تغییر سبک زندگی افراد و شیوع استرس آمار ابتلا به بیماری‌ها را افزایش داده است. بسیاری از بیماری‌ها هزینه‌های سرسام‌آوری دارند از طرفی ورود روش‌های جدید در علوم پزشکی نیز این هزینه‌ها را گران‌تر می‌کند به ویژه هزینه جراحی‌های فوق تخصصی و بیماری‌های مزمن به دلیل طولانی بودن دوره بستری پرهزینه است. با خرید بیمه درمان تکمیلی، شرکت بیمه هزینه‌های درمان بیماری شما را پرداخت می‌کند. شما تا زمانی که با خدمات بیمه تکمیلی آشنا نشده باشید نمی‌توانید بیمه‌نامه مناسب با نیاز خود را خریداری کنید. در این مطلب قصد داریم با معرفی خدمات بیمه تکمیلی ایران شما را با پوشش‌ها و مزایای این بیمه آشنا کنیم تا نسبت به تأمین هزینه‌های درمان خود آرامش خاطر داشته باشید.

قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی


مطلب مرتبط: همه چیز درمورد بیمه‌های درمان تکمیلی


بیمه تکمیلی ایران و جبران هزینه‌های درمان

بیمه تکمیلی ایران و جبران هزینه‌های درمان

از جمله خدمات بیمه تکمیلی ایران، جبران هزینه‌های بیمارستانی و جراحی‌های ناشی از حادثه، بیماری و ارائه پوشش‌های درمانی برای بیمه‌شدگان است. امروزه تنها داشتن بیمه پایه برای بیمه‌شدگان کافی نیست. در بیمه تکمیلی، هزینه‌های مازاد درمان بیمه‌گزار پرداخت می‌شود که در ازای آن وی باید سالانه مبلغی را به عنوان حق‌بیمه بپردازد.

در بیمه تکمیلی، هزینه‌های مازاد درمان بیمه‌گزار پرداخت می‌شود که در ازای آن وی باید سالانه مبلغی را به عنوان حق‌بیمه بپردازد.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


خدمات بیمه تکمیلی ایران چگونه شما را تحت پوشش قرار میدهد؟

در بیمه تکمیلی ایران افراد شاغل در یک سازمان و خانواده آن‌ها به صورت گروهی تحت پوشش قرار می‌گیرند تا در صورت بستری شدن در بیمارستان و یا انجام عمل‌های جراحی، هزینه معالجات توسط شرکت بیمه پرداخت شود همچنین می‌توانند بیمه‌ تکمیلی را به صورت گروهی، انفرادی و خانواده خریداری کنند، در حال حاضر بیمه تکمیلی در بیمه ایران به صورت گروهی ارائه می‌شود و امکان تهیه بیمه درمان تکمیلی انفرادی وجود ندارد. هزینه‌های درمان بیمه تکمیلی ایران از طریق پوشش اصلی و فرعی به صورت زیر پرداخت می‌شود.

 • پوشش‌های اصلی بیمه تکمیلی: پوشش‌های اصلی اساس بیمه تکمیلی هستند که با خرید بیمه تکمیلی توسط همه‌ی شرکت‌ها به طور خودبه‌خود ارائه می‌شوند.
 1. جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف، انواع سنگ‌شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و DAY CARE

 DAY CARE یعنی  فرد بیمار بعد از عمل جراحی، نیاز به بستری نداشته باشد و زمان مراقبت‌های او کمتر از یک روز طول بکشد.

 1. هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالاتر از 70 سال در بیمارستان‌ها
 2. هزینه آمبولانس و فوریت‌های پزشکی که برای رساندن فرد به مرکز درمانی دیگر لازم باشد. در صورتی که بستری شدن بیمه‌شده در مراکز درمانی و یا نقل‌وانتقال وی طبق دستور پزشک معالج باشد.
 • پوشش‌های فرعی بیمه تکمیلی: اگر می‌خواهید پوشش‌های درمانی بیشتری دریافت کنید می‌توانید پوشش‌های فرعی بیمه تکمیلی را انتخاب کنید که برای آن باید حق بیمه بیشتری نیز بپردازید.

    موارد زیر از جمله پوشش‌های فرعی بیمه تکمیلی هستند:

 1. آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ‌شکن.
 2. جبران هزینه زایمان به صورت طبیعی یا سزارین.
 3. هزینه‌های پاراکلینیکی (تشخیصی) : انواع سونوگرافي، ماموگرافی، رادیوتراپی، اکوکارديوگرافي، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، تست ورزش، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم.
  جراحی‌هاي سرپایی شامل: گچ گيري، بخيه، ختنه، شکستگی‌ها، كرايوتراپي، اكزيون ليپوم، تخليه كيست و  لیزر درمانی.
 4. هزینه اعمال جراحی مهم مانند: جراحی قلب، مغز و اعصاب، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان، پيوند كبد و پيوند ريه.
 5. هزينه رفع عيوب انكساري چشم.
 6. هزینه‌ ویزیت و دارو.
 7. هزینه‌های دندانپزشکی
 8. هزینه خرید عینک و سمعک و لنز

در حال حاضر بیمه تکمیلی در بیمه ایران به صورت گروهی ارائه می‌شود و امکان تهیه بیمه درمان تکمیلی انفرادی وجود ندارد.


مطلب مرتبط: موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی چطور از بیمه گزار حمایت می‌کند


ویژگی‌های بیمه تکمیلی ایران چیست؟

ویژگی‌های بیمه تکمیلی ایران چیست؟

گاهی افراد قصد خرید بیمه درمان تکمیلی را دارند اما از تفاوت‌های خدماتی که شرکت‌های مختلف ارائه می‌دهند اطلاع ندارند در این وضعیت آن‌ها برای خرید خود سردرگم می‌شوند مطالعه ویژگی‌ خدمات شرکت‌های مختلف به شما در انتخاب شرکت بیمه کمک می‌کند. از ویژگی‌های خدمات بیمه تکمیلی ایران به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 1. یک ویژگی مهم در خدمات بیمه تکمیلی ایران این است که شما می‌توانید بدون نیاز به معرفی‌نامه و فقط با ارائه کارت ملی به صورت شبانه‌روزی از طریق سیستم آنلاین سدا (سامانه درمان الکترونیک) در مراکز درمانی طرف قرارداد، اقدام به درمان خود کنید.
 2. در دسترس بودن مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه ایران در سراسر کشور.
 3. پرداخت هزینه‌های درمانی در مراکز غیر طرف قرارداد حداکثر ظرف 5 روز کاری.
 4. امکان پرداخت حق بیمه به صورت اقساط.

در بیمه ایران شما می‌توانید بدون نیاز به معرفی‌نامه و فقط با ارائه کارت ملی اقدام به درمان خود کنید.


مطلب مرتبط: آنچه باید بخوانید تا بدانید بیمه تکمیلی چیست


شرایط خرید بیمه تکمیلی ایران

شرکت‌های بیمه برای ارائه خدمات درمان، اهداف مخصوص به خود را دارند. مثلاً بیمه ایران با توجه با اهدافی که در صنعت بیمه دنبال می‌کند ترجیح می‌دهد بیمه درمان تکمیلی انفرادی ارائه نکند. پس قبل از خرید بیمه باید شرایط خرید شرکت‌ها را بررسی کنید.

ازجمله شرایطی که بیمه ایران برای بیمه تکمیلی دارد:

 1. بیمه تکمیلی در بیمه ایران به صورت گروهی ارائه می‌شود و انفرادی فروخته نمی‌شود.
 2. تعداد بیمه‌شدگان گروه (مجموع تعداد کارکنان و خانواده‌ها) باید بیش از 50 نفر باشند.
 3. اسامی بیمه‌شدگان اصلی باید با اسامی موجود در لیست تأمین اجتماعی بیمه‌گزار مطابقت داشته باشد.

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که این شرایط را داشته باشند، می‌توانند با تکمیل فرم و پرداخت نرخ از خدمات بیمه تکمیلی ایران استفاده کنند.


مطلب مرتبط: اصول ثبت نام بیمه تکمیلی ایران چیست؟


چه کسانی می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی ایران استفاده کنند؟

چه کسانی می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی ایران استفاده کنند؟

در کشورهای پیشرفته، درمان افراد از جمله مسائل با اهمیت به شمار می‌رود که بسیار به آن توجه می‌شود و موضوع بیمه درمان تکمیلی نیز محسوب می‌شود. در بیمه‌های تکمیلی گروهی مسئله درمان سرپرستان خانواده و افراد تحت تکفل آن‌ها به عنوان یک گروه مهم است. افراد زیر می‌توانند از مزایای بیمه درمان تکمیلی استفاده کنند:

 • کارکنان رسمی، پیمانی یا قراردادی بیمه‌گزار
 • اعضای خانواده کارکنان که بیمه‌گزار آن‌ها را به عنوان اعضای گروه معرفی می‌کند.

اعضای خانواده شامل:
همسر
فرزندان پسر تا سن  20 سال تمام
نکته یک: فرزندان پسر در صورت اشتغال به تحصیل تا سن 25 سال تمام می‌توانند بیمه شوند.
نکته دو: دانشجویان پسر رشته پزشکی تا سن 26 سال تمام می‌توانند بیمه شوند.
فرزندان دختر تا هنگام ازدواج و یا اشتغال به کار می‌توانند بیمه شوند.
پدر
مادر
سایر افراد تحت تکفل


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


نحوه استفاده از خدمات بیمه تکمیلی ایران

نحوه استفاده از خدمات بیمه تکمیلی ایران

بیمه تکمیلی پشتوانه خوبی برای بیمه‎گزار است چون می‎تواند تحت پوشش بیمه‌گر پایه باقی بماند و هزینه‌های درمانی اضافی خود را از شرکت بیمه دریافت کند. بیمه‌گزار برای دریافت این خدمات، در مواقع لازم می‌تواند به دو روش اقدام کند. بیمه‌گزار می‌تواند به مراکز و بیمارستان‌های طرف قرارداد با بیمه ایران رفته و از خدمات درمانی استفاده کند. مراکز درمانی طرف قرارداد از طریق سیستم آنلاین سدا با وارد کردن کد ملی به اطلاعات بیمه‌گزار دسترسی پیدا می‌کنند و به او خدمات درمانی لازم را ارائه می‌دهند. در این روش هیچ هزینه‌ای به جز فرانشیز دریافت نمی‌شود و یا بیمه‌گزار باید به مراکزی که طرف قرارداد بیمه ایران نیستند، مراجعه کرده و هزینه‌ها را پرداخت ‌کند. سپس مدارک پزشکی مربوط به بیمارستان را به شرکت بیمه تحویل دهد و بعد از بررسی‌های لازم، مبلغ تعیین‌شده به ‌حساب او واریز ‌شود.

نکته دیگری که باید در مورد بیمه‌های درمان تکمیلی بدانید دوره انتظار است. دوره انتظار مدت‌زمانی است که بیمه‌گر تعهدی در مقابل بیمه‌گزار ندارد و برای شروع تعهد باید این دوره سپری شود. توجه به این نکته لازم است که در زمان مناسبی  اقدام به خرید کنید.

خدمات بیمه تکمیلی ایران با فرانشیز 30% ارائه می‌شود اما با پرداخت حق بیمه بیشتر فرانشیز تا 10%  کاهش می‌یابد.


مطلب مرتبط: نکات کلیدی که احتمالاً از فرم بیمه تکمیلی نمی‌دانید


با بیمیتو آسان بیمه شوید

شما می‌توانید به سامانه بیمیتو مراجعه کنید و اطلاعات بیمه‌ای خود را در مورد انواع مختلف رشته‌های بیمه‌ای از این طریق کسب کنید. بیمیتو امکان مقایسه قیمت، شرایط بیمه و  خرید آنلاین بیمه را برای شما به آسانی فراهم می‌کند. از آن‌جایی‌که امکان مقایسه از طریق مراجعه مستقیم به شرکت‌های بیمه وجود ندارد برای صرفه جویی در زمان و بدون نیاز به مراجعه مستقیم می‌توانید اقدام به خرید بیمه کنید. خرید آنلاین بیمه از طریق سایت بیمیتو علاوه بر ارایه همه‌ این خدمات، امکان استعلام همه رشته‌ها را برای شما فراهم کرده است. با خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش سوزی، بیمه عمر، بیمه مسافرتی بیمه‌نامه خود را در کمترین زمان ممکن و بدون پرداخت هزینه ارسال دریافت می‌کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  1 نظر

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید