اگر می‌خواهید از بیمه عمر خود رضایت داشته باشید بهتر است قبل از خرید بیمه عمر ، جدول بیمه عمر را به دست آورید. بیمه عمر محصولی است که در هر شرکت با سود و پوشش‌های مختلفی ارایه می‌شود و سود آن نیز یکسان نیست. در اینجا قصد داریم جدول محاسبه بیمه عمر آسیا را بررسی کنیم و ببینیم محاسبه بیمه عمر به چه صورت است و چه کمکی به بیمه‌گزار می‌کند. برای به دست آوردن جدول بیمه عمر آسیا لازم است که بیمه عمر را بشناسید و با عوامل تغییردهنده و تأثیرگذار در جدول محاسبه بیمه عمر نیز آشنا باشید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه گذاری آسیا چیست؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری آسیا قراردادی بلندمدت بین شرکت بیمه آسیا و بیمه‌گزار است که مطابق آن، زندگی بیمه‌گزار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و در صورت فوت وی طی مدت قرارداد به خانواده و یا ذی‌نفع او خسارت سرمایه فوت پرداخت می‌شود. بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد می‌تواند از پوشش‌های بیمه عمر استفاده کند. همچنین امکان دریافت وام بیمه عمر نیز برای بیمه‌گزار مهیا است. در قبال امکاناتی که بیمه عمر ارایه می‌دهد، بیمه‌گزار باید مبالغی را به عنوان حق بیمه پرداخت کند. بیمه آسیا با حق بیمه‌های پرداختی در امور اقتصادی مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند و بیمه‌گزار را در سود حاصل از آن شریک می‌کند؛ در نتیجه در پایان هر سال به حق بیمه‌های پرداختی از سوی شرکت بیمه، سود بیمه عمر واریز می‌شود. سود واریزشده شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت است. سود تضمینی را سازمان بیمه مرکزی تعیین می‌کند اما سود حاصل از مشارکت در هر سال مقدار متفاوتی دارد و مقدار دقیق آن در پایان هر سال مشخص می‌شود.

در بیمه عمر می‌توانید با هزینه‌ای اندک سرمایه قابل توجهی برای آینده فراهم کنید در حالی که هم‌زمان تحت پوشش‌های بیمه‌ای نیز قرار می‌گیرید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و پس انداز آسیا ، قلکی برای پسا اندازهای شما


جدول محاسبه بیمه عمر آسیا چطور به دست می‌آید؟

جدول محاسبه بیمه عمر آسیا چطور به دست می‌آید؟

برای تهیه جدول بیمه عمر آسیا باید استعلام بیمه عمر بگیرید. در گذشته برای دریافت استعلام بیمه عمر به کارگزاری‌های این بیمه مراجعه می‌کرده‌اند اما امروزه با امکان استعلام آنلاین بیمه عمر که در بیمیتو و برخی از شرکت‌های بیمه مانند بیمه آسیا وجود دارد می‌توانید در کوتاه‌ترین مدت استعلام بیمه عمر، استعلام بیمه آتش‌سوزی و یا هر بیمه دیگری که نیاز داشته باشید را تهیه کنید. در فرم استعلام موارد مهمی وجود دارد که در شرایط بیمه شما و همه محاسباتی که در جدول محاسبه بیمه عمر آسیا وجود دارد به طور مستقیم اثرگذار است و تغییر در این موارد می‌تواند جدول محاسبه بیمه عمر آسیا را نیز تغییر دهد.

استعلام آنلاین بیمه عمر آسیا سریع‌ترین راه دریافت جدول بیمه عمر آسیا است.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر آسیا چگونه انجام می‌شود؟


چه مواردی در فرم استعلام بیمه عمر آسیا وجود دارد؟

چه مواردی در فرم استعلام بیمه عمر آسیا وجود دارد؟

در فرم‌های استعلام بیمه عمر ممکن است موارد مختلفی از بیمه‌گزار خواسته شود اما مواردی که بر اساس آن جدول محاسبه بیمه عمر آسیا به دست می‌آید تقریباً در همه فرم‌های استعلام یکسان است. ما در اینجا تنها به طور اختصار هر یک از این موارد را بیان می‌کنیم تا نشان دهیم که هر کدام چقدر و چطور می‌تواند در به دست آمدن نتایج جدول اثرگذار باشد. این موارد به شرح زیر است:

تاریخ تولد

مدت بیمه‌نامه

واریزی اضافی به اندوخته

روش پرداخت حق بیمه

حق بیمه هر قسط

حق بیمه سالانه

درصد افزایش سالانه سرمایه فوت

درصد افزایش سالانه حق بیمه

منظور کردن پوشش‌ها در حق بیمه اولیه

سرمایه فوت

ضریب سرمایه فوت

ضریب سرمایه نقص عضو

سرمایه امراض خاص

سرمایه هزینه‌های پزشکی

پوشش معافیت بیمه‌شده از پرداخت حق بیمه

پس از تعیین تعداد و کیفیت پوشش‌های خود می‌توانید استعلام بیمه عمر را انجام دهید. در روند استعلام، مطابق اطلاعاتی که وارد کرده‌اید جدول محاسبه بیمه عمر آسیا به دست می‌آید که در آن به طور تقریبی سودی که از بیمه عمر دریافت می‌کنید و نیز اندوخته بیمه دیده می‌شود. همچنین می‌توانید مشاهده کنید که کیفیت پوشش‌های بیمه عمر تا چه میزان است و به تفکیک هر سال مقدار دقیق آن نشان داده شده است.

در استعلام آنلاین بیمه عمر می‌توانید تغییرات دلخواه‌تان را در بیمه‌نامه انجام داده و هرچند با رکه بخواهید استعلام بگیرید.


مطلب مرتبط: آگاهی از شرایط بیمه عمر آسیا برای انتخابی آگاهانه


چه اطلاعاتی در جدول محاسبه بیمه عمر آسیا وجود دارد؟

چه اطلاعاتی در جدول محاسبه بیمه عمر آسیا وجود دارد؟

در اینجا با نشان دادن نمونه‌ای از جدول محاسبه بیمه عمر آسیا می‌خواهیم هریک را به تفکیک بررسی کنیم. در جدول محاسبه بیمه عمر آسیا اطلاعات بیمه‌نامه شما به شرح زیر است.

چه اطلاعاتی در جدول محاسبه بیمه عمر آسیا وجود دارد؟

مدت یا سال‌های قرارداد

سن بیمه‌شده و سن بیمه‌گزار: اگر بیمه‌شده و بیمه‌گزار دو فرد متفاوت باشند سن هر کدام در طول مدت قرارداد نشان داده می‌شود.

سررسید سال بیمه‌ای: از تاریخ خرید بیمه‌نامه سررسید اقساط بیمه عمر آسیا به شما داده خواهد شد.

حق بیمه سالانه بدون پوشش‌های تکمیلی: در این قسمت مقدار حق بیمه‌ای که در طول هر سال باید پرداخت کنید را به شما نشان می‌دهد. در صورتی که بیمه‌گزار از پوشش‌های تکمیلی استفاده کند مقداری از حق بیمه‌های واریزی صرف هزینه ریسک این پوشش‌ها خواهد شد. در این ستون حق بیمه‌های پرداختی بدون احتساب هزینه ریسک پوشش‌های تکمیلی در نظر گرفته شده است.

مجموع حق بیمه‌های سالانه پوشش‌های تکمیلی: در این قسمت حق بیمه‌ای که سالانه بابت هزینه ریسک و ارایه پوشش‌های تکمیلی به بیمه‌گزار در نظر گرفته شده به بیمه‌گزار نشان داده می‌شود. بیمه‌گزار می‌تواند تعیین کند که این مقدار از حق بیمه‌های پرداختی کسر شود و یا جداگانه محاسبه گردد.

مجموع حق بیمه قابل پرداخت: تمام حق بیمه‌ای که بیمه‌گزار باید پرداخت کند که هم شامل حق بیمه سالانه بدون پوشش تکمیلی و هم مجموع حق بیمه‌های سالانه پوشش‌های تکمیلی می‌شود در اینجا نشان داده شده است.

حق بیمه قابل پرداخت در هر قسط: مبالغی که به عنوان حق بیمه تعیین کرده‌اید را در اینجا می‌توانید ببینید.

سرمایه بیمه عمر در صورت فوت: ضریب سرمایه فوت که در زمان استعلام تعیین کرده‌اید در این قسمت اثرگذار است و بر اساس آن در این ستون می‌توانید مقدار دقیق سرمایه فوت را ببینید. این مبلغ در صورت فوت بیمه‌گزار به ذی‌نفع و یا خانواده او پرداخت خواهد شد.

سرمایه بیمه عمر در صورت فوت حادثه: در این قسمت از جدول محاسبه بیمه عمر آسیا نیز مقدار دقیق سرمایه فوت بیمه‌گزار در اثر حوادث دیده می‌شود.

سرمایه نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حادثه: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار نقص عضو و ازکارافتادگی شود این خسارت را دریافت می‌کند.

هزینه پزشکی ناشی از حادثه: این ستون از جدول محاسبه بیمه عمر آسیا سرمایه هزینه‌های پزشکی را نشان می‌دهد. یعنی هر زمان که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و در اثر حوادث در بیمارستان بستری شود و یا از امکانات درمانی استفاده کند، مقداری از این هزینه‌ها به وسیله این پوشش پرداخت می‌شود.

هزینه پزشکی ناشی از حادثه

سرمایه بیمه امراض خاص: زمانی که بیمه‌گزار عمل قلب باز و یا پیوند اعضا اصلی بدن را انجام دهد و یا دچار سکته مغزی، سکته قلبی و سرطان گردد، سرمایه امراض خاص به وی تعلق می‌گیرد. در هر سال از بیمه عمر می‌توانید مقدار سرمایه امراض خاص را در جدول محاسبه بیمه عمر آسیا ببینید.

تعهدات پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه به علت ازکارافتادگی دائم و کامل: این پوشش برای رفاه حال بیمه‌گزاری که در اثر حوادث دچار ازکارافتادگی شده است ارایه می‌شود. با این پوشش بیمه‌گزار از پرداخت حق بیمه‌های باقی‌مانده معاف می‌شود در حالی که می‌تواند همانند قبل از امکانات بیمه عمر استفاده کرده و بیمه‌نامه فسخ نمی‌شود و بدون تغییر در مفاد آن تا پایان مدت‌زمان خود معتبر و قابل استفاده خواهد بود.

تعهدات پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه (طرح حامی): اگر طرح حامی بیمه عمر آسیا را انتخاب کرده باشید مقادیر این پوشش را نیز مشاهده خواهید کرد.

واریزی اضافه در اندوخته: اگر غیر از حق بیمه پرداختی مبلغی را نیز در بیمه عمر سرمایه‌گذاری کرده باشید در این ستون از جدول محاسبه بیمه عمر آسیا می‌توانید مقادیر آن را ببینید.

اندوخته ریاضی در پایان سال بیمه‌ای: اندوخته ریاضی توسط روش‌های اکچواری و فرمول‌های ریاضی به دست می‌آید و اصطلاحی تخصصی است.

ارزش بازخرید در پایان سال بیمه‌ای: مقدار نهایی اندوخته بیمه عمر بیمه‌گزار در این قسمت آمده است. باید بگوییم این مقدار دقیق نیست چرا که سود حاصل از مشارکت در منافع در نظر گرفته نشده است. سود حاصل از مشارکت در هر سال مقدار متفاوتی دارد در نتیجه در محاسبه اندوخته بیمه‌نامه در نظر گرفته نمی‌شود. بیمه‌گزار باید بداند ارزش بازخریدی یا مقدار نهایی اندوخته بیمه عمر چیزی بیشتر از رقمی است که در جدول محاسبه بیمه عمر آسیا نشان داده می‌شود.

اندوخته بیمه عمر که در جدول محاسبه بیمه عمر آسیا نشان داده می‌شود بدون احتساب سود مشارکت در منافع است.


مطلب مرتبط: پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا در هر زمان که بخواهید


پس از دریافت استعلام و جدول بیمه عمر اگر مایل باشید می‌توانید از بیمیتو خرید آنلاین بیمه عمر و یا حتی بیمه‌های دیگر مانند خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و بیمه مسافرتی را انجام دهید و همچنین با ابزار مدیریت بیمه، بیمه‌های خریداری‌شده را مدیریت کنید. چنانچه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستید از طریق بیمیتو می‌توانید همه مراحل صدور، تمدید اعتبار و تعویض دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود و اعضای خانواده خود را آنلاین انجام دهید و دفترچه بیمه را نیز در محل سکونت خود تحویل بگیرید. بیمیتو راهی آسان برای دریافت اطلاعات و خرید بیمه است که به شما کمک می‌کند تا بهترین بیمه‌ای را که متناسب با نیاز شما است، پیدا و خریداری کنید.


 

16 نظرات

 1. با سلام و وقت بخیر
  تشکر از اطلاعات خوبتون. من 34 سالمه بخوام برای بیمه عمر اقدام کنم نرخ پرداختی چقده؟ و چندساله اس؟

  • سلام، ممنون از شما بابت نظر خوبتون
   به عوامل زیادی بستگی داره. می تونین از طریق سایت بیمیتو استعلام بگیرین و حق بیمه و سایر پارامترهای موثر رو ببینین

  • سلام
   به وب سایت بیمیتو مراجعه کنید
   در بخش بیمه عمر می تونین با ورود مشخصاتتون استعلام بیمه عمر شرکت های مختلف رو دریافت کنین

 2. اگر برای کسی بخواهیم بیمه عمر معرفی کنیم(برام پیش امده)و در پایان صحبت ازمن بخواهد مبلغ نهایی که در پایان قرارداد به شخص داده میشه بگم در جواب باید بگم سه تا 5 برابر مبلغی که در ستون اخر مشخص هست.
  اگر شخص از من تضمین این گفته من را بخواهد باید چه در جواب بگویم

  • مبلغ تضمینی همان مبلغ ستون آخر هست. یه مبلغ دیگه ای هم به عنوان سود مشارکت بهتون تعلق می گیره که همون سال مشخص میشه و از الان نمیشه گفت چند درصده.

  • سلام
   سوال شما شفاف نیست. بابت چه چیزی قرعه‌کشی انجام شده؟
   بهتره بدونید بیمه‌های عمر از نظر قانونی یک خدمت بیمه‌ای محسوب می‌شن و برای ارایه خدماتشون قرعه‌کشی ندارن.

  • سلام
   ممنون از لطف شما. انتخاب نحوه پرداخت بیمه عمر به عهده شما است. می‌تونید ماهانه یا سالانه یا در بازه‌های زمانی مختلفی که مورد قبول بیمه است، حق بیمه‌های عمر رو پرداخت کنین.

 3. سلام-روش محاسبه جدول بیمه عمر در بیمتو اصلا درست نیست،من خودم مدیرفروش بیمه عمر هستم،اگر فردی مبلغ 200 هزار تومن حق بیمه ماهانه اش باشه و مثلا 30 ساله باشه با ضریب 360، سرمایه فوت عادیش میشه 72 میلیون و فوت حادثه اش میشه 216 میلیون،ولی در محاسبه شما فوت عادیش میشه 10 میلیون و حادثه اش 30 میلیون،که اصلا درست نیست

 4. سلام
  اگه در مورد شریط بازنشستگی توضیح بدید؟؟؟
  از چند سالگی میشه ماداملعمر حقوق بیریم
  مثلا پسر دوسالم می تونه از 20یا25 سالی حقوق بگیره؟؟؟؟؟

  • سلام
   برای اینکه میزان مستمری قابل توجهی از بیمه عمر دریافت کنید لازم است که 20 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشید. در این صورت اگر از کودکی تحت پوشش بیمه عمر قرار گرفته باشید می‌توانید در 20 یا 25 سالگی مستمری بازنشستگی بیمه عمر دریافت کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید