می‌دانید که خرید بیمه شخص ثالث موتور سیکلت امری ضروری و اجباری است. از آنجا که موتورسیکلت‌ها سهم زیادی در بروز تصادف‌های رانندگی دارند؛ بااین‌حال ۹۰ درصد موتورسواران بیمه شخص ثالث ندارند. افزایش حجم ترافیک و تعداد خودروها به‌ویژه در کلان‌شهرها، باعث بالا رفتن خطری می‌شود که موتورسوارها را تهدید می‌کند. اگر از مزایای داشتن بیمه شخص ثالث موتور سیکلت آگاه باشید و بدانید از بروز چه حوادث جبران‌ناپذیری جلوگیری می‌کند، قطعاً هر چه زودتر اقدام به گرفتن بیمه موتورسیکلت خود خواهید کرد. شاید در موقعیتی هستید که مشغله‌های روزمره فرصتی برای مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی بیمه را قرار نداده است، اگر مایل هستید که در لحظه قیمت شرکت‌های مختلف شرایط و مزایای آن‌ها را استعلام گرفته و به‌صورت یکجا مشاهده و مقایسه کنید؛ اگر صرفه‌جویی در زمان برای شما از اهمیت خاصی برخوردار است بهتر است آسودگی خاطر خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت را تجربه کنید.


مطلب مرتبط: محاسبه بیمه موتور سیکلت در کمترین زمان ممکن!


بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

بیمه شخص ثالث موتور سیکلت پوشش‌های وسیعی دارد که نه‌تنها هزینه‌های مالی و جانی وارد شده به شخص زیان‌دیده را دربر می‌گیرد بلکه هزینه‌های جانی وارد شده به راننده مقصر را نیز متقبل می‌شود.


مطلب مرتبط: با بیمه موتور سیکلت اقساطی هوای جیبتو داشته باش!


موارد تحت پوشش بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

بیمه شخص ثالث موتور سیکلت هزینه‌های مالی وسیله نقلیه شخص زیان‌دیده را می‌پذیرد اما در برابر هزینه‌های مالی راننده مقصر مسئولیتی قبول نمی‌کند. به این صورت که با توجه به سطح پوشش مالی انتخاب شده توسط بیمه‌گزار که از 11 تا 220 میلیون تومان است خسارت مالی شخص زیان‌دیده پرداخت می‌شود؛ این خسارت بسته به سقف پوشش مالی انتخاب‌شده، متفاوت است. همچنین بیمه هزینه‌های جانی راننده مقصر و شخص زیان‌دیده را می‌پردازد. علاوه بر این بیمه هزینه‌های جانی شامل نقص عضو و فوت راننده و شخص ثالث را مطابق نرخ دیه جبران می‌کند.

موتور سیکلت بیمه بدنه نیز دارد که شامل پوشش حوادث و آتش‌سوزی می‌شود و پوشش سرقت کلی و سرقت درجا را در برنمی‌گیرد.


مطلب مرتبط: نرخ بیمه موتور سیکلت را چگونه محاسبه کنیم؟


انواع روش‌های خرید بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

الف) خرید به روش سنتی

ب) خرید به روش اینترنتی


مطلب مرتبط: با قیمت بیمه موتور سیکلت رازی من یک راضی‌ام!


خرید بیمه موتور سیکلت به روش سنتی

در روش خرید سنتی بیمه موتور سیکلت، بیمه‌گزار باید برای استعلام قیمت شرکت‌های مختلف بیمه به دفاتر نمایندگی مراجعه نموده یا با دفاتر شرکت‌های مختلف تماس بگیرد تا بتواند نرخ بیمه شرکت‌ها را با هم مقایسه کند. سپس بعد از انتخاب شرکت بیمه موردنظر، بیمه‌گزار به همراه بیمه‌نامه قبلی و کارت موتور سیکلت خود به نمایندگی آن شرکت مراجعه می‌کند و پس از پر کردن فرم پیشنهاد، درخواست صدور بیمه خود را ثبت می‌کند. با توجه به حجم ترافیک به خصوص در کلان‌شهرها، برای انجام دادن این فرآیند زمان زیادی صرف می‌شود که از معایب خرید به روش سنتی به شمار می‌آید. در خرید بیمه موتور سیکلت به روش سنتی، روند مقایسه بین بیمه های مختلف بسیار سخت است و شما نمی توانید متوجه شوید که بین بیمه های موجود در بازار، چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ مزایا بیمه مناسبی را خرید کرده‌اید یا خیر.


خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت

خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت

در روش خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت، شما می‌توانید به‌راحتی در هر زمان و مکانی که دسترسی به اینترنت دارید وارد سامانه‌های فروش اینترنتی بیمه شوید و با صرف زمان کمی بیمه موردنظر خود را خرید کنید.


مطلب مرتبط: جزییاتی پیرامون جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت


بررسی مجوزهای سامانه خرید اینترنتی بیمه

اگر قصد خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت از سامانه‌های فروش اینترنتی را دارید، باید بدانید که هر سامانه خرید اینترنتی مورد اعتماد نیست و شما باید حتماً مجوزهای سامانه موردنظر را بررسی کنید. مجوزهایی که باید مورد بررسی قرار بگیرند عبارت‌اند از:

نماد اعتماد الکترونیکی و نماد انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

سامانه بیمیتو هر دو مجوز لازم برای خرید اینترنتی بیمه را دارد؛ بنابراین با خیال آسوده می توانید بیمه مورد نظر خود را از بیمیتو خرید کنید.


مزایای خرید بیمه به روش اینترنتی

مزایای خرید به روش اینترنتی

روش خرید اینترنتی بیمه مزایای زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به صرفه‌جویی در زمان اشاره کرد. تصور کنید برای تصمیم‌گیری در مورد انتخاب یکی از بیمه‌های موجود در بازار نیاز دارید تا توانایی، شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. برای اینکه این مقایسه را در کمترین زمان و با داشتن جامع‌ترین اطلاعات انجام دهید، بهترین روش این است که به یک سامانه مورد اعتماد خرید اینترنتی بیمه مانند سامانه بیمیتو مراجعه کنید.


مطلب مرتبط: ارزانترین بیمه موتور سیکلت را بخرید


نحوه خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت از سامانه بیمیتو

مراحل خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت از سامانه بیمیتو به شرح زیر است:

. یک حساب کاربری شخصی برای خود ایجاد کنید.

. اطلاعات موتور سیکلت خود را وارد کنید.

. از جدولی که بعد از وارد کردن اطلاعات موتور سیکلت خود برای شما باز می‌شود و شامل نرخ قیمت، سطح توانگری، تعداد شعب پرداخت خسارت، میزان رضایت مشتریان از مبلغ خسارت و زمان پاسخگویی به شکایات مربوط به شرکت‌های مختلف بیمه می‌باشد بر طبق معیارها و اولویت‌های خود شرکت موردنظر را انتخاب کرده و ثبت سفارش کنید.

. عکس واضح پشت و روی کارت و بیمه‌نامه قبلی موتور سیکلت خود را آپلود کنید.

. اطلاعات و مشخصات تحویل‌گیرنده، آدرس، روز و ساعت تحویل بیمه‌نامه را وارد کنید.

. در قسمت نهایی حق بیمه خود را آنلاین پرداخت کنید.

به همین راحتی سفارش شما ثبت شده و خرید شما انجام می‌شود.


مطلب مرتبط: چتر حمایتی بیمه موتور سیکلت ایران بر سر اشخاص ثالث


مزایای خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت از سامانه بیمیتو

مزایای خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت از سامانه بیمیتو

با خرید از سامانه بیمیتو دیگر درگیر ساعت‌ها جستجوی اینترنتی و یا مراجعه به چندین نمایندگی بیمه برای مطلع شدن از نرخ بیمه خود، نحوه پرداخت نقد و اقساط حق بیمه خود، مزایا و شرایط شرکت‌های مختلف بیمه نخواهید شد. سامانه اینترنتی بیمیتو تمام اطلاعات و محاسبات مورد نیاز را برای یک انتخاب مناسب فراهم کرده است.

شما می‌توانید در سامانه بیمیتو از تخفیف شرکت‌های بیمه باخبر شوید. همچنین این سامانه با حذف هزینه‌های جانبی نرخ حق بیمه را به حداقل رسانده است. پس با پرداخت کمترین هزینه بیمه‌نامه خود را خریداری کنید.

اگر دوست دارید از سامانه بیمیتو به سادگی خرید کنید اما ساکن شهر تهران نیستید نگران نباشید؛ بیمیتو این فرصت را فراهم کرده است تا بتوان به افراد ساکن شهرهایی به جز پایتخت هم خدمت‌رسانی کرد. شما می‌توانید در قسمت شهر تحویل‌گیرنده شهر موردنظر را انتخاب کنید تا بیمه‌نامه شما توسط پست به دستتان برسد.

نگران هزینه‌های پیک یا پست برای دریافت بیمه‌نامه خود نباشید. کلیه این خدمات به‌صورت رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای از شما گرفته نمی‌شود. بنابراین شما می‌توانید بیمه‌نامه خود را دقیقا در آدرس، روز و ساعت موردنظر به‌صورت رایگان دریافت کنید.

اگر کمی فراموش‌کار هستید، موعد سررسید بیمه خود را فراموش می‌کنید و مجبور می‌شوید جریمه‌ دیرکرد بیمه موتور سیکلت خود را پرداخت کنید با خرید از سامانه بیمیتو دیگر موعد سررسید خود را فراموش نخواهید کرد. کارشناسان بیمیتو برای شما یادآور ثبت کرده و زودتر از موعد سررسید با شما تماس گرفته و این تاریخ را به شما یادآوری خواهند کرد.

ممکن است در مورد نحوه انتقال بیمه‌نامه پس از فروش موتور سیکلت به شخص دیگر، گم شدن بیمه‌نامه و گرفتن الحاقیه، انتقال تخفیف عدم خسارت از بیمه‌نامه قبلی و مواردی از این قبیل سوالاتی داشته باشید که برای آن‌ها به دنبال پاسخ موثق و قابل اطمینان می‌گردید. با قسمت پشتیبانی سامانه بیمیتو تماس بگیرید و سوالاتتان را از کارشناسان بیمیتو بپرسید.

علاوه بر بیمه شخص ثالث موتور سیکلت بیمیتو محصولات دیگری مانند بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو، بیمه مسافرتی، آتش‌سوزی و مسئولیت پزشکان دارد. شما همچنین می‌توانید بدون مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی و اتلاف وقت فراوان بیمه عمر خود را از بیمیتو خریداری کرده و حتی سفارش صدور، تعویض و تمدید دفترچه بیمه تأمین اجتماعی خود را از سامانه بیمیتو ثبت کنید.

2 نظرات

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید