بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یکی از رشته‌های بیمه‌ای سودمند است. امکان استفاده از خدمات بیمه عمر هم‌زمان با امکان سرمایه‌گذاری در این بیمه باعث شده است که به بیمه‌ای پرطرفدار تبدیل شود. بیمه عمر بسیار انعطاف‌پذیر است و محاسبات مالی آن به ازای شرایط هر بیمه‌گزار می‌تواند متفاوت باشد. جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین کمک می‌کند تا بیمه‌گزار نسبت به جزییات مالی بیمه عمر خود، آگاه شود.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری چیست؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین

بیمه عمر پوشش‌دهنده خسارت‌هایی است که زندگی بیمه‌گزار را تهدید می‌کند و در صورت بروز حادثه و ایجاد خسارت، با پرداخت غرامت به بیمه‌گزار و یا ذی‌نفعان او، سعی در جبران خسارات واردشده دارد. در بیمه عمر، بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت مبالغی تحت عنوان حق بیمه، از خدمات و پوشش‌های بیمه عمر استفاده کند. حق بیمه‌های پرداختی تا پایان مدت قرارداد، نزد بیمه عمر می‌ماند و از طرف بیمه‌گر هر ساله دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به آن‌ها تعلق می‌گیرد. با پایان قرارداد، حق بیمه‌های پرداختی و سود حاصل به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


محاسبات بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر به خاطر بلند بودن مدت قرارداد آن و همچنین پوشش‌های مختلفی که دارد دارای محاسبات پیچیده‌ای است. شرایط شخصی هر بیمه‌گزار با دیگری متفاوت است و جدول محاسبه بیمه عمر آن نیز متفاوت خواهد بود همچنین شرایط بیمه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه نیز متفاوت است. اگر بیمه نوین را انتخاب کرده باشید با جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین می‌توانید از ریز محاسبات بیمه عمر خود در این شرکت و به تفکیک هر سال از قرارداد بیمه عمر، آگاه شوید.

جدول محاسبه بیمه عمر برای هر بیمه‌گزار متفاوت است و بستگی به نیاز هر فرد از بیمه عمر و شرایط مالی او دارد.


مطلب مرتبط: محاسبه سود بیمه عمر


محاسبه جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین

جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین

برای محاسبه جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین به اطلاعاتی نیاز است که طبق آن جدول بیمه عمر محاسبه می‌شود بخشی از این اطلاعات مربوط به شرایط شخصی و بخش دیگر مربوط به شرایطی است که بیمه‌گزار از بیمه عمر درخواست دارد. مطابق فرم استعلام بیمه عمر نوین مهم‌ترین سؤالات تأثیرگذار در بیمه عمر را بررسی خواهیم کرد. هر پاسخی به این سؤالات می‌تواند باعث تغییر در جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نوین شود.


مطلب مرتبط: از روش‌های نوین برای پرداخت بیمه نوین استفاده کنیم


موارد تأثیرگذار در محاسبه جدول بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نوین

پوشش‌های اصلی بیمه عمر

پوشش سرمایه فوت عادی و سرمایه فوت در اثر حادثه اصلی‌ترین پوشش‌های بیمه عمر است. میزان سرمایه فوت چه در اثر حادثه و چه به صورت عادی در هر سال متفاوت است که مقدار دقیق آن در جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین قابل رؤیت است.

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر

برای خدمات‌دهی بهتر بیمه عمر در نظر گرفته شده‌اند و بخش‌های دیگری از خسارات واردشده به بیمه‌گزار را پوشش خواهند داد. بیمه‌گزار چنانچه به هر کدام از این پوشش‌ها نیاز داشته باشد کافی است با انتخاب گزینه «بلی» آن را انتخاب کند. پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر نوین شامل پوشش ازکارافتادگی دائم و کامل در اثر حادثه، پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، پوشش مستمری ازکارافتادگی و پوشش امراض خاص است. انتخاب هر کدام از پوشش‌های تکمیلی بر نتیجه حاصل‌شده در جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین تأثیرگذار است.

بیمه عمر دارای پوشش‌های اصلی فوت و پوشش‌های تکمیلی است که بیمه‌گزار می‌تواند مطابق با نیاز خود از بیمه عمر هر یک از این پوشش‌ها را انتخاب کند.


مطلب مرتبط: با استعلام بیمه عمر نوین آشنا شوید.


در جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین چه مواردی قابل مشاهده است

با پاسخ به سؤالات بالا جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نوین به دست می‌آید که در واقع ریز محاسبات بیمه عمر به تفکیک هر سال از بیمه عمر او و مطابق با شرایط درخواستی و شرایط بیمه نوین است. مواردی که در جدول بیمه عمر نوین وجود دارند عبارت‌اند از:

اطلاعات جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نوین

سال بیمه‌ای: مدت قرارداد یا تعداد سال‌های قرارداد را مشخص می‌کند.

سن بیمه‌شده: با وارد کردن تاریخ تولد در فرم استعلام بیمه عمر، متعاقباً سن بیمه‌گزار در جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین به دست می‌آید. افراد بالای 65 سال نمی‌توانند بیمه عمر بخرند و همچنین سن بیمه‌گزار در تعیین مدت قرارداد تاثیر دارد به طوری که مجموع سن بیمه‌گزار و مدت‌زمان قرارداد نباید بیش از 70 سال شود.

سرمایه فوت به هر علت: در جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین مبلغ سرمایه فوت به تفکیک هر سال و بنا به ضریبی که بیمه‌گزار از قبل تعیین کرده، قابل دیدن است. بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه عمر می‌تواند تعیین کند که این مقدار از 5 تا 20 برابر آخرین حق بیمه پرداختی باشد.

سرمایه فوت در اثر حادثه: این مبلغ بین 1 تا 4 برابر سرمایه فوت عادی و به انتخاب بیمه‌گزار است و در جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نوین مقدار دقیق آن در هر سال مشخص است.

سرمایه نقص عضو در اثر حادثه: از پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر است و در صورتی که این پوشش را انتخاب کرده باشید، مبلغ سرمایه آن را در هر سال در جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین خواهید دید.

سرمایه هزینه‌های پزشکی در اثر حادثه: اگر این پوشش را در زمان استعلام و یا خرید بیمه عمر نوین انتخاب کرده باشید، مبلغ سرمایه هزینه‌های پزشکی هم در جدول محاسبه بیمه عمر قابل مشاهده است. سقف پرداختی بابت هزینه‌های پزشکی 20درصد از سرمایه فوت است و تا سقف 20 میلیون تومان به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

اگر در طول قرارداد بیمه عمر بیمه‌گزار دچار حوادث منجر به آسیب بدنی شود، بخشی از هزینه‌های درمانی و بستری توسط این پوشش پرداخت می‌شود.

سرمایه امراض خاص: سقف پرداختی امراض خاص معادل 30 درصد از سرمایه فوت و نهایتاً تا 30 میلیون تومان است.

جمع حق بیمه پوشش‌های اضافی: با انتخاب پوشش‌های تکمیلی، مقدار اندکی به حق بیمه‌های پرداختی اضافه می‌شود این مقدار می‌تواند به انتخاب بیمه‌گزار در حق بیمه‌ها محاسبه شود و یا جداگانه پرداخت شود اما جهت شفافیت مالی، مقدار این مبلغ حساب شده و در جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین نشان داده می‌شود.

حق بیمه‌های پرداختی: در این قسمت، حق بیمه‌های پرداخت‌شده به همراه درصد افزایش حق بیمه سالانه مشخص شده است.

مبلغ قسط در هر سال: اگر بیمه‌گزار حق بیمه‌های خود را سالانه پرداخت نکند، در این قسمت مجموعه حق بیمه‌های پرداختی آن در طول سال مشخص می‌شود.

حق بیمه‌های تجمعی: در این قسمت از جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مجموع حق بیمه‌های پرداختی را مشاهده می‌کنیم.

اندوخته تضمینی: همان‌طور که از نام این قسمت پیدا است مقدار اندوخته‌ای است که شرکت بیمه نوین، آن را تضمین کرده و در صورت خرید بیمه، در هر سال این مقدار در سپرده بیمه عمر بیمه‌گزار خواهد بود و در پایان این قرارداد این مقدار به طور قطع به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

ارزش بازخرید تضمینی: بیمه‌گزار می‌تواند قبل از پایان مدت قرارداد و در هر سال که مایل بود اقدام به بازخرید بیمه عمر کند. در این صورت مبلغ بازخریدی که بیمه نوین به بیمه‌گزار پرداخت خواهد کرد محاسبه شده است. اگرچه هرگز توصیه نمی‌شود که بیمه‌گزار اقدام به بازخرید بیمه عمر کند چرا که بیمه عمر قراردادی بلندمدت است و در زمان کوتاه به سوددهی مناسبی نخواهد رسید. اگر بیمه‌گزار نیاز به پول دارد بهتر است از وام بیمه عمر نوین استفاده کند. بیمه‌گزار با گذشت دو سال از زمان قرارداد بیمه عمر می‌تواند تا 90درصد از سرمایه خود را بدون نیاز به ضامن یا چک‌های تضمینی، وام دریافت کند. توصیه کارشناسان این است که تنها در موارد بسیار اضطراری و به عنوان آخرین راه حل، اقدام به بازخرید بیمه عمر خود کنید.

بیمه‌گزار در صورت نیاز می‌تواند تا 90% از اندوخته بیمه عمر خود، وام دریافت کند که جایگزینی مناسبی به جای بازخرید بیمه عمر است.

اندوخته بر مبنای متوسط سود سنوات گذشته: در اندوخته تضمینی و ارزش بازخریدی تضمینی مقدار سود حاصل از مشارکت محاسبه نخواهد شد به همین دلیل شرکت بیمه تضمین می‌دهد که مبالغ محاسبه‌شده در این دو قسمت را به بیمه‌گزار پرداخت کند اما در این قسمت از جدول محاسبه بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین سود حاصل از مشارکت با توجه به مقدار پرداختی آن در سنوات گذشته محاسبه شده و مبلغی که نوشته شده است مقداری نزدیک به سرمایه نهایی بیمه‌گزار خواهد بود.


مطلب مرتبط: قدم به قدم با محاسبه آنلاین بیمه عمر


محاسبه جدول بیمه عمر در بیمیتو

به کمک بیمیتو می‌توان از شرکت‌های مختلف بیمه، به طور هم‌زمان جدول بیمه عمر تهیه کرد. متقاضیان انواع بیمه می‌توانند قبل از خرید با استفاده از اطلاعاتی که در بیمیتو وجود دارد نسبت به بیمه خود اطلاعات لازم را به دست آورند. با امکان استعلام آنلاین انواع بیمه مانند استعلام آنلاین بیمه عمر و استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی می‌توان قبل از خرید از جزییات مالی بیمه خود و قیمت بیمه در شرکت‌های مختلف آگاه شد. از طریق بیمیتو شرایط یک بیمه را در بین شرکت‌های مختلف بیمه بررسی کنید و در نتیجه بهترین انتخاب متناسب با شرایط خود را به دست آورید. در صورت نیاز به خرید بیمه‌های اتومبیل نیز می‌توان از بیمیتو خرید آنلاین بیمه بدنه و یا خرید آنلاین بیمه شخص ثالث انجام داد. امکان خرید آنلاین بیمه مسافرتی نیز یکی دیگر از خدمات بیمیتو است. اگر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی باشید به کمک بیمیتو و بدون مراجعه به مراکز تامین اجتماعی می‌توانید نسبت به تعویض، تمدید و صدور دفترچه بیمه خود اقدام کنید. بیمیتو تلاش می‌کند تا خرید بیمه به ساده‌ترین شکل ممکن و در کمترین زمان انجام بگیرد و بیمه‌گزار با استفاده از بیمیتو خریدی آگاهانه داشته باشد. آگاهی و اطمینان از خرید بیمه‌نامه، تجربه‌ای است که بیمیتو به دنبال ایجاد آن است.

2 نظرات

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید