بیماری همیشه در کمین انسان است اما خدمات درمانی محدود. بهره‌مندی افراد از خدمات درمانی به عواملی مختلفی از جمله درآمد خانواده‌ها و هزینه‌ خدمات پزشکی بستگی دارد. خدمات پزشکی شامل پیشگیری، درمان، خدمات پاراکلینیکی و دارو است که در کشورهای مختلف با کیفیتی متفاوت ارایه می‌شود. هر یک از شرکت‌های بیمه در ایران به نوعی هزینه‌های گفته شده را پوشش می‌دهند. شرکت‌های بیمه سهم مهمی در جبران هزینه درمان بیماری‌ دارند و بخش زیادی از هزینه‌های درمانی را با بیمه‌های تکمیلی جبران می‌کنند. یکی از این شرکت‌ها بیمه دانا است که به عنوان یکی از شرکت‌های بنام در بیمه‌های تکمیلی مطرح است. یکی از خدمات بیمه تکمیلی دانا شامل کارت طلایی درمان است که افراد می‌توانند از این طریق از خدمات درمانی بدون محدودیت استفاده کنند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


اصول ارایه خدمات بیمه تکمیلی دانا

اصول ارایه خدمات بیمه تکمیلی دانا

افراد می‌توانند هزینه‌های بستری، جراحی و بیمارستانی ناشی از حادثه و بیماری خویش را تحت پوشش بیمه قرار دهند. بیمه تکمیلی دانا هزینه خدمات بیمه را، مازاد بر سهم بیمه پایه یعنی سازمان خدمات درمانی، تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و… جبران می‌کند و افرادی که بیمه پایه ندارند نمی‌توانند بیمه تکمیلی دانا را خریداری کنند. همچنین لازم است بدانید خدمات بیمه تکمیلی دانا فقط به صورت گروهی و برای گروه‌های بالای 50 نفر ارایه می‌شود بنابراین استفاده‌کنندگان این خدمات، کارکنان سازمان‌ها و موسسات هستند که به همراه اعضای خانواده‌شان از مزایای این نوع بیمه درمانی بهره‌مند می‌شوند.

بیمه‌شدگان برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی دانا می‌توانند به سایت دانایار مراجعه کنند. در سامانه دانایار با وارد کردن کد ملی در قسمت سرپرست و سال تولد (افراد خانواده) به عنوان کلمه عبور آخرین اطلاعات وضعیت درمانی خود را مانند افراد تحت تکفل، معرفی‌نامه، تعرفه‎ها، فرانشیز، خسارت‌های بیمارستانی و پاراکلینیکی را مشاهده و دریافت کنند.

افراد بعد از این که بیمه تکمیلی دانا را خریداری کردند، برای آگاهی و استفاده بهتر از خدمات آن می‌توانند از سایت دانایار استفاده کنند.


مطلب مرتبط: بیمه گروهی یا بیمه تکمیلی انفرادی دانا ، مسئله این است.


بیمه تکمیلی دانا چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه تکمیلی دانا چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه تکمیلی هزینه‌های درمانی را با پوشش‌های اصلی و اضافی جبران می‌کند. افراد می‌توانند حق بیمه اضافی پرداخت کنند و پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی را که خدمات کاملی دارد دریافت کنند. پوشش‌های بیمه تکمیلی شامل موارد زیر است:

 • جبران هزينه‌هاي بستري، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ‌شکن در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود و Daycare.
 • جبران اعمال جراحی تخصصی شامل جراحی مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی نخاع، گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان.
 • جبران هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین.
 • پرداخت هزينه‌هاي درمانی نازایی و ناباروری.
 • جبران هزينه‌هاي مربوط به رفع عيوب انكساري چشم (نظیر عمل لیزیک، لازک و…)
 • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی (تشخیص درمانی) شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سی‌تی اسکن، انواع آندوسکوپی، ام‌.آ‌ر.‌آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفس، اسپیرومتری، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، سیستومتری یا سیستوگرام، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم و اعمال مجاز سرپایی شامل شکستگی و در رفتگی، گچ‌گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی‌، تخلیه کیست و لیزر درمانی.
 • پرداخت هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی.
 • پوشش هزینه‌های ویزیت و دارو.
 • پوشش هزینه‌های دندانپزشکی.
 • پوشش هزینه خرید سمعک.
 • پرداخت هزینه عینک و لنز تماس طبی.
 • پرداخت هزینه تهیه اعضا طبیعی بدن.
 • پرداخت هزینه اروتز که بلافاصله بعد از عمل جراحی مورد نیاز باشد.
 • جبران هزینه تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های جنین به شرط داشتن پوشش زایمان.
 • جبران هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالاتر از 70 سال در بیمارستان.
 • پوشش هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشکی.

بیمه‌شدگان می‌توانند سقف تعهدات بیمه تکمیلی را افزایش دهند برای این کار کافی است حق بیمه بیشتری پرداخت کنند و پوشش‌های اضافی را خریداری کنند.


مطلب مرتبط: با بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی دندان درد خود را ریشه کن کنید.


تفاوت خدمات بیمه تکمیلی دانا با شرکت‌های دیگر

تفاوت خدمات بیمه تکمیلی دانا با شرکت‌های دیگر

بیمه دانا علاوه بر پوشش‌های گفته‌شده که خدمات اصلی این شرکت است خدمات جانبی هم دارد این خدمات جانبی نحوه استفاده و استعلام مزایا و خدمات بیمه تکمیلی دانا را برای بیمه‌شدگان آسان‌تر کرده است. بیمه شده اصلی (سرپرست خانواده) و اعضای تحت تکفل وی با داشتن بیمه تکمیلی دانا می‌توانند بدون پرداخت هزینه اضافی از خدمات ویژه این شرکت که شامل موارد زیر است استفاده کنند.

کارت طلایی درمان: شرکت‌های بیمه همیشه خدمات درمانی را تا سقف تعهدات بیمه‌نامه جبران می‌کنند اما جالب است بدانید در صورت وقوع خسارت، بیمه دانا هزینه‌های درمانی را در لحظه و بدون محدودیت جبران می‌کند. هر یک از بیمه‌شدگان می‌توانند با در دست داشتن کارت طلایی درمان از خدمات بیمه تکمیلی دانا بدون هیچ‌گونه محدودیتی در پرداخت هزینه‌های خارج از تعهد بیمه‌گر و پرداخت فرانشیز استفاده کنند. برای صدور این کارت ابتدا مبالغی به عنوان سپرده از بیمه‌گزار دریافت می‌شود. بیمه‌گزار موظف است هزینه‌های خارج از تعهد را بعد از گذشت حداکثر 20 روز به بیمه دانا پرداخت کند و در غیر این صورت هزینه‌های خارج از تعهد و فرانشیز از محل سپرده بیمه‌گزار تأمین می‌شود.

سیستم مشاوره و ارجاع: این سیستم اولین بار در بیمه دانا و برای راهنمایی بیمه‌شدگان در زمینه‌های مختلف طراحی شد. برای جلوگیری از این‌که فرد بیمار به مراکز درمانی مراجعه کند اما خدمات مورد نیاز او در آن مرکز انجام نشود بیمه‌شدگان می‌توانند از طریق تماس تلفنی در ساعات اداری اطلاعات مورد نیاز خود را از قرارداد و امکانات مراکز درمانی طرف قرارداد دریافت کنند.

سرویس آنکال 24 ساعته پزشکان: بیماران می‌توانند در طول ساعات شبانه‌روز از پزشکان بیمه دانا مشاوره‌های درمانی بگیرند. این پزشکان همچنین هماهنگی‌های لازم را با مراکز درمانی برای بستری بیمار انجام می‌دهند.

کارت طلایی درمان این امکان را فراهم می‌کند تا بیمه‌شده از خدمات درمانی در لحظه و بدون هیچ محدودیتی بهره‌مند شود.


مطلب مرتبط: زیر و بم استعلام بیمه تکمیلی دانا


نکاتی که برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی دانا باید بدانید

همان طور که گفتیم بیمه دانا خدمات درمانی را فقط به صورت گروهی ارایه می‌دهد، باید بدانید سقف تعهدات خدمات بیمه تکمیلی دانا بر اساس توافق بین این شرکت بیمه و شرکت متقاضی تعیین می‌شود بنابراین افراد بعد از این که از طرف سازمان‌شان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفتند باید نکات زیر را در نظر بگیرند.

 • بیمه‌شدگان در انتخاب هر یک از بیمارستان‌ها در داخل کشور آزاد هستند و در صورتی که بخواهند به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کنند بهتر است ابتدا از شرکت بیمه معرفی‌نامه دریافت کنند.
 • فرانشیز سهم بیمه‌گزار یا بیمه‌شده از خسارت است و مبلغی است که شرکت بیمه تعهدی برای آن ندارد. فرانشیز بیمه تکمیلی معمولاً بین 10 تا 30 درصد هزینه‌های درمانی است.
 • در صورتی که بیمارستان (طرف قرارداد یا غیر طرف قرارداد) با بیمه‌گر پایه قرارداد نداشته باشد بیمه‌شده باید فرانشیز (مبلغی به عنوان سهم بیمه‌گر پایه) را نیز شخصاً پرداخت کند.
 • حداکثر سن بیمه‌شدگان در بیمه تکمیلی دانا 60 سال است و این شرکت موافقت می‌کند بیمه شدگان بالای 60 سال تا 70 سال تمام را با 50% افزایش و افراد بالای 70 سال را با 100% افزایش در حق بیمه تحت پوشش قرار دهد. 

بیمه دانا خدمات درمانی را فقط به صورت گروهی ارایه می‌دهد. سقف تعهدات در این بیمه بر اساس توافق بین بیمه‌گر و شرکت متقاضی تعیین می‌شود.


مطلب مرتبط: حقایقی درباره فرانشیز بیمه تکمیلی


پوشش‌های درمانی در بیمیتو چگونه است؟

صنعت بیمه با زندگی روزمره افراد سرو‌کار دارد طوری که افراد برای دریافت مشاوره، استعلام، بیمه کردن، تمدید بیمه و برای ارایه مدارک انرژی زیادی صرف می‌کنند و زمان خود را از دست می‌دهند. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که برای افزایش آگاهی مردم در صنعت بیمه تلاش می‌کند و اطلاعات بیمه‌ای رشته‌های مختلف را در اختیار عموم جامعه قرار می‌دهد. در حال حاضر امکان خرید انواع رشته‌های بیمه از جمله بیمه بدنه، بیمه تکمیلی، بیمه شخص ثالث، مسافرتی، عمر و بیمه آتش سوزی وجود دارد. با استفاده از بیمیتو در هیچ مرحله‌ای نیاز به مراجعه مستقیم به شرکت‌های بیمه را نخواهید داشت حتی در بیمه بدنه کارشنان بیمه، خودرو شما را در منزل شما بررسی می‌کنند. با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توانید شرایط و قیمت بیمه را در شرکت‌های مختلف بررسی کنید و بیمه را با توجه به شرایط شخصی خود خریداری کنید. ما در بیمیتو همه تلاش خود را می‌کنیم تا خریدی متفاوت را تجربه کنید و از خرید خود رضایت داشته باشید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید