آیا بیمه‌ها ارزش خرید دارند؟ وقتی صحبت از خرید انواع بیمه می‌شود یکی از سؤالات مهمی که به ذهن همه ما می‌آید این است که آیا به آن بیمه نیاز داریم یا خیر؟ و آیا نسبت به قیمت و یا حق بیمه آن ارزش خرید دارد؟ بیمه عمر در همه شرکت‌های بیمه یک قانون کلی دارد اما در جزییات بیمه‌نامه می‌تواند متفاوت باشد به همین جهت حق بیمه نیز ممکن است بین شرکت‌‌های مختلف متفاوت باشد. یکی از شرکت‌های بزرگ و مهمی که بیمه عمر را ارایه می‌کند بیمه پاسارگاد است به همین دلیل لازم دانستیم حق بیمه عمر پاسارگاد را در این مطلب بررسی کنیم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


چرا به بیمه عمر نیاز داریم؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری یکی از خدمات بیمه‌ای است که زندگی بیمه‌گزار را در طول مدت قرارداد ضمانت می‌کند و اگر در این زمان بیمه‌گزار فوت کند با پرداخت غرامت به خانواده و یا ذی‌نفعی که بیمه‌گزار تعیین کرده از آن‌ها حمایت می‌کند. این مزیت به خصوص برای افراد سرپرست خانواده می‌تواند بسیار مفید باشد اما بیمه عمر پاسارگاد دارای پوشش‌های دیگری هم هست که از زندگی بیمه‌گزار در شرایط خاص حمایت می‌کند. مانند پوشش سرمایه امراض خاص و یا پوشش هزینه‌های پزشکی و دیگر انواع پوشش‌های تکمیلی که بیمه‌گزار می‌تواند در زمان نیاز از آن‌ها استفاده کند.

با بیمه عمر هم از خدمات بیمه‌ای می‌توان استفاده کرد و هم می‌توان به سود رسید.


مطلب مرتبط: شناخت قوانین بیمه عمر پاسارگاد به زبان ساده


حق بیمه عمر پاسارگاد چیست؟

حق بیمه عمر پاسارگاد چیست؟

حق بیمه در واقع هزینه‌ای است که بیمه‌گزار می‌پردازد تا بتواند از خدمات و امکانات بیمه‌ای استفاده کند. حق بیمه در بیمه‌نامه‌های مختلف به صورت مختلف پرداخت می‌شود مثلاً در بیمه شخص ثالث بیمه‌گزار حق بیمه را در زمان خرید بیمه به صورت یکجا پرداخت می‌کند یا ممکن است در چند قسط آن را بپردازد. اما نحوه پرداخت حق بیمه پاسارگاد متفاوت است. حق بیمه‌های عمر در طول مدت قرارداد پرداخت می‌شوند. بیمه‌گزار مشخص می‌کند که در چه بازه‌های زمانی قصد پرداخت حق بیمه خود را دارد همچنین تعیین مقدار حق بیمه نیز به عهده بیمه‌گزار است.


مطلب مرتبط: مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد از نظر سود و کیفیت بیمه عمر


حق بیمه‌های پرداختی بیمه عمر صرف چه اموری می‌شود؟

حق شما است که بدانید چرا باید حق بیمه پرداخت کنید و چه اتفاقی برای حق بیمه‌ای که از شما دریافت می‌شود می‌افتد. به خصوص که بیمه عمر بلندمدت است و زمان قرارداد در کمترین حالت باید 5 ساله باشد. اگر شما خرید بیمه بدنه برای خودروتان انجام داده باشید می‌دانید که همه حق بیمه‌ای که برای آن پرداخت می‌کنید صرف پذیرش ریسک می‌شود. یعنی اگر در آن سال چه از بیمه خود استفاده کنید یا نه، حق بیمه پرداختی به شما بازگردانده نمی‌شود. در بیمه عمر تنها بخش اندکی از مبلغ پرداختی صرف پذیرش ریسک می‌شود. پس از پرداخت حق بیمه عمر پاسارگاد توسط بیمه‌گزار قسمت عمده این مبالغ مانند یک سپرده در بیمه عمر وی منظور می‌گردد و از سوی بیمه پاسارگاد هر ساله دو نوع سود به آن تعلق می‌گیرد.

حق بیمه‌های پرداختی توسط شرکت بیمه صرف سرمایه‌گذاری شده که بیمه‌گزار در سود حاصل از آن سهیم است.


مطلب مرتبط: سود همیشگی، سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد است


سودی که به حق بیمه عمر پاسارگاد تعلق می‌گیرد به چه صورت است؟

سودی که به حق بیمه عمر پاسارگاد تعلق می‌گیرد به چه صورت است؟

گفتیم به حق بیمه‌ای که بیمه‌گزار می‌پردازد دو نوع سود بیمه عمر تعلق می‌گیرد. سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت در منافع. مقدار سود تضمینی را سازمان بیمه مرکزی تعیین می‌کند و مطابق آخرین اعلام این سازمان مقدار این سود در دو سال اول از بیمه‌نامه به میزان 16% در دو سال دوم 13% و از سال پنجم به بعد 10% است که در پایان هر سال در اندوخته بیمه عمر بیمه‌گزار منظور می‌شود.

سود حاصل از مشارکت در منافع: شرکت بیمه پاسارگاد با حق بیمه‌های دریافتی در امور مختلف اقتصادی سرمایه‌گذاری می‌کند. بیمه‌گزار در 85% از سود حاصل از این سرمایه‌گذاری سهیم است که در پایان هر سال به وی پرداخت می‌شود. بیمه پاسارگاد در سال‌های 93، 94 و 95 به ترتیب 22، 20 و 19درصد به دارندگان بیمه عمر پاسارگاد، سود پرداخت کرده است.

در بیمه عمر پاسارگاد سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: جزییات و شرایط بیمه عمر پاسارگاد


حق بیمه عمر پاسارگاد چقدر است؟

از مشکلات بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه، قیمت آن است. یکی از مسائلی که باعث می‌شود بیمه عمر تبدیل به بیمه‌ای بسیار انعطاف‌پذیر شود این است که تعیین مقدار حق بیمه‌ها به عهده بیمه‌‌گزار است. یعنی بیمه‌گزار مشخص می‌کند که با توجه به توان اقتصادی خود می‌خواهد چه مقدار حق بیمه پرداخت کند. همچنین وی هر زمان که می‌تواند حق بیمه عمر پاسارگاد را افزایش دهد. با این وجود شرکت بیمه برای منطقی بودن شرایط بیمه‌نامه مبلغی را به عنوان حداقل حق بیمه عمر پاسارگاد در نظر گرفته است که در هر سال با توجه به نرخ تورم ممکن است اندکی افزایش داشته باشد. هم اکنون حداقل حق بیمه عمر پاسارگاد به صورت ماهانه 50 هزار تومان است.


مطلب مرتبط: آنچه از مزایای بیمه عمر پاسارگاد باید بدانید


پرداخت حق بیمه عمر پاسارگاد در چه زمانی باید انجام شود؟

در این مورد نیز بیمه عمر پاسارگاد بازه‌های زمانی متفاوتی را به بیمه‌گزار پیشنهاد می‌کند و این بیمه‌گزار است که با توجه خواست خود می‌تواند انتخاب کند که حق بیمه خود را به صورت ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و یا سالانه بپردازد.


مطلب مرتبط: پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد همراه شما در روزهای سخت


مواردی که باید در تعیین حق بیمه عمر پاسارگاد در نظر گرفت

مواردی که باید در تعیین حق بیمه عمر پاسارگاد در نظر گرفت

رعایت موارد زیر در خصوص حق بیمه‌های پرداختی به شما کمک می‌کند تا شرایط بیمه‌نامه متناسب با وضعیت شما باشد.

  1. حق بیمه خود را مطابق با نیاز و توان اقتصادی خود تعیین کنید: مهم‌ترین چیز در تعیین حق بیمه عمر این است که بتوانید تا پایان قرارداد مبلغ تعیین‌شده را بپردازید.
  2. حق بیمه خود را سالانه افزایش دهید: به منظور جبران اثر تورم سالانه بر اندوخته بیمه عمر بهتر است شما نیز حق بیمه‌های خود را سالانه افزایش دهید. این امکان در زمان استعلام بیمه عمر پاسارگاد و یا خرید آن در اختیار بیمه‌گزار قرار داده شده است. بیمه‌گزار می‌تواند حق بیمه خود را سالانه از 5 تا 25درصد افزایش دهد.
  3. حق بیمه‌های خود را سالانه پرداخت کنید: از آنجایی که سود بیمه عمر به صورت سالانه محاسبه می‌گردد بهتر است که حق بیمه‌های خود را نیز سالانه پرداخت کنید.

مطلب مرتبط: خدمات بیمه عمر پاسارگاد برای زندگی بهتر


حق بیمه عمر پاسارگاد و تأثیر آن در شرایط بیمه‌نامه

برای این که بدانید حق بیمه عمر چقدر در شرایط بیمه‌نامه شما تأثیر می‌گذارد به طور مختصر اشاره کنیم که حق بیمه‌ای که تعیین می‌کنید در میزان سود شما و همچنین میزان پوشش‌هایی که دریافت می‌کنید به طور مستقیم تأثیر می‌گذارد. هرچه حق بیمه عمر پاسارگاد شما بیشتر باشد در زمان پایان قرارداد اندوخته بیمه‌نامه بیشتری خواهید داشت. همچنین پوشش‌های انتخابی شما نیز از کیفیت بیشتری برخوردار هستند.


مطلب مرتبط: بررسی روش‌های پرداخت بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد


نحوه پرداخت حق بیمه به چه شکل است؟

نحوه پرداخت حق بیمه به چه شکل است؟

برای پرداخت حق بیمه عمر پاسارگاد روش‌های مختلفی وجود دارد و بیمه‌گزار با توجه به شرایط و وضعیت خود می‌تواند از یکی از این روش‌ها برای پرداخت حق بیمه عمر استفاده کند.

حق بیمه‌های عمر را می‌توان از طریق مراجعه به بانک و یا به صورت آنلاین پرداخت کرد.

  • مراجعه به بانک: بیمه‌گزار با مراجعه به بانک پاسارگاد، کشاورزی و یا بانک تجارت نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدام کند.
  • پرداخت از طریق دستگاه عابربانک پاسارگاد: با استفاده از عابر بانک نیز می‌توانید حق بیمه خود را واریز کنید. در این روش کافی است گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید و با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت. حق بیمه عمر پاسارگاد را پرداخت کنید.
  • پرداخت با استفاده از موبایل‌بانک: با استفاده از موبایل بانک پاسارگاد نیز می‌توانید به راحتی حق بیمه خود را پرداخت کنید. کافی است گزینه پرداخت قبوض را انتخاب و شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد کنید.
  • پرداخت از طریق سامانه #720* : کافی است از گوشی همراه خود شماره #720* را بگیرید. سپس از میان گزینه‌های موجود، گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید و با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت حق بیمه را بپردازید.
  • استفاده از تلفن‌بانک: با کمک تلفن‌بانک نیز می‌توانید حق بیمه عمر پاسارگاد را پرداخت کنید. با گرفتن شماره 82891111_021 می‌توانید به تلفن‌بانک پاسارگاد متصل شوید و سپس از با استفاده از درگاه پرداخت، حق بیمه خود را پرداخت کنید.
  • پراخت آنلاین حق بیمه: پرداخت آنلاین یکی از سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های پرداخت حق بیمه است کافی است که به سایت بیمه پاسارگاد مراجعه کنید و از قسمت پرداخت قبوض به درگاه پرداخت متصل شده و حق بیمه خود را آنلاین واریز کنید.

مطلب مرتبط: ثبت نام بیمه عمر پاسارگاد تنها با چند کلیک


بیمه عمر پاسارگاد در بیمیتو

بیمه عمر پاسارگاد را از بیمیتو نیز می‌توانید خریداری کنید. علاوه بر خرید آنلاین بیمه مانند بیمه مسئولیت پزشکان یا بیمه درمان تکمیلی از بیمیتو، می‌توانید استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی یا استعلام دیگر بیمه‌ها را دریافت کنید. سامانه مقایسه بیمیتو به شما این امکان را می‌دهد که با مقایسه قیمت بیمه در بین شرکت‌های مختلف بیمه و همچنین مقایسه شرایط بیمه بتوانید بهترین بیمه‌ای که پاسخگوی نیازتان باشد را خریداری کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید