادثه: چنانچه بیمه‌گزار خواستار این پوشش باشد در صورتی که در طول مدت قرارداد بیمه عمر و طی حادثه‌ای دچار نقص عضو دائم شود تا 100% از سرمایه فوت به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه: با این پوشش اگر بیمه‌گزار دچار سانحه شود هزینه‌های بستری و پزشکی آن تا سقف 20% از سرمایه فوت به وی خسارت پرداخت خواهد شد.

معافیت از پرداخت حق بیمه: در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شود، طبق این پوشش از پرداخت حق بیمه‌های باقی‌مانده معاف می‌شود.

پوشش امراض خاص: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار یکی از بیماری‌های خاص شود، بیمه عمر ما مبلغی معادل 30% سرمایه فوت و تا سقف 50 میلیون تومان به وی پرداخت خواهد کرد. این پوشش در طول مدت قرارداد بیمه و برای هر بیماری تنها یک بار قابل پرداخت است.

بیماری‌های خاص شامل سکته قلبی، سکته مغزی، پیوند اعضا حیاتی بدن، عمل قلب باز و سرطان است و پوشش امراض خاص به ازای هر یک از این بیماری‌ها به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

به مواردی که توضیح دادیم باید به طور دقیق پاسخ داده شود چون هر تغییری در هر یک از این موارد منجر به تغییر در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما شده و همچنین تعداد پوشش‌هایی که بیمه‌گزار درخواست می‌کند در میزان سوددهی و محاسبات بیمه‌ و در نتیجه جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری تأثیرگذار است.

پوشش‌های بیمه عمر ما در محاسبات جدول عمر ما و همچنین میزان سودهای پرداختی به بیمه‌گزار تاثیرگذارند.


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر


آنچه در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما وجود دارد

اطلاعات موجود در جدول عمر و سرمایه گذاری ما

پس از تکمیل فرم بیمه عمر و استعلام آن، جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما به بیمه‌‌گزار ارایه می‌شود. محاسبات جدول عمر با توجه به اطلاعات ارایه شده در فرم بیمه عمر صورت می‌گیرد. در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما، موارد زیر را مشاهده می‌کنید:

سال بیمه‌ای

سن بیمه‌شده

حق بیمه اصلی

سرمایه فوت به هر علت

سرمایه فوت در اثر حادثه

سرمایه نقص عضو

هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

غرامت روزانه بیمارستانی

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

پوشش مستمری ازکارافتادگی

سرمایه اشتغال ناشی از ازکارافتادگی

سرمایه امراض خاص

مجموعه حق بیمه‌ پوشش‌های اضافی

حق بیمه پرداختی سال

مبلغ هر حق بیمه

حق بیمه تجمعی

میزان اندوخته یا سپرده بیمه‌گزار

خرید بیمه عمر از بیمیتو

اطلاعات موجود در جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ما متغیر بوده و بنا به شرایط هر بیمه‌گزار متفاوت است.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


بیمیتو یک سرویس مدیریت آنلاین بیمه است که متقاضیان انواع بیمه می‌توانند با مراجعه به سایت بیمیتو در خصوص بیمه درخواستی خود اطلاعات کسب کنند و یا از شرایط شرکت‌های مختلف بیمه آگاه شوند. با امکان مقایسه که بیمیتو در اختیار متقاضیان گذاشته می‌توان خدمات و شرایط یک بیمه را در بین شرکت‌های مختلف مقایسه کرد. بیمه‌گزار همچنین می‌تواند از طریق بیمیتو اقدام به خرید آنلاین بیمه عمر، بیمه مسافرتی، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه کند و یا استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی انجام دهد. دارندگان دفترچه تامین اجتماعی دیگر بدون نیاز به مراجعه به کارگزاری‌ها، از طریق بیمیتو و به صورت آنلاین می‌توانند مراحل صدور، تمدید و تعویض دفترچه بیمه خود را انجام دهند. بیمیتو با ارایه خدمات در زمینه مشاوره، خرید و مقایسه بیمه به صورت آنلاین تلاش می‌کند تا روند خرید بیمه به سریع‌ترین و راحت‌ترین شکل ممکن انجام شده و تجربه امور بیمه‌ای برای مخاطبان را به یک تجربه خوشایند تبدیل کند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید