برای کسی که از بیمه عمر اطلاعات کمی دارد و یا هیچ اطلاعی از آن ندارد شاید اولین سؤال همین باشد که بیمه عمر چیست و اصلاً چرا باید بیمه عمر خرید؟ در مورد بیمه عمر توضیحات مفصلی داده و گفته‌ایم که خرید بیمه عمر هزینه کردن نیست بلکه سرمایه‌گذاری است اما اگر بخواهیم به این سؤال که شما چرا باید بیمه عمر بخرید و چه ضرورتی دارد، پاسخ بدهیم به‌ طور کلی می‌توانیم بگوییم شما در هر شرایط جسمانی و سنی که باشید، به این بیمه نیاز دارید. زیرا با خرید بیمه عمر، هم بیمه‌گزار هم افراد ذی‌نفع مانند خانواده او نیز می‌توانند علاوه بر استفاده از خدمات بیمه عمر از سود آن نیز بهره ببرند. طبیعی است که هر شخصی علاقه‌مند است دوران پیری و یا بیماری خود را بدون نگرانی مالی بگذراند. خرید بیمه عمر در این زمینه کمک فراوانی به دارندگان آن می‌کند و حتی در صورت فوت بیمه‌گزار، بیمه عمر پشتیبان خوبی برای خانواده او است. تمامی این دلایل و توضیحات دیگری که در نوشته‌های قبلی ما درباره بیمه عمر می‌خوانید، بیان‌گر این است که خرید بیمه عمر نه تنها خرید یک بیمه‌، که سرمایه‌گذاری در یک راه مطمئن برای تأمین آرامش و راحتی شما در امروز، آینده و به خصوص در شرایط و موقعیت‌های  سخت زندگی که نیاز به حمایت دارید است.

شما در هر شرایط جسمی و در هر وضعیت اقتصادی به بیمه عمر نیازمندید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و خدمات آن چیست؟ 


خرید بیمه عمر، چرا و چگونه باید بیمه عمر خرید؟

برای خرید بیمه عمر چه باید کرد

خرید بیمه عمر منافع و مزیت‌های زیادی دارد و شما علاوه بر استفاده از پوشش‌ها و خدمات آن، از سود حاصله نیز می‌توانید برخوردار شوید و از آنجا که مانند یک قرارداد بلند مدت است، توصیه می‌شود که قبل از اقدام به خرید بیمه عمر حتماً شرکت‌های مختلف بیمه را بررسی کنید و چند مورد را مد نظر داشته باشید:

در مورد پوشش‌های بیمه عمر و نحوه ارایه و شرایط پوشش‌ها از بیمه‌گر سؤال کنید زیرا هر شرکت می‌تواند پوشش‌های متفاوتی را برای بیمه عمر در نظر بگیرد که با شرکت دیگر متفاوت باشد.

از سرمایه اولیه خود مطمئن شوید که چه مقدار پول می‌توانید به عنوان حق بیمه به خرید بیمه عمر اختصاص دهید.

از زمان پرداخت اقساط خود مطمئن شوید. بررسی کنید بازه‌های زمانی ارایه شده توسط شرکت بیمه به چه صورت است و با توجه به آن تصمیم بگیرید که پرداخت اقساط در کدام یک از بازه‌های زمانی موجود برای شما راحت‌تر است.

از میزان افزایش نرخ پرداختی که به عنوان رقم تورم در نظر گرفته می‌شود اطلاع کسب کنید.

حتماً سود پرداختی بیمه عمر که شرکت‌های مختلف بیمه هر ساله به بیمه‌گزاران خود می‌دهند را بررسی و با یکدیگر مقایسه کنید.

دقیقاً مشخص کنید غیر از خودتان چه کس دیگری حق گرفتن سود بیمه عمر شما را دارد.

قبل از اقدام به خرید بیمه عمر درباره جزییات و چگونگی خدمات بیمه اطلاع کسب کنید و با توجه به وضعیت اقتصادی خود نسبت به خرید بیمه عمر اقدام کنید.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


نحوه خرید بیمه عمر

خرید بیمه در ایران همچنان به دو روش خرید سنتی و خرید اینترنتی انجام می‌شود اگر بخواهیم خرید سنتی را بررسی کنیم چیزی که بیشتر جلب توجه می‌کند مشکلات این نوع خرید است. به همین جهت در ادامه توضیح مختصری از این مشکلات می‌دهیم تا بیشتر روشن شود که چرا روی خرید اینترنتی بیمه تاکید می‌کنیم و در بیمیتو تلاش کرده‌ایم تا چه مشکلاتی را از سر راه بیمه‌گزار برداریم.


مطلب مرتبط: نکاتی کلیدی در خصوص فرم بیمه عمر


خرید سنتی بیمه

خرید سنتی

در گذشته برای خرید انواع بیمه باید به دفاتر یا شرکت‌های بیمه مراجعه می‌کردید و یا بازاریاب‌ها و کارمندان بیمه به سراغ شما می‌آمدند و شرایط بیمه‌ها، انواع آن و نوع خدماتی که ارایه می‌شد را شرح می‌دادند تا شما را ترغیب به خرید بیمه کنند. به این نوع خرید، خرید سنتی می‌گویند که مشکلات فراوانی را نیز به همراه داشت. زمان زیادی که صرف مراجعه به شرکت‌های بیمه جهت آگاهی از شرایط بیمه یا بیمه کردن فرد می‌شد؛ توضیحات به صورت شفاهی ارایه می‌شد و از آنجا که امکان رجوع دوباره به آن نبود، باعث می‌شد فرد متقاضی بیمه، این اطلاعات را فراموش کند. بیمه یک خدمت تخصصی است و اطلاعات مربوط به هر نوع بیمه شرایطی دارد که توضیح آن می‌تواند در بعضی موارد پیچیده شود در خرید سنتی امکان مقایسه هم‌زمان خدمات ممکن نبود و اگر متقاضی بیمه می‌خواست به عنوان مثال خدمات بیمه عمر را بین دو یا چند شرکت مقایسه کند مستلزم گذراندن وقت زیادی برای مراجعه، تعیین وقت و آگاهی از شرایط و خدمات هر شرکت بود و تازه بعد ازاین باید مدت زمان دیگری را نیز صرف مقایسه و بررسی این شرکت‌ها می‌کرد. حالا فرض کنید بیمه‌گزار در مورد چند بیمه، هم‌زمان نیاز به اطلاعات یا قصد مقایسه و خرید داشته باشد! می‌بینید که تقریباً غیر ممکن بوده و از حوصله فرد خارج است.


مطلب مرتبط: زندگی بهتری را با بیمه‌های زندگی تجربه کنیم!


خرید آنلاین بیمه عمر

خرید آنلاین

اما امروزه مانند خیلی از کارهای دیگر که با پیشرفت تکنولوژی شکل جدیدی پیدا می‌کنند، خرید کردن نیز راحت‌تر و سریع‌تر شده است. در مورد خرید بیمه نیز باید گفت که پیشرفت تکنولوژی تأثیر زیادی بر نحوه خدمات‌دهی شرکت‌های خدماتی از جمله شرکت‌های بیمه و مرتبط با آن گذاشته است. خرید آنلاین بیمه یکی از این تأثیرات است که امروزه شاهد آن هستیم و شما با اتصال به اینترنت و جستجو در سایتی مثل بیمیتو می‌توانید در عرض چند دقیقه در مورد بیمه مد نظر خود اطلاعات لازم را گرفته یا نسبت به خرید آن به صورت آنلاین و بدون مراجعه به شرکت اقدام کنید.

.با خرید آنلاین بیمه، با سرعت و آگاهی بیشتر و خیلی راحت خرید کنید


مطلب مرتبط: چه چیزی مهم‌تر از عمر و آتیه؟!/ بررسی بیمه عمر آتیه


مراحل خرید بیمه عمر از بیمیتو

نحوه خرید از بیمیتو

زمانی که وارد سایت بیمیتو می‌شوید در همان صفحه نخست می‌توانید بیمه عمر خود را خریداری کنید. با کلیک روی گزینه بیمه عمر، فیلدهایی برای شما باز می‌شود و اطلاعات اولیه‌ای را از شما می‌خواهد که مرحله به مرحله و مختصر توضیح می‌دهیم.

. در مرحله اول تاریخ تولد را وارد می کنید. از بین روز، ماه و سال های داده شده تاریخ تولد خود را انتخاب کنید.

مرحله اول وارد کردن تاریخ تولد

. در مرحله دوم مدت قرارداد را از گزینه‌های داده‌شده انتخاب می‌کنید. مدت قرارداد می تواند بین 5 تا 30 سال باشد و بستگی به انتخاب شما دارد که می‌خواهید قرارداد چند ساله‌ای را منعقد کنید.

مرحله دوم تعیین مدت قرارداد

. قسمت سوم توان پرداخت ماهانه است یعنی شما باید در کادر مربوط، میزان اقساطی را که می‌توانید هر ماه به عنوان حق بیمه بپردازید، به تومان وارد کنید.

مرحله سوم تعیین میزان پرداختی ماهانه حق بیمه

. در مرحله چهارم روش پرداخت را مشخص می‌کنید. باید از گزینه‌های داده‌ شده تعیین شود که روش پرداختی‌تان چگونه است؟ می‌خواهید اقساط حق بیمه خود را به صورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه پرداخت کنید. ترجیح این است که اگر می‌توانید این اقساط را به صورت سالیانه واریز کنید تا سود بیشتری که از خرید بیمه عمر به شما تعلق می‌گیرد، ببرید.

مرحله چهارم تعیین روش پرداخت

با تکمیل موارد خواسته شده به صورت خودکار وارد صفحه‌ای می‌شوید که در واقع قرارداد شما است و شامل چند سربرگ می‌شود در بخش اول مواردی که از شما خواسته می‌شود به شرح زیر است:

. درصد افزایش سالانه حق بیمه که رقمی بین 3 تا 25 درصد و هزینه‌ای است که بیمه‌گر به عنوان رقم تورم در نظر می گیرد و شما با انتخاب یکی از ارقام موجود مشخص می‌کنید در سال بعد چند درصد به حق بیمه شما افزوده شود تا ارزش پول شما در اثر تورم کاهش پیدا نکند.

.درصد افزایش سالانه حق بیمه را از بین 3 تا 25 درصد می‌توانید انتخاب کنید

. ضریب سرمایه بیمه عمر که از 3 تا 300 برابر می تواند باشد یعنی اگر بیمه‌گزار هر ماه 100 هزارتومان حق بیمه پرداخت کند سرمایه بیمه عمر او می تواند 300 برابر حق بیمه پرداختی او در ماه باشد.

.ضریب سرمایه عمر را از 3 تا 300 برابر می‌توانید انتخاب کنید 

. نرخ افزایش سالانه سرمایه فوت که این بخش هم با توجه به تورم سالانه و کاهش ارزش پول در نظر گرفته شده و می توانید بین 3 تا 20 درصد رقم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

.برای نرخ افزایش سالانه حق فوت می توانید بین رقم بین 3 تا 20 درصد انتخاب کنید

. از قسمت پوشش‌ها می توانید پوشش مورد نظر خود را مشخص کنید. با انتخاب هر پوشش جدولی باز می شود و بین 1 تا 3 برابر که با تعیین آن چنانچه مشمول آن پوشش بشوید از 1 تا 3 برابر سرمایه آن پوشش برخوردار می شوید.

.پوشش‌های مورد نظر بیمه عمر خود را انتخاب کنید

. و در نهایت شرکت بیمه‌ای را که قصد خرید بیمه عمر از آن دارید را با توجه به اطلاعاتی که به دست آورده‌اید انتخاب کنید. اگر هنوز اطلاع کافی در خصوص خرید بیمه عمر و شرکت‌های بیمه فروشنده‌های آن ندارید بهتر است به دیگر مطالب ما در این خصوص مراجعه کنید.

از بین شرکت‌های فروشنده بیمه عمر، شرکت مد نظر خود را انتخاب کنید.

در بخش دیگر مشخصات بیمه شما و افرادی که قصد بیمه کردن آن‌ها را دارید به همراه اطلاعات پزشکی مورد نیاز از شما خواسته شده است و در پایان با تایید سفارش قرارداد شما تکمیل می‌شود.

با خرید آنلاین بیمه از بیمیتو بی هیچ مشکلی می‌توانید فرم درخواست خود را پر کرده و بیمه مورد نظر خود را خریداری کنید.


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر!/ قدم به قدم با بیمه عمر آشنا شویم 


شما هم اکنون با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توانید خرید آنلاین بیمه از جمله خرید آنلاین بیمه عمر را انجام دهید. به علاوه می‌توانید هم‌زمان خرید بیمه بدنه و یا بیمه شخص ثالث را نیز داشته باشید. استعلام بیمه آتش‌سوزی و بیمه مسافرتی خارج از کشور هم از دیگر خدماتی است که در بیمیتو به صورت آنلاین ارایه می‌شود. اگر بیمه‌گزار تامین اجتماعی هستید به کمک بیمیتو می‌توانید نسبت به صدور، تعویض و تمدید دفترچه بیمه خود اقدام کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید