بیمه عمر یکی از بیمه‌های ضروری برای هر فرد است چرا که هم با پوشش‌های خود در مواقع و شرایط سخت از بیمه‌گزار حمایت می‌کند و هم با سود حاصل از سرمایه‌گذاری، منبعی است برای تأمین هزینه‌های آتی زندگی. وقتی صحبت از بیمه عمر دانا می‌کنیم بیمه‌گزار می‌خواهد بداند شرایط آن چیست و چه تفاوتی با بیمه‌ عمر شرکت‌های دیگر دارد و شاید نحوه محاسبه سود و یا محاسبات بیمه عمر مهم‌ترین سؤالی باشد که به ذهن متقاضیان بیمه برسد. جدول محاسبه بیمه عمر دانا کمک می‌کند تا متقاضی بیمه عمر بتواند مطابق آن از قبل برآورد هزینه و سود سرمایه خود را از ابتدا تا انتها و در طول مدت قرارداد بیمه عمر ببیند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟ 


جدول محاسبه بیمه عمر دانا و عوامل تأثیرگذار در آن

عوامل موثر در جدول بیمه دانا

برای به دست آوردن جدول محاسبه بیمه عمر دانا نیاز به اطلاعات بیمه‌نامه، اطلاعات بیمه‌شده و اطلاعات پوشش‌های تکمیلی بیمه است که این اطلاعات در میزان محاسبات تأثیرگذار بوده و جدول محاسبه بیمه عمر برای هر کس می‌تواند متفاوت باشد. شرایط بیمه‌ دانا نیز در نحوه محاسبه بیمه عمر دانا نسبت به دیگر شرکت‌های بیمه تاثیرگذاشته و در نهایت باعث می‌شود که جدول محاسبه بیمه عمر دانا مخصوص هر فرد باشد.

اطلاعات شخصی، اطلاعات بیمه‌ای و اطلاعات در خصوص پوشش‌های تکمیلی سه عامل اصلی در جدول محاسبه بیمه عمر دانا است.


مطلب مرتبط: گام به گام با محاسبه آنلاین بیمه عمر


 اطلاعات بیمه‌ای مؤثر در جدول محاسبه بیمه عمر دانا

عوامل موثر در جدول محاسبه بیمه دانا

مدت بیمه‌نامه: هرچه مدت زمان بیمه‌نامه یا قرارداد بیمه عمر بیمه‌گزار بیشتر باشد سود حاصل از بیمه عمر بیشتر و در نهایت سرمایه بیشتری از بیمه دریافت خواهد کرد. حداقل زمان ممکن در قرارداد بیمه عمر 5 سال و در بلندترین میزان قرارداد 30 سال و به انتخاب بیمه‌گزار است.

مدت پرداخت: همان مدت زمان قرارداد است که در فرم استعلام آنلاین بیمه عمر دانا بعد از تعیین مدت بیمه‌نامه به صورت خودکار تکمیل می‌شود.

مبلغ سپرده اولیه: بیمه‌گزار می‌تواند جهت استفاده از سود بیشتر اقدام به سرمایه‌گذاری اولیه در بیمه عمر کند. سرمایه اولیه با حق بیمه‌های پرداختی جمع شده و در سود و تغییرات جدول محاسبه بیمه عمر دانا تأثیرگذار است.

نحوه پرداخت: نحوه پرداخت یعنی دوره‌های پرداختی حق بیمه که در بیمه دانا بیمه‌گذار می‌تواند حق بیمه خود را ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، سالانه و یا به طور یکجا پرداخت کند. توصیه می‌شود حق بیمه خود را به صورت سالانه پرداخت کنید. گاهی برخی شرکت‌های بیمه برای متقاضیانی که حق بیمه خود را سالانه پرداخت می‌کنند تخفیف‌هایی نیز در نظر می‌گیرند.

مبلغ هر قسط: منظور از قسط که در فرم آنلاین بیمه عمر بیمه دانا نوشته شده همان حق پرداختی بیمه است که طی آن بیمه‌گزار اقدام در زمان‌های معین اقدام به سرمایه‌گذاری در بیمه عمر خود می‌کند.

درصد رشد حق بیمه: با توجه به اینکه بیمه عمر قراردادی بلند مدت و برای بهره‌برداری و رسیدن به سود مطلوب نیازمند حداقل 5 سال زمان است، جهت جلوگیری از کاهش ارزش پول در طی این مدت زمان، بیمه‌گزار باید هر ساله مبلغی را به حق بیمه خود اضافه کند. این مبلغ اضافه به انتخاب بیمه‌گزار تا 20 درصد از مقدار آخرین حق بیمه پرداختی وی است.

درصد تخفیف بر روی پوشش‌ها: این قسمت دوره‌ای بوده و بنا به تصمیمات بیمه دانا است که ممکن است بنا به مناسبات خاص برای پوشش‌های بیمه عمر خود تخفیف در نظر بگیرد و توسط بیمه دانا تکمیل خواهد شد یا طی یک فراخوان مقدار و شرایط تخفیف پوشش‌ها به متقاضیان اطلاع داده خواهد شد.

درصد تخفیف بر روی هزینه‌ها: این قسمت نیز همانند درصد تخفیف بر روی پوشش‌ها بوده و وابسته به تصمیمات بیمه دانا است که ممکن است در برهه زمانی خاص بر روی هزینه‌های اداری و یا کارمزدهای خود برای بیمه‌گزار تخفیف قائل شود.

اطلاعات بیمه‌ای خواسته شده از بیمه‌گزار مستقیماً در جدول محاسبه اثر گذاشته و تغییر در هر کدام باعث تغییر در جدول محاسبه بیمه عمر دانا می‌شود.


مطلب مرتبط: بررسی بیشترین سود بیمه عمر


 اطلاعات مؤثر بیمه‌شده در جدول محاسبه بیمه عمر دانا

سن بیمه‌شده: سن بیمه‌گزار در نرخ‌ها و در جدول محاسبه بیمه عمر دانا تأثیر داشته و همچنین در شرایط دیگر بیمه عمر نیز می‌تواند اثرگذار باشد. به عنوان مثال هرچه سن پایین‌تر باشد می‌توان مدت قرارداد بیمه عمر بلندتری داشت چرا که جمع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال باشد. همچنین در استفاده از برخی پوشش‌ها مثل پوشش معافیت یا پوشش‌های پزشکی، سن بیمه‌گزار تأثیر مهمی دارد.

درصد اضافه نرخ پزشکی: در صورتی که فرد مبتلا به برخی بیماری‌ها باشد یا ازلحاظ ژنتیکی دچار مشکلات جسمی باشد بیمه دانا شرایطی را در نظر گرفته که با دریافت هزینه‌های بیشتر این افراد را تحت پوشش قرار دهد. درصد اضافه نرخ پزشکی توسط پزشک مورد تایید و معتمد بیمه دانا تعیین می‌شود.

سن بیمه‌گزار یکی از مهمترین عوامل موثر در بیمه عمر است و هرچه سن بیمه‌گزار پایین‌تر باشد روند بیمه عمر سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود.


مطلب مرتبط: اینترنتی یا با خودپرداز بپردازیم؟/ بررسی روش‌های پرداخت بیمه عمر دانا


اطلاعات پوشش‌های تکمیلی

اطلاعات پوشش‌ها در جدول دانا

درخواست پوشش‌های مورد نیاز توسط بیمه‌گزار در جدول محاسبه بیمه عمر دانا تأثیرات محسوسی دارد مثلاً هر چقدر بیمه‌گزار از پوشش‌های بیشتری استفاده کند سود بیمه عمر کمتری خواهد داشت چون بیمه دانا باید بخشی از حق بیمه پرداختی را صرف پوشش‌های مورد نیاز وی کند. هرکدام از این پوشش‌ها نیز شرایط خاص خود را دارند که آن‌ها را بیان خواهیم کرد.

پوشش عمر: این قسمت به دلخواه بیمه‌گزار می‌تواند از 10 تا 30 درصد حق بیمه سالانه و تا سقف 4,000,000,000 ریال تعیین شود. همچنین این پوشش مانند حق بیمه تا 20 درصد قابل افزایش است.

پوشش حادثه: پوشش حادثه به سنین 4 تا 80 سالگی تعلق می‌گیرد و بیمه‌گزار می‌تواند میزان آن را از یک تا چهار برابر سرمایه پوشش عمر انتخاب کند. سپس محاسبه این قسمت توسط سایت بیمه دانا به طور خودکار کامل می‌شود.

پوشش نقص عضو: نقص عضو جزیی، کلی و دائم ناشی از حادثه زیرمجموعه این پوشش هستند که معادل 100% سرمایه فوت و تا سقف 2,000,000,000 ریال توسط بیمه دانا پوشش داده می‌شوند.

پوشش امراض خاص: بیمه‌گزار با انتخاب این پوشش می‌تواند تا 30% سرمایه پوشش فوت و نهایتاً تا سقف 300,000,000 ریال از خدمات این پوشش استفاده کند.

پوشش هزینه‌های پزشکی: پوشش هزینه‌های پزشکی تا سقف 10 درصد از سرمایه پوشش فوت ارایه می‌شوند و بیمه‌گزار می‌تواند از آن استفاده کند.

پوشش معافیت به هر علت: اگر بیمه‌گزار به هر علت دچار ازکارافتادگی شود با این پوشش از پرداخت حق بیمه معاف شده می‌شود ولی همچنان می‌تواند از خدمات بیمه استفاده کند.

پوشش معافیت به علت حادثه: اگر بیمه‌گزار در اثر حادثه دچار ازکارافتادگی شود تحت این پوشش از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود.

بیمه‌گزار هم‌زمان نمی‌تواند از هر دو پوشش معافیت به هر علت و معافیت در اثر حادثه استفاده کند.

پوشش درآمد ازکارافتادگی به هر علت: چنانچه قبل از پایان قرارداد بیمه‌گزار دچار ازکارافتادگی شود با این پوشش شرکت بیمه تا پایان زمان قرارداد به انتخاب بیمه‌گزار از یک تا سه برابر آخرین حق بیمه پرداختی به او مستمری پرداخت می‌کند.

پوشش درآمد ازکارافتادگی به علت حادثه: این قسمت نیز همانند پوشش درآمد ازکارافتادگی به هر علت است ولی در صورت بروز حادثه برای بیمه‌گزار شامل وی می‌شود.

بیمه‌گزار باید از بین پوشش درآمد ازکارافتادگی به هر علت و پوشش درآمد ازکارافتادگی به علت حادثه یکی را انتخاب کند و امکان انتخاب هردو ممکن نیست.


 مطلب مرتبط: نرخ سود بیمه عمر و عوامل تاثیرگذار بر آن


در جدول محاسبه بیمه عمر دانا چه اطلاعاتی است؟

جدول محاسبه بیمه عمر

تمامی شرایط و موارد ذکر شده برای محاسبه بیمه عمر ضروری و در جدول محاسبه بیمه عمر دانا مستقیماً تأثیر داشته و تغییر در هرکدام در جدول محاسبه بیمه عمر تغییر ایجاد می‌کند. پس از وارد کردن اطلاعات و تایید آن، محاسبه بیمه عمر برای بیمه‌گزار انجام شده و جدول محاسبه بیمه عمر دانا قابل مشاهده است. این جدول شامل اطلاعات داده شده توسط بیمه‌گزار و محاسبات مربوط به آن است. اطلاعاتی شامل:

. سال‌های بیمه یا مدت قرارداد

. سن بیمه‌گزار

. نحوه پرداخت

. حق بیمه پرداختی سالانه

. مجموع حق بیمه‌های پرداختی

. حق بیمه پوشش‌ها

. درصد تخفیف پوشش‌ها

. درصد تخفیف هزینه‌ها

. حق بیمه پوشش‌ها

. مالیات و عوارض

. سرمایه عمر

. درصد رشد سرمایه عمر

. سرمایه حادثه

. سرمایه نقص عضو

. سرمایه هزینه پزشکی

. سرمایه امراض خاص

. اندوخته بیمه‌گزار است

تمامی محاسبات مربوط به این بخش ها در هر سال از مدت قرارداد بیمه قابل مشاهده است و می‌توان دید در چه سالی چه مبلغی از پوشش‌ها یا مبلغ بازخرید بیمه عمر به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.

پس از دریافت جدول محاسبه بیمه عمر دانا می‌توانید آن را با جدول محاسبه بیمه عمر در دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید. این کار در بیمیتو به راحتی امکان پذیر است.


مطلب مرتبط: محاسبه سود بیمه عمر در سال‌های مختلف 


برای اینکه بتوانید هم‌زمان جدول محاسبه چند شرکت بیمه را یکجا مشاهده کنید و یا از شرایط بیمه عمر در شرکت‌های مختلف آگاه شوید می‌توانید به سایت بیمیتو مراجعه کنید. بیمیتو اطلاعات مورد نیاز بیمه را در اختیار شما قرار خواهد داد و هم‌زمان امکان خرید آنلاین انواع بیمه از جمله بیمه عمر، بیمه مسافرتی، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و آتش‌سوزی را برای بیمه‌گزار فراهم است. در بیمیتو همچنین می‌توانید امکانات و خدمات بیمه را در شرکت‌های مختلف بررسی کرده و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. با بیمیتو همچنین به صورت آنلاین مراحل صدور، تمدید و تعویض دفترچه تأمین اجتماعی خود را انجام دهید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید