بسیاری از نگرانی‌های افراد نسبت به حوادث آینده و پیش‌بینی نشده در بیمه عمر گنجانده شده است و بیمه عمر پاسخی است به این نگرانی‌ها. یعنی اگر نگران مخارج بیماری‌های خطرناک هستید، اگر سرپرست خانواده هستید و در محیط خطرناکی کار می‌کنید، اگر نگران ازکارافتادگی خود هستید و یا به فکر درآمد در دوران بازنشستگی هستید یا حتی اگر می‌خواهید در یک سرمایه‌گذاری با سوددهی صد در صد مشارکت داشته باشید، می‌توانید بیمه عمر خریداری کنید. اما اگر می‌خواهید بدانید بیمه عمر دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد و چه مزایایی دارد بهتر است با این مقاله همراه باشید. خرید بیمه عمر ایران در هر زمان امکان‌پذیر است اما مسئله دیگری که وجود دارد، تفاوت خدمات و امتیازات بیمه عمر در شرکت‌های بیمه است. هر شرکت بیمه با توجه به قوانین و امکانات خود بیمه عمر را ارایه می‌کند در نتیجه آگاهی و شناخت از همه ابعاد بیمه عمر و همچنین نحوه و روش‌های خرید آن می‌تواند به خرید بیمه‌گزار کمک کند.

 


مطلب مرتبط: استعلام قیمت بیمه عمر


تعریفی کوتاه از بیمه عمر ایران

تعریفی کوتاه از بیمه عمر ایران

بیمه عمر به صورت اختصار نام بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که در همه شرکت‌های بیمه قانون یکسانی دارد. به عنوان مثال با خرید بیمه عمر ایران، بیمه‌گزار متعهد می‌شود که طبق زمان‌های مشخص شده، مبالغی را تحت عنوان حق بیمه به این شرکت پرداخت کند و در ازای آن از خدمات و امکانات بیمه عمر استفاده کند. البته حق بیمه‌های پرداختی همچنان متعلق به بیمه‌گزار است و بیمه ایران هر ساله به آن سود بیمه عمر پرداخت می‌کند. در پایان قرارداد نیز حق بیمه‌های پرداختی و سود آن که مجموعاً اندوخته بیمه عمر بیمه‌گزار را تشکیل می‌دهند به صورت مستمری و یا یکجا به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر مان ایران ، بیمه‌ای برای همگان


مزایای بیمه عمر ایران چیست؟

به محض خرید بیمه عمر ایران بیمه‌گزار می‌تواند از بسیاری از خدمات و مزایای آن استفاده کند. مزایای بیمه عمر را به طور دقیق  با جزییات آن در دیگر مطالب توضیح داده‌ایم در اینجا تنها به صورت کلی بیان می‌کنیم که با خرید بیمه عمر ایران چه امکاناتی در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌گیرد. بیمه عمر تضمین می‌کند که اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند به خانواده یا ذی‌نفع او خسارت فوت یا همان سرمایه فوت پرداخت کند که به آن پوشش فوت می‌گویند و اساس بیمه عمر است. اما بیمه عمر مطابق با نیاز بیمه‌گزار قابل تغییر است و انتخاب‌های بیشتری به او می‌دهد. در زمان خرید بیمه عمر ایران بیمه‌گزار از میان پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر هر کدام را که نیاز داشته باشد می‌تواند انتخاب کند. این پوشش‌ها حوادثی که ممکن است برای بیمه‌گزار رخ دهد را تحت پوشش قرار می‌دهند. پوشش فوت در اثر حادثه، نقص عضو و ازکارافتادگی، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، پوشش سرمایه امراض خاص از مهم‌ترین پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر هستند که بیمه‌گزار می‌تواند هر کدام را که مایل بود انتخاب و سطح کیفیت آن را نیز مشخص کند. همچنین با خرید بیمه عمر ایران بیمه‌گزار از سود بیمه عمر که شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت است بهره‌مند می‌شود و با گذشت دو سال از مدت بیمه‌نامه می‌تواند تا 90%  از اندوخته بیمه‌نامه خود را وام دریافت کند.

بیمه‌گزار با خرید بیمه عمر ایران می‌تواند هم‌زمان با سرمایه‌گذاری از پوشش‌های بیمه عمر ایران و یا وام بیمه عمر استفاده کند.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان آن به چه صورت است؟


شرایط خرید بیمه عمر ایران

شرایط خرید بیمه عمر ایران

برای خرید بیمه عمر ایران نیاز به شرایط خاصی نیست تنها کافی است که بیمه‌گزار به سن قانونی جهت عقد قرارداد بیمه عمر رسیده باشد تا خود و دیگر افرادی را که تمایل دارد حتی از بدو تولد تحت پوشش بیمه عمر قرار دهد. تنها کافی است بیمه‌گزار به قوانین بیمه عمر آگاه باشد و بتواند حق بیمه‌های تعیین شده را در موعد مقرر پرداخت کند. البته مهم است که بیمه‌گزار نسبت به نکات زیر آگاه باشد و آن‌ها را در زمان خرید بیمه عمر ایران لحاظ کند:

  • مجموع سن بیمه‌گزار با مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال شود.
  • همه افراد می‌توانند از بدو تولد تحت پوشش بیمه عمر قرار بگیرند اما استفاده از پوشش‌های تکمیلی شرایط سنی مخصوص به خود را دارد که بهتر است بیمه‌گزار قبل از انتخاب آن برای خود و افراد بیمه‌شده از شرایط آن آگاه شود.
  • بیمه عمر برای افراد بالای 65 سال ارایه نمی‌شود
  • حق بیمه و سرمایه فوت بیمه خود را در طول مدت قرارداد افزایش دهید تا از اثر تورم بر سرمایه عمر جلوگیری کنید.
  • سبک زندگی شخصی و خطرات محیط شغلی در انتخاب، ارایه و کیفیت پوشش‌های بیمه عمر نقش دارند. ممکن است حتی درخواست بیمه عمر افرادی که مشاغل خطرناک یا زندگی ماجراجویانه‌ای دارند توسط بیمه‌گر پذیرفته نشود و یا با شرایط خاص پذیرفته شود. قبل از خرید بیمه عمر ایران می‌توانید با بیان این مطلب از مشاوران بیمه عمر در بیمیتو و یا کارگزاری‌های بیمه راهنمایی بگیرید.

از شرایط خرید و پوشش‌های بیمه عمر ایران آگاه شوید تا بتوانید با اطمینان کامل نسبت به خرید این بیمه‌نامه اقدام کنید.


مطلب مرتبط: حق بیمه خود را به سادگی بپردازید؛ بررسی روش‌های پرداخت حق بیمه عمر ایران 


استعلام بیمه عمر قبل از خرید بیمه عمر ایران

یکی از نکات مهمی که توصیه می‌شود قبل از خرید بیمه عمر ایران انجام شود، تهیه استعلام آنلاین و یا استعلام از طریق مراجعه به کارگزاری‌ها است. اما بهتر است استعلام آنلاین تهیه شود چرا که در آن همه اختیارات به عهده بیمه‌گزار است و از طریق بیمیتو می‌تواند به راحتی با وارد کردن اطلاعات اولیه، استعلام و در نهایت جدول بیمه عمر خود را به طور هم‌زمان در میان چند شرکت بیمه مشاهده کند. مزیت استعلام آنلاین بیمه عمر یا استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و دیگر بیمه‌نامه‌ها در این است که به راحتی می‌توانید از آخرین نرخ بیمه‌نامه‌ها مطلع شوید و همچنین به کمک مقایسه شرایط بیمه خود در بین شرکت‌های مختلف بیمه، شرکت مد نظر خود را انتخاب کنید و بهترین بیمه را با نیاز خود خریداری کنید. امکان خرید آنلاین بیمه عمر هم در بیمیتو فراهم است. اگر بیمه‌گزار بخواهد می‌تواند خرید آنلاین بیمه بدنه و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث خود را نیز از طریق بیمیتو انجام دهد.

توصیه می‌کنیم حتماً قبل از خرید، استعلام بیمه عمر تهیه کنید تا از جزییات مالی بیمه عمر خود مطلع شوید.


مطلب مرتبط: از شرایط بیمه عمر و بازنشستگی ایران بیشتر بدانیم


خرید بیمه عمر ایران از بیمیتو

خرید بیمه عمر ایران از بیمیتو

خرید آنلاین بیمه عمر ایران را همانند خرید بیمه مسافرتی می‌توانید بدون مراجعه به کارگزاری‌های بیمه انجام دهید کافی است به سایت بیمیتو رفته و گزینه عمر را در صفحه اول سایت انتخاب کنید. با وارد کردن اطلاعاتی ساده و اولیه مانند تاریخ تولد، مدت قرارداد، روش پرداخت که می‌تواند ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و سالانه باشد و در نهایت وارد کردن مقدار حق بیمه پرداختی‌تان وارد قسمت خرید بیمه عمر شوید. در بخش بعدی که به صورت خودکار وارد آن می‌شوید می‌توانید شرایط بیمه خود را در بیمه ایران و دیگر شرکت‌های بیمه مشاهده کنید اگر بخواهید می‌توانید جدول بیمه عمر ایران را نیز مشاهده کنید. در جدول محاسبه بیمه عمر ایران میزان سرمایه فوت و دیگر جزییات مالی بیمه عمر ایران به تفکیک هر سال از مدت قرارداد بیمه عمر نشان داده شده است. با مطالعه آن اصلاحات لازم را انجام داده و سپس اقدام به خرید بیمه عمر ایران کنید. بیمیتو به همه متقاضیان بیمه کمک می‌کند تا بتوانند با توجه به نیاز  شرایط خود بهترین بیمه ممکن را خریداری کنند. همچنین بیمیتو در تلاش است تا انجام فعالیت‌های بیمه‌ای و مدیریت بیمه‌نامه‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با دقت و سرعت بالا پوشش دهد. به همین منظور کسانی که دفترچه تأمین اجتماعی دارند و تحت پوشش این بیمه هستند دیگر لزومی به رفتن به کارگزاری‌ها و صرف وقت در صف‌های طولانی برای انجام کارهای دفترچه خود نیستند. با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توان به صورت آنلاین مراحل صدور، تعویض و تمدید اعتبار آنلاین دفترچه بیمه تامین اجتماعی را انجام داد و آن را در منزل و یا محل کار و یا نزدیک‌ترین کارگزاری به محل سکونت خود تحویل بگیرید. بیمیتو از ارایه اطلاعات بیمه‌ای تا تحویل بیمه‌نامه در کنار شما است.


 

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید